TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395990 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 05, 2024, 06:56:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pritisak  (Pročitano 7393 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Decembar 10, 2013, 08:50:51 posle podne »

koji sport treniraš?
kako izgledaju treninzi, koliko traju, kardio radiš?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Decembar 10, 2013, 08:48:30 posle podne »

ako sam dobro razumeo, osnovni problem je bio bol u grudima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Decembar 10, 2013, 08:45:55 posle podne »

Ovako od kad sam poceo da pijem novi hot blood 2.0 poludeo mije pritisa tj. imam pritisam 125 60 pre mi je uvek bio 80 120 (+-5)... Sta se desava procitao sam da je razlika pritisak znak dehidratacije ali pijem sigurno oko 1l-2l vode plus ostale tecnosti sto popijem .
NO reaktor širi krvne sudove i spušta pritisak posebno donji. to nije problem samo po sebi i ne treba da te brine...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Decembar 09, 2013, 10:32:21 posle podne »

Deluje da je ishrana ok. Ipak, u ovom periodu mogao bi da uzmes neki kompleks vitamina i minerala dodatno, cisto preventivno. Javljaj kakav je pritisak, pa ako je stabilan posle par dana mozes pokusati ponovo da ukljucis reaktor, samo sa pola doze npr, da vidimo kako ce tada biti.
Sačuvana
marko92ss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #7 poslato: Decembar 09, 2013, 05:45:06 posle podne »

Sad treniram vec skoro godinu dana konstantno i ne planiram da pravim pauzu.Hranim se zdravo ne jedam previse slatkisa brze hrane gaziranog (jedanu picu pojedem nekad,crne cokolade pojedem celu za nedelju dana) secer sam minimalizovao kad mi se jed nesto slatko pojedem kasiku meda ili voce ...jedam dosta povrca i voca, evo jutros mi je pritisak bio 74 sa 123 , videcu kakav ce da bude posle treninga pa cu da zapisem ...sad pijem odu mnogo cesce :D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2013, 12:55:33 pre podne »

Vodu pijem kad sam zedan - velika greska - tada je organizam vec dehidrirao posto trazi vodu. Moras nauciti da tokom dana kontinuirano pijes vodu. 1 do 2 l je malo, narocito za nekoga ko vezba. Dve litre vode treba piti inace, a kod vezbanja vise.

Zasto uzimas reaktor inace? Kreatin monohidrat povlaci vodu, i to je jeste tacno, ali to koliko ce vode povuci zavisi od toga koliko ugljenih hidrata unosis, pa ne mora da znaci da ce biti velika kolicina u pitanju. A postoji i krealkalin kod koga je taj efekat izuzet. Meni se cini da ti NO uopste ne treba, narocito jer pravis prekide u vezbanju, ima precih suplemenata koje bi mogao da ubacis. Npr, ta groznica moze imati vise uzroka, ali u svakom slucaju ti je imunitet poljuljan. Kako stojis sa vitaminima i mineralima? Koliko voca i povrca jedes? Da li se zdravo hranis?
Sačuvana
marko92ss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2013, 12:32:30 pre podne »

Nisam nikad koristio kreatin posebno ali sam cuo price vuce vodu na sebe itd. (klasicna prica iz teretane xD)...Tako sam i planirao da malo prekinem sa reaktorom da vidim kako ce da mi se ponasa pritisam i zapisivacu...U principu pijem vodu kad sam zedan a to se desava retko a kao trebalo bi piti bar 1-2L dnevno , cak sam primetio da se u poslednje vreme dok treniram mnogo manje znojim i da izasla mi je groznica na usni sto je takodje jedan od znakova dehidratacije :P Danas se osecam skroz ok i posle treninga i tokom dana ,malo cu pauziram sa reaktorom da vidim kako ce da mi se ponasa pritisam ...hvala :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Decembar 09, 2013, 12:20:25 pre podne »

Ajde za svaki slucaj ti meri pritisak par dana, ujutru i uvece, i zapisi vrednosti. Ako se desi da su odstupanja velika onda treba razmisliti o tome da se javis lekaru. I ne bi bilo lose da narednih dana ne uzimas reaktor.

Inace, posto koristis vec NO reaktor koji spada u naprednu suplementaciju ne smes sebi dozvoliti takve stvari. Da li inace pijes tako malo vode? Jesi li koristio kreatin zasebno do sada?
Sačuvana
marko92ss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #3 poslato: Decembar 09, 2013, 12:10:57 pre podne »

Ima 21 godinu treniram vec 4 godine ali sa pauzama od po 2-3 meseca (ali tokom tih pauza radim osnovne vezbe sklekovi zgibovi itd.) da odrzavam kondiciju poslednjih godinu dana samo poceo da koristim suplemente.U NO koristim i amino 5600 koji pijem pre i posle treninga i Scitec whey.. pritisak sam merio nekih 3 sata posle treninga..Ovako mi se to desilo 1 dan sam noramlno trenirao i pio suplemente i uvece sam osetio kao neki lagani boli sa leve strane i izmerim pritisak 65 sa 125 i reko mozda sam se preforsiro i legnem da spavam i dalje osecam taj boli .2dan sve kul tokom dana trening opet ista prica ja pritisak on opet ovako slican velika razilka izmedju pritisaka i onda sam iskulirao jedan dan i danas sam  trenirao bez NO i donji pritisak se malo poboljaso 70 ...ali sam u medjuvremenu procitao da je to zbog dehidratacije pa sam juce i danas pio dosta vode i po jedan hidroaktiv...i kad sam vratio film prethodnih dana genije je pio po pola litre vode na dan max litar...e sad kontam da je kreatin iz hot blood-a pripomogao da dehidriram :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Decembar 08, 2013, 12:45:28 posle podne »

Kako tj kada si merio pritisak? Jesi li se osecao lose pa si merio? Koliko godina imas? Sta jos od suplemenata koristis?
Sačuvana
marko92ss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2013, 01:40:31 pre podne »

Ovako od kad sam poceo da pijem novi hot blood 2.0 poludeo mije pritisa tj. imam pritisam 125 60 pre mi je uvek bio 80 120 (+-5)... Sta se desava procitao sam da je razlika pritisak znak dehidratacije ali pijem sigurno oko 1l-2l vode plus ostale tecnosti sto popijem .
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 13 upita.