TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:35:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako se izboriti sa hormonskim poremećajem?  (Pročitano 9091 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Mart 06, 2014, 03:35:28 posle podne »

moraćeš da stvoriš naviku da doručkuješ ujutru. Možda neće ići lako u početku, ali vremenom ćeš se navići.   Da li jedeš kasno uveče ili pred spavanje?

Probaj ujutru da icediš nekoliko voćki - npr meni je omiljena kombinacija 1 grejp, 1 limun, 2 narandže, 1 kašičica meda i malo Ă°umbira.   To već ima kalorija i pročisti organizam.  Onda kroz sat dva možeš pojesti integralni sendvič sa povrćem npr, bilo bi dobro da imaš i neki izvor proteina (jaja, mladi sir npr...)  ili žitarice, još bolje, koje su pune vlakana i vitamina i minerala.

Niko ne kaže da moraš da se prejedaš, ali da obratiš pažnju na kasno večernje obroke i da polako stvaraš naviku da doručkuješ - da :)
Sačuvana
Sabina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2014, 12:13:54 pre podne »

Najveći problem mi je doručak, jer u školu krećem u 7 ujutru i ne stignem ništa konkretno da jedem, to obično bude neka voćka i šolja kafe 2u1. Ručak mi bude oko 13h najčešće neko meso, riba ili jaja sa salatom, to mi je uvek lako da iskombinujem. Ali nekada posle 16h dobijem napad gladi i tu sve pokvarim. Znam da nije dobro to što ne doručkujem redovno pa bi mi trebao neki predlog jela za doručak.

Na ultrazvuk snimku se ne vide policistički jajnici, ali endokrinolog trvdi da po svim uraĂ°enim analizama i dobijenim rezultatima postoje policistični jajnici.

Pozdrav i hvala na savetima  :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2014, 11:16:48 posle podne »

Pozdrav,

vezano za ishranu, ne treba izbegavati obroke, bez obzira sto padaju kasnije, vec treba birati sta jedes. Hajde nam napisi kako se hranis, po obrocima, pa da na samom primeru vidimo sta treba promeniti. Tecnost zadrzavas zbog hormona, otuda i te varijacije u tezini tako da te to ne brine jer nije u pitanju klasicno gojenje, ali bi mogla povesti racuna o ugljenim hidratima, narocito prostim, jer oni dodatno zadrzavaju tecnost.

Da li imas policisticne jajnike?
Sačuvana
Sabina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2014, 08:02:57 posle podne »

Posavetovala sam se prvo sa ginekologom, gde mi ništa nije rečeno. A endokrinologa sam posetila do sada jednog, gde su mi uraĂ°ene sve potrebne analize i utvrĂ°ena malopre pomenut poremećaj androstendiona.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2014, 08:01:08 posle podne »

Jel si posetila vise od 2 endokrinologa?
Sačuvana
Sabina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2014, 07:53:15 posle podne »

Pre sve pozdrav za sve kojima će nadam se kao i meni ova tema pomoći u nekim nesuglasicama!

Imam 18 godina, i pre 2 godine mi je ustanovljen hormonski poremećaj, koji je praćen izostankom menstrualnog ciklusa i naglog dobijanja na težini. Reč je hormonu Androstendion koji mi je povišen. Naime, pored regulisanje ishrane i redovnih treninga težinu je jako teško kontrolisati, ponekad dolaze varijacije od 2-3 kg nedeljno! Treniram 3 puta nedeljno trčanje (6-10 km po treningu) i 2 puta plivanje po sat vremena. Najveći problem mi je zadržavanje tečnosti u organizmu koji najviše doprinosi višku kilograma.

Želela bih da mi date neki savet u vezi mog slučaja, najviše vezano za ishranu. Inače, pijem proteine Dym Elite Whey zbog bržeg oporavka od treninga i izbegavanja večere u kasnim satima.

Hvala unapred na odgovoru  :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 17 upita.