TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 01:38:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kofein...  (Pročitano 6999 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Januar 30, 2014, 04:10:09 posle podne »

ali nije kafa ni toliko loša, najpre zbog toga što sadrži antioksidante :)  loša je ako se preteruje, naravno.  Ali dok god je njeno konzumiranje u normalnim granicama ima samo pozitivne efekte, kao antioksidant, utiče i na fokus i koncentraciju, a o ukusu da ne govorim...  mmm.... :)
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 300


« Odgovor #18 poslato: Januar 29, 2014, 02:59:02 posle podne »

ja godinama pijem jednu jaku kafu ujutru i to mi je onako uglavnom dovoljno da budem turbo efikasna u toku dana
nekad me neki period slomi pa pojacam to sa jos jednom manjom u toku dana, ali posle napravim pauzu ili iskuliram tu potrebu, trudim se da spavam sto bolje i to je to
dok se drzim jedne kafe ne planiram da je se odricem ;D
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #17 poslato: Januar 29, 2014, 12:59:53 posle podne »

Nije da necu probati. Sad sam trenutno na duzoj/skupoj ''terapiji'' flex-om,pa kad to zavrsim,najv cu probati...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Januar 29, 2014, 12:38:18 posle podne »

Ma, znam, ali volim da vas zezam. :P :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Januar 29, 2014, 12:32:49 posle podne »

Meni su razmaci izmedju unosa kofeina dovoljno veliki,oko pola 6 ujutru,oko 1oh i oko 17h. Probao sam da izbacim ovu tabletu u 1oh,ali mi toliko padne koncentracija,pravim bas glupe greske.  :P
Mada si me sad zainteresovala za ovaj koenzim...

znaš kako, ako ti fali u organizmu Q10, osetićeš... stvarno "daje krila", energiju... neki čudan osećaj.  Treba ga ptii duže vremena, par meseci i onda bi trebalo da osetiš....  ja sam osetila da mi prija tek onda kada sam pauzirala i kad sam ukapirala da je to - to .
Opet zvuči kao zavinost....

iako tek posle 35-e navodno drastično opada koncentracija Q10 u organizmu...  

ja samo znam da ako ujutru ne popijem kafu, bolje da mi se sklanjaju s puta  ::)  
Ne razumem takve ljude. ;D

navika Roberte, navika... psihofizička zavisnot ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2014, 12:32:14 posle podne »

ja samo znam da ako ujutru ne popijem kafu, bolje da mi se sklanjaju s puta  ::) 
Ne razumem takve ljude. ;D Ja popijem šoljicu posle nekog obroka, obično nakon ručka ili poslednjeg obroka, doĂ°e mi kao dezert. :D Bukvalno je pijem samo zato što ima lep ukus, i ni zbog čega drugog. Recimo, ako popijem nešto drugo sladunjavo, nemam ni želju za kafom. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2014, 12:30:22 posle podne »

Meni su razmaci izmedju unosa kofeina dovoljno veliki,oko pola 6 ujutru,oko 1oh i oko 17h. Probao sam da izbacim ovu tabletu u 1oh,ali mi toliko padne koncentracija,pravim bas glupe greske.  :P
Mada si me sad zainteresovala za ovaj koenzim...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Januar 29, 2014, 12:28:53 posle podne »

ja samo znam da ako ujutru ne popijem kafu, bolje da mi se sklanjaju s puta  ::) 
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Januar 29, 2014, 12:27:10 posle podne »

Ja sam izgleda roĂ°en neosetljiv na kofein. :D Čak i dok sam pio svega 3-5 kafa nedeljno, nisam osećao čist kofein. Išao sam čak do 400 mg i ništa, a dalje već nisam smeo i nisam hteo da povećavam doze. Sećam se i kada sam tek počeo sa kafom, imao sam naviku, kao i sada, da je ispijem u kasne sate, i bez problema odlazio na spavanje.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Januar 29, 2014, 12:17:59 posle podne »

Ja otkad radim svakodnevno sam na kofeinu.  :P

znam kako je... sledeća stavka Q10 50 mg...  kad probaš i budeš koristio par meseci, razumećeš :)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2014, 12:15:41 posle podne »

Haha ok onda...ja inace bas slabo pijem kafu (gazirano i cajeve ne pijem tako da sam rijetko u "kontaktu" sa kofeinom) :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #8 poslato: Januar 29, 2014, 12:02:53 posle podne »

Ja otkad radim svakodnevno sam na kofeinu.  :P
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Januar 29, 2014, 10:43:26 pre podne »

nećeš se "navući" na kofein ako ga uzimaš par puta u toku nedelje u normalnim dozama :)

drugo je da si svaki dan na kofeinu (joj kako se prepoznajem u ovoj rečenici)  onda bi već bio problem kasnije ;)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2014, 10:28:49 posle podne »

Kofein je dobar sluga, ali loš gospodar. :D Uvek će ti pomoći da izvučeš kvalitetniji trening, ali gledaj da ne upadaš u zamku konstantnog povećavanja doza, nego povremeno pravi pauze.

Pa da,ja sam upravo i mislio na to kad sam pitao...da vjerovatno dodje do zasicenja i onda se doza mora povecavati da bi se osjetio efekat,ali ja sam planirao da uzmem po 200 mg 2-3 puta u toku 7 dana,a naravno bice sigurno i period kada 5-7 dana ne popijem nijednu tabletu (ovo sa kofeinom sam planirao do Juna da ga pijem,nakon toga cu napraviti pauza 2-3 mjeseca,pa onda mozda opet do zime)

Inace sto se tice fudbala,tek sada pocinjemo fazu priprema,to ce u pocetku biti trcanje 3 puta po 10-15 minuta,pa onda ce biti i sprintevi,ali iskreno ovo trcanje vise slomi psihicki nego fizicki,barem ovo u pocetku lagano duzinsko trcanje,trcis a dosadno ti,fizicki nije tesko ali psihicki ubija :D ...pa sam cisto eto mislio malo sa kofeinom da podignem raspolozenje :D
« Poslednja izmena: Januar 28, 2014, 10:30:29 posle podne od strane mister » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2014, 09:36:05 posle podne »

Kofein je dobar sluga, ali loš gospodar. :D Uvek će ti pomoći da izvučeš kvalitetniji trening, ali gledaj da ne upadaš u zamku konstantnog povećavanja doza, nego povremeno pravi pauze.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 18 upita.