TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:34:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc :) :) :)  (Pročitano 27238 puta)
nele92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #38 poslato: April 08, 2014, 07:02:01 pre podne »

Trans-x  na 50g ima 40g dekstroze a to ti ne treba pre treninga..ako vec kombinujes monohidrat i ovaj Trans-x,uzmes 5g monohidrata pre dorucka ili pre treninga,a ovaj Trans posle treninga...mada mislim da ti ne treba Trans-x  :)
Sačuvana
micobilder
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #37 poslato: April 07, 2014, 05:43:15 posle podne »

svratio sam danas u rumenacku ulicu pa mi je receno da ga nema nigde vise, al mi je lik preporucio Muscle Fusion... pa cu za desetak dana (kad bude plata) uzeti njega i piti ga ujutru i uvece a whey samo posle treninga sa dekstrozom... uzecu i trans-x koji vidim da je opet tu a ubedljivo je najbolji, bar po meni, pa bi njega pre treninga pio a kreatin ujutru... znaci ako sad od svega ovoga ne nabacim koju kilu e onda u .... :-)
Sačuvana
Mudrost ne dolazi nuzno sa godinama, nekad se godine pojave same od sebe.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: April 07, 2014, 10:35:16 pre podne »

pa i hteo sam prvo da uzmem elite gourmet ali video ovo na akciji pa reko da probam... uzecu i gurmet za nekih desetak dana pa cu njega piti a whey cu samo posle treninga jednu dozu... a sto se tice tog ogledala ne brini, kad sam sa 72kg otisao na 91kg nisam sala ni trunke imao, takva mi je genetika valjda.. a i puno se trosim tokom dana, uskoro opet i na atletiku krecem uz sve ovo pa cu i tu da topim sve lose sto se potencijalno stvori

gourmet-a nema više nažalost na zalihama tako da mogu da ti preporučim neku alternativu:  npr Biotech Nitro Gold pro, to je odličan protein i blend, sa dodatkom amino kiselina i kre alkalyn-a.  Izuzetan ukus i cena je ok.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #35 poslato: April 06, 2014, 09:37:35 posle podne »

Blend ti je odlicna opcija za pred spavanje, bices pokriven i tokom noci. Samo pazi sa tom atletikom, moras biti u suficitu kalorija posto zelis da se ugojis.
Sačuvana
micobilder
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #34 poslato: April 06, 2014, 07:47:54 posle podne »

pa i hteo sam prvo da uzmem elite gourmet ali video ovo na akciji pa reko da probam... uzecu i gurmet za nekih desetak dana pa cu njega piti a whey cu samo posle treninga jednu dozu... a sto se tice tog ogledala ne brini, kad sam sa 72kg otisao na 91kg nisam sala ni trunke imao, takva mi je genetika valjda.. a i puno se trosim tokom dana, uskoro opet i na atletiku krecem uz sve ovo pa cu i tu da topim sve lose sto se potencijalno stvori
Sačuvana
Mudrost ne dolazi nuzno sa godinama, nekad se godine pojave same od sebe.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #33 poslato: April 06, 2014, 06:19:07 posle podne »

Da da mislio sam na blend. S obzirom da uzimas protein vise puta tokom dana blend bi imao vise smisla.

Iako ogroman deo vezbaca ovde smatra whey sa dekstrozom kao neku osnovu, istina je da osnovu cini ukupan proteinski unos. S obzirom da cetvrtinu tvog unosa cini whey koji ima vrlo kratak period delovanja, prelazak na proteinski blend obezbedice ravnomernij i dugotrajniji priliv aminokiselina.

Samo mala smernica za buduce kupovine..
Sačuvana
nele92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #32 poslato: April 06, 2014, 05:29:46 posle podne »

ne znam da l' si pro,amater al' vidim da pravis tablice,racunas pa cisto da znas da oni koji se pridrzavaju brojki ne racunaju biljne proteine u dnevni unos jer nemaju kompletan amino sastav..ti sa 700 i kusur uh ces da se gojis,vaga ce verovatno da pokaze ono sto hoces,ali sta ce da kaze ogledalo-hmm

btw-Nikola je mislio na blend-smesa proteina(whey,kazein,albumin...)
Sačuvana
micobilder
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #31 poslato: April 06, 2014, 04:55:59 posle podne »

nele92 ako ne racunam proteine iz ostale hrane onda bi morao na sve ovo da dodam jos bar 1kg mesa da bi mi unos proteina bio kako treba, a mislim da to nema uopste smisla s'obzirom da nisam ni pro niti cak amater bb, vec samo neko ko zeli da nabaci nesto mase... (tacnije ~20kg)
Sačuvana
Mudrost ne dolazi nuzno sa godinama, nekad se godine pojave same od sebe.
micobilder
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #30 poslato: April 06, 2014, 04:52:15 posle podne »

sta je bled?
Sačuvana
Mudrost ne dolazi nuzno sa godinama, nekad se godine pojave same od sebe.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #29 poslato: April 06, 2014, 02:02:29 posle podne »

Bas mi se svidja tabelica. Znam da si uzeo iso whey jer je bio na akciji ali ja bi ti predlozio da u buducnosti predjes na bled i tokom dana i posle treninga.
Sačuvana
nele92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #28 poslato: April 06, 2014, 10:38:16 pre podne »

pre spavanja ide Kazein ili mladi sir(ela,prezident,megle)...whey ne....proteine iz makarona,hleba,pirinca,kikirikija ne racunas u dnevni unos
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #27 poslato: April 06, 2014, 10:27:24 pre podne »

Ok, jesi u nekom od prethodnih postova napisao da imas kod kuce rucak, samo nije bilo podataka o tome sta uglavnom sadrzi. Sada je jasnije.

Ne moras jesti sir ako ga ne volis, ima drugih opcija, bitno je da bude proteinski obrok. Mozes proteinu dodati i nesto od kostunjavog voca, da ga uspori.
Sačuvana
micobilder
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #26 poslato: April 06, 2014, 10:07:38 pre podne »

evo sad sa malim izmenama, dodati su krompir i tunjevina posle treninga a ujutru pomesan protein sa pirincem... jedino necu prihvatiti onaj predlog za sir uvece jer ne volim da jedem sir, a mislim da je bolje (tako sam bar citao na milion mesta) da protein pred spavanje pomesam sa mlekom ili surutkom da ga uspori tokom noci...
nova tablica   http://prntscr.com/37ggmt
Sačuvana
Mudrost ne dolazi nuzno sa godinama, nekad se godine pojave same od sebe.
micobilder
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #25 poslato: April 06, 2014, 09:23:26 pre podne »

to za ujutru sam i poceo tako sad, tj protein pomesam sa pirincem... a posle treninga sam mislim vec rekao negde da imam jos plus rucak kuci koji tu u tablici nisam naveo a tu uvek ima krompira, mesa (uglavnom svinjskog), paprike i slicno... evo napravicu sad neke izmene u tablici pa cu je opet okaciti
Sačuvana
Mudrost ne dolazi nuzno sa godinama, nekad se godine pojave same od sebe.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #24 poslato: April 05, 2014, 10:18:40 posle podne »

Malo proteina unosis putem cvrstih obroka, samo u jednom obroku imas belo meso. Posle treninga, pored wheya koji ide neposredno nakon treninga, ponovo treba pojesti nesto od mesa, jaja (  belanca ), ribu neku, uz ovaj pirinac koji planiras.
Za dorucak je bolje kombinovati whey sa pirincem, ili ovsenim, jer ce ga to malo usporiti, a bez toga je pitanje koliko ce ga organizam iskoristiti. I pred spavanje mozes pojesti mladi sir, ili ellu, ili neku salatu sa tunjevinom...ne moras i tada protein. Dovoljno ce biti nakon treninga i ujutru, a ostalo se potrudi da uneses kroz obroke.
Dobro je sto ubacujes voce, a ne vidim da si negde povrce naveo. Jedes i povrce, jel tako?

Ja cu jos predloziti Omegu, pored wheya, proteina i multivitamina, zbog unosa zdravih masti, a i s obzirom na to da dosta vremena provodis u kolima treba preventivno cuvati krvne sudove.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.