TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:47:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: So i elektroliti  (Pročitano 2319 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2013, 02:36:38 pre podne »

Haha, da Alene i meni isto se to desava, bukvalno poigravanje svega sto si sad nabrojao, samo sto mene najvise nervira list kad krene da treperi...to mi je nepodnosljivo. Nisu niti jaki grcevi u pitanju, niti da sad meni to nesto preterano smeta, cak sta vise kad krene rame ili biceps da igra...nekako mi je i interesantno, ali posto znam da na taj nacin telo nam salje signale da nesto nije u redu, rekoh da pitam. Hvala na odgovorima :)
I znaci zakljucak bi bio, so mogu da povecam, ali nije neophodno? To pitam jer zaista ne bih voleo da povecavam unos soli (jeste hrana mnogo ukusnija tako, to stoji), medjutim iskreno kada povecam unos soli, drasticno povecam unos vode, te onda ne mogu da se odmorim lepo tokom sna posto ustajem par puta da mokrom.

Mozes povecati unos soli ali ne moras, prema zvanicnim preporukama dozvoljeno je do 6 g soli u toku dana. So se unese i kroz namirnice, a cesto to ne racunamo.

Sto se tice tih trzaja ( fascikulacija ), savetuje se i B vitamin, vise puta u toku dana. I radi, provereno!:-) Ali obrati paznju i na treninge, kao sto ti je Alen rekao.

Vodi nemoj unosti bas pre spavanja ( sat vremena ), trebalo bi da onda mirno spavas.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Decembar 21, 2013, 11:57:28 pre podne »

Pa šta znači drastičan unos vode? Sportisti koji treniraju intenzivno i često koliko i ti redovno piju izmeĂ°u 4 i 6 litara vode dnevno. Neki minimum za tebe bi trebao da bude oko 3 litre.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #4 poslato: Decembar 19, 2013, 02:32:41 posle podne »

Haha, da Alene i meni isto se to desava, bukvalno poigravanje svega sto si sad nabrojao, samo sto mene najvise nervira list kad krene da treperi...to mi je nepodnosljivo. Nisu niti jaki grcevi u pitanju, niti da sad meni to nesto preterano smeta, cak sta vise kad krene rame ili biceps da igra...nekako mi je i interesantno, ali posto znam da na taj nacin telo nam salje signale da nesto nije u redu, rekoh da pitam. Hvala na odgovorima :)
I znaci zakljucak bi bio, so mogu da povecam, ali nije neophodno? To pitam jer zaista ne bih voleo da povecavam unos soli (jeste hrana mnogo ukusnija tako, to stoji), medjutim iskreno kada povecam unos soli, drasticno povecam unos vode, te onda ne mogu da se odmorim lepo tokom sna posto ustajem par puta da mokrom.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Decembar 19, 2013, 12:53:27 posle podne »

Nisam siguran da je tvoja dijeta u pitanju što se poigravanja mišića tiče. Pre bi rekao da je u pitanju trening. I sam kažeš da trčiš svaki dan. Ovo je dovoljna količina stresa za mišića, a i za nervni sistem i to što mišić poigrava je samo blaga posledica tog stresa nanetog treningom. Meni lično se dešava trzanje očnog kapka, poigravanje mišića ramema, grudi, podlaktice, tricepsa, butine, listova...sve ovo mi se dešava kada radim jake treninge. Pored toga kofein može da bude jedan od razloga, a i ako si nervozan lik po prirodi to sigurno dalje utiče.

Nije nikakav velik problem i nestane sam posle nekog vremena. Mišići su OK, ali kada mi kapak zatrza danima tačno prsnem :D

Ukoliko dobijaš grčeve u mišićima, pogotovo noću ili kad ležiš onda si verovatno dehidriram i to može biti zbog manjka minerala. Posle svakog trčanja bi trebao da popiješ neko sportsko piće, Isostar ili tako nešto. Ovako ćeš sigurno uneti dovoljno u toku dana. Malo više soli u ishrani ti neće biti problem sve dok piješ dovoljno vode.

U tom tvom šejku ima sasvim dovoljno svega za dvojicu i to ne treba da te brine. Kažem, problem sa elektrolitima ćeš primetiti smao ako dobijaš jake grčeve, to poigravanje mišića je najverovatnije vezano za nervni sistem.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2013, 02:36:18 pre podne »

Ubaci magnezijum par dana trebalo bi da stane to igranje misica
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #1 poslato: Decembar 19, 2013, 01:56:47 pre podne »

Pozdrav, citao sam po netu nesto o soli, i naisao na interesantan podatak koji kaze da u nedostatku njegovog koriscenja u ishrani moze doci, pored naravnog mnogih disbalansa u organizmu, do toga da se misici grce, ili trzaju. E sad, pitam ovo posto redovno radim komplet analize i uvek je sve bilo kao iz udzbenika, medjutim cesto mi se desava da mi misic (razlicito, biceps, triceps, kvadriceps, rame...znaci nije u pitanju jedan te isti misic) zaigra, tj pocne da pulsira sam od sebe. E sad zaista mnogo vodim racuna o ishrani u kojoj sam so skroz izbacio, svu hranu sam spremam te je unos soli sigurno manji i od 1gr dnevno, vec duzi period tako. Pitanje glasi, da li bi trebao da povecam unos soli gledajuci iskljucivo po pitanju zdravlja, jer prvenstveno gledam da se zdravo hranim, znaci to sto so navlaci vodu mi nije ni najmanje bitno (so ne unosim jer mi ne prija posto me tera da pijem mnogo vode, koju vec unosim i vise nego dovoljno, te zbog toga ga nema uopste u mojoj ishrani), ili je taj neki 1-2gr dnevno dovoljan (znam da je za normalnu odraslu osobu koja ne trenira preporuceno 6gr dnevno). Hteo bih samo jos da napomenem da kardio (trcanje, 6km 25-30m) radim 7 puta nedeljno (tj svaki dan, pri cemu se zaista dobro oznojim) i jos vezbam sto sa tegovima sto ovako (sklekovi, zgibovi), minimum 5 puta nedeljno, te se i tu posteno oznojim (posto znam da se pri znojenju izbacuje so, pa sam zbog toga i ovo pomenuo).

Takodje imam jos jedno pitanje, da ne otvaram drugu temu. Nakon trcanja imam standardan dorucak (trcanje je ujutru na prazan stomak), casa soka od cedjenog voca, kasicica meda i klasika ovsene, jaje, jogurt, banana itd. u blenderu. Pitanje je vezano za elektrolite, da li sa ovim zadovoljam sve potrebe organizma po tom pogledu, posto znam da je podjednako vazno da se obnove ti minerali, tj elektroliti kao i da se obnovi glikogen. Isto za elektrolite posle drugog treninga sa tegovima, odmah nakon pojedem bananu i 2 jabuke, nakon toga kasicica meda i standardan obrok. Da li bih trebao da uzmem jos nesto pored ovih namirnica po pitanju obnove elektrolita, posto nisam siguran da li ovde ima dovoljna kolicina natrijuma, kalijuma, kalcijuma, magnezijuma...itd...
Pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.