TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:48:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevač u kombinaciji sa proteinom  (Pročitano 2157 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Januar 25, 2014, 10:59:42 pre podne »

Upravo sam izmerila,puls je 59. Mislim da mi je ujutru nesto nizi,oko 57. Imam 27 godina. :)

57 nije loše...  vidi se da treniraš.

Okvirno 65-75% od max. pulsa  treba da držiš, najbolje bi bilo da kupiš pulsmetar kako bi imala stalnu kontrolu intenziteta. Ovo je okvirna procena za tvoju aerobnu zonu u kojoj se primarno troše masnoće kao izvor energije.

Max puls 220 - godine, dakle 193
donja granica 65%   iznosi (193-57) x 0,65 + 57, a to je 145
gornja granica 75% iznosi (193-57) x 0,75 + 57, a to je 159

Dakle drži puls izmeĂ°u 145 i ne više od 159 otkucaja u minuti... produži trajanje na bar 45 min- sat vremena, bar 4 puta nedeljno - možeš odvojeno od teretane, ili posle tegova.
Sačuvana
jovanapoppy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2014, 04:32:58 posle podne »

Upravo sam izmerila,puls je 59. Mislim da mi je ujutru nesto nizi,oko 57. Imam 27 godina. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2014, 04:15:57 posle podne »

Koliko imaš godina?  Koliko iznosi tvoj puls u mirovanju (najniži jutarnji puls)?  kako bih mogla okvirno da ti izračunam u kojoj zoni treba da radiš kardio trening.  Povećala bih kardio na bar 4 puta nedeljno u odgovarajućoj zoni.

Što se tiče ishrane, trebalo bi znati koliko iznosi tvoj bazalni metabolizam i kalorijski unos u toku dana, jer moraš biti u blagom suficitu kako bi trošila masnoće. I ako unosiš samo zdravu hranu a kalorije nisu smanjene - nećeš mršaviti.  Zbog toga bi bilo dobro bar isprobati neki online kalkulator bazalnog metabolizma i unosa kalorija i potrošnje kalorija.

Ti si na dobrom putu, u to uopšte ne sumnjam.  Što se tiče večere, gledaj da to bude bez hidrata. Tunjevina, piletina, salate i ostalo je sve ok.   Ovsene pahuljice bih ostavila za doručak, banana eventualno posle treninga ili za užinu , a večera ipak bez ugljenih hidrata.   Protein, pošto fino treniraš, popij odmah posle treninga sa vodom, ne sa mlekom, a u toku dana ako ga uzimaš sa mlekom onda je to kao zamena za obrok kada ne stigneš nešto ok da pojedeš.

Sačuvana
jovanapoppy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2014, 04:12:33 posle podne »

Naravno da mi je ishrana kompleksnija ,ovde sam dala samo skracenu verziju. Sa druge strane poznajem ljude koji daleko vise piju, a imaju bolje rezultate. Ne moguce je da me 2 piva nedeljno do te mere blokira. Imala sam periode i kad nisam pila i po mesec dana pa je bila ista prica. Zato mislim da mi alkohol nije kljucni problem
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2014, 03:53:49 posle podne »

pa ne mozes da postignes zato sto ti je ishrana relativno slaba, a i samo konzumiranje alkohola blokira mrsavljenje, to bi trebalo da znas, kada uneses alkohol telo prvo poseze za njim kao za izvorom energije, tako da iz masti no no
dakle, alkohol i definicija su ogromno no no, cak i u malim kolicinama
u ovom slucaju, sa ovakvim stanjem gore moje misljenje je da je sagorevac bacanje para :)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
jovanapoppy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2014, 03:23:04 posle podne »

I još da dodam da pijem alkohol, ali umereno (2-3 čaše vina ili do 3 piva nedeljno).
Sačuvana
jovanapoppy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2014, 03:19:26 posle podne »

Pozdrav,
Treba mi savet vezano za izbor sagorevača.
Razmišljala sam da uzmem šumeći L/karnitin čisto da bih isprobala efekte i da ga pijem samo pola sata pre treninga.
Osim toga pijem biotech-ov whay protein posle treninga, ali ga pijem sa mlekom i izblendujem malo ovsenih pahuljica i pola banane, i to mi bude večera. Da li je to ok?
Visina 175 težina oko 67 (ne merim se već mesecima, ali po odeći vidim da je isto)
Da napomenem da treniram 4 puta nedeljno, trening mi se sastoji iz vežbi za snagu sa tegovima (standardne vežbe-mrtvo dizanje (oko 50-60 kg), čučanj sa tegom (oko 50-60-kg), push press (35-40 kg) zgibovi (nekoliko serija po 4 ponavljanja) i sl. ; drugi deo dreninga su kombinacije više vežbi sa malim kilažama u više serija (recimo 4 različite vežbe u tri serije sa minimalnim pauzama) kad sve to završim istrčim još kilometar ako nisam suviše umorna.

Što se tiče ishrane, pazim ali nisam ni na kakvom strogom režimu, ne jedem slatkiše, grickalice, gazirano testa, pekaru, mesne preraĂ°evine i sl.
Doručkujem ovsenu kašu ili tonzus hleb sa mladim sirom i uz to jogurt i kuvano jaje.
Uzina - voće obično (banana +narandža ili jabuka) ručak standardno kuvana jela, ne jedem ništa sa zaprškom i pohovano
Večera - kao što rekoh whay ili tunjevina sa sirom i nekom salatom ili belo meso.

Problem je što i ako sve to radim dosta dugo, ne mogu da postignem definiciju koju želim i da skinem poslednjih 4-5 kg.
Da li mislite da mi sagorevač može pomoći.
Hvala na odgovoru!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.