TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395963 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 04, 2024, 12:41:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: program, potrebni saveti i kritike  (Pročitano 5323 puta)
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #25 poslato: Decembar 16, 2013, 11:13:01 posle podne »

Gde mogu  da vidim tog šampiona koji na EZ pregibu sa jačom težinom od prvog pa do poslednjeg ponavlja 3 seta drži savrešno pravilno formu prilikom izvoĂ°enja. Ili na potisku sa čela ima savršene skupljenje laktova baš kako to nalaže "FORM POLICE". To je nemoguće. Mogu da ja držim formu sa nekim pilates težinama od kojih ne možeš da se nabilduješ. Čekirajte bodibildera iz Dalasa pod nazivom Kally Burke koji brutalno izgleda sa V type leĂ°ima sačuvaj bože,pogledajte njega kako vežba i videćete da su te priče o formi preforsirane. Lik koristi momentum podosta prilikom izvoĂ°enja vežbi ali i dalje je ogroman...trenira baš dugo oko 9 godina. Sve to zavisi od osobe do osobe,i nešto što radi dobro za nekog ne mora automatski da bude dobro za ostale jer svako je različit na svoj način. Jedino što je bitno je da osetiš mišić koji radiš i ništa više.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #24 poslato: Decembar 11, 2013, 01:34:18 posle podne »

Jos jednom hvala,radim 2 grupe misica i od kad pravim pauze 1min trening mi traje 65-75min
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: Decembar 10, 2013, 10:26:36 posle podne »

Ljudi hteo bih da cujem vase misljenje pa cu pisati ovde da ne otvravam novu temu.Recite mi sta mislite o tome da se trening sastoji od 3 vezbe za svaku misicnu grupu.2 za hipertrofiju,serija i ponavljanja 4x8 i 1 vezba za sporo-kontrahujuca vlakna 3x15 ? evo konkretan primer npr. radim grudi-uradim benc ravan 4x8 onda uradim kosi benc 4x8 i onda za sporo-kontrahujuca vlakna uradim razvlacenje bucicama 3x15.Sta kazete i da li je mozda neko vec probao? jer ja mislim da cu probati ovaj trening.
Za hipertrofiju radi 6 do 10 ponavljanja i vise vezbi po misicnoj grupi narocito za vece partije.
Hvala Mare,a koliko bi trebao da mi traje trening vremenski ? i da li treba pauze da budu oko 1 min ?
Od minut do minut i 30 secundi.Ako radis dve misicne grupe po treningu do 75 minuta.
Sačuvana
plivacpk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #22 poslato: Decembar 10, 2013, 10:09:02 posle podne »

To oko ishrane ti nije veliki problem kao sto su rekli jedi na svaka 3 sata,kod tebe je najvazniji dorucak znaci dok si kuci lepo se najedi na primer ovasne,jaja i tako ta hrana,za rucak mesaj belo meso,pirinac,ribu samo mesaj salate uz to za uzinu mozes da jedem bilo koje voce,jedi kikiri,badem,brazilski orah i kad dodjes kuci uvece lepo nadoknadi sa nekim vecim kolicinama ako nisi dobro rucao.
Ja imam taj problem imam 2 treninga po danu plus ako stignem u teretanu nikad nisam kuci,pa nosim sa sobom u sk i svuda na primer ja i majka meni pravimo obroke pa ja to jedem u sk i svugde na primer  u plasticnu kutijicu na trpam testenine sa nekim prelovom od mlevenog mesa pa tu ubaci jos cvekle i kupusa i to mi je lepo uzmem plasticnu viljusku i jedem kao dezert i poslastica su mi vocne salate u slatkoj pavlaci najvise prija zato sto ne pipam slatkoo :)
Nadam se da sam ti pomogo barem malo
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #21 poslato: Decembar 08, 2013, 04:48:30 posle podne »

Ljudi hteo bih da cujem vase misljenje pa cu pisati ovde da ne otvravam novu temu.Recite mi sta mislite o tome da se trening sastoji od 3 vezbe za svaku misicnu grupu.2 za hipertrofiju,serija i ponavljanja 4x8 i 1 vezba za sporo-kontrahujuca vlakna 3x15 ? evo konkretan primer npr. radim grudi-uradim benc ravan 4x8 onda uradim kosi benc 4x8 i onda za sporo-kontrahujuca vlakna uradim razvlacenje bucicama 3x15.Sta kazete i da li je mozda neko vec probao? jer ja mislim da cu probati ovaj trening.
Za hipertrofiju radi 6 do 10 ponavljanja i vise vezbi po misicnoj grupi narocito za vece partije.
Hvala Mare,a koliko bi trebao da mi traje trening vremenski ? i da li treba pauze da budu oko 1 min ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #20 poslato: Decembar 08, 2013, 02:02:25 posle podne »

do nekih 80-90 kg mi je tehnika skroz ok, kilaza preko te dovodi da ja malo falsiram ... ali to je obicno poslednja serija i to jedno ili dva ponavljanja a u zavisnosti kako se osecam toga dana ...
ali jeste u pravu, mozda mi i ne treba ta kilaza, al jbg dobro se osecam kad vidim da mogu da povucem ...
a nije to ni neki pokazatelj snage ni bilo cega, ja recimo nikad nisam uspeo da dignem iz benca vise od 85 kg, jednostavno ne mogu, koliko god pokusavao nema teorije, to mi je maksimum ... valjda genetika :)
a sto se bola tice, istina je obicno dan dva nakon treninga ledja u lumbalnom delu obicno osecam blagu malaksalost koja prodje, kapiram da je to normalno kad isforsiras tu grupu misica ???

Uvek radi sa manjim kilažama,samo da to bude pravilno izvedeno.Videćeš da ćeš vremenom napraviti progresiju,a čuvaćeš svoje telo.Pogledaj malo po internetu kako se izvode vežbe,čitaj o tome...nisu ni treneri uvek znalci (nažalost).
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Decembar 08, 2013, 12:31:45 posle podne »

Ljudi hteo bih da cujem vase misljenje pa cu pisati ovde da ne otvravam novu temu.Recite mi sta mislite o tome da se trening sastoji od 3 vezbe za svaku misicnu grupu.2 za hipertrofiju,serija i ponavljanja 4x8 i 1 vezba za sporo-kontrahujuca vlakna 3x15 ? evo konkretan primer npr. radim grudi-uradim benc ravan 4x8 onda uradim kosi benc 4x8 i onda za sporo-kontrahujuca vlakna uradim razvlacenje bucicama 3x15.Sta kazete i da li je mozda neko vec probao? jer ja mislim da cu probati ovaj trening.
Za hipertrofiju radi 6 do 10 ponavljanja i vise vezbi po misicnoj grupi narocito za vece partije.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #18 poslato: Decembar 07, 2013, 07:48:30 posle podne »

Ljudi hteo bih da cujem vase misljenje pa cu pisati ovde da ne otvravam novu temu.Recite mi sta mislite o tome da se trening sastoji od 3 vezbe za svaku misicnu grupu.2 za hipertrofiju,serija i ponavljanja 4x8 i 1 vezba za sporo-kontrahujuca vlakna 3x15 ? evo konkretan primer npr. radim grudi-uradim benc ravan 4x8 onda uradim kosi benc 4x8 i onda za sporo-kontrahujuca vlakna uradim razvlacenje bucicama 3x15.Sta kazete i da li je mozda neko vec probao? jer ja mislim da cu probati ovaj trening.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #17 poslato: Novembar 24, 2013, 12:36:22 posle podne »

Da ne otvaram novu temu...
Sta mislite o 3 razlicitih treninga u teretani tokom jedne nedelje (jedan za eksplozivnu snagu, drugi za hipertrofiju, a treci za izdrzljivost) ??? Koliko bi to pomoglo razvoju explozivnosti (uz 1-2 treninga pliometrije) ali pri tom da ne izgubim na izdrzljivosti??
Ima jedan sistem treninga pod nazivom westside barbell po kom na nedeljnom nivou radiš vežbe za snagu i vežbe za explozivnost. Dušan Miletić- momak sa foruma može da ti kaže više o tome jer one ide po tom sistemu kolko sam skontao. Izdržjlivost ne znam kako bi ubacio. Probaj da vidiš šta je crossfit sistem vežbanja, možda će ti to odgovarati.
Sačuvana
spparow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #16 poslato: Novembar 23, 2013, 08:13:09 posle podne »

do nekih 80-90 kg mi je tehnika skroz ok, kilaza preko te dovodi da ja malo falsiram ... ali to je obicno poslednja serija i to jedno ili dva ponavljanja a u zavisnosti kako se osecam toga dana ...
ali jeste u pravu, mozda mi i ne treba ta kilaza, al jbg dobro se osecam kad vidim da mogu da povucem ...
a nije to ni neki pokazatelj snage ni bilo cega, ja recimo nikad nisam uspeo da dignem iz benca vise od 85 kg, jednostavno ne mogu, koliko god pokusavao nema teorije, to mi je maksimum ... valjda genetika :)
a sto se bola tice, istina je obicno dan dva nakon treninga ledja u lumbalnom delu obicno osecam blagu malaksalost koja prodje, kapiram da je to normalno kad isforsiras tu grupu misica ???
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #15 poslato: Novembar 23, 2013, 12:01:48 posle podne »

Da ne otvaram novu temu...
Sta mislite o 3 razlicitih treninga u teretani tokom jedne nedelje (jedan za eksplozivnu snagu, drugi za hipertrofiju, a treci za izdrzljivost) ??? Koliko bi to pomoglo razvoju explozivnosti (uz 1-2 treninga pliometrije) ali pri tom da ne izgubim na izdrzljivosti??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #14 poslato: Novembar 23, 2013, 10:27:04 pre podne »

Ja bih se složio sa Bogisom.Najbitnije je da se pravilno izvode vežbe,a kilaža će kad tad doći.Možda sada ni ne osetiš ništa i samo će te odjednom zaboleti leĂ°a....Vodi računa o svom telu.
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2013, 01:56:47 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Bogisa
Gost
« Odgovor #13 poslato: Novembar 22, 2013, 10:39:53 posle podne »

Pa dobro, ali zar nije bolje da naucis tehniku sa manjom kilazom pa da kasnije povecavas kilazu, nego da sad radis sa nekom velikom kilazom i povredis se?  ;)
Sačuvana
spparow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #12 poslato: Novembar 22, 2013, 09:49:07 posle podne »

Otkud ti znas kakva je moja tehnika ?

Nije mi prvi put da idem u teretanu, tehnika izvodjenja nije losa, nije ni perfektna al jbg, trudim se ...
Kad je neko probijanje kilbze sigurno ima odstupanja, al ne prevelikog .
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #11 poslato: Novembar 22, 2013, 01:06:07 posle podne »

Ne uzimam bucice od 40kg, to mi je pretesko, radim sa onima od 15 ili 20 a i od toga me noge odvaljuju ...
Aj navedite jos neke vezbe za triceps, neko je pomenuo da ga ne aktiviram dovoljno ?
Hvala za savet za ishranu ...

E i da, moram da se pohvalim, sa obzirom da sam rekreativac i da imam 80kg i 182 visok, posle 2 ned treninga radio sam veslanje sa 110kg i biceps sa onom krivudavom sipkom 50kg .

Da li imaš trenera u teretani koji te nadgleda i da li si gledao na netu kako se izvode vežbe?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.037 sekundi sa 13 upita.