TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:19:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja u vezi skidanja masnoce i pracenja rezultata  (Pročitano 21125 puta)
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #26 poslato: Mart 15, 2014, 02:14:33 posle podne »

Kupio sam vagu Omron BF511 i po onome sto sam citao trebalo bi da je jedan od boljih modela, meri pomocu 8 plocica i na rukama i na nogama (citao sam da je to bitno)....
http://www.prizma.co.rs/sr/index.php/om ... nes/bf-511


Ne znam koliko je to merenje precizno, procitao sam da sve imaju odredjeno odstupanje ali ako se merenja vrse u identicnim uslovima (ujutru u isto vreme na prazan stomak) da je moguce pratiti napredak rezultata u odnosu na predhodna meranja, sto i radim.
Nije bi bitan sam podatak vec razlika u odnosu na proslo merenje.

Sta inace mislite o ovoj spravi?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Mart 15, 2014, 02:10:20 posle podne »

odlično :)

samo tako nastavi, 15-ak dana je ok.  Merenje procenta masti je ubedljivo najbolje.... kako meriš masti?

težina će ti možda u jednom momentu i stagnirati, ali ćeš primetiti da stežeš rupe kaišu i da ti je odeća velika, tako da telesna težina može da varira... obično u početku ide brže zbog detoksikacije i gubitka vode
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #24 poslato: Mart 15, 2014, 12:22:49 posle podne »

Danas sam ponovo odradio kompletno merenje (na 15 dana, mislim da je to OK) i zadovoljan sam sa rezultatima, pogotovo razlika u poslednjih 15 dana kada sam bas bio maksimalno posvecen i sto se tice treninga i ishrane.

Sa 101kg sam dosao na 98,2kg i to je onaj osnovni parametar. Kada uporedim ostale parametre od samog pocetka do danas napredak izgleda ovako:
2,8kg manje
spusten BMI za 0,8
procenat masti spusten za 1,7% (2,2kg)
obim struka i iznad i ispod pupka smanjen za 5cm
obim stomaka u sedecem polozaju smanjen za 6,5cm
bokovi za 1,5cm
grudi 3,5cm
butine 1,5cm
listovi 2cm
nadlaktica i podlaktica po 1cm

U svakom slucaju napredak je vidljiv i osecam ga u svakom pogledu.
Nastavljam istim tempom a merim se na 15 dana.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Mart 15, 2014, 10:32:48 pre podne »

odlično :)  mnogo je bolje tako...  i zdravije i bolje za sagorevanje masnoće.  Kroz jedno 2 meseca ubacićemo i intervalni trening, do tada radi samo aerobni i nemoj da prelaziš gornju granicu.  Bićeš iznenaĂ°en rezultatima :)

ja se ponekad šalim i kažem da je to kao priča o kornjači i zecu... budi kornjača za početak :)

Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #22 poslato: Mart 14, 2014, 08:02:03 posle podne »

Danas sam odradio kardio po vasem savetu. Pratio sam da mi puls bude oko 150 i to je tempo oko 9-9,2km/h.
Trcao sam ukupno 90min i presao sam 12,5km
Samo sto sam trcao oko 9,5km a 3km sam radio brzi hod uz nagib tako da odrzavam isti puls.

Podneo sam dosta dobro, posle treninga sam bio bukvalno u golu vodu od glave do pete, ali nisam pretrpeo ne znam kakav umor osim sto me bole stopala i donji deo lista. Traka kaze da sam potrosio 800 kalorija mada ne znam koliko je to tacno.
Uglavnom poslusacu savet i krecem sa laksim tempom i nizim pulsom u fet burn zoni a da duze traje, pa na maraton kako god da prodjem, nisam takmicar pa nije toliko ni vazno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Mart 14, 2014, 09:29:24 pre podne »

intervalni trening ima svoje prednosti, apsolutno, o tome nema govora, ali treba znati kad ubaciti intervalni i koja je uopšte funkcija intervalnog treninga, i kada će on dobro doći...  ja bih intervalni savetovala tek nakon 3 meseca isključivo aerobnog i to redovnog aerobnog treninga, kad postoji jaka baza - osnova za dalju izgradnju kondicije i sposobnosti.   Naravno, većina rekreativaca želi brže, jače, bolje i tu je greška 80% ljudi.

Pošto ćeš trčati maraton to sad menja situaciju, tako da poslušaj Marka i kad završiš sa tim onda kreni ispočetka, što bi se reklo.  Uvek na početku se kreće sa izgradnjom aerobne baze. Tek kroz par meseci se kreće sa intervalnim, i to ne više od  1 ili 2 puta nedeljno da ne bi došlo do pretreniranosti i kako bi se podigao anaerobni prag.

Naša fiziologija je takva, postoje pravila kad telo koristi masnoće kao izvor energije, kad ugljene hidrate (naravno nije isključivo kad je jedan a kad drugi izvor, kombinuju se) tako da je bolje reći kad telo koristi jedno a kad drugo kao PRIMARNI izvor energije.

Ja uvek ljudima sa kojima radim kažem bolje da potrošiš za sat vremena 300 kcal i da 80% bude iz masti nego 700% kcal i da više od 80% bude iz ugljenih hidrata...

naravno intenzivni treninzi imaju i brojne negativne strane ako se pretera sa njima, pretreniranost, umor i nesanica su samo neki od njih....

imamo jedno srce i treba ga čuvati :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2014, 10:33:15 posle podne »

Intervalni trening 3x3 ,3 min u prvoj zoni ,3 min u 4 zoni na anaerobnom pragu ,najbolja opcija za kondiciju i skidanje masti.
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2014, 09:47:52 posle podne »

Jeste mi primarni cilj skidanje masnoca, mada ovo mi nije prvi put da sam u slicnoj sitaciji ali sam do sada kilazu uspesno skidao upravo jacim tempom. Verovatno sam gresio tako da cu poslusati savet.

Ima malo i do psiholoskog momenta jel mi prija da iz nedelje u nedelju podizem tempo i distancu i vreme trcanja, zato sto na taj nacin samom sebi dokazujem da napredujem i to mi prija kao stimulans za vezbanje.
Neki okvirni rezultat koji "jurim" svake godine i koji mi potvrdi da sam u OK kondiciju za moj pojam jeste trcanje 10km ispod 60min. Trenutno sa takvim tempom mogu da istrcim nesto preko 5km, a ako malo spustim tempo onda idem do 8km, pa sam zbog toga i planirao da nastavim u tom smeru dok ne ispunim cilj koji sam postavio, ali ako to usporava topljenje masti ili negativno utice onda cu promeniti rezim dok prvo ne resim problem sa viskom masti.

Takodje ima jos jedan problemcic. Za par nedelja je novosadski maraton a planirao sam da istrcim onu trku od 10,5km ispod 60min, pa sam se i za to pripremao. Jedino me jos taj motiv lomi da li da spustim tempo odmah ili da sacekam da to istrcim pa onda spustim temo ispod 75%.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2014, 04:43:14 posle podne »

Iskreno, ovo mi ne deluje primamljivo jel mislim da to znaci da cu morati da "trcim" ispod 8,5km/h a vec se navikavam na +10km/h na duze relacije i prija mi taj tempo i napredak koji osecam. Ali ako je to ispravno naravno da cu ispostovati.

Zanima me jos nesto. Sa ovim daleko blazim tempom bi trebalo da padnem ili stagniram sa kondicijom u koju polako ulazim?

Igraj se sa nagibom i brzinom kako bi pogodio zonu. Ako ti je primarni cilj skidanje masnoce, kako si sam stavio u naslovu teme, zasto brines o kondiciji? Monikin savet da ne prelazis 75% je odlican, ali ako ti nekad nije dan slobodno uradi fartlek trening..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Mart 13, 2014, 12:13:15 posle podne »

54 je već dobar rezultat. Može još bolje, ali i ovo je skroz ok.

Max. puls  okvirna procena 220 - 29 = 191

Računaćemo zonu 65-75% od max.  ne bih ti savetovala da ideš preko 75%  bar ne neko vreme.

65% ili donja granica  (191-54) x 0,65 + 54 = 143
75% ili gornja granica (191-54) x 0,75 + 54 = 157

dakle moraš da smanjiš intenzitet.  Ovo je jedna od najčešće korišćenih formula, Karvonenova metoda.

Animal Cuts, odnosno kofein, može dodatno podići puls.


Dakle drži puls u ovoj zoni, oko 60 minuta bih ti savetovala, diši pravilno, znam da ćeš imati osećaj da možeš više i jače ali ne treba.
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #16 poslato: Mart 13, 2014, 11:38:26 pre podne »

Evo pokusao sam samostalno da izracunam koji puls trebam da drzim toko kardio treninga da bi bio u fet burn zoni, pa mi samo napomenite ako gresim.

Izmerio sam svoj minimalnu puls ujutru nakon budjenja u stanju mirovanja - 54
Maksimalni puls preko formule 220 umanjeno za broj godina (30) - 190
Srcana rezerva (razlika izmedju minimalnog i maksimalnog pulsa) - 136

Ako ciljam zonu izmedju 65-75% opterecenja
65% x 136 = 88,4 + 54 = 142
75% x 136 = 102 + 54 = 156

Po tome znaci da trebam da drzim puls izmedju 142 - 156 tokom kardio treninga (barem 60min).

Iskreno, ovo mi ne deluje primamljivo jel mislim da to znaci da cu morati da "trcim" ispod 8,5km/h a vec se navikavam na +10km/h na duze relacije i prija mi taj tempo i napredak koji osecam. Ali ako je to ispravno naravno da cu ispostovati.

Zanima me jos nesto. Sa ovim daleko blazim tempom bi trebalo da padnem ili stagniram sa kondicijom u koju polako ulazim?
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #15 poslato: Mart 13, 2014, 10:04:32 pre podne »

Izmerio sam puls ujutru posle budjenja, iznosi 54.
Koji bi puls onda trebao da ciljam tokom kardio treninga da bi bio u fet burn fazi?

Sada dok trcim tempom oko 10km/h, proverio sam puls na 30min - 5km i iznosi oko 170.

Sto se tice AC, nemam ama bas nikakve nus pojave iako uzimam dve kesice dnevno.
« Poslednja izmena: Mart 13, 2014, 10:06:04 pre podne od strane goblinin » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Mart 13, 2014, 09:28:56 pre podne »

Ok, znači nemaš lupanje srca, nesanicu i ostalo... što je prateća pojava kod jačih sagorevača, ako se uzima jača doza. 

Što se tiče drugog pakovanja i treba da napraviš pauzu izmeĂ°u dva pakovanja, bar nedelju dana.
Kesicu najbolje da uzmeš pre treninga, kad god je moguće. Ako taj dan ne treniraš onda pre doručka.

Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #13 poslato: Mart 12, 2014, 09:56:16 posle podne »

Sto se tice ishrane. Svakodnevno u salatu stavljam maslinovo ulje (suncokretovo sam skroz izbacio), takodje i saku badema pojedem skoro svaki dan i to mi je odprilike u sklopu uzine izmedju obroka.

AC podnosim dobro, odnosno ne osecam nista. Ne znam sta bi trebao da osecam, ne osecam nista vise energije na treninzima niti osecam bilo kakve negativne posledice, normalno spavam, ne osecam nikakve promene... Pijem ih vec skoro 15 dana po 2 kesice kada imam trening a 1 kada ne treniram, tako da cu tako nastaviti dok ne zavrsim ovo pakovanje. A posto sam kupio dva pakovanja, napravicu pauzu nedelju dana pa cu sledece pakovanje uzimati jednu kesicu dnevno. Ne znam samo jel mi bolje da uzmem ujutru na prazan stomak ili 30min pre treninga koji je negde oko 17h?

Ovih dana cu korigovati tempo sto se tice trcanja. Izmericu jutarnji puls pa cete mi pomoci da tacno izracunam koji mi puls odgovara za kardio.

Hvala na savetima!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Mart 12, 2014, 03:25:42 posle podne »

Juce sam bas odradio trcanje 8km tempom 10km/h i mogu da kazem da sam bas zadovoljan kako mi se popravilja kondicija, pritom mi je puls znacajno pao iako sam jos podigao tempo.
Medjutim vidim da gresim sto konstantno podizem tempo (cilj mi je bio da konstantno trcim tempom oko 11km/h i da dodjem do stadijuma da takvim tempom mogu bez problema da izguram 11km za 60min - posto svake godine dodjem do tog stadijuma i to mi je neki pokazatelj da sam usao u neku moju zadovoljavajucu formu sto se tice trcanja), a posto mi je glavni cilj skidanje tezine da bi mozda ipak trebao da spustim tempo i da ga mnogo sporije podizem, da bi organizam vise trosio masti.

Sto se tice ishrane, u prvom mesecu sam se slabo izkontrolisao zbog mnooogooo porodicnih okupljanja (kod mojih roditelja, kod zeninih roditelja, dolazila rodbina iz inostranstva.... bas se zaredjalo). Nije to bilo nesto preterano ali nije bilo ni reda.
Medjutim sada imam neku ishranu koja okvirno izgleda ovako i striktno se pridrzavam a ne pada mi tesko:
Dorucak - ovsene sa vodom, jaja, integralna kifla, nemasni jogurt (mada najcesce ovsene)
Uzina - zelena jabuka
Rucak - pirinac, pilece belo, curetina, teletina, riba, kuvani krompir, pecurke, razna kuvana jela, supe... sto vise svezeg povrca, integralni hleb ili dvopek... Ribu ubacujem barem 2 puta nedeljno
Sva jela se spremaju na grilu ili kuvanje bez zaprske, koristi se maslinovo ulje umesto suncokretovog, smanjio sam unos soli, testo iako je integralno jedem ga bas minimalno. Same porcije kolicinski uzimam kontrolisano ali bez preciznog merenja.
Uzina - vocni sejk (zena mi napravi neki miks u sokovniku i blenderu) npr grep/jabuka/kivi, i ovo ide obicno posle treninga
Vecera - najcesce tunjevina sa interalnim dvopekom i casom nemasnog jogurta, mada nekada uzimam ako ostane od rucka princa sa pilecim belim mesom ili nesto slicno...

Ono sto sam totalno izbacio: sve vrste sokova, belo testo/hleb, svinjsko meso, mesne preradjevine, mlecni proizvodi (sirevi, mazalice...), brza hrana, grickalice, slatkisi...
Trudim se da unosim sto vise vode.

Animal Cut uzimam ujutru na prazan stomak jedno pakovanje i oko 16-17h pola sata pre treninga drugo pakovanje.
Mislim da je dovoljno da popijes 1 pakovanje AC !Ishrana je kvalitetana,uz blage korekcije koje ti je Monika vec navela.Da bi napravio jos veci pomak i kontrolu celog procesa,pocni da racunas obroke i pretvaraj ih u kalorije .Ubaci kardio trening niskog inteziteta i dugog obima,vec si dobio objasnjenje zbog cega.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.129 sekundi sa 18 upita.