TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:06:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko jelovnika za definiciju  (Pročitano 11619 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #30 poslato: Mart 17, 2014, 09:51:41 pre podne »

Pa naravno da ćeš da ih računaš to su šećeri kao i svaki drugi.U stvari ovi šećeri posle treninga će izazvati veliki skok insulina što je i cilj ali to znači da će sagorevanje sala da stane dok se ti šećeri ne uklone iz krvotoka. Ukoliko je trening bio dobar i mišići su dovoljno iscrpljeni od glikogena onda će suplementacija šećerima imati efekta da očuva mišićnu masu. U suprotnom samo zaustavljaš sagorevanje sala i produžavaš dijetu.
Da li kombinovanje sporih i brzih secera nakon treninga, na pr. ovsene sa malo suvog voca i orasastih blokira nagli skok secera i da li je inace ok ovako kombinovati i pre i posle treninga? kad god uzmem prost secer (sem jabuka i grejpa) brzo i naglo ogladnim, pa sam prestala da jedem proste secere same za sebe...

Ne, bar ne nešto značajno. Unois masti mkože da uspori, ali posle treninga je nagli skok insulina pozitivna stvar. Opet sa druge strane kombinovanje šećera i masti je podjednako beskorisno za bodybuilding ili skidanje sala.

U svakom slučaju ja nisam neki veliki pristalica šećera u obroku posle treninga. Pirinač ili nešto slično je daleko bolja opcija.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
kobe_b
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #29 poslato: Mart 14, 2014, 10:16:03 pre podne »

ok, hvala na odgovorima
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #28 poslato: Mart 14, 2014, 02:55:49 pre podne »

pisem u ovoj temi da ne bi otvarao novu

krecem sa rotacijom od ponedeljka, iscitao sam dosta stvari i koncipirao jelovnik koji bi za pocetak isao ovako 250-225-175-100-250-150-100 pa bi kasnije dodavao kardio i smanjivao hidrate, ali tek kad stane da me 'radi'
ono sto me interesuje je da li racunati dextrozu i maltodextrin koje pijem nakon treninga sa proteinom u ukupan unos hidrata - unosim recimo 50ak gr secera (trecina merice dextroza, 2/3 malt)
znam da neki savetuju da se izbace seceri nakon treninga ali za pocetak cu ih drzati, jer mi mnogo pozitivno deluju na psihu (mozda sam i utripovao)

dakle ... da li te secere racunati u ukupan dnevni unos, pa bi npr ponedeljak gde unosim 250gr hidrata, trebalo ustvari da unosim 200 gr ovsenih/krompira/pirinca a 50gr u shejku ili da idem svih 250gr iz cistih hidrata ?

Prva stvar, mnogo ti je 50gr prostih secera u PWM...nzm tvoju kilazu, bf...ali cim postavljas takvo pitanje...mogu slobodno da zakljucim da ti je mnogo, 20-30gr dex+maltoza.
Druga stvar, ne racunas u ukupan dnevni unos, ako se odlucis za 20-30gr...sve preko 30gr prostih secera nakon treninga (npr ako odlucis da ostanes na 50, sto ti je, opet naglasavam, mnogo, onda u ukupan dnevni unos racunas samo 20gr UH) racunas u ukupan dnevni unos.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #27 poslato: Mart 13, 2014, 11:54:46 posle podne »

Pa naravno da ćeš da ih računaš to su šećeri kao i svaki drugi.U stvari ovi šećeri posle treninga će izazvati veliki skok insulina što je i cilj ali to znači da će sagorevanje sala da stane dok se ti šećeri ne uklone iz krvotoka. Ukoliko je trening bio dobar i mišići su dovoljno iscrpljeni od glikogena onda će suplementacija šećerima imati efekta da očuva mišićnu masu. U suprotnom samo zaustavljaš sagorevanje sala i produžavaš dijetu.
Da li kombinovanje sporih i brzih secera nakon treninga, na pr. ovsene sa malo suvog voca i orasastih blokira nagli skok secera i da li je inace ok ovako kombinovati i pre i posle treninga? kad god uzmem prost secer (sem jabuka i grejpa) brzo i naglo ogladnim, pa sam prestala da jedem proste secere same za sebe...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #26 poslato: Mart 13, 2014, 11:15:04 posle podne »

Pa naravno da ćeš da ih računaš to su šećeri kao i svaki drugi.U stvari ovi šećeri posle treninga će izazvati veliki skok insulina što je i cilj ali to znači da će sagorevanje sala da stane dok se ti šećeri ne uklone iz krvotoka. Ukoliko je trening bio dobar i mišići su dovoljno iscrpljeni od glikogena onda će suplementacija šećerima imati efekta da očuva mišićnu masu. U suprotnom samo zaustavljaš sagorevanje sala i produžavaš dijetu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
kobe_b
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #25 poslato: Mart 13, 2014, 11:58:24 pre podne »

pisem u ovoj temi da ne bi otvarao novu

krecem sa rotacijom od ponedeljka, iscitao sam dosta stvari i koncipirao jelovnik koji bi za pocetak isao ovako 250-225-175-100-250-150-100 pa bi kasnije dodavao kardio i smanjivao hidrate, ali tek kad stane da me 'radi'
ono sto me interesuje je da li racunati dextrozu i maltodextrin koje pijem nakon treninga sa proteinom u ukupan unos hidrata - unosim recimo 50ak gr secera (trecina merice dextroza, 2/3 malt)
znam da neki savetuju da se izbace seceri nakon treninga ali za pocetak cu ih drzati, jer mi mnogo pozitivno deluju na psihu (mozda sam i utripovao)

dakle ... da li te secere racunati u ukupan dnevni unos, pa bi npr ponedeljak gde unosim 250gr hidrata, trebalo ustvari da unosim 200 gr ovsenih/krompira/pirinca a 50gr u shejku ili da idem svih 250gr iz cistih hidrata ?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #24 poslato: Decembar 10, 2013, 10:15:21 pre podne »

Retko sam u BG-u, ali imaš tamo Marka Dimitrijevića, možda možeš sa njim da se dogovoriš? Sa fotki se retko kada vidi realno stanje, a za takmičenje su obimi nebitni.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #23 poslato: Decembar 10, 2013, 08:32:21 pre podne »

Jeste vrlo su vitke, ali nisu ravne. Ne postoje definitivni kriterijumi. Sudije traže izgled atletske figure sa vidljivim mišićima, ali bez previše definicije. Traže da se nema potkožnog sala, ali da nema ni vidljive vaskularizacije ili separacija izmeĂ°u mišića. Traže glatke prelazeizmeĂ°u oblina i poseban akcenat se stavlja na rzavoj gluteusa koji mora biti savršeno oblikovan. Treba da bude dovoljno zaobljen iz svih uglova, ali bez prevelikih dimenzija. Devojka jednostavno treba da izgleda kao da je sportista koji izgleda veoma zdravo i pre svega atraktivno. Iz tog razloga se gleda i kvalitet i boja kože, kose i generalno vizuelno stanje čitavog tela. Ne sme da bude očiglednih defirmiteta i što je najbitnije ceni se takozvana "X" simetrija gde devojke imaju šira ramena, vrlo uzak struk i zaobljene bokove i naglašen spoljašnji deo butine.

Ocenjuje se bikini u kojem se nastupa i najbitniji deo nastupa je naravno poziranje jer se svodi na pokazivanje t.zv. "lepršavog" karaktera. Devojke imaju samo 3 ili 4 (ne mogu sada da se setim) poze u kojima se gleda simetrija, ali imaju slobodan pozing u kojem  treba da pokažu pozitivnu energiju i čak zavodljivost. Nešto kao manekenke pred kamerama. Ovo se većma svodi na pokaživanja kontrole bine i ocena karaktera devojke, a pre svega njenu sposobnost da skrene pažnju sudija na sebe. Ovo je taj takmičarski deo gde sve zavisi od samog nastupa na bini. Niko ne želi da vidi uplašenu bikini takmičarku na bini...

Ako si iz NS-a navrati jednom do Katona Gym-a pa te mogu pogledati i odmah ti reći da li si za to ili ne ;)
Nazalost nisam iz NS vec Beograda :/ Da li ti dolazis ovde? Ajde poslacu ti na mejl moje mere i neke skorije fotke u bikiniju pa mozda i na osnovu toga da nesto zakljucis. Veliki pozdrav! :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #22 poslato: Decembar 09, 2013, 11:26:02 posle podne »

Jeste vrlo su vitke, ali nisu ravne. Ne postoje definitivni kriterijumi. Sudije traže izgled atletske figure sa vidljivim mišićima, ali bez previše definicije. Traže da se nema potkožnog sala, ali da nema ni vidljive vaskularizacije ili separacija izmeĂ°u mišića. Traže glatke prelazeizmeĂ°u oblina i poseban akcenat se stavlja na rzavoj gluteusa koji mora biti savršeno oblikovan. Treba da bude dovoljno zaobljen iz svih uglova, ali bez prevelikih dimenzija. Devojka jednostavno treba da izgleda kao da je sportista koji izgleda veoma zdravo i pre svega atraktivno. Iz tog razloga se gleda i kvalitet i boja kože, kose i generalno vizuelno stanje čitavog tela. Ne sme da bude očiglednih defirmiteta i što je najbitnije ceni se takozvana "X" simetrija gde devojke imaju šira ramena, vrlo uzak struk i zaobljene bokove i naglašen spoljašnji deo butine.

Ocenjuje se bikini u kojem se nastupa i najbitniji deo nastupa je naravno poziranje jer se svodi na pokazivanje t.zv. "lepršavog" karaktera. Devojke imaju samo 3 ili 4 (ne mogu sada da se setim) poze u kojima se gleda simetrija, ali imaju slobodan pozing u kojem  treba da pokažu pozitivnu energiju i čak zavodljivost. Nešto kao manekenke pred kamerama. Ovo se većma svodi na pokaživanja kontrole bine i ocena karaktera devojke, a pre svega njenu sposobnost da skrene pažnju sudija na sebe. Ovo je taj takmičarski deo gde sve zavisi od samog nastupa na bini. Niko ne želi da vidi uplašenu bikini takmičarku na bini...

Ako si iz NS-a navrati jednom do Katona Gym-a pa te mogu pogledati i odmah ti reći da li si za to ili ne ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #21 poslato: Decembar 09, 2013, 03:01:11 posle podne »

Ne radim komercijalno merenje procenta, sorry :D Ova merenja radim samo sa ljudima koje ja vežbam i koje spremam za takmičenje. Kao što rekoh čak ni tada ne računamo procenat nego samo pratimo dimenzije nabora jer nam procenat ionako ništa ne govori...
OK, reci mi samo jos (posto imas takmicare) koji su kriterijumi za mis bikini? Kolika treba da bude hipertrofija u odnosu na body fitness, da li je vazna i visina, lice, poziranje? Razmisljala sam da se takmicim u toj kategoriji, ali iskreno ja bih da zadrzim priblizno moj BMI od 18.5 i 49% misica, pa sad ne znam jesam li mrsava za to, moram li puno mase da nabacujem... cini mi se da devojka koja je pobedila skoro je prilicno vitka i ravna...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #20 poslato: Decembar 09, 2013, 10:44:32 pre podne »

Ne radim komercijalno merenje procenta, sorry :D Ova merenja radim samo sa ljudima koje ja vežbam i koje spremam za takmičenje. Kao što rekoh čak ni tada ne računamo procenat nego samo pratimo dimenzije nabora jer nam procenat ionako ništa ne govori...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #19 poslato: Decembar 09, 2013, 12:29:56 pre podne »



Ono što ja daleko više volim da radim je samo da merim koliko milimetara sala se nalazi pod kožom. Recimo ako uzmeš kaliper i izmeriš nabor na butini i dobiješ 15mm i izmeriš isto mesto posle nekog vremena i dobiješ 12mm onda nije ni bitno koliki procenat sala imaš, napredak je evidentan ;)
Alene, koliko kosta kod tebe da se uradi merenje tim kaliperom? Danas su nam demonstrirali tu metodu na praksi (ako se meri 12 koznih nabora i to posle ubacuje u softver) i mislim da sprava bas realno procenjuje, bar sudeci po klijentu koji je testiran. Hocu reci, mozda bezrazlozno panicim i trazim neke savete misleci da sam se "pokvarila", a sebi iskreno delujem u neku ruku isto kao pre. Plus sam mesec dana koristila L-karnitin, jeste neke slabije doze od 400mg dnevno, ali bas uz sve to da 4% skoci procenat masti mi je za dva meseca ipak neverovatno... a vaga kaze 1 kg manje...
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #18 poslato: Decembar 07, 2013, 03:29:01 posle podne »

Danas imala merenje, rezultate pokvarila ishranom sa malo UH i povecanim mastima, katastrofa. BF porastao za 4% na 12, izgubila 1 kg misica za dva meseca i 3 kg vode. Svasta sam probala, vise ne znam ni sta da jedem ni sta da radim  :-\

Ali nasuprot zakljucku sa slike imam 49% misica sto kazu da je za zenu fino, a najjaci deo tela su mi ubedljivo noge gde je povecana MM!!! Najslabiji je trup, tu imam najvise sala i najmanje misica, bez obzira na ovu fotku (izgledam i sada gotovo identicno u tom delu). A lepo kazem da trbusnjake najslabije radim, nego nije mi samo jasno kako ispade da zelim definiciju nogu, a butine jake...

U svakom slucaju mislim da treba da mi se jelovnik koriguje te ako neko nije video na drugoj temi gde sam pisala, zanima me odgovor na ova pitanja:


1) Da li da za pocetak izbacim potpuno feta sir, maslinovo, semenke i kostunjave (njih sam po 100-200g dnevno jela, fetu takodje), pecenicu/prsutu i puter? Kako treba dorucak da izgleda, jel ok ovsene, jaja/pileca prsa i 2 kisela recimo?

2) Moze li od zitarica i heljda, proso sem ovsenih i pirinca? Krompir zaista mrzim da jedem, uopste skrob.

3) Da li je moguce da sam ovo salo dobila zato sto sam uvela veceru kao obrok? (za veceru uvek jedem ribu, Ellu i povrce, pre toga poslednji obrok mi je bio oko 18h pred trening). Mozda da probam samo sa whey-om uvece a ne jedem masnu morsku ribu tipa sardine?

4) Da li da ostanem pri unosu 2g proteina po kg telesne mase i koliko mi slozenih hidrata treba? Da li je po 150g ovsenih dvaput dnevno previse? (imam 58 kg). Da li voce i dalje da minimalizujem samo 1 dnevno?

Cilj: dobiti 2kg misica, izgubiti 2kg masti (ovo drugo primarno za pocetak), odrzati BMI priblizno isto.

Hvala!  ;D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Decembar 05, 2013, 10:48:00 pre podne »

Možeš da skineš salo, a da ne izgubiš mišić, ali to opet znači da ćeš smanjti kilažu. Verujem da si napredovala i vidim ja po tvojoj fotki da ti vežbaš, ali isto tako vidim da imaš jako slabo razvijene mišiće nogu, pogotovo taj unutrašnji deo butine za koji tvrdiš da ti je problematičan. Pogledaj kako su ti razvijeni stomačni mišići i kako se vide detalji. Gotovo sam siguran da si više radila na trbušnjacima nego na nogama. Za nekoga ko ima 59kg tvoje noge su veoma tanke, bar ja to tako vidim. U stvari hoću da kažem da su mišići nerazvijeni i da je to jedan od razloga zašto nemaš vidljive detalje. Uostalo i sama kažeš da si tek od skora počela da radiš čučnjeve sa opterećenjem.

Ajde recimo da naĂ°eš neku fotku na netu devojke koja ima noge razvijene onako kako bi ti mogla sebe da zamisliš. Da li je to razuman zahtev ili...? :D
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #16 poslato: Decembar 05, 2013, 01:27:23 pre podne »

definicija=mrsavljenje
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.