TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 03:05:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta je TAURIN i da li smem da ga pijem  (Pročitano 2231 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 04, 2020, 11:46:44 posle podne »

Detaljno o taurinu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/zaboravljena-moc-taurina

Svakako da se taurinu pripisuju i neuroprotektivna svojstva, spada u red najbezbednijih suplemenata...svrati da najbližeg prodajnog objekta Pansporta... https://www.pansport.rs/prodavnice/all

Da li uzimaš još nešto od suplemenata? Koje je doziranje taurina preporučeno...?



Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2020, 09:43:46 pre podne »

Pozdrav. Neurolog ne bi preporucio da ima bilo kakve kontra efekte, a verujem da je upoznat sa kompletnom istorijom bolesti i terepijom koju uzimas?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Avgust 04, 2020, 09:11:09 pre podne »

Taurin je aminokiselina koja se u "slobodnom" obliku nalazi u hrani. I to u ribi, mesu, mlijecnim proizvodima...dok se u organizmu stvara iz aminokiseline Cistein.

Ima dosta pozitivnih efekata i doktor ti ga nije bez razloga preporucio.

Npr Taurin pozitivno djeluje na regulaciju krvnog pritiska, poboljšava metabloizam glukoze, poboljšava snagu srčanog mišića, ima pozitivne efekte na vid, djeluje kao antioxidant itd itd...

Svakako dosta je benefita upotrebe ove aminokiseline i treba joj dati šansu. Ne znam kako ti je doktor savjetovao uzimanje iste, tj u kojim količinama? Ali obično je preporuka od 1-5g

Dobro radi i u kombinaciji sa ostalim vitaminima i mineralima. Npr sa cinkom, magnezijumom i vitaminom b6. Prednost ako se uzima sa navedenim vitaminima i mineralima pola sata pred spavanja. Rem faza je zagrantovana.

Kod nas ga imaš u ponudi:
https://www.pansport.rs/povecanje-performansi/taurine?sku=737#node-product-body

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Malisa62
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Avgust 04, 2020, 08:51:24 pre podne »

Pre 3 godine sam operisao 2 raka (rak pluca i rak bronhija). Pio sam citostatike i primio 3 ciklusa hemoterapije. Imao sam i duboku vensku trombozu,tj. dva lutajuca tromba u plucima. U medjuvremenu je tromb organizovan i vezao se za krvni sud na granici potkolenice i nadkolenice. Pio sam farin. U roku od 6 meseci tromb je nestao,tako da skoro da sada i nemam nikakvu terapiju,osim sto svaki dan pijem cardiopirin 0,75mg. A pre 20-tak godina sam imao i laksi mozdani udar i tada mi je konstantovana polyneuropatija. redovno se zbog polyneuropatije javljam lekaru,cije se lecenje uglavnom sastoji od vitamina i minerala, od neurologa sam dobio preporuku da pijem TAURIN,ali ne znam gde i kako da ga kupim,ali takodje ne znam ni da li u sustini smem da ga pijem i da li ima nekakve kontra idikacije.
Zato sam se uclanio ovde ,gde vas molim da mi date objasnjenje?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.