TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 05:02:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko ugljenih hidrata možete jesti na dijeti?  (Pročitano 19156 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #66 poslato: Jul 27, 2014, 06:36:09 pre podne »

Cene pregleda koji ukljucuju testiranja funkcionalne dijagnostike su na nivou cena mesecne clanarine u fitnes klubu,tako da svakako treba uraditi potrebna testiranja.
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #65 poslato: Jul 27, 2014, 01:34:38 pre podne »

Ne pada mi tesko Pedjoni, ali to je ono u meni, hocu sto pre da saznam mnoge stvari i da primenim na sebi, a to je nemoguce..
Ponekad se osecam da mng zurim, kao da imam neki rok do kad moram da budem npr. isklesan ili da popravim neki deo :), a ustvari treba da cepam sto kazes lagano :)

@Slavisa
Vredi svako odricanje i svaka para kad vidim kako se stvari odvijaju :)
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
pedjoni986
Gost
« Odgovor #64 poslato: Jul 27, 2014, 12:29:56 pre podne »

Previse se ovaj mladic primio za kratko vreme, ovo je samo hobi, ne treba se ici u krajnost, zivot je samo jedan i treba se naci BALANS.. Obicno kad se covek brzo primi za nesto, to se brzo i zavrsi..tako da samo lagano, prihvatis ovo kao stil zivota, ne trudi se odmah sve da saznas jer je to nemoguce, pusti vreme neka cini svoje, i ZIVI SVOJ ZIVOT.. i mimo teretane ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #63 poslato: Jul 26, 2014, 10:22:44 posle podne »

Naravno brate, ovaj sport zahteva mnogo odricanja...ali na kraju se isplati, naravno, ako smatras da je to odricanje vredno dobrog izgleda i dobrog zdravlja...ne idi u krajnosti, slusaj svoje telo, uci, pitaj...ali ne zaboravi, i greske se desavaju, ali se na greskama uci...
Ne zaboravi i na genetiku...svi se razlikujemo i po pitanju brzine metabolizma, reagovanja na trening, pa i po telesnoj gradji...zato uci o sebi, isporobavaj , menjaj, prilagodjavaj...
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #62 poslato: Jul 26, 2014, 06:57:41 posle podne »

Naravno brate, svaki dinar koji mogu dajem za ishranu .
Kako se finansije budu povecavale moci cu i bolje da se hranim i suplementaciju da ubacim
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #61 poslato: Jul 26, 2014, 06:55:08 posle podne »

Ma ovo je postalo nenormalno :D, toliko me zanima ova oblast, toliko puno citam, edukujem se sto kazes, stvarno sam maximalno posvecen, jedino opet kazem finansije sto prave problem nekad, jer ipak nije malo izdvojiti za ovakav nacin zivota

Skup je sport, ali ako istinski zelis ovo, naci ce se ;)
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #60 poslato: Jul 26, 2014, 05:52:32 posle podne »

Ma ovo je postalo nenormalno :D, toliko me zanima ova oblast, toliko puno citam, edukujem se sto kazes, stvarno sam maximalno posvecen, jedino opet kazem finansije sto prave problem nekad, jer ipak nije malo izdvojiti za ovakav nacin zivota
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #59 poslato: Jul 26, 2014, 01:17:56 posle podne »

Hahahaha...a sad osecam da ti je "teretana" usla u krv i jedva cekas naredni trening...edukujes se, pitas...dobro je to...kako kazu, ovo je nacin zivota, a ne samo sport...ili kako neko rece "bodybuilding je nacin zivota, takmicarski sport i umetnost u vajanju sopstvenog tela"...samo napred...posvecenost, istrajnost i stalno ucenje o sebi i svojim mogucnostima :)
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #58 poslato: Jul 26, 2014, 12:51:42 posle podne »

Ma lenstina sam bio :D, mrzelo me da idem na treninge, a i finansije su uticale delimicno u tom trenutku kad sam prestao
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #57 poslato: Jul 26, 2014, 12:41:36 posle podne »

E sad ono najbitnije, da li postoji neki konkretan razlog za prestanak bavljenja fudbalom? Da li si imao neke zdravstvene probleme tada?

Ok...sto se tice pregleda - samo napred...podrzavam...odgovornost prema sebi i svom zdravlju je ogledalo covekove kulture...a i sportskog duha...

Brze, bolje, jace... :)
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #56 poslato: Jul 26, 2014, 09:31:34 pre podne »

Nemam zdravstvenih problema, lekove maximalno izbegavam da pijem, ni na sta nisam alergican, operacije, prelome i povrede nisam imao nikad u zivotu, nasledna oboljenja nemam, nemam problema na treningu zaista, uvek sam bio fizicki aktivan od malena, trenirao sam fudbal dugi niz godina..

Te preglede bih uradio iz znatizelje, kao sto sam naveo nemam nekih tegoba

Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #55 poslato: Jul 26, 2014, 01:20:47 pre podne »

Vidi...za pocetak uradi osnovni pregled...tj. kompletna lab.,ekg... to ces lako uraditi i kod izabranog lekara( dobices uput)...to je za pocetak sasvim dovoljno...ako postoje neke "abnormalnosti"...treba ici dalje...ili neki prepoznatljivi simptomi koji ukazuju na poremecaj u funkciji stitne zlezde, ili neke druge zlezde sa unutrasnjim lucenjem...

Naravno, pregledi lekara sportske medicine koliko znam ne spadaju u obavezno zdrav. osiguranje, tj. placaju se...isto vazi i za "hormonske analize", ako se ne rade po uputu endokrinologa...ako imas novca, sve je to korisno...ali se ne rasplinjavaj, ne trosi novac, ako vec neke pocetne stvari mozes da uradis i na teret obaveznog zdrav. osiguranja...

Da li imas sada neki konkretan zdravstveni problem? Hronicne bolesti? Dijabetes, astma...?

Pijes li neke lekove?

Alergije?

Prethodne operacije, prelomi, povrede?

Neko nasledno oboljenje(u porodici)?

Kako do sada reagujes na trening, neki problem?

Da li si se ranije aktivno bavio nekim sportom?
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #54 poslato: Jul 25, 2014, 11:25:51 posle podne »

Moracu da odem do sportskog dispanzera da proverim te stvari..
Nzm da li te drzavne ustanove naplacuju te testove?

Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #53 poslato: Jul 25, 2014, 10:53:14 posle podne »

Topla preporuka za citanje ova dva clanka, mislim da ce ti sve biti mnogo jasnije...

http://xtnsity.com/koliko-kalorija-vam-je-zaista-potrebno/

http://xtnsity.com/1-2-3-osnovno-pravilo-odnosa-nutrijenata/
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #52 poslato: Jul 25, 2014, 10:44:54 posle podne »

Apsolutno se slazem da je potreban "deteljan pregled i analize" pre nego sto bilo ko kroci u teretanu, rizici su veliki, crne hronike su pune stubaca o nepazljivim vezbacima koji su cesto zanemarili preporuke lekara...pa na kraju krivica pada na vlasnike teretana, trenere koji su zanemarili da ispitaju vezbaca o zdrav. stanju, uzimanju pojednih lekova ili o postojanju hronicnih bolesti, pa jos na kraju su i suplementi krivi...pa onda posezanje za doping sredstvima, a da se pri tome ne zna nista ni o nacinu ishrane, ni o treningu...za savete se pitaju nekompetentne osobe...NE BRZE OD ZIVOTA...upoznaj svoje telo, uci o sebi...trazi dobitni modus uspeha, NE UGROZAVAJUCI ZDRAVLJE!
« Poslednja izmena: Jul 26, 2014, 01:06:34 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 19 upita.