TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:23:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li je ovaj doručak OK?  (Pročitano 11140 puta)
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #33 poslato: Februar 01, 2015, 12:55:04 pre podne »

Jos jednom hvala na odgovoru, pokusacu sve ovo da razumem. Za sada mi je dosta zbunjujuce ali eto nastavicu da citam slicne teme kako bih naucio sto vise.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Januar 31, 2015, 10:22:20 posle podne »

U redu, hvala na korekciji.
Sad me samo zanima posto pricamo o cistoj misicnoj poenta je unositi  4.5g UH-a i oko 2,5g  PROTEINA?


Kao što stalno napominjem, delotvoran unos hidrata zavisi od mnogo faktora - izbor hidrata( GI indeks..."glikemičko opterećenje"...), stvarne potrebe prilagoĂ°ene nivou fizičke aktivnosti i željenom kalorijskom suficitu( kvalitetan dodatak na TDEE), "brzina metabolizma"( telesni tip)....

Dakle, individualni pristup planiranju ishrane...ima nekih momaka koji daju laičku odrednicu "dižeš hidrate dok se ne zamastiš"  ;D

Proceni, ali bez preterivanja i logički...odnos proteina i hidrata bi trebalo da bude bar 1:2 u korist hidrata...a odnos se može menjati u zavisnosti od ostvarenja željenog efekta...

Višak hidrata i proteina na kraju se ipak deponuje u "telesnu mast"...oprezno u planiranju suficita...mnogi opovrgavaju "lean bulk", jer ako si na suficitu kvalitet forme trpi, tako da je najbliža odrednica,  "načiniti što manje štete" suficitom na račun kvalitene ishrane...

Obrati pažnju i na unos (zdravih) masti... 0,6-0,8 gr po kg...ili 15% od TDEE...
Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #31 poslato: Januar 31, 2015, 01:38:57 posle podne »

U redu, hvala na korekciji.
Sad me samo zanima posto pricamo o cistoj misicnoj poenta je unositi  4.5g UH-a i oko 2,5g  PROTEINA?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Januar 31, 2015, 01:23:22 posle podne »

U redu, izbacicu voce tj ubacicu eventualno posle treninga.
Mislim da nisam pisao da pijem amino pa whey nego samo amino ali kad potrosim ovu flasu prelazim samo na whey kao sto savetujes.
Pre treninga pijem kafu pola sata ranije, a zeleni caj onako pijuckam u toku treninga posto sam video da Bakic isto pije :) a i od kad sam krenuo u teretanu pijem zeleni mislim da mi je on pripomogao malo vise kod gubitka masti.
Sto se tice piletine whey i elle napisao sam za tu poslednju veceru da nekad jedam piletinu, a nekad ellu sa wheyom.
Onda supl. pijem  ujutru odma na prazan stomak i nakon treninga pre vecere?


Moze tako...suplementi uvek na prazan zeludac, bar po po pitanju, BCAA, glutamina, kreatina...

Po neku vocku mozes i izmedju obroka...citrusi( kivi, grejp, pomoradnza, limun...) npr., ali simbolicno...nema "solo vocnih obroka i uzina"...

Zeleni caj je korisna, ali ne svemocna stvar...ipak ga ubaci pre treninga i potrudi se da budes dobro hidriran u toku treninga...

"U INAT SVIMA, UPRKOS SVEMU"...  ;)

Samo kidaj...i ekonomisi suplementima...

Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #29 poslato: Januar 31, 2015, 01:04:53 posle podne »

U redu, izbacicu voce tj ubacicu eventualno posle treninga.
Mislim da nisam pisao da pijem amino pa whey nego samo amino ali kad potrosim ovu flasu prelazim samo na whey kao sto savetujes.
Pre treninga pijem kafu pola sata ranije, a zeleni caj onako pijuckam u toku treninga posto sam video da Bakic isto pije :) a i od kad sam krenuo u teretanu pijem zeleni mislim da mi je on pripomogao malo vise kod gubitka masti.
Sto se tice piletine whey i elle napisao sam za tu poslednju veceru da nekad jedam piletinu, a nekad ellu sa wheyom.
Onda supl. pijem  ujutru odma na prazan stomak i nakon treninga pre vecere?


Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Januar 31, 2015, 12:40:11 posle podne »

Banana i suvo grozdje su dominantno izvori prostih ugljenih hidrata, tako da se slazem sa Monikom, ubaci ih posle treninga sa whey...

Gledam tvoju pwt poruku...nije cilj da nabijes previse hrane, pre svega prostih i slozenih hidrata istovremeno...prosti hidrati ograniceno su ok samo posle treninga, u svim ostalim obrocima favorizuj izvore slozenih ugljenih hidrata...stabilni nivoi energije, nema osecaja stalne gladi i "nezeljenih interakcija sa insulinom"...

Dakle, akcenat na kvalitet hrane i logiku u sastavljanja obroka, a ne na kvantitet...

Isto vazi i za suplemente...

Npr. amino pre kardia, pa posle kardia whey(dovoljan je samo whey), a sa kardiom se umeri dovoljno je i 2 puta nedeljno ako radis na "povecanju misicne mase"...zeleni caj u toku treninga je nepotreban, samo ce pojacati dehidrataciju, uzimaj ga pre treninga...

Cuo si da je "NO-reaktor los za srce"...da, moguce su nezeljene reakcije kod preosetljivih na neke sastojke "reaktora", naravno iako postoji neko "stanje" koje se tice funkcije kardiovaskularnog sistema...ukoliko se ne "pretera sa dozama", tj. pocne se npr. sa pola dozera pa se doza postepeno povecava moze se efikasno titrirati doza...i nezeljeni efekti minimalizovati...

U nekim obrocima ubacujes piletinu, sir i whey zajedno-nepotrebno...jedan izvor proteina po obroku je najbolje resenje...dakle, kvalitet i umerenost, a ne kvantitet...ne zaboravi da tvoj digestivni sistem ima limite po pitanju obrade proteina...dakle, 30-50 gr proteina po obroku...a postoje i interakcije vezane za medjusobni uticaj apsorpcije razlicitih vrsta proteina...

Solo obrok ti ne moze biti samo salata...vec uvek obroke ucini konkretnijim...

Inace kreatin, glutamin i BCAA ne konzumiraj uz oboke, vec solo...dakle, "na prazan zeludac"...mozes i u kombinaciji sa whey npr. posle treninga...



« Poslednja izmena: Januar 31, 2015, 01:03:44 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #27 poslato: Januar 31, 2015, 09:20:53 pre podne »

Okej onda plazma i banana out, ovo je sve jedan obrok (ovsene,whey, jaja i povrce).
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Januar 31, 2015, 09:16:03 pre podne »

Ja bih čak bananu i suvo grožĂ°e pojela zasebno, da ti ne bude žurka u stomaku od svega toga. Najbolje posle treninga, i bananu i grožĂ°ice. Merica whey-a i ovsene su ok kombinacija, a kao drugi obrok jaja i povrće je isto ok.

Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #25 poslato: Januar 31, 2015, 02:46:17 pre podne »

Dorucak ide ovako: Ovsene 70-90g, Whey, banana ili suvo grozdje jedno 30g. Nakon toga 4 belanaca jedno jaje + neko povrce i salata. (whey ne bih da izbacujem posto daje dobar ukus kada se izmesa u blenderu)
Znaci da izbacim plazmu i voce, a ovo da ostavim ovako?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Januar 30, 2015, 11:15:36 posle podne »

Pozdrav, nadam se da je okej ako ovde postavim pitanje u vezi dorucka.
Uglavnom jedem ovsene-whey-jaja-neka vocka e sad me zanima sta mislite o DIET PLAZMI http://i.imgur.com/EC5o10v.png
Ishrana je za masu pa sam mislio na sve to da ubacim od 20 do 40g diet plazme.

Nije zlato sve što sija...

Isto važi i za plazmu...uglavnom se radi o reklamnim sloganima da bi se proizvod što bolje prodao...

Odvajaj voće od obroka...dakle, posle treninga, ili izmeĂ°u obroka...

Ako su tu belanca, whey nije neophodan, bolje ga čuvaj za obrok koji ide neposredno posle treninga...( ekonomiši sredstvima)...

Npr. 100 gr ovesnih pahuljica, 5 belanaca, 2 cela jaja...

Naravno sve zavisi od smera korekcije ishrane...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #23 poslato: Januar 30, 2015, 11:02:16 posle podne »

Pitanje je  da li ona stvarno nema secera, drzi se ti ovsenih, pirinca i krompira.
Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #22 poslato: Januar 30, 2015, 10:10:29 posle podne »

Pozdrav, nadam se da je okej ako ovde postavim pitanje u vezi dorucka.
Uglavnom jedem ovsene-whey-jaja-neka vocka e sad me zanima sta mislite o DIET PLAZMI http://i.imgur.com/EC5o10v.png
Ishrana je za masu pa sam mislio na sve to da ubacim od 20 do 40g diet plazme.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #21 poslato: Mart 21, 2014, 08:38:06 posle podne »

Nemaš potrebu da piješ whey pre trčanja ali posle trčanja bi bilo dobro da popiješ.
Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #20 poslato: Mart 21, 2014, 06:27:24 posle podne »

Dobro. :) A onda 2 merice nakon treninga možda? :)

Mada planiram da počnem da trčim 5 puta nedeljno po 5 km uveče. E sada se malo plašim da li bi to imalo neki uticaj na katabolizam? Pa sam mislio možda posle ili pre trčanja da zveknem whey kao "zaštitu" ? :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Mart 21, 2014, 02:07:25 posle podne »

Ali ti je najbitnije da ga popiješ odmah ankon treninga.Tako da nemoj za neku užinu posle.Ili jednostavno pojedi jaja ili nešto drugo za doručak što rpedstavlja izvor proteina,i onda samo nakon treninga...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.