TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:50:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Knjiga Novaka Djokovica , bezglutenska ishrana itd.  (Pročitano 7037 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #16 poslato: Januar 10, 2014, 01:14:35 pre podne »

nego u knjizi se spominje i nesto oko GI ( glikemijskog indexa ) gde se govori da secer , voce neko itd dosta vise dize nivo secera u krvi od ekspandiranog pirinca , psenice i integralnog hleba , to mi nije jasno logika mi je dosad govorila drukacije , sta je ovde istina ?

Npr razani integralni hleb ima gi 52, a lubenica 72, banane 62. Jeste tako. Glikemijski indeks zavisi od vrste secera koji namirnica sadrzi, kolicine vlakana i nacina pripreme.

Mozes pogledati ADA tablice, tu ces pronaci vrednost GI za gotovo sve vrste namirnica.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #15 poslato: Januar 10, 2014, 01:00:50 pre podne »

dobro to , hoce neko odgovoriti u vezi GI ?
Sačuvana
train hard or go home !
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #14 poslato: Januar 09, 2014, 02:17:39 pre podne »

odnos makronutrijenata ce ti dati mnogo bolje rezultate nego unos odredjenog tipa namirnica... i sto se tice izgleda i sto se tice zdravlja...
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #13 poslato: Januar 08, 2014, 08:37:42 posle podne »

nego u knjizi se spominje i nesto oko GI ( glikemijskog indexa ) gde se govori da secer , voce neko itd dosta vise dize nivo secera u krvi od ekspandiranog pirinca , psenice i integralnog hleba , to mi nije jasno logika mi je dosad govorila drukacije , sta je ovde istina ?
Sačuvana
train hard or go home !
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2014, 08:33:17 posle podne »

Elisin test važi za najbolji i najskuplji ujedno, ali jedan na vrhu kad su u pitanju testovi intolerancije.  Nisam radila taj, nego neki drugi mnogo jeftiniji pre par godina čisto iz radoznalosti i mesec dana sam se hranila tako.  Istina je da sam se mnogo bolje osećala i da nikad nije bilo onog teškog osećaja u stomaku i da sam smršala 5-6 kg, ali zaista ne mogu tako da nastavim da se hranim jer mi je sve od proteina izbačeno  bukvalno... mogla bih da jedem npr samo ćuretinu ili neke vrste ribe.. i samo odreĂ°eno povrće... bukvalno sve što volim su mi izbacili.
Inače znam ljude koji su radili elisin test i bili su prezadovoljni....  ali svakako ne bih želela da propagiram ovo jer nije naučno dokazano i diskutabilno je.
vazi svakako cu pokusati da odem na neki od tih testova i da vidim sta ne valja i probam drugacije da vidim kako ce ici , nemam problem da ostavim bilo koju hranu , koliko god je volim ako ce to biti za moje dobro
Sačuvana
train hard or go home !
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #11 poslato: Januar 04, 2014, 11:24:24 pre podne »

Nisam citao tu Novakovu knjigu samo sam letimicno bacio oko tj.procitao neke delove. Citao sam knjigu od Edmunda Berka cuvenog americkog doktora : "Teorija krvnih grupa" koja se bavi slicnom tematikom i kako pojedine namernice uticu na zdravlje coveka i njegov fizicki izgled u zavisnosti od krvnih grupa. I u toj knjizi se direktno gluten pominje kao glavni kocnicar mnogih procesa pretezno kod osoba krvne grupe O. Da je uzrocnik gojaznosti,usporavanja varenja i ostalih negativnih faktora. U jednoj od dijeta,pokusao sam da ga svedem na najmanju mogucu meru i pokazalo se vrlo efikasno,skinuo sam 10-tak kg i procenat masti za 9 procenata uz naravno trening u teretani.Da se ogradim ja nisam profesionalni sportista da bih mogao da kazem da mi je izbacivanje glutena pomoglo da unapredim neke motoricke sposobnosti i izdrzljivost, ali sto se tice izgleda tela tu je dosta pomoglo. Pazi gluten ti se nalazi u psenici,seceru,hlebu,kolacima i normalno je da kad skidas kilograme izbacujes takve stvari. Samo je tesko non stop biti na takvom rezimu ishrane, a baviti se dizanjem tegova ili nekim teskim sportovima, pa i rekreativno,jednostavno meni je to mucenje kada uopste ne bi unosio takve stvari,umereno da, ali totalno da izbacim stvari koje sadrze taj famozni gluten iz ishrane to bi bila velika zrtva za moj organizam :) A mislim da Novak malo "kaki" sto se te knjge tice i da je ceo profesionalni sport otisao u neku drugu krajnost, da se sve vrti oko marketinga, hemije i politike i da tu treba traziti razloge za Nadalove, Marijeve i Noletove iznenadne bumove i ekspresne oporavke ,ako me razumes :)

Inače taj čovek je odstupio od svoje teorije 2 godine nakon što je izdao knjigu :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Januar 04, 2014, 09:20:50 pre podne »

da to pravi drasticnu razliku u pozitivnom smislu bilo bi vise popularnizovano definitivno...
realno ako ti kazu da si intolerantna na belo meso kako da uneses odgovarajucu kolicinu proteina u Srbiji nikako :) posto je sve drugo x2 cena otprilike :)

pa otprilike...

treba slušati svoje telo i pratiti, eksperimentisati šta tvom organizmu najviše odgovara, to je uvek najbolja opcija.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2014, 04:25:27 posle podne »

da to pravi drasticnu razliku u pozitivnom smislu bilo bi vise popularnizovano definitivno...
realno ako ti kazu da si intolerantna na belo meso kako da uneses odgovarajucu kolicinu proteina u Srbiji nikako :) posto je sve drugo x2 cena otprilike :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2014, 02:40:16 posle podne »

Elisin test važi za najbolji i najskuplji ujedno, ali jedan na vrhu kad su u pitanju testovi intolerancije.  Nisam radila taj, nego neki drugi mnogo jeftiniji pre par godina čisto iz radoznalosti i mesec dana sam se hranila tako.  Istina je da sam se mnogo bolje osećala i da nikad nije bilo onog teškog osećaja u stomaku i da sam smršala 5-6 kg, ali zaista ne mogu tako da nastavim da se hranim jer mi je sve od proteina izbačeno  bukvalno... mogla bih da jedem npr samo ćuretinu ili neke vrste ribe.. i samo odreĂ°eno povrće... bukvalno sve što volim su mi izbacili.
Inače znam ljude koji su radili elisin test i bili su prezadovoljni....  ali svakako ne bih želela da propagiram ovo jer nije naučno dokazano i diskutabilno je.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2014, 01:48:32 posle podne »

bla bla nista posebno nije rekao svoje misljenje nego prepricao , i dalje cekam necija iskustva u vezi toga :) i objasnjenje tog elisa testa
Sačuvana
train hard or go home !
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2014, 09:53:53 pre podne »

http://www.muskimagazin.com/2013/10/13/citali-smo-serviraj-za-pobedu-novak-dokovic/
Sačuvana
Arbeit macht frei.
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #5 poslato: Januar 03, 2014, 04:53:22 pre podne »

Ne znam mozda to ima veze sa krvnim grupama ali po njemu poenta je da nikome od nas ne godi ista hrana tako da je najbolje utvrditi sta ti odgovara i jesti to. U vezi toga imam da vas pitam da li je ko radio ELISA test ( koji se koristi u sustini za sve i svasta ali moze da se sa njim utvrdi na sta ste netolerantni ) sa kojim je on utvrdio da mu neke stvari od hrane i ne idu , i izbacivanjem njih je ostvario celokupni napredak , ne radi se samo o mrsavljenju . Da li je ko pokusavao slicne stvari ?
Sačuvana
train hard or go home !
Stefan L.
Gost
« Odgovor #4 poslato: Januar 03, 2014, 01:26:33 pre podne »

Nema logike da se zbog glutena koji je belančevina bilo sta desava kad je mrsavljenje u pitanju...
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #3 poslato: Januar 03, 2014, 12:23:51 pre podne »

izgubio se kg jel si bio u kalorijskomd deficitu a ne jel si izbacio gluten...  da si uneo istu kolicinu makronutrijenata iz bezglutenske hrane umesto sto si preskocio tezina bi ti bila ista :)
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2014, 07:25:23 posle podne »

Nisam citao tu Novakovu knjigu samo sam letimicno bacio oko tj.procitao neke delove. Citao sam knjigu od Edmunda Berka cuvenog americkog doktora : "Teorija krvnih grupa" koja se bavi slicnom tematikom i kako pojedine namernice uticu na zdravlje coveka i njegov fizicki izgled u zavisnosti od krvnih grupa. I u toj knjizi se direktno gluten pominje kao glavni kocnicar mnogih procesa pretezno kod osoba krvne grupe O. Da je uzrocnik gojaznosti,usporavanja varenja i ostalih negativnih faktora. U jednoj od dijeta,pokusao sam da ga svedem na najmanju mogucu meru i pokazalo se vrlo efikasno,skinuo sam 10-tak kg i procenat masti za 9 procenata uz naravno trening u teretani.Da se ogradim ja nisam profesionalni sportista da bih mogao da kazem da mi je izbacivanje glutena pomoglo da unapredim neke motoricke sposobnosti i izdrzljivost, ali sto se tice izgleda tela tu je dosta pomoglo. Pazi gluten ti se nalazi u psenici,seceru,hlebu,kolacima i normalno je da kad skidas kilograme izbacujes takve stvari. Samo je tesko non stop biti na takvom rezimu ishrane, a baviti se dizanjem tegova ili nekim teskim sportovima, pa i rekreativno,jednostavno meni je to mucenje kada uopste ne bi unosio takve stvari,umereno da, ali totalno da izbacim stvari koje sadrze taj famozni gluten iz ishrane to bi bila velika zrtva za moj organizam :) A mislim da Novak malo "kaki" sto se te knjge tice i da je ceo profesionalni sport otisao u neku drugu krajnost, da se sve vrti oko marketinga, hemije i politike i da tu treba traziti razloge za Nadalove, Marijeve i Noletove iznenadne bumove i ekspresne oporavke ,ako me razumes :)
« Poslednja izmena: Januar 02, 2014, 07:27:11 posle podne od strane Milan 21 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.