TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 11:56:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: suplementi za skidNj  (Pročitano 5822 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2014, 10:54:14 pre podne »

Ćao!  dobrodošao na forum :)

najpre, BMI je 27,7 što znači da spadaš u kategoriju "overweight" i prekomerne telesne težine...

drugo, masti se ne mogu pretvoriti u mišiće, masno tkivo je jedno, mišićno tkivo je drugo...

što se tiče tvog programa treninga, ne znam kakav je, možeš li detaljnije da ga opišeš?  što se tiče trčanja,trebalo bi da imaš podatak o intenzitetu, tj. o vrednosti pulsa u toku trčanja jer je to jako bitno kako bi trošio primarno masnoće kao izvor energije - a one se troše u zoni umerenog-srednjeg intenziteta...

što se tiče doručka, super što jedeš ovsene, musli... možeš poneti ovsene u flašici 0,5 l od jogurta i sve zajedno pomešati... praktičan i jednostavan obrok.  Ono što bih ti ja preporučila je da ubaciš neki izvor proteina za doručak, bilo da si kod kuće ili u školi, npr jaja, mladi sir..   jer ti je unos proteina tek za ručak.

što se tiče užina najbolje da poneseš sam od kuće... integralna kifla sa tunom npr ili int. kifla sa parčetom belog mesa i salatom, kesica badema ili drugih orašastih plodova, voćka po koja može pre podne slobodno...

što se tiče suplementacije, hajde prvo da idemo redom od ovih najbitnijih stavki pa ćemo kasnije dodati suplemente ako bude potrebe.

Animal cut u svakom slučaju njie za tebe i veoma je jak, agresivan sagorevač, nemoj ga uzimati za prvi put. Pričekaj još sa sagorevačima, rano je.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2014, 07:17:57 pre podne »

Skidanje sala i nabacivanje misica istovremeno je za nas rekreativce,istovremeno,slabo izvodljivo. Treba prvo da skines visak pa da nabacujes misice.
Ishrana ti je vise-manje ok,vidim da si citao,ali moras napisati sta su ti ove 2 ''uzine''?
BCAA ti ne treba,mozes koristiti whey ako ces vezbati u teretani,ovako ti po meni ne treba.
Koliko si na ovo mrezimu ishrane?
Sačuvana
miki95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2014, 12:13:57 pre podne »

Da li bi mi neko mogao pomoci oko odabira suplemenata da smrsam a ujedno i da odredjene kilograme pretvorim u misice (masu). Merio sam se pre par dan kod nutricionjste i imam 97 kilograma i visok sam 187. Imam drugara koji je malo nizi od mene a tezi i nema stomak kao ja pa bih da skinem to. Trenutno radim program "Body beast" i cekam lepo vreme da izadjem na trcanje 3,4 puta nedeljno. Isao sam pre u teretanu ali mi vreme vise ne dozvoljava (skola, pomazem kuci itd...).

Sto se tice ishrane izbacio sam hleb i sokove u potpunosti. Slatko takodje ali kad odem na rodjendan prodje tu 2,3 parceta torte :D
Imam 5 do 6 obroka dnevno, zavisi kako kad.
E sad, skola mi remeti ili dorucak ili rucak.
Ako sam po podne u skoli:
9.00 Dorucak - 150g ovsenih sa 2 case jogurta ili mleka i pola kasike meda (ne mogu da gutam same ovsene)
10.00-11.00 trening
11.30 "Rucak" - tu jedem nesto kuvano, sta je tog dana majka kuvala sa salatom ili belo meso sa salatom i pirinac
15.00 "uzina" - uglavnom uzmem nesto u zdravoj hrani
17.00 "uzina" - uglavnom uzmem nesto u zdravoj hrani
20.30 Vecera - ako ima riba i salata, voce,  kuvana jaja bez zumanceta ili nesto kuvano
Nezgodna mi je ova druga smena jer iz kuce izadjem u 12 a vratim se u 20 i 15. Ovde bi mi znacile korekcije i sta da jedem za uzinu u skoli?

Ako sam pre podne u skoli
9.00 dorucak - obicno neki sendvic koji bih izbacio ali ne znam sa cime da ga zamenim
14.00 rucak - kuvano sa ili bez mesa
17.00 uzina - obicno je to neko voce ili vocna salata sa malo meda
17.30 trening
18.00 vecera - riba sa salatom, kuvana jaja sa salatom,meso (belo, govedina) sa salatom
Uglavnom kad sam kuci mogu sam sebi da spremim nesto ali me muci uzina u skoli jer ne znam sta da uzmem posebno za dorucak.


Sto se tice suplemenata citao sam malo i uzeo bih whey, bcaa i omega 3. Sto se tice sagorevaca pio sam Animal Cut ali njega bih presko io sada na pocetku. Uzeo bih neki sagorevac kasnije kad krenem da trcim.
Ne znam bas mnogo o suplementima pa mi svaki savet dobro dodje kao i oko ovog jelovnika. To je otprilike moj jelovnik u zadnje 2 nedelje.   Kao sto sam napisao gore cilj mi je da neke kilograme skinem a da neke pretvorim u misicnu masu.

Pozdrav svima i hvala u svakom slucaju :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 18 upita.