TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:47:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Profesionalno bavljenje košarkom  (Pročitano 3730 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Decembar 31, 2013, 09:24:56 pre podne »

Eto ti samog primera - sto brze skines kilograme oni se brze vrate ( i vise ), i pocinjes da uvodis metabolizam u mod koji stedi kalorije a to ti nije cilj. Uz to postoji mogucnost da napravis sebi i zdravstvene probleme. Mislim da sa tim moras da rascistis pre nego se upustis u profesionalnu karijeru, jer ce ti ona u mnogome zavisisti od toga. Najzdravije mrsavljenje je postepeno.
Sačuvana
RL11
Gost
« Odgovor #5 poslato: Decembar 30, 2013, 02:14:32 posle podne »

A to sam mislio okvirno 1000 kcal dok sam na skidanju masti, jer sam pre nekoliko godina skinuo sa 95 na 77 kg za mesec i po, jako sam malo jeo. Hteo bih da napravim čistu osnovu od 90-95 kg i jedno 8% b.f.znači osnovu za čistu mišićnu masu. Hvala puno u svakom slučajum, pomoglo mi je.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2013, 12:29:17 pre podne »

I meni je to izaslo u prvi plan. 1000 kalorija je nista za nekoga poput tebe. Neces moci sa tim nista od svojih potreba da podmiris, cak ni bazalni metabolizam. Izracunala sam odprilike, bazalni metabolizam ti je oko 2500 kalorija. Drugo, jako pod velikim si opterecenjem, budi oprezan da ne odes u pretreniranost, dzaba ce biti sve sto radis ako se povredis. Ipak mislim da tvoj mladi organizam vec sam po sebi trpi, zbog kilaze koju imas, pa bi trebalo da se malo ozbiljnije pozabavis time.

Ishranu moras pojacati, pored UH trebaju ti proteini - uz ovsene ubaci jaja, ili mladi sir, ili mozes pojesti jaja sa crnim hlebom, pecurkama...

Za uzinu mozes pojesti nesto od voca ali mislim da ti to nije dovoljno - mozes pojesti i sendvic koji ces sam napraviti ( tunjevina, piletina, salata npr ) u integralnoj kifli.

Rucak je ok, ali uz proteine ubaci i uh ( pirinac, krompir, ili tu integralnu testeninu ) i neko ovrce obavezno. Povrce mozes i treba da jedes vise puta u toku dana, bez problema.

Za drugu uzinu mozes pojesti kostunjavo voce ( bademe, lesnike, orahe ili kombinaciju istih ), a za veceru uz tunjevinu ubaci salatu, ili parce crnog hlba.
Sačuvana
RL11
Gost
« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2013, 10:12:52 posle podne »

Ne znam, ciljao sam na što brže topljenje masti...
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2013, 10:06:40 posle podne »

prvo sto mi je zapalo za oko je da ces da unosis 1000 cal...pa to nije dovoljno ni za bakicu od 100 god na samrti....i ovo sa hitom mi se ne svidja ...jedino ako se dopingujes ces izdrzati sve ove treninnge u toku dana a da ostanes zdrav i bez povreda....i ne moze i jare i pare moras da znas sta ti je prioritet i da prema tome izbalansiras svoj trening i ishranu....
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
RL11
Gost
« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2013, 10:01:03 posle podne »

Nisam našao sličnu temu, pa rekoh da otvorim novu.
Ovako, potrebna mi je stručna pomoć u vezi treninga u teretani, ishrane i suplementacije za potencijalnu ozbiljnu košarkašku karijeru.
Imam 17 godina, 206 cm i 109 kg, igram na poziciji krilnog centra koja je specifična po tome da je za vrhunskog igrača potrebna i snaga, i brzina, i eksplozivnost, tako da ja mislim da ako uradim nešto na svoju ruku (npr. nabacim masu po defaultu), to će biti spor i neefikasan mišić, sposoban samo za guranje pod košem. Posle pauze od 6 meseci i povrede kolena, sada imam čak 20% body fat, uz 85 kg mišićne mase, i primarni cilj mi je da ostanem na kilaži od ~109 kg, spustim body fat na bar 10% i povećam mišićnu masu i poboljšam (osposobim) svoju muskulaturu za ozbiljnu košarku, tj. primarni cilj mi je juniorska reprezentacija na leto. Prvo da skidam mast ili da radim na masi, ili kako? Radio bih ujutro teretanu i HIIT, popodne trening sa klubom i uveče šuterski dok sam na skidanju masti, a unosio bih 1000 kcal dnevno. Na masi bih radio isto, bez HIIT-a ujutro, kardio 3-4 puta nedeljno, a teretanu bih radio tri dana pa pauza. Ishrana bi bila 5 obroka, ujutro UH  (ovsene, kako i mleko ili omlet sa sirom), užina voće, ručak klasika proteinski piletina ili riba ili int. testenina, posle timskog treninga čokoladno mleko, užina opet voće i večera tunjevina. Od suplemenata whey, dex i kreatin, a pwm da li da uzimam samo posle teretane ili posle sva tri treninga? Ovo je sve laički, ipak nisam stručan, molio bih da mi se ukaže na greške jer hoću da izvučem maksimum iz sebe, spreman sam daće biti žrtvujem sve zarad karijere vrhunskog košarkaša.
Dosta sam se potrudio ovo da napišem i nadam se da će mi neko izaći u susret i svojim komentarima i ispravkama pomoći, svaka sugestija će biti prihvaćena i uvažena.
Hvala unapred!!!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 19 upita.