TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 06:09:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pansport nagradna igra 2.12.2013.- 23.12.2013.  (Pročitano 26152 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #22 poslato: Decembar 30, 2013, 12:12:08 pre podne »

Hajde, hajde, ne budi lenj i smisli 5 razloga, pa da zvanično priznamo tvoje učešće. :) Možeš ti to. :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #21 poslato: Decembar 30, 2013, 12:03:46 pre podne »

izaberite mene bez nekog razloga ...tek onako  ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Decembar 29, 2013, 11:53:50 posle podne »

Ostalo je još vrlo malo vremena do kraja nagradne igre. Poslednja šansa da uzmete učešće. :)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #19 poslato: Decembar 24, 2013, 10:26:23 posle podne »

razloge sam navela, nadam se da cete mi oprostiti shto ih nisam numeroloshki oznachila :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Decembar 23, 2013, 11:57:51 pre podne »

Dragi članovi,

nagradna igra se produžava do 30.12.  a 31. 12. ćemo proglasiti pobednika nagradne igre!

Budite kreativni i dajte nam vaše razloge zašto da baš vas odaberemo :)

P.s. svi članovi koji su do sada postavili razloge su ravnopravni učesnici nagradne igre kao i novi
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2013, 01:04:25 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Decembar 22, 2013, 11:07:46 posle podne »

Bitna stvar funkcionalne dijagnostike je sto cete znati odakle krecete,polaznu tacku i idete ka zadatom cilju i nakon 3 do 6 meseci radi se rediagnostika i svi parametri bice promenjeni i shodno tome i zone treninga kao i intezitet i obim tako i ishrana...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Decembar 21, 2013, 09:11:40 pre podne »

ja bih volela da znam bazalni metabolizam,

a ono što me jako zanima i što ću sigurno da uradim uskoro  (blago vama koji dobijete ovu nagradu ;))  

je VO2 max, maksimalni puls i anaerobni prag.

Ove godine sam u junu oborila svoj lični rekord zbog prilagoĂ°enog treninga po energetskim zonama, ali mislim da bih uz precizno odreĂ°ene zone mogla još bolje i još efikasnije da treniram.

Aaaaaali pošto nemam pravo na učešće u nagradnoj igri... srećno ostalima  ;D
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2013, 09:22:45 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #15 poslato: Decembar 20, 2013, 05:19:08 posle podne »

Od samog pocetka moje ljubavi prema sportu i zdravom zivotu razmisljam o stvarima koje mi mogu pomoci da unapredim svoj trening, ishranu i suplementaciju- citam blogove, forume i knjige koje se bave datom materijom, pokusavam da razdvojim korisne od nekorisnih informacija i implementiram ih u svoj zivot.
Sama funkcionalna dijagnostika bi trebalo da je temelj na koji se nadogradjuju ostale stvari, ali retko je tako.
Verujem da je ona karika koja mnogima nedostaje, veza sa sopstvenim telom, poznavanje sebe do detalja.


Elem, zasto mi je potrebna ova nagrada
1.zanima me koliki mi je bazalni metabolizam jer klopam duplo vise od muza :D
2.da bih videla koliko sam dalekoooo od pretrcanog maratona :o
3.da bih saznala svoj BF i imam li potencijal za neko fitness takmicenje ;D
4.zato sto zelim da podignem svoj sport na profi nivo a ne znam kako :)
i zato sto sam svestrana osoba koja ce dobijene informacije znati da primeni na mnogo stvari

a i vreme poklona je ;D
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Decembar 19, 2013, 10:59:44 posle podne »

ZNACAJ FUNKCIONALNE DIJAGNOSTIKE U FITNESU

Vrhunski sport je odavno nezamisliv bez primene funkcionalne dijagnostike koja svakom treneru i sportisti treba da pomogne u radu na taj način što će pokazati njegovo trenutno funkcionalno i kondiciono stanje kao i način i put kako doći do nekog realnog i dostižnog cilja .
Sve to je primenljivo i u svetu fitnesa i bodybuildinga i u rekreativnom fitnesu.
Krenimo redom…ono što bi svaki fitness centar trebao da ima je ParkQ upitnik o opštem zdravstvenom stanju i ukoliko klijent pozitivno odgovori na jedan od sedam ponudjenih odgovora dužni smo ga poslati na lekarski pregled.Naravno u praksi je ovo u većini slučajeva nemoguća misija!Ali da li je baš toliko nemoguća!?
U mom poslu personalnog trenera prvi uslov koji trazim od budućih klijenata je obavezan lekarski pregled i kompletna funkcionalna dijagnostika kod mog sportskog lekara koja obuhvata EKG pregled,merenje procenta telesnih masti,mišićne mase,hidriranosti organizma,vrednosti bazalnog metabolizma,antropometrijska merenja obima i kožnih nabora,EKG pod opterećenjem,merenje vrednosti VO2 max i kardio respiratorne izdržljivosti,fleksibilnosti,snage…
Naravno pre toga se rade kompletne labaratorijske pretrage krvi kako bi lekar a i ja imali kompletan uvid u opšte fizičko stanje klijenta.Zapravo dijagnozom imamo uvid u trenutno stanje i na osnovu tih brojeva se pristupa dizajniranju programa ishrane ,treninga i suplementacije i odreĂ°uju se realni tromesečni i šestomesečni ciljevi nakon kojih sledi retestiranje i uporeĂ°ivanje rezultata i analiza napretka u radu.
Jedino na ovaj način i vi kao trener a i klijent zna gde je bio i do koje tačke je došao.Nažalost u praksi je sasvim suprotno i većina trenera se rukovodi samo telesnom težinom i vizuelnom utisku (tzv metoda šacovanja) i obično se u nekom od segmenata ozbiljno narušava zdravstveno stanje vežbača a da toga nisu ni svesni I kao posledica toga je brzo odustajanje vezbaca od treninga ili lutanje od trenera do trenera.
Vežbači nisu samo mladi od 19 do 24 godine,već i ljudi koji su u trećoj životnoj dobi sa ozbiljnim zdravstvenim problemima a najbolji lek za njih je fitnes,ali ako se dozira samo na pravi i odgovarajući način.Neretko se dešavaju i smrtni slučajevi u fitnesima upravo zbog nedostatka stručnosti i odradjenih testiranja.Zamislite osobu X srednjih godina koja po vama moze da brzo hoda ili trči na traci u zoni srčanog ritma 140 po nekoj vizuelnoj proceni ,a kada je odvedete na testiranja nalazi kazu da je ta zona izuzetno rizična za tu osobu!
Briga o klijentu je na prvom mestu a ukoliko se sprovedu sve procedure funkcionalne dijagnostike na pravi način i fizički izgled koji je svima primaran kada je vezbanje u pitanju doći će na viši i bolji nivo.Gojaznost je bolest i kao takvoj treba joj ozbiljno pristupiti i rešavati je na najlakši a najdelotvorniji način a sva ova testiranja će nam upravo u tome i pomoći.
Pre nego sto pocnete da vezbate zapitajte se koliko vas trener zna o vama i o vasim brojevima I kuda vodi put kroz koji vas on vodi.DO YOU KNOW YOUR NUMBERS !?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Decembar 19, 2013, 01:03:05 posle podne »

Funkcionalna dijagnostika je temelj svakog ozbiljnog fitnes programa i treba da bude nezaobilazna stvar kod svakog ozbiljnog sportiste.  Uglavnom smo ovde naviknuti na šacometriju, da sve odokativno gledamo i preporučujemo, a dok zaista ne vidite kakvo je stanje, istestirano i precizno, nikad nećete znati da li ste na pravom putu ili ne...  zato mislim da je ovo fenomenalna nagrada koja, mogu vam reći, nije nimalo jeftina!!!

zato razmislite još jednom i napišite svoje razloge...  

Ovo je jedinstvena prilika i dobra volja da nekoga povedemo na dijagnostiku i da nekome pomognemo!!!
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2013, 12:27:51 posle podne »

Zašto baš mene da povedete na funkcionalnu dijagnostiku?
- Da vide ljudi nadprirodnu zivotinju koja je ikada krocila na planeti zemlji.  ;D ;D ;D ;D
Jedan jedini razlog . hahahahaha  ;D
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #11 poslato: Decembar 19, 2013, 12:01:46 posle podne »

dobro ljudi mogli ste biti malo mastovitiji, cornuli ste ironmanu formu odgovora i bas je bezveze ;)
To sam i ja napisao, pa sam izbrisao kad sam procitao gore da treba da se nabroji 5 razloga. :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #10 poslato: Decembar 19, 2013, 11:39:05 pre podne »

dobro ljudi mogli ste biti malo mastovitiji, cornuli ste ironmanu formu odgovora i bas je bezveze ;)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Ghostvs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #9 poslato: Decembar 19, 2013, 10:29:31 pre podne »

Zašto baš mene da povedete na funkcionalnu dijagnostiku?


1. Imam 38 godina, veci deo zivota se bavim nekim sportom mislim da je pravo vreme za dijagnostiku.
2. Ishrana mi je katastrofalna, kilaza mi varira u toku godine po +-15kg.
3. Ove godine sam u Januaru plivao za casni krst, istrcao dva polumaratona i ultramaraton na treking ligi.
4. Supruga je vrlo zabrinuta za moje zdravlje.
5. Isao bih ja i sam na tu dijagnostiku ali trenutno sam nezaposlen a troskovi veliki ..........
6. Mislim da je ta dijagnostika vrlo korisna i kamo lepe srece da zivimo u neko normalno vreme pa da se svako testira pre pocetka bavljenja sportom. (bonus).
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2013, 11:38:41 posle podne »

Zašto baš mene da povedete na funkcionalnu dijagnostiku?


1. A zasto da ne ? :)
2. Visegodisnji sam vjerni clan foruma,a nemam jos ni 18 god...trajace to i trajati
3. Nemam licno nikakvih prihoda sa kojima bih mogao priustiti ovaj ili slicni pregled
4. Fudbalski potencijal ( :)  ) kojem bi ovaj pregled promijenio zivotni put,jer bih znao na cemu da radim.
5. Umjesto da kada skupim novac potrosim na odjecu i patike,nocni zivot sa drustvom (toga kod mene nema) ja pazarim suplemente u PanSport-u !
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 17 upita.