TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394919 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 07:16:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplementacije  (Pročitano 9335 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Januar 13, 2014, 09:25:43 posle podne »

Kakva ti je ishrana?
Sačuvana
Beast90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #13 poslato: Januar 13, 2014, 05:34:44 posle podne »

Pozdrav. Treba mi pomoc u vezi sledeceg: pre nesto vise od 5 meseci poceo sam da koristim gejner, i ide mi super, otprilike 1-1.5kg mesecno dobijam na kilazi, pio sam 2 puta dnevno, ujutru i posle treninga. Medjutim jedno 2 nedelje uzimao sam 3 puta dnevno, mozda kolicinski malo vise nego sto bi trebalo, posto imam 4 obroka dnevno, vise od toga je prosto nemoguce, pa da nadoknadim barem dva obroka, povecao sam dnevni unos gejnera. Nakon te dve nedelje osetio sam bol u desnom delu stomaka koji je trajao par dana, za sta se kasnije ispostavilo prema rezultatima analize krvi, da je jetra u pitanju. Doktorka mi rece da imam masnu jetru, a pritom nisam okusio ni alkohol ni gazirano 6 meseci minimum, a inace nisam ljubitelj alkoholnih pica, niti sam pio bilo kakve lekove. Tako da doktorka sumnja da je zbog gejnera. Porodica mi je inace bila protiv suplemenata, posle ovoga hteli su da me ubiju :D U vrlo sam nezgodnoj situaciji, znam da bez gejnera necu moci da se gojim, a s druge strane ne zelim da ugrozim svoje zdravlje. Hvala na svakom savetu.
Sačuvana
Vahid Hamidovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2014, 03:29:48 pre podne »

@Miletic Hvala. To je ono sto sam i imao na umu. Mozda uzmem i jedan gejner,bas onaj sto si mi preporucio,da mogu da izvlacim UH ujutru iz njega.

@Dr Gorana- Znam da imate najbolje namere u savetovanju. Ja ne bih postavljao pitanja da sve znam,a vi me ne biste savetovali da ne znate. Svako radi ono sto treba.
Pomogli ste mi dosta. Nadam se da cu raditi sve stvari sto je ispravnije moguce. Hvala svima jos jednom.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: Januar 07, 2014, 09:58:49 posle podne »

@Dr Gorana ; Napomenuo sam dole da se hranim iskljucivo u studentskoj menzi. Znaci 3 puta dnevno. Za dorucak imam uglavnom neke namaze,uz mleko,bude nekada i burek sa sirom. Za rucak i veceru imam uvek neko meso (riba,teletina,batak),onda bude ili pire,ili pirinac,ili neki grasak, kupus salatu ili salatu od kiselog krastavca,supu i neki desert (jabuka,kolac ili sok neki). Naravno,to mi ne bude dovoljno pa kupujem precesto i belo meso. To su ukupno 4 obroka dnevno.

I nemojte molim vas pominjati kako je ishrana najbitnija,shvatio sam to i trudim se maksimalno. To je isto kao da govorite ljudima "E,ti treba da dises".


Ishrana onda nije toliko losa. Mozes jos kao uzinu da ubacis kostunjavo voce, 30 ak grama, ili sendvic, kad imas vecu pauzu izmedju obroka.

Dobro bi bilo kad bi svi znali da se hrane kako treba, imali bismo mnogo manje problema. U svakom slucaju, imamo dobru nameru prilikom savetovanja i govorimo iz iskustva. Cilj je da izvuces maksimum iz suplemenata kad ih vec uzimas.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #10 poslato: Januar 06, 2014, 11:04:47 posle podne »

Ja ti preporučujem :
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY315-Elite-Whey-Pro.html
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/UN099-Creatine-Monohydrate-100-creapure.html
http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html
http://www.pansport.rs/Oporavak-i-regeneracija/Ugljeni-hidrati/OS163-Dekstroza.html
Sačuvana
Vahid Hamidovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2014, 10:52:57 posle podne »

@Dr Gorana ; Napomenuo sam dole da se hranim iskljucivo u studentskoj menzi. Znaci 3 puta dnevno. Za dorucak imam uglavnom neke namaze,uz mleko,bude nekada i burek sa sirom. Za rucak i veceru imam uvek neko meso (riba,teletina,batak),onda bude ili pire,ili pirinac,ili neki grasak, kupus salatu ili salatu od kiselog krastavca,supu i neki desert (jabuka,kolac ili sok neki). Naravno,to mi ne bude dovoljno pa kupujem precesto i belo meso. To su ukupno 4 obroka dnevno.
@Miletic Dusan; Znam,naravno. Par kutija monohidrata imam vec iza sebe. 7 dana 20g raspodelim dnevno i posle pijem dnevno po 10g (pre i posle treninga po 5g).

Znaci apsolutno je bolje da uzmem kombinaciju sa wheyom,kreatinom,dexom i vitaminima,nego gejner? Jer prvenstveno mi je potrebno nabacivanje mase. I nemojte molim vas pominjati kako je ishrana najbitnija,shvatio sam to i trudim se maksimalno. To je isto kao da govorite ljudima "E,ti treba da dises".
I molim vas,recite mi koje mi proizvodjace i tacno koje suplementacije preporucujete?
Hvala unapred.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2014, 10:29:25 posle podne »

Po onome sto sam procackao i video na forumu danas,shvatio sam da je bolje i kvalitetniju za masu da uzmem kombinaciju: Whey (Elite ili Scitec Professional)+Kreatin monohidrat+dekstroza ili neki drugi secer+neke vitamine ,, nego da uzmem neku kombinaciju sa Gejnerom,koji nema toliko proteina u sebi kao whey,a pritom ima priblizno secera,tj UH kao i dekstroza.
Dusane,ima li potrebe za uzimanjem i dodatnog "mini" gejnera uz ovu prvu kombinaciju?
30 g whey 5g creatin 30 g dekstroze nakon treninga ,naravno uz dovoljan unos kalorija.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2014, 10:26:29 posle podne »

Ostani na proteinu i kreatinu i obavezno dekstrozu pij uz kreatin.Da li znaš kako se pije kreatin,da li planiraš da radiš punjenje?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2014, 10:02:07 posle podne »

Ja sam ipak vise za to da novac najpre ulozis u ishranu, ako treba u dodatni obrok, pa da dopunis suplementima ono sto nedostaje. Kako ti ishrana izgleda po obrocima? Na osnovu toga cemo videti sta ti nedostaje i sta bi jos mogao da ubacis. Obrok posle treninga?



Sačuvana
Vahid Hamidovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2014, 07:38:38 posle podne »

Po onome sto sam procackao i video na forumu danas,shvatio sam da je bolje i kvalitetniju za masu da uzmem kombinaciju: Whey (Elite ili Scitec Professional)+Kreatin monohidrat+dekstroza ili neki drugi secer+neke vitamine ,, nego da uzmem neku kombinaciju sa Gejnerom,koji nema toliko proteina u sebi kao whey,a pritom ima priblizno secera,tj UH kao i dekstroza.
Dusane,ima li potrebe za uzimanjem i dodatnog "mini" gejnera uz ovu prvu kombinaciju?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2014, 12:08:00 posle podne »

Pokušaj da povećaš bar na 5 obroka,a bilo bi super da ih imaš 6. Pa ne znam koliko čega unosiš,ali sam ti rekao ono najbitnije što bi trebao da piješ.
Ako slabo unosiš Uh,onda treba i gainer da uzmeš. Sad sam video na akciji http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/BI350-Hyper-mass-5000.html  ,pa bi se ja mislim uklopio i da uzmeš sva tri odjednom.
Sačuvana
Vahid Hamidovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2014, 12:04:08 posle podne »

Pa imam 4 obroka maksimum,nista vise.
A zasto mislis da je bolje da uzmem protein i kreatin,s obzirom da mi ishrana nije bas na nekom nivou i da ne unosim bas dosta kalorija,UH,masti itd ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2014, 09:29:05 pre podne »

Ćao :)

Mislim da ti je primarno da uzmeš protein,a pored njega možeš da uzmeš i kreatin monohidrat.To će te zajedno izaći do 100evreja.
Što se te ishrane tiče,treba da je povećaš,količinski.Ali naravno ne hleb da povećaš već kvalitetnu hranu :D
Koliko imaš obroka dnevno?
Sačuvana
Vahid Hamidovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2014, 03:04:57 pre podne »

Hello svima. Treniram vec prilicno duzi period,mozda oko godinu dana aktivnog treniranja,ali imam problem sa masom. Dakle,visok sam oko 192cm,a tezak nesto vise od 77kg,sto je ispod normale. Student sam u Beogradu i zivim u domu,tj. hranim se u menzi,tako da nisam u stanju bas da korigujem ishranu. Jedem ono sto mi se da i to uglavnom ne bas nesto dobru hranu za ovaj sport. Povodom toga,skupio sam neke pare (tacnije oko 100 evrica) i planiram da uzmem neku suplementaciju koja bi mi pomogla da popunim taj zaostatak u ishrani i tako nabacim misicnu masu. Ne znam sad,je li bolje neki whey da kombinujem sa necim,ili gejner da kombinujem sa necim. Prevashodno mi je bitna masa. Molio bih vas da mi pomognete oko odabira (kombinacije) suplemenata,tj da mi preporucite i tacno koji bi najbolji bili. Bilo bi dobro da to bude i na neke duze staze,jer nemam sad nekih para da mogu svakog meseca da kupujem to. Hvala unapred.  :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 19 upita.