TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395108 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 08:01:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mala pomoc oko ishrane  (Pročitano 10326 puta)
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #26 poslato: Decembar 22, 2013, 12:23:42 posle podne »

Sve vrste hrane treba da smanjiš srazmerno.Sam to izračunaj,ne znam koliko posto čega unosiš :)
A i te racunice, i merenja, show :D jesam rekreativac, ali opet pazim na sve.. samo do sad sam uvek unosio u on i off danima skoro isto, s tim sto u off danima manje UH..

I tako si odrzavao formu?
Ne samo odrzavao, vec i povecavao masu.. unosim 2gr proteina po kg dnevno.. i trenutno recimo 5-6gr Uh po kg.. malo manje u off danima..Tj dizem masu..
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2013, 12:28:23 posle podne od strane jode » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #25 poslato: Decembar 22, 2013, 02:43:13 pre podne »

Sve vrste hrane treba da smanjiš srazmerno.Sam to izračunaj,ne znam koliko posto čega unosiš :)
A i te racunice, i merenja, show :D jesam rekreativac, ali opet pazim na sve.. samo do sad sam uvek unosio u on i off danima skoro isto, s tim sto u off danima manje UH..

I tako si odrzavao formu?
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #24 poslato: Decembar 21, 2013, 07:17:59 posle podne »

Ma ne,smanji i smanji sve namirnice jednako.Ili ono što bi inače jeo,samo smanji količinski i to je to. Mislim,ja nisam u tom fazonu da merim išta :D Tako da opušteno možeš i odokativno.A sad da se baviš time ,onda bi emrio u gram sve...
Ma ne smanjujem ja nista, kazem ti, klasicni sam ektomorf, namucio sam se debelo da nabacim koji misic, sad samo odrzavanje :D  ma kad nedeljom odokativno izmerim pola babine pite sa mesom za rucak da vidis sta je posao :D kao da sam pojeo kilo masti.. manje vise :D
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2013, 07:20:24 posle podne od strane jode » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #23 poslato: Decembar 21, 2013, 04:47:05 posle podne »

Ma ne,smanji i smanji sve namirnice jednako.Ili ono što bi inače jeo,samo smanji količinski i to je to. Mislim,ja nisam u tom fazonu da merim išta :D Tako da opušteno možeš i odokativno.A sad da se baviš time ,onda bi emrio u gram sve...
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #22 poslato: Decembar 21, 2013, 02:58:35 posle podne »

Sve vrste hrane treba da smanjiš srazmerno.Sam to izračunaj,ne znam koliko posto čega unosiš :)
A i te racunice, i merenja, show :D jesam rekreativac, ali opet pazim na sve.. samo do sad sam uvek unosio u on i off danima skoro isto, s tim sto u off danima manje UH..
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #21 poslato: Decembar 21, 2013, 02:51:43 posle podne »

znam da nema neke razlike za rekreativce, samo nikad nisam uzimao cist izolat, pa rek'o aj kao malo za promenu :D medjutim onda sam dosao na tu dilemu o kojoj sam i napisao temu bas zato sto je izolat u pitanju..

neki su mnogo lakši za stomak, bukvalno kao vodu da sam popila toliko je "lagan" protein... dok neke "osetiš" u stomaku...
to si u pravu, bas kao da sam vodu samo popio, dok sam pio Mutant npr ono je haos bio.. u stomaku katastrofa, muka mi bude 2 sata posle, pa posle treninga jedem bukvalno na silu..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #20 poslato: Decembar 21, 2013, 11:25:46 pre podne »

Sve vrste hrane treba da smanjiš srazmerno.Sam to izračunaj,ne znam koliko posto čega unosiš :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Decembar 21, 2013, 08:57:14 pre podne »

nema značajne razlike za rekreativca, to stoji... ali npr. meni prija izolat, neki su mnogo lakši za stomak, bukvalno kao vodu da sam popila toliko je "lagan" protein... dok neke "osetiš" u stomaku...
ukratko, bitno je da uvek ima nekog whey-a posle treninga :)
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #18 poslato: Decembar 21, 2013, 03:27:08 pre podne »

sta ce ti izolat?
Eto sad.. :D Ma bila neka akcija, kupio sam ga nesto bas jeftino, a nestalo mi whey-a, pa reko da probam.. Mada vise bi mi whey koristio da sam ga uzeo definitivno..
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #17 poslato: Decembar 20, 2013, 11:11:15 posle podne »

sta ce ti izolat?
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #16 poslato: Decembar 20, 2013, 10:25:40 posle podne »

Da, pa zato sam i napisao da mi u off danima fali samo proteina.. svega ostalog unesem dovoljno.. sad nzm kako je Dusan shvatio..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #15 poslato: Decembar 20, 2013, 10:17:29 posle podne »

Mozes sve srazmesrno smanjiti, a proteine mozes drzati na istom unosu, zbog drzanja sitosti i ocuvanja misicne mase.
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #14 poslato: Decembar 20, 2013, 05:52:39 posle podne »

A zašto ti je isti unos nutrijenata u danima kada treniraš i u danima kada ne treniraš? :)
Zar bi u off danima trebao unos da bude manji/veci? T

Manji naravno :) Jer u toku tog dana nećeš trošiti dodatne kalorije na trening,je l tako? Ne treba ti ista količina energije.
Pa da..to i jeste logicno.. :) ali da li to vazi i za proteine?
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #13 poslato: Decembar 20, 2013, 05:49:44 posle podne »

ovsene i jaja za doručak i neki mlečni proizvod - to je super doručak, jaja su tu glavni izvor proteina...  koštunjavo voće jedi izmeĂ°u obroka, odvojeno
Okej, hvala :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Decembar 20, 2013, 12:44:35 posle podne »

A zašto ti je isti unos nutrijenata u danima kada treniraš i u danima kada ne treniraš? :)
Zar bi u off danima trebao unos da bude manji/veci? T

Manji naravno :) Jer u toku tog dana nećeš trošiti dodatne kalorije na trening,je l tako? Ne treba ti ista količina energije.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.