TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:43:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bubuljice, potrebna pomoc  (Pročitano 3782 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Avgust 31, 2017, 06:08:21 pre podne »

Komentar koji je bio nepristojan izbrisan je!
Bez psovanja molim, na pansport forumu nema mesta za to.
Hvala na razumevanju.
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #12 poslato: Avgust 31, 2017, 12:54:47 pre podne »

Vazi milose komsa
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Avgust 30, 2017, 02:20:20 posle podne »

MOLIM ZA PRISTOJNOST!

OBRATI PAŽNJU NA IZRAŽAVANJE!
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #10 poslato: Avgust 30, 2017, 07:59:34 pre podne »

https://forum.pansport.rs/index.php?PHPSESSID=oerick35usrp6171kkj648mal5i1dmnb4oha0qs8qpo6kqts3ah0;topic=225087.new#new
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Mart 24, 2014, 12:10:58 pre podne »

Ma ne, ti sada ne moras brinuti, dosta vremena je proslo, da je bilo necega vec bi se ispoljilo do sada. Kod zena je drugacije, treba da prodje duzi vremenski period od uzimanja leka ako razmisljaju o potomstvu, jer Roakutan moze izazvati ostecenja ploda. Zato ga treba uzimati strogo pod nadzorom lekara.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #8 poslato: Mart 23, 2014, 11:47:41 posle podne »

To uputsvo mora biti dugacko, jer se na taj nacin farmaceutske kuce ograde i zastite, i tu se moraju pomenuti i slucajevi koji se jave u nekom nebitnom broju. Ali, sa ovim lekom nezeljeni efekti se zaista javljaju tako cesto i nisu nimalo naivni. Verujem da ti je dr propisao max dozu da bi terapija trajala sto krace posto si se vec prethodno dosta namucio, i to je donekle razumljivo jer je ispred sebe imao mladu, zdravu, aktivnu osobu. A ipak si i ti osetio lose strane terapije. Mozda je i bolje sto nisi odmah znao kakav je lek! ;-)

Da da,u pravu ste...ali jedna "nus-pojava" ostala mi je u sjecanju,a rijec je ni manje ni vise nego o "samoubistvu" e meni je to iskreno bilo smijesno,ali sto vi kazete moraju se ograditi od svega moguceg,a zabiljezeno je par takvih slucajeva ali nikad nije dokazno da li je to prouzrokovao Roakutan,a iskreno sumnjam,jer je sigurno bilo hiljadu drugih razloga.

Nakon mog iskustva ljudi stvarno nisu mogli da vjeruju kako mi se lice iscistilo (jer je bilo unakazeno) i masu ljudi koji su me znali pitali su me "sto sam koristio?",tesko mi je bilo objasniti svima jer niko ne vjeruje koliko je ovo dug jedan proces koji traje minimum nekih pola godine,svi misle da posle 15-20 dana sve se moze rijesiti.Na moju preporuku moja drugarica (mojih godina) isto je prosla ovu terapiju sa istim dermatologom i ona je odlicno podnijela terapiju,mada sjecam se da mi se zalila u pocetku na neku nesvjesticu,ali je to proslo.Znam da je kod zena malo drugacije jer moraju voditi racuna da ne ostanu u drugom stanju jer to nosi ogromne potencijalne posljedice

Meni hvala bogu samo to susenje usni,koze sto je prisutno kod bukvalno svih koji su na terapiji,jer je to normalna pojava i kazem samo 2-3 puta sam osjetio blagu bol u zglobovima sto sam povezao sa Roakutanom i brze umaranje,znam da je bio jedan period kada je bilo dovoljno da uhvatim 2-3 sprinta na treningu i da se prilicno zadisem,ali  popiti 6 tableta i otici na bas naporan dvocasni trening,sigurno da je imalo neke posljedice.

Uskoro pa ce 2 godine od terapije,sumnjam da sada moze biti nekih posljedica
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2014, 11:18:20 posle podne »

To uputsvo mora biti dugacko, jer se na taj nacin farmaceutske kuce ograde i zastite, i tu se moraju pomenuti i slucajevi koji se jave u nekom nebitnom broju. Ali, sa ovim lekom nezeljeni efekti se zaista javljaju tako cesto i nisu nimalo naivni. Verujem da ti je dr propisao max dozu da bi terapija trajala sto krace posto si se vec prethodno dosta namucio, i to je donekle razumljivo jer je ispred sebe imao mladu, zdravu, aktivnu osobu. A ipak si i ti osetio lose strane terapije. Mozda je i bolje sto nisi odmah znao kakav je lek! ;-)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #6 poslato: Mart 23, 2014, 11:01:58 posle podne »

Jeste, roakutan je poslednja linija terapije za akne, i treba ga primeniti kad je sve prethodno ispostovano i nije delovalo, kao sto je bilo u tvom slucaju. Nista od nezeljenih efekata nisi imao?

Apsolutno nista,naravno ne racunam susenje usni,susenje uopsteno citave koze,sto je normalno za ovu terapiji,naravno vadio sam nalaze krvi svakih mjesec dana i sve je uredno bilo,nisam cak imao nikakva povecanja Holesterola,Triglicerida,AST i ALT (ovi parametri su vazni kad je ova terapija u pitanju,da bi se barem donekle vidjelo kako jetra reaguje)

Moram naglasiti da sam ja konstantno trenirao i imao fudbalske pripreme,trenirao svakodnevno a bio sam na terapiji,mada moram priznati da se odrazilo.jer sam se brze zamarao nego uobicajno a s vremena na vrijeme znale su i kosti da me zabole (koljena,kicma...a to je opet uobicajno na ovoj terapiji)

Cudna mi je bila odluka dematologa koji mi je prepisao odmah u startu da krenem sa 60 mg dnevno (jer uobicajno je da na pocetku ide manja doza pa se postepeno povecava,kod mene je bilo obrnuto) na mojih 70 kg to je prakticno bila pa skoro najvisa dozvoljena doza,a ja sam poceo da se "kljukam" sa cak 6 tableta odjednom od po 10 m,to mi je bilo dosta cudno,ali hvala bogu sve je proslo odlicno....mada ja u pocetku nisam ni bio toliko upoznat sa ovim lijekom,nisam se informisao na internetu,nego eto prepisao mi ga dermatolog i mislio sam lijek kao i svaki drugi,medjutim vidio sam vremenom da ga masu ljudi izbjegava,kad pitam neke osobe kazu "jesi ti lud,bjezi od toga" zaista ne shvatam takvo misljenje i mislim da ljudi bez nekog realnog razloga bjeze od ovog za mene izvrsnog lijeka

P.S Kada sam procitao "uputstvo" koje se nalazi u kutiji Roakutana,taj papir je dugacak sigurno minimum nekih 1 metar sa svim svojim Nus-pojavama imalo me srce ocistiti :D

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2014, 06:43:13 posle podne »

Jeste, roakutan je poslednja linija terapije za akne, i treba ga primeniti kad je sve prethodno ispostovano i nije delovalo, kao sto je bilo u tvom slucaju. Nista od nezeljenih efekata nisi imao?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2014, 09:50:08 posle podne »

Ja sam prosao pakao sa bubuljicama iako imam tek 17 godina,moze se reci da sam oduvijek imao bubuljice jos sa 12,13-14 godina medjutim kulminacija je bila sa 15 godina,kada su pocele nenormalno da mi izlaze po citavom licu,ledjima...posjecivao sam vise dermatologa koristio razne kreme koje su mi prepisivali ,na bazi Retinoida,benzol-peroksida,medjutim mjesecima stanje se sa tim preparatima jos vise pogorsalo i ja stvarno nisam zelio da cekam,tako da je dermatolog prepisao Roakutan,najjaci moguci lijek za bubuljice,pola godine (6 mjeseci) ja sam pio svakodnevno prvih 2 mjeseca cak 60 mg dnevno pa onda smanjivao na 40 i 20 mg dnevno,posle 6 mjeseci lice je bilo kristalno,dan danas posle skoro 2 godine od terapije meni se iscistilo lice u potpunosti,ostale su mi samo flekice :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Mart 15, 2014, 02:14:37 posle podne »

konzumiraš li puno masne hrane, mlečnih proizvoda i slatkiša?   pitam čisto iz radoznalosti.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Mart 15, 2014, 08:05:57 pre podne »

Pozdrav,

zasto mislis da ti bubuljice izlaze zbog suplemenata koje koristis? Sta si ranije koristio? I, jako bitno, kakva ti je ishrana ( po suplementaciji pretpostavljam da radis na masi )?

Inace, postoji vise vrsti bubuljica, pa je najbolje da posetis dermatologa koji ce ti reci sta da radis. U periodu si zivota u kojem se bubuljice javljaju zbog hormonskih promena, pa nije nista cudno, ali je bolje da ih od pocetka tretiras kako valja nego na svoju ruku da koristis nesto sto ih moze pogorsati.
Sačuvana
joy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2014, 01:53:20 pre podne »

 Imam nepunih 18. godina, pio sam I pre suplemente, ali u poslednje vreme mi nenormalno izlaze bubuljice na licu, kedjima. Trenutno konzumiram Elite whey I kreatin. Je l postoji neko resenje? Hvala napred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 18 upita.