TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:33:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje u vezi suplementa  (Pročitano 4683 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #18 poslato: Februar 16, 2014, 09:31:31 posle podne »

Nema na čemu :)
Sačuvana
adam96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #17 poslato: Februar 15, 2014, 04:10:12 posle podne »

Možeš ovsene,a možeš i neki sendviš sa integralnom kiflom i npr. ćuretinom i salatom.Možeš i samo voće,a opet možeš i barena jaja,samo belanca.
Imaš ovde na Forumu u odeljku -ishrana,razne ideje za doručak,pa baci malo pogled i tamo :)
Pogledacu, hvala ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #16 poslato: Februar 15, 2014, 04:01:55 posle podne »

Možeš ovsene,a možeš i neki sendviš sa integralnom kiflom i npr. ćuretinom i salatom.Možeš i samo voće,a opet možeš i barena jaja,samo belanca.
Imaš ovde na Forumu u odeljku -ishrana,razne ideje za doručak,pa baci malo pogled i tamo :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Februar 14, 2014, 02:24:20 posle podne »

Musli sa mlekom je najrasprostranjeniji dorucak,tj.jedan od...dobar deo forumasa za dorucak jede ciste ovsene,mozes u njih staviti malo suvog voca i/ili cimeta,dan ranije pred spavanje potpis ih u mleko ili low fat jogurt,do ujutru one se rehidriraju. I musli je ok,ali je on najcesce natrpan secerima.
Sačuvana
adam96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #14 poslato: Februar 14, 2014, 01:45:40 posle podne »

Pa sto se ishrane tice imam 3 glavna obroka. U skoli sendvic (uglavnom nesto hlebano, sa sunkom, jajetom..) i ponesem i bananu za energiju i kao dodatak. Posle skole idem u teretanu, a ako je dan kada ne treniram, odmah kuci na rucak (uglavnom sardine, musaka, podvarak, grasak, meso sa krompirom,djuvec, uz sve to naravno hleb, malo povrca, grcki jogurt...). Za veceru isto neko od jela gore, mozda nekad i pita, eventualno pica, i hleb kad god moze.

Izmedju obroka..kao uzinu jedem sutlijas, ili ubacim sejk, koga pijem i ujutru pre skole i pred spavanje (banana, mleko, belance..smuceno u blenderu)


Pravis sendvic kod kuce, jel tako? Jel to stalno tako? Ne mozes kuci pojesti nesto, pre nego krenes u skolu?

Malo proteina uneses tokom dana. Nemam predstavu koliko cega pojedes za rucak i veceru, tj koliko mesa pojedes po obroku. Takodje, ne unosis dovoljno kvalitetnih ugljenih hidrata, a jedes dosta hleba.
Mogao bi jos jesti kostunjavo voce ( bademe, lesnike, orahe, kikiriki pecen, bez soli ) za uzinu npr, ili uvece sa mladim sirom ili grckim jogurtom.
Pa uglavnom kupim u skoli. Mogao bih da jedem i pre skole samo ne znam sta je najbolje resenje, neki musli sa mlekom ili nesto jos konkretnije ?
Poceo sam da jedem i kostunjavo voce, hvala :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2014, 10:57:45 posle podne »

Pa sto se ishrane tice imam 3 glavna obroka. U skoli sendvic (uglavnom nesto hlebano, sa sunkom, jajetom..) i ponesem i bananu za energiju i kao dodatak. Posle skole idem u teretanu, a ako je dan kada ne treniram, odmah kuci na rucak (uglavnom sardine, musaka, podvarak, grasak, meso sa krompirom,djuvec, uz sve to naravno hleb, malo povrca, grcki jogurt...). Za veceru isto neko od jela gore, mozda nekad i pita, eventualno pica, i hleb kad god moze.

Izmedju obroka..kao uzinu jedem sutlijas, ili ubacim sejk, koga pijem i ujutru pre skole i pred spavanje (banana, mleko, belance..smuceno u blenderu)


Pravis sendvic kod kuce, jel tako? Jel to stalno tako? Ne mozes kuci pojesti nesto, pre nego krenes u skolu?

Malo proteina uneses tokom dana. Nemam predstavu koliko cega pojedes za rucak i veceru, tj koliko mesa pojedes po obroku. Takodje, ne unosis dovoljno kvalitetnih ugljenih hidrata, a jedes dosta hleba.
Mogao bi jos jesti kostunjavo voce ( bademe, lesnike, orahe, kikiriki pecen, bez soli ) za uzinu npr, ili uvece sa mladim sirom ili grckim jogurtom.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #12 poslato: Februar 12, 2014, 09:09:01 posle podne »

Pauza ti je vrlo bitna za napredak.E sad, ti sam treba da isprobaš kada ti ona najviše odgovara. Odnosno, možeš da probaš da treniraš,pa neki dan
kada osetiš umor,ispauziraš.Možeš takoĂ°e da treniraš dva dana zaredom,pa svaki treći da puziraš,a oept možeš i 5 dana zaredom,pa da ti oba dana
vikenda budu pauza :) Dakle kako tvom telu najviše odgovara.Ti isprobaj. Ali pauzu svakako treba praviti i posle nekog dužeg perioda koji si proveo trenirajući,pa tako npr. 7 dana imaš pauzu uz aktivan odmor ili 10 dana.
Ono što je isto jako bitno jeste da mišićne grupe odmaraš,ne radi ih dan za danom nikako,pa čak ni trbušnjake.Svakoj mišićnoj grupi je potreban odmor :)
Sačuvana
adam96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #11 poslato: Februar 12, 2014, 12:08:24 posle podne »

Da,  vezbam u teretani. Za nekoliko dana ce biti tacno mesec dana od kako sam krenuo.
Trener je uvek bio tu, od njega i jos par ljudi u teretani sam naucio da pravilno izvodim vezbe, tako da same vezbe i tehnika mi nisu problem.

Pa sto se ishrane tice imam 3 glavna obroka. U skoli sendvic (uglavnom nesto hlebano, sa sunkom, jajetom..) i ponesem i bananu za energiju i kao dodatak. Posle skole idem u teretanu, a ako je dan kada ne treniram, odmah kuci na rucak (uglavnom sardine, musaka, podvarak, grasak, meso sa krompirom,djuvec, uz sve to naravno hleb, malo povrca, grcki jogurt...). Za veceru isto neko od jela gore, mozda nekad i pita, eventualno pica, i hleb kad god moze.

Izmedju obroka..kao uzinu jedem sutlijas, ili ubacim sejk, koga pijem i ujutru pre skole i pred spavanje (banana, mleko, belance..smuceno u blenderu)

Sto se tice vezbanja..da pravim 2 pauze ili  3 (tj. Da vezbam 5 ili 4 dana u nedelji ?)

Hvala na savetima, Pozdrav   :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Februar 11, 2014, 09:40:00 pre podne »

da li si do sada vežbao u teretani?  da li imaš nekoga u tvojoj blizini ko bi mogao da bude pored tebe i da te uputi u pravilnu tehniku izvoĂ°enja vežbi?

Oporavak, naravno.  Trening, tj fizička aktivnost je samo stres, i zapravo rezultati koje želimo se postižu u vreme odmora i oporavka.  To je druga strana napretka i ubijanje tela treninzima niti je zdravo niti će dovesti do napretka dugoročno gledano.
Samo pametno...   Da bi ti neko sastavio program potrebno je da zna više informacija o tebi, o tvojoj trenutnoj formi, zdravstvenom stanju i dr....    ali si mlad i mislim da bi prvo trebalo da imaš nekoga kraj sebe ko bi te uveo u ovaj svet...

oko ishrane nisi bio baš detaljan, možeš opisati npr jedan tvoj dan od ujutru do uveče, tako ćeš najbolje videti gde grešiš-...
ti moraš jako jako puno da jedeš, od toga se nećeš izvući...

šejkovi, kakvi šejkovi?  3 šejka na dan?   
Sačuvana
adam96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #9 poslato: Februar 11, 2014, 04:01:34 pre podne »

Sto se tice ishrane..Trudim se da se hranim sto bolje. Jedem cesto, ne pravim vece pauze izmedju obruka, pijem i sejkove ujutru, u toku dana i pred spavanje. Sto se tice hrane trudims e da bude raznovrsna, proteini, hidrati, voce eventualno povrce...  :) Jos trazim nacine da pojacam ishranu do maksimuma.

P.S.  Jos jedno pitanje. Imate li neki savet kako je najbolje da treniram, tj. koliko cesto. Da li je pametno praviti pauze (dane bez treninga) i koliko takvih dana da imam u nedelji ?  Neki kazu treniraj non stop, dok sam citao da je pauza takodje bitna za oporavak i hranjenje misica..  ???

Hvala vam puno  :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2014, 12:13:35 posle podne »

Pa imam oko 65 kg, a visok sam (185cm)
Cilj mi je da se ugojim, tj povecam misicnu masu.
Treniram u teretani, klasika, 4 dana u nedelji

Hvala puno, pozz  :)

Pa sa 65kg treba da jedeš malo više i ugojićeš se, nema potrebe da uzimaš bilo kakvu suplementaciju ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2014, 12:01:05 posle podne »

Kao što su ti već svi rekli- ishrana je najbitnija u celoj priči :)
Pij ga posle treninga,a možeš i kao meĂ°uobrok sa mlekom.AKo ti finansije dozvoljavaju,možeš ga piti i danima kada ne treniraš
uz neki obrok u kom nemaš već protein....
Kako se inače hraniš?
Sačuvana
Pansport Banja Luka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2014, 11:27:41 pre podne »

Pa imam oko 65 kg, a visok sam (185cm)
Cilj mi je da se ugojim, tj povecam misicnu masu.
Treniram u teretani, klasika, 4 dana u nedelji

Hvala puno, pozz  :)
Uh Adame, stvarno imaš malo kila s obzirom na svoju visinu.
Ova sva suplementacija o kojoj pričamo se vodi kao dodatak prehrani,tako da je dobro izbalansirana prehrana rješenje tvog problema. Tek kad riješiš svoju ishranu možeš da se zanimaš koji protein bi bio najbolje rješenje za tebe
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2014, 11:00:10 pre podne »

Pa imam oko 65 kg, a visok sam (185cm)
Cilj mi je da se ugojim, tj povecam misicnu masu.
Treniram u teretani, klasika, 4 dana u nedelji

Hvala puno, pozz  :)

suplementacija je možda nekih 10% u celoj priči, a 70% je ishrana...   zato je jako bitno da obratiš pažnju na taj deo.  Kako se hraniš?

što nam više podataka daš o sebi , i što iskrenije, biće nam lakše da ti pomognemo.
Sačuvana
adam96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2014, 04:52:28 posle podne »

Pa imam oko 65 kg, a visok sam (185cm)
Cilj mi je da se ugojim, tj povecam misicnu masu.
Treniram u teretani, klasika, 4 dana u nedelji

Hvala puno, pozz  :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.