TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:04:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevači masti za žene - iskustva i preporuke  (Pročitano 41725 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #79 poslato: April 12, 2016, 02:28:14 posle podne »

Zdravo.. Molila bih za pomoć.. :) Imam 30 god, 167 visoka, 56 kg, dvoje dece.. Treniram u kućnim uslovima (par sprava i tegovi) oko dve godine i idem na trčanje dva, tri puta nedeljno.. Ishrana korigovana, prešla sam u vegane pre šest meseci zapravo.. Odlično se osećam, fino izgledam.. :D Ali nisam bas zadovoljna sa donjim delom tela. Koristila sam Dymatize L-Karnitin dva meseca i nešto ne vidim promene na sebi.. Jel' vreme da probam nešto jače?

Pozdrav i od mene...a sta je za vas korigovana ishrana? Veganizam? Mislite da je to najbolje za vas? Da li ste sagledali realno sve aspekte "slaganja" namirnica u veganizmu...dakle, to nije samo "biljna ishrana", vec sistem kombinovanja namirnica...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rat-i-mir-mesojedi-vs-vegani.html

Da li pratite mozda i ciljani unos proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou...tj. da li ste upoznati sa nutritivnom vrednoscu namirnica...da li ste upoznati sa pravilima za sastavljanje obroka( u veganizmu)?

Kako vam izgleda dnevni meni po obrocima( navedite i kolicinu, tj. gramazu namirnica po obrocima)?

Pratite li puls u toku trcanja? HIIT? Sprintevi...?

Vezano za sagorevace masti molim malo vremena i paznje da iscitate jedan lep tekst... http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevai-masti-istine-i-zablude.html

Da li je zdravstveno sve ok?

Da li ste u skorije vreme odradili lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina...), vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?
OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja?

Hormonski je sve ok? Stitna zlezda? Porodjaji su protekli bez komplikacija?

Pijete neke lekove?

P.S. Vodite li sedanterni nacin zivota...posao...sednje...komjuter...?

Obim struka?

Mislim da nemate problema sa viskom kilograma jedino sto bi trebali da se "odreknete" zabluda vezanih za striktni veganizam( subjektivna ocena), imajte dobro formulisan plan treninga koji ce uz sredjen plan ishrane( kvalitet, raznovrsnost i izbalansiranost) dati rezultate...
« Poslednja izmena: April 12, 2016, 02:30:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #78 poslato: April 12, 2016, 11:53:30 pre podne »

Pozdrav.

Pre nego sto se posegne za necim jacim treba naci greske zasto telo nije dovedeno do boljeg izgleda.

Da li je greska u ishrani iako je ona korigovana..?? Kako izgleda dnevni meni..??

Da li je greska u treningu i kako on izgleda..??

Znajuci tipove treninga u kucnoj varijanti mislim da je mali procenat problema u tom segmentu. Za sve je potrebno vreme i napredovanje.

Koristis li vitamine, minerale, omegu 3 ili si samo kupila karnitin..??
Sačuvana
ljubicica13
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #77 poslato: April 12, 2016, 11:10:46 pre podne »

Zdravo.. Molila bih za pomoć.. :) Imam 30 god, 167 visoka, 56 kg, dvoje dece.. Treniram u kućnim uslovima (par sprava i tegovi) oko dve godine i idem na trčanje dva, tri puta nedeljno.. Ishrana korigovana, prešla sam u vegane pre šest meseci zapravo.. Odlično se osećam, fino izgledam.. :D Ali nisam bas zadovoljna sa donjim delom tela. Koristila sam Dymatize L-Karnitin dva meseca i nešto ne vidim promene na sebi.. Jel' vreme da probam nešto jače?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #76 poslato: Februar 17, 2016, 02:20:14 pre podne »

Najkraće moguće klenbuterol spada u kategoriju sagorevača " sa one strane zakona ", sa mnoštvom mogućih neželjenih efekata...

Animal cuts je iskreno "dosta jak" po sastavu( stimulansi), tako da ga ne bih preporučio...

Ma ja to naslućujem izgovore samo da se uzme sagorevač...eh...  ;)

Moja preporuka će biti blaže varijante...tipa...

http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/Termogenici-i-kompleksni-sagoreva%C4%8Di/BI409-Thermodrine-complex.html

Nego sa ovih 30 gr hidrata...vidim ja da će morati da se radi i reverse( po prestanku dijete, postepeno podizanje kal. unosa, pre svega hidrata)...  ;)

A kada bih pitao za unos masti i proteina...? Kakav li bi tada odgovor bio? A dizanje hidrata 1 nedeljno? Sve u svemu, promena percepcije nutritivne realnosti potrebna...  ;)

Moraš biti u glavnoj ulozi oko svih stvari u tvom životu, pa i po pitanju treninga...nemoj dozvoliti sebi da budeš samo posmatrač...uključi se...

Koristiš li pulsmetar? Preporuka trenera?
« Poslednja izmena: Februar 17, 2016, 02:23:05 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Jelena1988
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #75 poslato: Februar 17, 2016, 01:52:49 pre podne »

Na dijeti sam tri meseca. Sto se unosa proteina tice zaista ne bih mogla da kazem koliko unosim ali sto se ugljenih hidrata tice ne unosim vise od 30g dnevno. Sto se tice nedovoljnih informacija Dusanu tice stvar je da sam ja potpuno neinformisana o tome. Verujem da zvuci jako glupo :) Ali ja verujem svom treneru i onda se potpuno prepustim na treningu i ukljucim off mode na mozgu tako da ni ne znam koliko serija po koliko ponavljanja radim. Ja se samo fokusiram da sto ispravnije uradim i da izdrzim sve. Verujem da sam jako dosadna sa tim sagorevacima ali sam nekako sigurna da mi je potreban u ovom momentubtaj vetar u ledja jer sam dosta labilna i plasim se da cu potpuno potonuti.  Jako bi mi znacile informacije, saveti, preporuke o istim ? Jedina dva za koja sam cula su klembuterol i animal cut.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #74 poslato: Februar 17, 2016, 01:43:12 pre podne »

Omega-3 riblje ulje? ProizvoĂ°ač? Koliki je sadržaj EPA i DHA?

Pre nego i počnemo da mislimo o teškoj artiljeriji...ajmo da se potrudimo da saveti o ishrani i treningu zažive...  ;)

Ajmo da podvučemo crtu i okvirno se informišemo o tome koliko čega unosimo? Koliko proteina, hidrata, masti...kako da njima manipulišemo na najbolji mogući način...?! Hm, unos proteina oko 1,5 gr po kg, unos hidrata oko 2-3 gr po kg, unos masti oko 0,6 gr po kg...?!

Većina ljudi najbolje reaguje na režim pročišćene ishane, "umeren deficit", i redovan trening...mada ostala si škrta prema Dušanu oko potrebnih informacija...možda i tu možemo pomoći...

Inače, koliko si već dugo na dijeti? Ne zaboravi da i sa dužinom trajanja "dijete" ne treba ići u krajnost...a što se tiče slatkiša, dobra vest za tebe, 1 obrok, jednom nedeljno, jedi šta ti duša želi ( i to u danu odmora od treninga) ;) Pa i slatkiše...

Predlog i za magnezijum( citrat, aspartat, glicinat - oblici na najboljom apsorpcijom), vitamin C i kompleks vitamina B...
Sačuvana
Jelena1988
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #73 poslato: Februar 17, 2016, 01:42:28 pre podne »

Poslala sam dva puta poruku obzirom da sam nova na forumu i da mi se ucinilo da prvi put nije otisla :)
Sačuvana
Jelena1988
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #72 poslato: Februar 17, 2016, 01:41:06 pre podne »

Slavisa doslo je do toga da se vadi teska artiljerija :) Pocela je da me popusta motivacija cak mi se desi da propustim trening u smislu sta se zlopatim kad ne micem iz jedne tacke. Pri tom se plasim da ukoliko ne napravim uskoro neki pomak ne iskliznem u svoj veliki porok slatkise. Od suplemenata uzimam riblje ulje tri tablete dnevno.
Sačuvana
Jelena1988
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #71 poslato: Februar 17, 2016, 01:25:34 pre podne »

Slavisa daj da vadimo tesku artiljeriju !! :) Pocela sam da gubim motivaciju i da se demoralisem. Cak i da preskocim trening sa glupim stavom u glavi sta se zlopatim kad ne micem iz jedne tacke. I strah me je da cu ukoliko nastavim da stagniram popustiti i sa ishranom i da cu se vratiti svom najvecem poroku slatkisima. Sto se tice suplementacije pijem samo riblje ulje, tri tablete dnevno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #70 poslato: Februar 17, 2016, 01:17:26 pre podne »

Vidi, prvo bih se fokusirao na ishranu i trening...pa tek kada "zapne" sa voljom, motivacijom, onda bih se odlučio za neki od sagorevača...dakle, svakako da i ovi suplementi imaju realnu upotrebnu vrednost, ali nisu prioritet i bez njih se može...ali nekada je sa njima lakše...  ;)

A šta bi bilo u prvom planu kod sagorevača masti?

Sagorevači masti mogu da podstaknu termogenezu i sagorevanje masnog tkiva, da daju više volje i energije za trening, da smanje apetit, da podstaknu telo na povećanu prirodnu produkciju hormona koji su posebno odgovorni za količinu masnog tkiva i brzinu metabolizma. Sagorevači masti mogu i da smanje nivo lošeg holesterola u krvi, da izbace višak vode iz organizma, da održe konstantim nivo šećera u krvi, i još mnogo toga...

U osnovi priče o sagorevačima je:

- STIMULATIVNI UČINAK ( kofein, sinefrin, tiramin, katehini…guggul)

- DIURETIČKI UČINAK

- LAKSATIVNI UČINAK

Da skratim, sačuvao bi ih "za kraj"..teška artiljerija...  ;)

Siguran sam da je sve ovo konfuzno u početku...ali za sve nejasnoće tu smo...modifikacije menija, predloge, sugestije oko odabira namirnica...planiranja obroka...i sl.

Da li koristiš nešto od suplementacije( osim planiranih sagorevača)? Omega-3? Magnezijum? Vitamin C? Vitamini B-grupe?


Sačuvana
Jelena1988
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #69 poslato: Februar 17, 2016, 01:09:09 pre podne »

Hvala ouno na ovim za mene dragocenim savetima. Prilicno ste mi razjasnili mnoge stvari. Definitivno cu sve primeniti. Ako sam dobro razumela sagorevace mi nebiste preporucili kao dodatak ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #68 poslato: Februar 17, 2016, 01:02:17 pre podne »

Evo jednog šablona obroka...

1.OBROK  – jaja( npr. 7 belanaca, 1 celo jaje - tvrdo kuvana jaja), ovsene pahuljice sa jogurtom

2.OBROK  – meso(belo meso / riba), salata od svežeg povrća sa ( extra virgin)maslinovim uljem( + jabukovo sirće po želji)

3.OBROK  – meso(crveno meso / riba), salata od svežeg povrća + kuvani pirinač/ krompir

4.OBROK  – posni sir( idealno 0% mlečne masti) + šaka badema( kikiriki, orasi, lešnici)

Okani se užina na zub, neka to budu konkretni obroci...naravno, ne preobilni...

Zašto ističem važnost većeg broja obroka?

Termički efekat hrane( TEF)  je fenomen povećanja stope metabolizma tokom varenja hrane( poznat još i kao SDDH - specifično dinamičko dejstvo hrane). Oko 10% dnevne energetske potrošnje odnosi se na termički efekat hrane. Energija koja se troši na digestiju, apsorpciju, asimilaciju i sintezu ugljenih hidrata, proteina i masti dostiže maksimalne vrednosti 30 do 90 minuta nakon obroka zavisno od veličine i sastava obroka traje i do 4 do 6 sati nakon unosa hrane. Najveći termički efekat javlja se pri unosu hrane bogate proteinima (15 do 25%), dok je termički efekat ugljenih hidrata i masti duplo manji.

Dakle, osnova svakog obroka proteini...plus masti i / ili hidrati u zavisnosti od cilja...

Obrok pred počinak UVEK "carb free"...

Što se tiče dužine trajanja dijete...uopšteno...

Osnovna preporuka je da restriktivne dijete ne bi trebalo da traju duže od 12 nedelja...
Ako niste došli do željene definicije posle 12 nedelja dijete, uzmite 4 nedelje odmora od dijete . tzv. METABOLIČKI RESTART (nastavite da jedete dobro i čisto, ali povećajte kalorije) i onda krenite u još jedan ciklus.


Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #67 poslato: Februar 17, 2016, 12:55:59 pre podne »

Jelena onda te čeka trnovit put učenja o nekim stvarima...

Većina početnika ide u krajnost...gladovanje...eto stagancije dijete i posledičnog "jo-jo" efekta...a kada se sve to udruži sa neumerenim trenažnim naporima, eto velikih problema...

Moraš barem okvirno znati koliko čega unosiš...da se upoznaš sa pojmovima poput proteina visoke biološke vrednosti( meso, sir, riba, jaja...), složenih ugljenih hidrata( pirinač, krompir, heljda, ovsene pahuljice...), zdrave masti( orasi, bademi, lešnici, kikiriki, kokosovo ulje, extra virgin maslinovo ulje, laneno ulje, riblje ulje...)...dijetna vlakna( zelena salata, brokoli, kupus, paradjz, krastavac...)

Razlikovanje skrobnog i vlaknastog povrća...

Npr. odabir voća -  ubaci po koju voćku izmeĂ°u obroka( veličina porcija voća ne veća od onoga što može da stane u šaku...) - citrusi( kivi, limun, grejp, pomorandže), bobičasto voće( jagode, kupine, maline...ok su i zamrznute varijante)...jabuke...

Od povrća - akcenat na vlaknasto povrće( salate od svežeg povrća) - zelena salata, krastavac, paradajz, kupus,  brokoli( može i kuvan na pari), cvekla...

Akcenat na sveže meso, bez suvomesnatih proizvoda i mesnih preraĂ°evina...

Bar jednom nedeljno diži hidrate, ako već ideš na neku low-carb varijantu...

Jako bitna stvar je i uticaj na hormone štitne žlezde...naime, naša štitna žlezda proizvodi T4 (tiroksin, „neaktivni” oblik hormona štitne žlezde)...konverzija T4 (relativno neaktivan hormonštitnjače) u T3 (aktivni oblik hormona štitnjače) je drastično umanjena kada se ne unosi dovoljno ugljenih hidrata. Hormoni štitne žlezde su glavni regulatori brzine našeg metabolizma...

MANJE T3 = USPORAVANJE METABOLIZMA=NEDELOTVORNOST DIJETE!

Iz ovih razloga je neophodno dobro tempirano unošenje ugljenih hidrata, ako želimo da svojoj muskulaturi damo priliku da se održi, kao i da onemogućimo usporavanje metabolizma, stagnaciju dijete i posledični "jo-jo" efekat po povratku na ustaljeni režim ishrane ( neželjeni kilogrami se vraćaju još brže).

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Ne zaboravi da kao što neželjeni kilogrami nisu nastali za mesec dana, neće se ni skinuti za mesec dana...daj svom telu vremena da "zdravo smrša"...2-5 kg za mesec dana je realno...
« Poslednja izmena: Februar 17, 2016, 01:04:31 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Jelena1988
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #66 poslato: Februar 17, 2016, 12:52:47 pre podne »

Vrlo sam pazljivo procitala Slavisine savete ali je kod mene problem sto kad treba da sastavim obrok ja se potpuno pogubim u svim tim pravilima :) Da li biste bili voljni da mi recimo napisete kako bi obroci za jedan dan trebali da izgledaju od dorucka uzine i vecere ? Recimo neku vrstu jelovnika ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #65 poslato: Februar 17, 2016, 12:45:33 pre podne »

Greške sigurno postoje ako rezultati izostaju, samo je pitanje gde ih praviš a po ovome što si pisala čini mi se da ih ima svuda. Što se tiče ishrane poslušaj Slavišine savete.

A što se tiče treninga iako imaš individualnog trenera moguće je da ima propusta ( nisu svi baš tako stručni kako se predstavljaju i kako izgledaju).

Ako budeš htela potrudi se da zapamtiš svoj sledeći trening( vežbe, broj serija, ponavljanja i težine sa kojima radiš)  pa nam ispiši ovde da vidimo kakav vid treninga radiš.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.