TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 01:39:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Totalna promena zivota  (Pročitano 6205 puta)
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #13 poslato: Novembar 28, 2013, 03:49:45 posle podne »

Da sad ne ulazim u jelovnike i kolicine UH i kalorija, ti prijatelju sa tolikom kilazom, moras da budes uporan do neba, i shvatis da ce to biti sigurno proces koji ce trajati i celu godinu, da promenis apsolutno nacin zivota, i da ni pod razno ne odustanes u narednih godinu dana, iz dana u dan,iz meseca u mesec da ne pokleknes za starim navikama.Kao cilj neki treba da ti bude skidanje ispod 100 kg,a ne 10-12 kg,pa si ti hepi,malo popustis a ono ode opet na 140.U tvojim slucajevima cas posla se skine  i 20 kg jer je to vecinom voda koja se izbaci,smanjenjem UH,a koja isto tako se i vrati,unosenjem slane hrane i UH,jer si podlozan da "drzis vodu".Znaci nema predaje dok ne spustis ispod stotke :) I bilo bi dobro da kontrolises i bodyfat procenat,jer je on u stvari najvaznije merilo uspeha, ne toliko kao kg.
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2013, 03:53:19 posle podne od strane Milan 21 » Sačuvana
ortodoh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #12 poslato: Novembar 28, 2013, 03:21:16 posle podne »


Kolega je dobio tu dijetu jer je imao problema sa kilogramima od doktorice nutricioniste u Novom Sadu.Opisao je moj problem i ona se slozila da
i ja mogu drzati tu dijetu.E sad ja nisam nikad bio na merenjima i ostalim cudima koje nude uz cudotvorne preparate.Znaci meni treba sedmodnevni rezim ishrane da ukomponujem sa vezbama.Isao bih dva dana teretanu-pauza-dva dana-vikend pauza uz kardio sobni bicikl svako vece.I ja sam bio svestan da mnogo gubim..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #11 poslato: Novembar 27, 2013, 11:55:42 posle podne »

E ovako resio sam da totalno promenim zivot...
Imam 31 godinu,visok sam 195 centimetara i imam 140 kilograma..
Pre par meseci sam imao 153 kilograma.Dobijem dijetu od 1200 ccalorija dnevno i za 3 meseca izgubim 25 kilograma,tacnije skinem do 128 kilograma.
Opustim se nakon toga i vratim postojecih 140 kg sa tim sto imam varijacije 134-140 kg.


Jesi li kod nutricionista dobio tu dijetu?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Novembar 27, 2013, 11:47:52 posle podne »

Sa 50% UH iz jelovnika tesko da ce biti zadovoljan. Svakako je resio da promeni nacin zivota, pa neka krene lagano i postepeno, protein je i mama i tata u skidanju kg, i treba da se drzi visoko da bi telo na nesto licilo. Svakako ce brze da sagoreva te kalorije vecim unosom proteina
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #9 poslato: Novembar 27, 2013, 11:25:50 posle podne »

to je samo skuplja varijanta ...ali nista efektivnija  ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #8 poslato: Novembar 27, 2013, 10:28:15 posle podne »

bez uvrede ali post mislim da nije za nekog ko ima ogroman eating disorder...

3 put nedeljno full body wotkout jedno 250gr proteina 100gr masti i neka rotacija ugljenih hidrata bi ila najbolja opcija nakon sto prestanes da gubis na tezini tek onda ubacis 3 put nedeljno kardio...
brate sta ce njemu 250 grama proteinai toliko masti....drugo je da je covek uhodan u trening...ti njega sad da ostavis na 100 grama uh on bi covek pukao posle 5 dana i vratio se starim navikama....
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #7 poslato: Novembar 27, 2013, 10:21:14 posle podne »

Nema veze što teretana nema puno sprava,uvek možeš da radiš čučanj sa sopstvenom težinom,sklekove,trbušnjake,propadanja na klipu,itd. Hvala Bogu,pa ima vežbi :) Kada se malo uhodaš sa pulsom,radi kružne treninge jer ti je posle takvog treninga metabolizam još par sati ubrzan.Dakle izabereš 7 različitih vežbi sa odreĂ°enim brojem ponavljanja i radiš ih jednu za drugom,potom 2min pauze,pa još 2 kruga istoga.
Sačuvana
ortodoh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #6 poslato: Novembar 27, 2013, 09:46:16 posle podne »

Ok znaci povrce i riba da kombinujem i da pogledam malo kombinacije ishrane.Ok ma problem je sto u Boljevcu imamo
jednu teretanu tek u osnivanju tako da od sprava ima tek nesto malo.Gladijator,prirucne klupe,bucice,tegovi...Onda kombinujem sta mogu od toga da izvucem.Bajs guram kombinovano 45 min do 60 min...Tipa 2 minuta polako okrecem pa 3 min brzo i tako ukrug...
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #5 poslato: Novembar 27, 2013, 09:14:31 posle podne »

pa vidi da sam na tvom mestu ja bih napravio da gubim oko 2-3 kile mesecno ....za godinu dana ti si na konju ako se potrudis dobro...koliko tacno kalorija ti treba trazi malo vise podataka...ali bi za pocetak trebao da se drzis 50%uh-30p-20m ...e sad kada postis ti si ogranicen na izbor proteina i to ce uglavnom sve biti iz ribe a sto se tice uh ovas, pirinac i krompir su ti najbolji izbor..trebao bi i da unosis zdrave masti...bademi ,kikiriki, lan ...salate sto vise kao i tecnosti 2-3 litre dnevno...izbacio bih na primer sojino mleko i taj ajvar....i povecao unos ribe i to bi se orijentisao na svezu pastrmku u toku posta a kad post prestane ubacio meso i jaja  sto se tice proteina...ako si pocetnik u teretani drzi se sprava neko vreme i radi kruzni trening a postepeno ubacuj i osnovne vezbe kao sto su cucanj , benc , mrtvo dizanje  i sl...sto se tice uh ...ne mozes da zamenis boranijom i salatama krompir , to mozes da uradis sa ovsenim i pirincem recimo...probaj da se drzis na poocetku na recimo 2500 cal i to recimo 300 gr uh  100 gr p i ostalo iz masti...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2013, 09:03:40 posle podne »

Ja se slažem sa time da treba da usporiš taj proces gubitka kila,i da ne smanjuješ preterano hranu kao i da počneš sa laganim treninzima zbog svog srca.
Vozi bajs lagano i bez tog odela. Koliko puta nedeljno ideš u teretanu? Na kojoj vežbi radiš sa 20-30kg? Koliko znam ,post podrazumeva hranu kuvanu na povrću.Nemoj žitarice unositi uveče. Kuvaj karfiol,brokoli,šampinjone,španać,sve to možeš na vodi sa malo vegete ,a uz to zašto ne bi jeo krompir i pirinač?I još i neko sveže povrće dodatno.
Sačuvana
ortodoh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2013, 08:34:17 posle podne »

Jedem ribu naravno,izbacujem do bozica ono sto je mrsno,meso,jaja,mleko,mlecne preradjevine...Naravno znam da je gubitak kilograma cista matematika(vise kalorija trosis-manje unosis i gubis kilazu).Sad jeste bilo puno gubljenje kilograma zbog toga sam prekinuo sa dijetom.
Moj sadasnji dnevni unos namirnica je
dorucak-0,300 ml sojinog mleka i 200 grama pahuljica(puno zrno)
uzina 1 banana ili 2 jabuke(zavisi sta otmem od klinaca ;D)
rucak 0,300 grama ribe (pastrmka,oslic.skusa) oko 0,200 grama krompira i salata po zelji
uzina opet kakvu vocku otmem od klinaca  ;)
vecera kao dorucak ili 0,200 grama crnog leba sa ajvarom
e sad ubacujem u ishranu umesto krompira tipa boraniju,mix povrce itd... ali gramaza je okvirno ta
e sad koliko da vezbam na ovaj unos kalorija ili da pojacam neki obrok
u teretani radim neke osnovne vezbe sa malom kilazom 20-30 kilograma tek sam poceo  :) :) :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2013, 07:21:01 posle podne »

Lepo sto si resio da promenis stvari u svom zivotu na bolje mada sam procitao ovde neke stvari koji nisu u redu....
Dijeta od 1200 cal za coveka od 150 kg nije zdrava kao ni gubljenje oko 8 kg mesecno...takodje voznja bajsa sa tvojoj kilazom u tom vremenu sa sagorevacem i sa tim odelom moze da prouzrokuje ozbiljne zdravstvene tegobe.Ono sto sam hteo da kazem je da ne smes da pravis nagle rezove, vec da to radis polako i planski i da se vise potrudis da imas kontinuitet u treningu i ishtrani.Trebao bi da polako ulazis u trening i sa tegovima i sa kardiom ...veoma bitna stavka ti je ishrana...moras se baciti u deficit sa kalorijama odnosno ono sto pojedes mora biti manje od onoga sto potrosis na trening i ostale zivotne aktivnosti.Sto se tice posta sve zavisi kako postis , to jest da li postis na ulju , da li konzumiras ribu tokom posta i sl..E sad nisam te razumoe da lli postis zbog sebe ili mislis da ces tom ishranom da pre smrsas?Taj sagorevac ti uopste ne treba u pocetku, a sto se mene tice ni uopste ali kad korigujes ishranu i trening dovedes do zadovoljavajuceg nivoa mozes i njega da ubacis.
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
ortodoh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2013, 07:01:00 posle podne »

E ovako resio sam da totalno promenim zivot...
Imam 31 godinu,visok sam 195 centimetara i imam 140 kilograma..
Pre par meseci sam imao 153 kilograma.Dobijem dijetu od 1200 ccalorija dnevno i za 3 meseca izgubim 25 kilograma,tacnije skinem do 128 kilograma.
Opustim se nakon toga i vratim postojecih 140 kg sa tim sto imam varijacije 134-140 kg.
Sad sam resio da uvedem teretanu ujutro (pocetnicki) naravno,a svako vece vozim 1h trenazni bicikl sa sauna odelom.
Posto redovno postim a sad pocinje post interesuje me sledece stvari...
1.Koju (posnu) hranu da unosim u toku dana i koji odnos cega treba da bude..
2.Koliko da mi traju treninzi u teretani i koliko da se opterecujem ujutro a koliko uvece na trenaznom bajsu...
3.Kupio sam sagorevac masti(naravno on sam,bez vezbe ne cini nista),koliko da koristim tableta dnevno u pitanju je unidyne sagorevac
4.Ako neko ima posan jelovnik znacio bi mi..
Hvala puno na odgovorima
 ;) ;) ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 13 upita.