TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:08:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje  (Pročitano 4240 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Mart 16, 2014, 05:11:36 posle podne »

Ok, ishrana se cini solinom, samo ne znam o kojoj se kolicini radi. Vitamin C i kompleks vitamina je ok. Koji kompleks vitamina uzimas? Da li on vec u sebi ima vit C i B? Zasto uzimas B kompleks?

Kad planiras ukupnu ishranu, treba imati na umu da je i whey hrana i da ni sa njim ne treba preterivati. Redovnu ishranu, tj protein iz cvrstog obroka ti nista ne moze zameniti pa ni whey. I jos, posto se rekreativno bavis ovim, nema potrebe za tim kolicinama proteina, to eventualno moze koristiti profesionalnim sportistima. Nije mi cilj da tie ubedjujem u suprotno, samo hocu da ti objasnim da iako mozes uzimati protein toliko puta u toku dana ne moras to raditi.
Sačuvana
Sasa420
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2014, 11:03:16 pre podne »

Da li jedes hleb uz ove obroke? Sta je sa povrcem? Da li imas neku uzinu u tooku dana, da pojedes nesto od voca?

Zbog cega uzimas toliko wheya? Nema potrebe za tim, mozes ga uzeti samo nakon treninga, i eventualno ujutru, uz dorucak ako ga tako iskombinujes.
Hleba jedem bas minimalno ,znaci uz svaki obrok po pola malog parceta hleba.Povrca i voca jedem svakodnevno(zelena paprika,mladi luk,jabuke i salate kao sto su kupus i zelena salata).Svako jutro kad se probudim popijem C vitamin 500mg,jednu tabletu komplexa vitamina i 2 tablete beviplexa.Pa ne znam za whey jer pise na kanti da moze da se pije do 3x dnevno pa zbog toga.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2014, 12:58:36 pre podne »

Da li jedes hleb uz ove obroke? Sta je sa povrcem? Da li imas neku uzinu u tooku dana, da pojedes nesto od voca?

Zbog cega uzimas toliko wheya? Nema potrebe za tim, mozes ga uzeti samo nakon treninga, i eventualno ujutru, uz dorucak ako ga tako iskombinujes.
Sačuvana
Sasa420
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2014, 09:59:36 posle podne »

Zdravo Saša!

Pre svega, zamolila bih te za par informacija, kako bismo mogli bolji i precizniji savet da ti damo:

- koliko imaš godina, koliko si visok i težak?
- kako izgleda tvoja ishrana, npr u toku jednog celog dana?
- da li imaš nekoga kraj tebe ko bi mogao da te uputi u pravilno izvoĂ°enje vežbi, s obzirom da si tek krenuo u teretanu?
- koliko si do sada bio fizički aktivan? 
- da li kardio radiš u teretani ili napolju? ako je u teretani, šta ti je dostupno od sprava za kardio trening?
- koliko iznosi tvoj puls u mirovanju, jutarnji najniži u 1 min. ?
-Imam 20 god,visok 186cm ,tezak 83 kg
             -Kad se ustanem obicno doruckujem jaja,drugi obrok tunjevina,treci obrok neko meso,krompir,cetvrti obrok sta se nadje  ali gledam da sadrzi dosta proteina.I svakog dana otprilike isto,trudim se da imam 4 obroka dnevno.Prije par dana sam uzeo Arnoldov Iron Whey protein i pijem 3 ipo mjerice danima kada treniram,a kada odmaram 2 mjerice.
             -Imam i ranijeg iskustva sa teretanom po mjesec,dva i batalim ali to ne racunam.Tek sam sad poceo ozbiljno.Sto se tice pravilnog izvodjenja vjezbi mislim da radim sve pravilno.Dosta sam citao po forumima i gledao na jutjubu kako se izvode vjezbe.
            -Sto se tice kardia nisam ga jos ubacio ,nisam siguran da li treba.U teretani nemam kardio sprave vjerovali ili ne :) ali imam kuci traku za trcanje.

Ovako izgleda moj trening:

    Pon
Grudi                                                                         Triceps
Bench sa bucicama na ravnoj klupi(4s,6-8 pon)          Potisak sa cela sa Z sipkom (4 s,6-8 pon)
Kosi bench sa bucicama(4s,6-8 pon)                         Triceps dips (3 s,8 pon)
Decline bench sa bucicama(4s,6-8 pon)                    http://www.youtube.com/watch?v=e0aplnAt4co  (3s,8 pon)

Uto

Ledja                                                                              Biceps
                                 
Mrtvo dizanje (4s,6-8 pon)                                             Stojeci pregib sa ravnom sipkom (4s,6-8 pon)         
One arm dumbbell row  (4s,6-8pon)                               Sjedeci sa bucicama (2s,6-8 pon)
Vucenje na lat masini iza glave (4s,6-8 pon)                    Sjedeci sa jednom rukom (2s,6-8 pon)

Srijeda ODMOR

Cetvrtak

Noge
Cucanj 4s,6-8 pon
Leg press 4s,10-12 pon
Nozna ekstenzija 4s,8 pon
Masina za zadnju lozu(4s,6-8 pon)

Petak

Ramena                                                     Listovi

Potisak sa bucicama 3s,6-8pon                Na masini za listove 5 s,10-12 pon
Military press  3s,6-8 pon
Lateralno podizanje bucica 3s,6-8 pon
Barbell shrugs 4s,10-12pon



Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2014, 12:45:26 posle podne »

Poceo sam u teretanu prije mjesec dana,radim trening za velicinu tj.masu (vece kilaze-manji broj ponavljanja) i zanima me posto imam malo sala oko stomaka da li smeta da ubacim 2X nedeljno trcanje?Onda bi bilo teretana 4x nedeljno a trcanje 2x. Mozda je i malo glupo pitanje ali da li je trcanje preporucljivo sa obzirom na moj cilj?

Hvala unaprijed.
Idealno je da radis 3x nedeljno u zoni 65% od max srcanog ritma od 50 do 90 min .Predhodno odgovori na pitanja koja ti je Monika postavila kako bi mogli da ti damo precizniji odgovor .
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2014, 10:25:53 pre podne »

Zdravo Saša!

Pre svega, zamolila bih te za par informacija, kako bismo mogli bolji i precizniji savet da ti damo:

- koliko imaš godina, koliko si visok i težak?
- kako izgleda tvoja ishrana, npr u toku jednog celog dana?
- da li imaš nekoga kraj tebe ko bi mogao da te uputi u pravilno izvoĂ°enje vežbi, s obzirom da si tek krenuo u teretanu?
- koliko si do sada bio fizički aktivan? 
- da li kardio radiš u teretani ili napolju? ako je u teretani, šta ti je dostupno od sprava za kardio trening?
- koliko iznosi tvoj puls u mirovanju, jutarnji najniži u 1 min. ?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2014, 10:16:29 pre podne »

Dobijanje misica uz skidanje sala, nije nemoguce,ali je poprilicno tesko. Ali ono ti ne zavisi od broja ponavljanja i tezina (ne toliko bar) koliko od toga da li si u kalorisjkom deficitu ili suficitu. Kako se hranis?
Sačuvana
Sasa420
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2014, 11:45:19 posle podne »

Poceo sam u teretanu prije mjesec dana,radim trening za velicinu tj.masu (vece kilaze-manji broj ponavljanja) i zanima me posto imam malo sala oko stomaka da li smeta da ubacim 2X nedeljno trcanje?Onda bi bilo teretana 4x nedeljno a trcanje 2x. Mozda je i malo glupo pitanje ali da li je trcanje preporucljivo sa obzirom na moj cilj?

Hvala unaprijed.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 18 upita.