TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:43:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevac masti,odluka?  (Pročitano 7846 puta)
branar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #20 poslato: Februar 07, 2014, 03:13:04 pre podne »

Možeš pojesti proteinsku čokoladicu posle treninga ali kad doĂ°eš kući da imaš kvalitetan obrok :)
Zar ti ne ispadne skuplje čokoladica od proteina kad preračunaš na mesečnom nivou ?
Delim tvoje misljenje,odustacu od cokoladice pa za desetak dana kupiti mutant whey,.. :)
Hvala :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Februar 06, 2014, 02:01:27 pre podne »

Možeš pojesti proteinsku čokoladicu posle treninga ali kad doĂ°eš kući da imaš kvalitetan obrok :)
Zar ti ne ispadne skuplje čokoladica od proteina kad preračunaš na mesečnom nivou ?
Sačuvana
branar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #18 poslato: Februar 06, 2014, 01:55:51 pre podne »

Evo tacno nedelju dana kako sam krenuo sa dyma burn-om. Sve ide super,znojim se vise,imam vise energije,metabolizam ubrzan,na stomaku se naziru promene,...jos vaznije bolje se osecam,ovo je tek pocetak. Imam opet par pitanja,posle treninga jer je ok pojesti proteinsku cokoladicu? (posto nemam trenutno novca za neki protein)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Januar 27, 2014, 11:28:29 pre podne »

Koliko mleka smem unositi? Sta mislite o morskim plodovima?

sa mlekom nemoj preterivati, najviše zbog laktoze koju sadrži, teško je i za varenje, a ima i masnoće... koristi mleko sa srednjim procentom masti (oko 1,6% masti).  Bolja opcija je jogurt sa probiotikom.

Morski plodovi - znatno skupi ali izuzetno zdravi a o ukusu i da ne govorim (ako naĂ°eš sveže i prave - to je onda prava stvar) :)   raznovrsnost u ishrani pod broj 1!
Sačuvana
branar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #16 poslato: Januar 24, 2014, 07:07:13 posle podne »

Koliko mleka smem unositi? Sta mislite o morskim plodovima?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Januar 21, 2014, 04:04:49 posle podne »

Po meni su ti Dyma Burn Extreme i Grenade najbolji sagorevači u ponudi. Naravno kao što su ti već ispod rekli,ishrana i disciplina su ti najbitniji,ali bih ti ja ova dva sagorevača preporučio :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Januar 21, 2014, 03:58:32 posle podne »

Zaboravio sam koliko šećera u sebi ima Cedevita, nisam je dugo imao u ruci. No, ne verujem da će praviti problem ponekad da je popiješ.

Imaš sada dosta jeftinijih multi-mineral proizvoda u tabletama, možda da zameniš Cedevitu nekim od njih? Na primer, Universal Daily Formula je 1.190 din, a ima 100 tableta u pakovanju.
Sačuvana
branar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2014, 02:48:24 posle podne »

I jos nesto,da li bi smeo nekada da pijem Cedevitu?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Januar 19, 2014, 08:25:48 posle podne »

Dyma Burn je izuzetno dobar i jak sagorevač.  Ako si osetljiviji na stimulanse, preporučujem ti da kreneš sa prepolovljenim dozama, pa da onda postepeno dolaziš do punih.
Sačuvana
branar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #11 poslato: Januar 19, 2014, 08:12:30 posle podne »

Evo javljam se posle vise od nedelju dana,...Posto mi je ispitni rok,ne treniram intezivno,al zato jedem "bolje" nego ranije,.. Izbacio sam kolu i ne jedem slatkise,grickalice i hleb,...Mnogo se bolje osecam,prezadovoljan sam,... Kupio sam dyma burn pre nedelju dana,da kada zavrsim sa ispitima krenem sa njim,mada mi sad prebacuju drugari kako su i ripped fuel xtreme i jos neki drugi bolji od njega,.. Javicu se opet krajem februara,kad budem bio pri kraju treninga sa sagorevacem,.. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Januar 13, 2014, 01:52:37 posle podne »

Pa primenicu sve sto se tice ishrane sto ste mi rekli i malo cu promenuti treninge,..
Ako mi podje za rukom,sredinom februara cu uzeti dyma burn i trenirati punim intezitetom,..
Hvala puno na savetima!

javljaj kako ide, slobodno podeli sa nama tvoj dnevnik ishrane, treninga... i naravno ako ima pitanja tu smo!
Sačuvana
branar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2014, 02:56:32 posle podne »

Pa primenicu sve sto se tice ishrane sto ste mi rekli i malo cu promenuti treninge,..
Ako mi podje za rukom,sredinom februara cu uzeti dyma burn i trenirati punim intezitetom,..
Hvala puno na savetima!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Januar 11, 2014, 01:28:12 posle podne »

Hvala puno na savetu! To mi je trebalo da cujem,.. :)
Imam sad ispitni rok pa cu iskulirati sa sagorevacima,kontam da ce ovo sto se tice koka kole izuzetno uticati,...
A kada bi hteo da uzmem sagorevace na moju "odgovornost" i ako ne preporucujete,koje bi ste meni preporucili od:shared matrix,dyma burn xtreme i ripped fuel extreme?

ja bih preporučila npr dyma burn, proveren i kvalitetan, dosta jak stimulans, može da ti da dodatnu energjiu za trening.

U svakom slučaju, znaš da je ishrana prioritet i da od toga najviše zavisi, zato te toliko ispitujemo oko ishrane :)  jer imamo isti cilj - da postigneš rezultat.

Da li ćeš neku od navedenih promena moći da ubaciš u ishranu?

javlajj kako ide!
Sačuvana
branar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #7 poslato: Januar 11, 2014, 12:13:53 posle podne »

Hvala puno na savetu! To mi je trebalo da cujem,.. :)
Imam sad ispitni rok pa cu iskulirati sa sagorevacima,kontam da ce ovo sto se tice koka kole izuzetno uticati,...
A kada bi hteo da uzmem sagorevace na moju "odgovornost" i ako ne preporucujete,koje bi ste meni preporucili od:shared matrix,dyma burn xtreme i ripped fuel extreme?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2014, 12:06:03 posle podne »

Pa ovako,prvo da kazem da sam od januara izbacio u potpunosti koka kolu koju sam unosio oko 3L dnevno i sad se osecam mnogo bolje i msm da vise nemam onaj gadan osecaj u stomaku od kad unosim puno vode,koju pre nisam unosio sem za vreme treninga.
Da krenem od dorucka,sad zadnjih mesec dana gledam da jedem susam i suvo voce sa vocnim jogurtom,to mut u maloj spljici kafe.Rucak mi bude u menzi,ne jedem hleb,kao dezert uvek voce uzimam,a kao glavno jelo bio to rucak ili vecera uzimam neko povrce sa mesom,sad sto meso nije kuveno ili belo,tu ja vec ne mogu puno.
Sto se tice treninga,treniram 4 puta nedeljno,prvi trening biceps/ramena,drugi triceps/grudi,treci ledja/noge i tako u krug,posle svakog treninga radim trbusnjake i obavezan kardio,gledam da trcim brzo,merilo su mi minimalnih 20 min ili 300 kalorija.
U teretani se zadrzavam,tj trening mi traje 2 sata.

kola ti apsolutno ne treba u životu i dobro da si je izbacio :)

što se tiče tečnosti, što više... vode najbolje, možeš icediti i limun i grejp i pijuckati u toku dana.  Zeleni čaj je jako dobar takoĂ°e.

Doručak - ja bih izmenila malo. Suvo voće je ok povremeno i jako umereno jer ima dosta šećera, iako je zdraviji šećer opet je šećer. Doručak treba da ti bude jači, obilniji. To je najvažniji obrok u toku dana.  Probaj ovsene, ražene, ječmene pahuljice - koje možeš pomešati sa vodom ili mlekom ili jogurtom a obavezno treba ubaciti i neki izvor proteina - jaja, mladi sir, tunjevina, šta ti prija...  jutarnji obrok je jako važan.

izmeĂ°u doručka i ručka neku voćku ili orašaste plodove - badem, lešnik... umereno.  Ručak ,večera - znam da ne možeš puno po tom pitanju da uradiš, ali nadam se da bar možeš meso, salatu i nešto od zdravijh hidrata - krompir, pirinač...  hleb umereno, možeš uz ručak parče hleba

Što se tiče treninga - trčanje na kraju treninga bi trebalo da bude u odgovarajućoj zoni, jer brzim tempom i visokim intenzitetom trošiš ugljene hidrate a ne masnoće. Intenzitet okvirno 60-70% od maksimalnog pulsa (220 - godine života za okvirno izračunaavnje max.pulsa)  osećaj takav da bi mogao bar 2 sata da držiš intenzitet.  Dakle niži intenzitet, duže trajanje.

Nema potrebe da ti trening traje 2 sata,  max. 45 minuta trening sa tegovima i još 30-45 kardio.  Više od 1,5 h nikako.

Ne bih još krenula sa suplementacijom, osim možda nekog vitaminsko mineralnog kompleksa za dopunu ishrani.

Protein ti je takoĂ°e bitan, kojeg imaš vrlo malo.   Trebalo bi povećati unos proteina (jaja, riba, piletina, ćuretina i dr...)  jer ne verujem da u menzi imaš dostupno kvalitetno meso i u dovoljnoj količini.

Javljaj nam kako ide, obavezno
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.