TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397101 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 09:33:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomagajte,prevaren sam!  (Pročitano 9140 puta)
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #29 poslato: Novembar 19, 2013, 11:16:34 pre podne »

Bitno je da ne odustajes!! Ja sam zbog bolesti smrsao na 59 kg sto je izgledalo strašno na moju visinu od 187. U decembru prosle godine sam počeo da vežbam i počeo polako da se gojim, došao sam na 70 kg a o povećanju snage da i ne govorim. Meni je gejner dosta pomogao ali i ishranu sam promenio...

Ja sam imam 75kg,kad bih dosao do 90kg,to bi bilo idealno(za godinu dana). Koji si gainer koristio? I jel ishrana ista kao i sto svi preporucuju?
Sačuvana
aca777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


Pobeda voli pripremu!

« Odgovor #28 poslato: Novembar 18, 2013, 11:01:01 posle podne »

Bitno je da ne odustajes!! Ja sam zbog bolesti smrsao na 59 kg sto je izgledalo strašno na moju visinu od 187. U decembru prosle godine sam počeo da vežbam i počeo polako da se gojim, došao sam na 70 kg a o povećanju snage da i ne govorim. Meni je gejner dosta pomogao ali i ishranu sam promenio...
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #27 poslato: Novembar 18, 2013, 10:50:57 posle podne »

Pozdrav,

pročitala sam tvoje postove i nigde ne vidim da si nam opisao detaljnije ishranu...   Ti imaš 17 godina, mislim da ne treba da žuriš sa suplementima.  Mnogo prostora još imaš do suplemenata, hajde najpre da vidimo ishranu.

Moj predlog je da ispišeš npr jučerašnji dan od ujutru do odlaska na spavanje, čisto kao primer da vidimo gde si?

Sa kreatinom ne bih žurila, čak ni sa gejnerom, hajde prvo da pojačaš ishranu kako treba.  Istina je da možeš da jedeš skoro sve što želiš ali ipak treba da preovlaĂ°uju kvalitetne namirnice u tvojoj ishrani - od praznih kalorija nema ništa...  to moraju da budu kvalitetne kalorije,  ugljeni hidrati - žitarice, pirinač, krompir, kvalitetne integralne testenine, integralni hleb... masti  - orašasti plodovi, maslinovo ulje, avokado....  proteini - meso poput ribe piletine, crvenog mesa, jaja...
itd itd

e sad imaš tu prednost što možeš i da dodaš dodatke koji mogu da promene ukus hrani i da ti bude mnogo prijatnije i ukusnije.

U svakom slučaju, ako se odlučiš na suplementaciju ne moraš dolaziti u Srbiju, Pansport je otvorio dve prodavnice i bliže tebi, da li si znao?

http://www.pansport.eu/bosnian/

U redu..recimo ovako.
Jedem cim ustanem,oko 6 sati ujutro,obicno nesto lagano,musli sa dosta mlijeka,a zatim mutim uz to bjelanca,sa mlijekom takodje,i medom. Zatim u skoli jedem za vel. odmor. pljeskavica,sa dosta povrca. Zatim opet u skoli oko 10,pola 11-sendic,i jos jedan sa kremom. Dolazim kuci,jedem oko 2h,pola 3 max. To je obicno neko kuvanje,sa salatom,i dosta hljeba. Zatim kasnije sjeckam razne vocke,mjesam sa medom i jedem. Odlazim u teretanu,vracam se-jedem piletinu,sa dosta hljeba takodje,i sa salatom. Izmedju toga pojedem nesto slatko,cokoladu recimo,i za veceru uglavnom jedem ribu iz konzerve,ili nesto spremim sebi,sta god.
Eto to je moj jucerasnji dan. Znaci jedem dosta,ali i brzo rastem..tako da se ne vidi veci napredak...U proteklih 2 mjeseca sam dobio tek 2 kg :/ Sta mislis o ishrani?  A volio bih i sa suplementima poceti. Znam za prodavnicu u BiH,ali mi je lakse u Srbiji preko druga da kupujem,posto i on sebi ide u nabavku.

žitarice sa mlekom, jaja ... to je sve ok.  Umesto pljeskavice, ja bih ti predložila da pojedeš belo meso ili da poneseš od kuće sendvič sa mesom za koje znaš šta je, sigurnije je. Kad baš ne stigneš, ok s vremena na vreme.
Ja bih tu ubacila još jednu užinu izmeĂ°u, npr bananu i orašaste plodove - šaka lešnika,badema, oraha - čega god, može i kikiriki, indijski orah - menjaj i neka voćka.
Ručak - bilo bi dobro da sadrži i supu od povrća, meso - crveno meso, piletinu,ribu... sa nekim prilogom - mahunarke ili npr krompir, pirinač...
Hleb bih ti savetovala da jedeš integralni,pravi crni sa semenkama ali da ne jedeš isključivo samo hleb - probaj sa pirinčem, integralnim testeninama...
TakoĂ°e možeš da jedeš pasulj,sočivo,grašak, boraniju itd...

Nisam nutricionista, tako da su ovo samo okvirne preporuke, kako bih ti ja savetovala.

Od suplemenata, za početak vitaminsko mineralni kompleks poput Daily formule, a ako za 2 meseca ne budeš imao napredak u kilaži i pored pojačane ishrane, onda dodati neki kvalitetniji gejner - kalorijsku "bombu" - koja će ti poslužiti kao dodatni obrok - dodatni unos kalorija u toku dana.

Inače, pošto je prošlo par dana, kako ide?

Pa ide kao i dosad..nisam samo ovih par dana nikako isao u teretanu,zbog obaveza..Jedem kao i dosad,sa manjim izmjenama,nekad obrok vise/manje,ali napredak u kilazi je spor. Sad cu krenuti sa teretanom aktivno ponovo,ali ni to bojim se da nece dati znacajnije rezultate.Cilj mi je da se udebljam,a ovako dok sam mrsav,nema svrhe ici u teretanu,mada cu krenuti aktivno kao sto rekoh. Sad cu krenuti sa pojacanom ishranom. A te sad tablete Daily formula-hoce li biti znacajnijeg napretka za 2 mjeseca? Ili da odmah sad uzmem gainer? Hvala unapred
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Novembar 18, 2013, 01:49:30 posle podne »

Pozdrav,

pročitala sam tvoje postove i nigde ne vidim da si nam opisao detaljnije ishranu...   Ti imaš 17 godina, mislim da ne treba da žuriš sa suplementima.  Mnogo prostora još imaš do suplemenata, hajde najpre da vidimo ishranu.

Moj predlog je da ispišeš npr jučerašnji dan od ujutru do odlaska na spavanje, čisto kao primer da vidimo gde si?

Sa kreatinom ne bih žurila, čak ni sa gejnerom, hajde prvo da pojačaš ishranu kako treba.  Istina je da možeš da jedeš skoro sve što želiš ali ipak treba da preovlaĂ°uju kvalitetne namirnice u tvojoj ishrani - od praznih kalorija nema ništa...  to moraju da budu kvalitetne kalorije,  ugljeni hidrati - žitarice, pirinač, krompir, kvalitetne integralne testenine, integralni hleb... masti  - orašasti plodovi, maslinovo ulje, avokado....  proteini - meso poput ribe piletine, crvenog mesa, jaja...
itd itd

e sad imaš tu prednost što možeš i da dodaš dodatke koji mogu da promene ukus hrani i da ti bude mnogo prijatnije i ukusnije.

U svakom slučaju, ako se odlučiš na suplementaciju ne moraš dolaziti u Srbiju, Pansport je otvorio dve prodavnice i bliže tebi, da li si znao?

http://www.pansport.eu/bosnian/

U redu..recimo ovako.
Jedem cim ustanem,oko 6 sati ujutro,obicno nesto lagano,musli sa dosta mlijeka,a zatim mutim uz to bjelanca,sa mlijekom takodje,i medom. Zatim u skoli jedem za vel. odmor. pljeskavica,sa dosta povrca. Zatim opet u skoli oko 10,pola 11-sendic,i jos jedan sa kremom. Dolazim kuci,jedem oko 2h,pola 3 max. To je obicno neko kuvanje,sa salatom,i dosta hljeba. Zatim kasnije sjeckam razne vocke,mjesam sa medom i jedem. Odlazim u teretanu,vracam se-jedem piletinu,sa dosta hljeba takodje,i sa salatom. Izmedju toga pojedem nesto slatko,cokoladu recimo,i za veceru uglavnom jedem ribu iz konzerve,ili nesto spremim sebi,sta god.
Eto to je moj jucerasnji dan. Znaci jedem dosta,ali i brzo rastem..tako da se ne vidi veci napredak...U proteklih 2 mjeseca sam dobio tek 2 kg :/ Sta mislis o ishrani?  A volio bih i sa suplementima poceti. Znam za prodavnicu u BiH,ali mi je lakse u Srbiji preko druga da kupujem,posto i on sebi ide u nabavku.

žitarice sa mlekom, jaja ... to je sve ok.  Umesto pljeskavice, ja bih ti predložila da pojedeš belo meso ili da poneseš od kuće sendvič sa mesom za koje znaš šta je, sigurnije je. Kad baš ne stigneš, ok s vremena na vreme.
Ja bih tu ubacila još jednu užinu izmeĂ°u, npr bananu i orašaste plodove - šaka lešnika,badema, oraha - čega god, može i kikiriki, indijski orah - menjaj i neka voćka.
Ručak - bilo bi dobro da sadrži i supu od povrća, meso - crveno meso, piletinu,ribu... sa nekim prilogom - mahunarke ili npr krompir, pirinač...
Hleb bih ti savetovala da jedeš integralni,pravi crni sa semenkama ali da ne jedeš isključivo samo hleb - probaj sa pirinčem, integralnim testeninama...
TakoĂ°e možeš da jedeš pasulj,sočivo,grašak, boraniju itd...

Nisam nutricionista, tako da su ovo samo okvirne preporuke, kako bih ti ja savetovala.

Od suplemenata, za početak vitaminsko mineralni kompleks poput Daily formule, a ako za 2 meseca ne budeš imao napredak u kilaži i pored pojačane ishrane, onda dodati neki kvalitetniji gejner - kalorijsku "bombu" - koja će ti poslužiti kao dodatni obrok - dodatni unos kalorija u toku dana.

Inače, pošto je prošlo par dana, kako ide?
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #25 poslato: Novembar 12, 2013, 01:50:42 posle podne »

Pozdrav,

pročitala sam tvoje postove i nigde ne vidim da si nam opisao detaljnije ishranu...   Ti imaš 17 godina, mislim da ne treba da žuriš sa suplementima.  Mnogo prostora još imaš do suplemenata, hajde najpre da vidimo ishranu.

Moj predlog je da ispišeš npr jučerašnji dan od ujutru do odlaska na spavanje, čisto kao primer da vidimo gde si?

Sa kreatinom ne bih žurila, čak ni sa gejnerom, hajde prvo da pojačaš ishranu kako treba.  Istina je da možeš da jedeš skoro sve što želiš ali ipak treba da preovlaĂ°uju kvalitetne namirnice u tvojoj ishrani - od praznih kalorija nema ništa...  to moraju da budu kvalitetne kalorije,  ugljeni hidrati - žitarice, pirinač, krompir, kvalitetne integralne testenine, integralni hleb... masti  - orašasti plodovi, maslinovo ulje, avokado....  proteini - meso poput ribe piletine, crvenog mesa, jaja...
itd itd

e sad imaš tu prednost što možeš i da dodaš dodatke koji mogu da promene ukus hrani i da ti bude mnogo prijatnije i ukusnije.

U svakom slučaju, ako se odlučiš na suplementaciju ne moraš dolaziti u Srbiju, Pansport je otvorio dve prodavnice i bliže tebi, da li si znao?

http://www.pansport.eu/bosnian/

U redu..recimo ovako.
Jedem cim ustanem,oko 6 sati ujutro,obicno nesto lagano,musli sa dosta mlijeka,a zatim mutim uz to bjelanca,sa mlijekom takodje,i medom. Zatim u skoli jedem za vel. odmor. pljeskavica,sa dosta povrca. Zatim opet u skoli oko 10,pola 11-sendic,i jos jedan sa kremom. Dolazim kuci,jedem oko 2h,pola 3 max. To je obicno neko kuvanje,sa salatom,i dosta hljeba. Zatim kasnije sjeckam razne vocke,mjesam sa medom i jedem. Odlazim u teretanu,vracam se-jedem piletinu,sa dosta hljeba takodje,i sa salatom. Izmedju toga pojedem nesto slatko,cokoladu recimo,i za veceru uglavnom jedem ribu iz konzerve,ili nesto spremim sebi,sta god.
Eto to je moj jucerasnji dan. Znaci jedem dosta,ali i brzo rastem..tako da se ne vidi veci napredak...U proteklih 2 mjeseca sam dobio tek 2 kg :/ Sta mislis o ishrani?  A volio bih i sa suplementima poceti. Znam za prodavnicu u BiH,ali mi je lakse u Srbiji preko druga da kupujem,posto i on sebi ide u nabavku.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Novembar 12, 2013, 11:49:12 pre podne »

Pozdrav,

pročitala sam tvoje postove i nigde ne vidim da si nam opisao detaljnije ishranu...   Ti imaš 17 godina, mislim da ne treba da žuriš sa suplementima.  Mnogo prostora još imaš do suplemenata, hajde najpre da vidimo ishranu.

Moj predlog je da ispišeš npr jučerašnji dan od ujutru do odlaska na spavanje, čisto kao primer da vidimo gde si?

Sa kreatinom ne bih žurila, čak ni sa gejnerom, hajde prvo da pojačaš ishranu kako treba.  Istina je da možeš da jedeš skoro sve što želiš ali ipak treba da preovlaĂ°uju kvalitetne namirnice u tvojoj ishrani - od praznih kalorija nema ništa...  to moraju da budu kvalitetne kalorije,  ugljeni hidrati - žitarice, pirinač, krompir, kvalitetne integralne testenine, integralni hleb... masti  - orašasti plodovi, maslinovo ulje, avokado....  proteini - meso poput ribe piletine, crvenog mesa, jaja...
itd itd

e sad imaš tu prednost što možeš i da dodaš dodatke koji mogu da promene ukus hrani i da ti bude mnogo prijatnije i ukusnije.

U svakom slučaju, ako se odlučiš na suplementaciju ne moraš dolaziti u Srbiju, Pansport je otvorio dve prodavnice i bliže tebi, da li si znao?

http://www.pansport.eu/bosnian/
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #23 poslato: Novembar 11, 2013, 08:04:08 posle podne »

Ne razumijes me,mislio sam da li cu uz pomoc kreatina brze napredovati,a ako ne,da li mi jos sta treba od suplemenata...tj. da brze dobijam masu,a tu ukljucujem i ishranu naravno. .
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 823


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #22 poslato: Novembar 11, 2013, 05:53:46 posle podne »

druze od hrane se dobija masa....
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #21 poslato: Novembar 11, 2013, 05:17:21 posle podne »

ja pijem 10gr odmah posle treninga, za dane kad ne treniram pijem 10gr u toku dana... jedi 4-5 puta dnevno uglavnom da si uvijek sit

I jel samo kreatin dovoljan,da brze dobijem mase ?
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 823


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #20 poslato: Novembar 11, 2013, 05:12:44 posle podne »

ja pijem 10gr odmah posle treninga, za dane kad ne treniram pijem 10gr u toku dana... jedi 4-5 puta dnevno uglavnom da si uvijek sit
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #19 poslato: Novembar 11, 2013, 05:07:45 posle podne »

Nikad mi nece biti jasno kako neko ne moze da se "udeblja" .. :D
Uzmi jarane jedi duplo,troduplo vise nego sto sad jedes, jedino tako, nikako drugacije. :)
Ako ti je cilj da se udebljas jedi totalno suprotnu hranu od ove koju ti je Dusan savetovao da jedes..Trpaj majoneza,slatkisa,mlecnih proizvoda,grickalica,sokova,sve sto ti padne pod ruku..Ako i onda rezultati izostanu onda imas zmiju,a ne crve u stomaku. :D
Zato sto rastem,i to nenormalno. Debljam se ja,ali se ne vidi zbog visine. Kontas ?

ako samo hoces da se udebljas onda jedi sve i svasta i jako puno, bitno je da su namirnice kaloricne i da se lako konzumiraju tipa puter od kikirikija, mleko, jaja, hljeb, meso, tjestenina, slatkisi itd... taj kreatin je oko 22 evra trajace ti 3 mjeseca

I kad koristim kreatin,tokom treninga,ili dodajem ishrani? Koliko puta na dan da jedem onda?
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 823


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #18 poslato: Novembar 11, 2013, 05:03:05 posle podne »

ako samo hoces da se udebljas onda jedi sve i svasta i jako puno, bitno je da su namirnice kaloricne i da se lako konzumiraju tipa puter od kikirikija, mleko, jaja, hljeb, meso, tjestenina, slatkisi itd... taj kreatin je oko 22 evra trajace ti 3 mjeseca
Sačuvana
Srdjan1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126


« Odgovor #17 poslato: Novembar 11, 2013, 04:59:44 posle podne »

Nikad mi nece biti jasno kako neko ne moze da se "udeblja" .. :D
Uzmi jarane jedi duplo,troduplo vise nego sto sad jedes, jedino tako, nikako drugacije. :)
Ako ti je cilj da se udebljas jedi totalno suprotnu hranu od ove koju ti je Dusan savetovao da jedes..Trpaj majoneza,slatkisa,mlecnih proizvoda,grickalica,sokova,sve sto ti padne pod ruku..Ako i onda rezultati izostanu onda imas zmiju,a ne crve u stomaku. :D
Sačuvana
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #16 poslato: Novembar 11, 2013, 04:51:58 posle podne »

Imam tezinu skoro kao i ti, mada 10 cm nizi i kombinacija http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html (koji je sad i na akciji) i  http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY305-Creatine-monohydrate-micronised.html mi je mnogo pomogla gde sam se za pola godine ugojio 8 kilograma i bas dobio na snazi. Ali kao sto ti i ostali savetuju, ishrana mora biti dobra.
Svidja mi se,medjutim zanima me ima li u manjim kolicinama ?

ja sam visok 195 i kad sam krenuo u teretanu prosle godine u martu imao sam oko 88kg, sada imam oko 124kg, od suplementacije nista nisam koristio, kreatin sam poceo da pijem pre 20 dana i zaista sam zadovoljan efektom... moja ishrana za masu se uglavnom zasnivala na palacinkama i przenim kobasicama, tako da sam dobio i sala, ali ja nisam onaj tip koga interesuje izgled vec snaga... hljeb jedi, a koristim 100% creatine od scitec nutrition (sa pansportovog sajta) od 1kg jeftino i radi svoj posao
Meni je jarane glavno da se udebljam,isto tako kao sto ti kazes,izgled me TRENUTNO ne zanima,znaci zelim da se udebljam. Tako da ne moram kao sto Miletic kaze da jedem samo odabranu hranu(za misice takoreci) vec bas sve..Prvo zelim da se udebljam,a i ovo sto idem u teretanu ce pomoci da ne ode sve u salo,a posle,ko zna... Koliko kosta taj kreatin?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #15 poslato: Novembar 11, 2013, 04:44:42 posle podne »

po meni bi ti bilo bolje da od suplementacije samo uzmes kreatin, znaci za nekih 20tak evra uzmes kilu i to ti moze trajati 3 mjeseca, a ostatak para ulazi na hranu, probaj i sa mlekom 1-2 litre dnevno (po mogucnosti domace) to ti dodje nekih 600-1200 extra kalorija koje se lako konzumiraju... moras jesti vise nego sto sada jedes jer ocigledno ti trenutni unos kalorija ne daje rezultate... za pocetak pocni da dobijas na tjelesnoj tezini pa kakva god ona bila, a sigurno ti nece biti sve 100% misic sto dobijes, mnogo bi ti bolje bilo zbog motivacije da se bilo sta desava jer sad si zaista mrsav i bilo kakve kile na tvoju visinu ce dobro doci... mozes ti i mravljim koracima napred ali vjerujem da ces tako brzo odustati
Koji kreatin?  I primjer ishrane..treba li hljeba da jedem(posto sam mrsav) ?

Hleb ako baš moraš jedi samo za doručak i to integralni.Hleb i pirinač će ti za ručak i večeru uz meso biti dovoljni,nećeš biti gladan,nemaš brige :)  Poenta je da nabaciš mišićnu masu a ne salo.
Imaš na forumu o zdravoj ishrani i predloge za doručak i ručak....
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.