TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 10:50:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Бол у кости подлактице  (Pročitano 6948 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Februar 01, 2014, 03:31:08 posle podne »

obavezno posle vežbi istezanje podlaktica za flex/ext prstiju i sake...
javi kako ide
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Februar 01, 2014, 03:30:03 posle podne »

ok, biceps smanji tezine, radi bucice, ili hamer ili rotacije... vazno da ne boli
lokalno izmasiraj led 3 x po 5 min i lioton gel...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #20 poslato: Januar 30, 2014, 06:50:02 posle podne »

triceps istezem, onako ruka iznad glave kao za ekstenziju pa onda vucem ka ledjima, ka dole, podlaktice nisam istezao do sada, bol se javlja iskljucivo pri dizanju vecih tezina u biceps curl vezbi sa ravnom sipkom, negde na sredini podlaktice, malo blize saci. Desavalo se i ranije sa ravnom sipkom, ali ne u toj meri, u utorak nisam smeo da nastavim sa tom vezbom jer je delovalo bas ozbiljno. Ovako se osecam skroz normalno, nema bola pri standardnim pokretima ni u drugim vezbama.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Januar 30, 2014, 11:57:54 pre podne »

radiš istezanja za triceps i podlaktice?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Januar 30, 2014, 11:56:54 pre podne »

Nije mi jasno kako se bol javio sa EZ sipkom. Ja imam problem sa ravnom, danas nisam mogao da zavrsim trening zbog toga i bas gledam da kupim EZ sada.

Inace u mirovanju osecam blagu utrnulost, u malom i domalom prstu leve ruke, pogotovo kad saku postavim u 90 stepeni u odnosu na podlakticu, jel to zbog toga ili nesto drugo je u pitanju?
da li su podlaktice pod uglom u odnosu na nadlakticu - kad okreneš šake prema ogledalu dlanovi, ruke pored tela ispravljene dole? podlaktice idu ka spolja?

iskreno ne razumem bas najbolje, podlaktice idu ka spolja pod malim uglom, ne previse. ovo sam sinoc osetio prvi put, bukvalno kao u kost da nesto udara, samo leva ruka. Onaj osecaj u prstima je prosao, a radicu sada malo sa EZ sipkom.

Ne istezem podlaktice, ne znam ni kako, bieps triceps da posle treninga.

jel ovo ok za podlaktice

http://www.youtube.com/watch?v=ITUcwPsM9VY
gde osećaš to sudaranje kosti?  koji deo lakta?
koji pokret?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Januar 30, 2014, 11:55:36 pre podne »

to je valgus lakta, skretanje ka spola podlaktice u odnosu na nadlakticu.  pri tome nerv se jače zateze u laktu i javlja se osećaj trnjenja, posebno sa ravnom šipkom.....
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #16 poslato: Januar 29, 2014, 01:13:52 posle podne »

Nije mi jasno kako se bol javio sa EZ sipkom. Ja imam problem sa ravnom, danas nisam mogao da zavrsim trening zbog toga i bas gledam da kupim EZ sada.

Inace u mirovanju osecam blagu utrnulost, u malom i domalom prstu leve ruke, pogotovo kad saku postavim u 90 stepeni u odnosu na podlakticu, jel to zbog toga ili nesto drugo je u pitanju?
da li su podlaktice pod uglom u odnosu na nadlakticu - kad okreneš šake prema ogledalu dlanovi, ruke pored tela ispravljene dole? podlaktice idu ka spolja?

iskreno ne razumem bas najbolje, podlaktice idu ka spolja pod malim uglom, ne previse. ovo sam sinoc osetio prvi put, bukvalno kao u kost da nesto udara, samo leva ruka. Onaj osecaj u prstima je prosao, a radicu sada malo sa EZ sipkom.

Ne istezem podlaktice, ne znam ni kako, bieps triceps da posle treninga.

jel ovo ok za podlaktice

http://www.youtube.com/watch?v=ITUcwPsM9VY
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Januar 29, 2014, 01:06:51 posle podne »

@R1
da li istežeš triceps, biceps, podlaktice?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2014, 01:05:46 posle podne »

Nije mi jasno kako se bol javio sa EZ sipkom. Ja imam problem sa ravnom, danas nisam mogao da zavrsim trening zbog toga i bas gledam da kupim EZ sada.

Inace u mirovanju osecam blagu utrnulost, u malom i domalom prstu leve ruke, pogotovo kad saku postavim u 90 stepeni u odnosu na podlakticu, jel to zbog toga ili nesto drugo je u pitanju?
da li su podlaktice pod uglom u odnosu na nadlakticu - kad okreneš šake prema ogledalu dlanovi, ruke pored tela ispravljene dole? podlaktice idu ka spolja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2014, 01:03:20 posle podne »

pogledaj txt, identično je za golferski. ...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/teniski-lakat-lateralni-epikondilitis.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Januar 29, 2014, 01:00:34 posle podne »

@mexez

potreban je prekid treninga i opterećenja ruku 3 dana, led na mesto bola 3x po 5 min, posle leda lioton gel....
javi kako ide, pa da dobiješ program za dalje...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Januar 29, 2014, 12:58:29 posle podne »

Pozdrav, imam slican problem,ako ne i isti. Osecam bol u podlaktici leve ruke odmah ispod lakta sa unutrasnje strane, bol osecam pri biceps pregibu sipkom i triceps potisku sa cela. u stanju mirovanja me ne boli, ali kad okrenem zglog sake udesno osecam bol. imam bolnu tacku sa unutrasnje strane lakta, tacnije neka okrugla koska(u sklopu samog zgloba lakta) 2cm od glavnog zgloba lakta ka unutra(ne umem bolje da opisem) preko nje ide kao neka verovatno tetiva, hrskavica, nesto elasticno i jako boli pri pritisku. hvala unapred na bilo kakvom odgovoru.
pozdrav,  imaš golferski lakat. radi se o upali pripoja tetiva na medijalnom epikondilu lakta. u pitanju su tetive pregibača/fleksora šake i prstiju.
Sačuvana
mexez
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2014, 04:54:06 posle podne »

Pozdrav, imam slican problem,ako ne i isti. Osecam bol u podlaktici leve ruke odmah ispod lakta sa unutrasnje strane, bol osecam pri biceps pregibu sipkom i triceps potisku sa cela. u stanju mirovanja me ne boli, ali kad okrenem zglog sake udesno osecam bol. imam bolnu tacku sa unutrasnje strane lakta, tacnije neka okrugla koska(u sklopu samog zgloba lakta) 2cm od glavnog zgloba lakta ka unutra(ne umem bolje da opisem) preko nje ide kao neka verovatno tetiva, hrskavica, nesto elasticno i jako boli pri pritisku. hvala unapred na bilo kakvom odgovoru.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2014, 04:26:10 posle podne »

Nije mi jasno kako se bol javio sa EZ sipkom. Ja imam problem sa ravnom, danas nisam mogao da zavrsim trening zbog toga i bas gledam da kupim EZ sada.

Inace u mirovanju osecam blagu utrnulost, u malom i domalom prstu leve ruke, pogotovo kad saku postavim u 90 stepeni u odnosu na podlakticu, jel to zbog toga ili nesto drugo je u pitanju?
« Poslednja izmena: Januar 28, 2014, 05:23:46 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2014, 10:49:17 posle podne »

Ипак сам паузирао два дана, стварно нисам могао нормално да тренирам. Сад ме занима како да ми се састоји тренинг на даље, треба ли да убацујем неке додатне вежбе?
... može nekoliko dana vežbe stiskanja loptice za podlaktice+istezanja šake i prstiju za mišiće pregibače podlaktice (fleksori), posle vežbi led.... posle ćeš dobiti program sa bucicama.
javi kako ide za 2 dana....

[/quote]
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.