TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 07:54:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izbor suplementacije  (Pročitano 14785 puta)
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #40 poslato: Avgust 07, 2014, 12:34:23 pre podne »

negde sam procitao da taj ekspandirani pirinac u tim galetama ima visok GI, i da nije bas dobar izbor, pa sam sumnjicav dosta u vezi tih galeta...
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #39 poslato: Avgust 07, 2014, 12:30:50 pre podne »

Nizak glikemicki indeks, kvalitetan slozeni ugljeni hidrat, uz to imas brdo ukusa.Ne bih se vratio na hleb ni da me teraju. :)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #38 poslato: Avgust 07, 2014, 12:28:53 pre podne »

P. Heath, kad spominjes vec ove pirincane galete, jesu one dobar izvor uh? jel su isto sto i obican pirinac?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #37 poslato: Avgust 06, 2014, 11:46:08 posle podne »

omlet od izmlevenih ovsenih, 2 jaja i 10 belanaca + jogurt ella
Sačuvana
Panta rei, panta res.
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #36 poslato: Avgust 06, 2014, 11:22:12 posle podne »

Na kraju sam spustio kilazu na 96kg pre odlaska na more i mislim da je to-to, zadovoljan sam formom.
Sa mora sam se vratio 2-3kg tezi, navukao dosta vode jer sam se dosta junky hranio.
Sad razmisljam u kom pravcu dalje da krenem - Ostacu na low carbu verovatno ali cu povecati unos UH koji mi je poslednjih nedelja bio do 90g dnevno.
Razmisljao sam da povecam UH na 250-300g dnevno i da povecam unos proteina na oko 300g. Kako se to cini, ne bih hteo da se mnogo zamastim?
Od suplementacije sam mislio da ostanem na wheyu, multivitaminu, omegi, bcaa i da nastavim sa blendom koju bih uzimao u prvom obroku i izmedju obroka nakon treninga i spavanja. Samo jos ne znam i ne mogu da odlucim da li da ubacim neke slozene UH i u obrok nakon treninga, recimo krompir? A da smanjim UH iz prvog obroka i obroka pred trening.
Mislio sam da kombinujem ovako obroke:

1. p + uh
2. p + m (iz orasastog)
3. p + uh
trening , pwm
4. p + povrce (ili slozeni UH?)
5. p (blend protein sa vodom)
6. p + m (maslinovo)

1. Imam problem oko ovog prvog obroka - Hteo sam da idem 50g blende + 100g ovsenih + 3 jaja ali ne mogu to da jedem svakog dana. Sta bih mogao da ubacim kao alternativu? Razmisljao sam recimo 250g prsa i parce integralnog hleba premazanog kikiriki puterom?

 


Przena jaja ,pirincane galete,jogurt.
Sačuvana
logitechh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #35 poslato: Avgust 06, 2014, 11:16:21 posle podne »

Pa moguce da je 200uh+ mnogo, ali do 200 bih isao uz intenzivan kardio mislim da je i dalje to low carb.
Do sad sam isao oko ~250 dnevno i ne bih rekao da je bacanje para i vremena pogotovo ne na moju visinu i tezinu..
Nisam se dobro izrazio mozda, u ta 2 obroka imam najvise UH (oko 90 iz ovsenih i 90 iz pirinca) + se nakupi iz ostalih izvora u toku dana i dodje se do cifre od preko 200
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #34 poslato: Avgust 06, 2014, 10:51:55 posle podne »

cemu tolika kolicina proteina ? bacanje para i vremena. napisao si da hoces da dignes uh na 250-300 g pa zasto onda samo u 2 obroka toliko UH ? onda napisao si i da ces ostati na low carbu ali da ces povecati uh na 250-300 g, kako je to moguce ? :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
logitechh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #33 poslato: Avgust 06, 2014, 10:08:30 posle podne »

Na kraju sam spustio kilazu na 96kg pre odlaska na more i mislim da je to-to, zadovoljan sam formom.
Sa mora sam se vratio 2-3kg tezi, navukao dosta vode jer sam se dosta junky hranio.
Sad razmisljam u kom pravcu dalje da krenem - Ostacu na low carbu verovatno ali cu povecati unos UH koji mi je poslednjih nedelja bio do 90g dnevno.
Razmisljao sam da povecam UH na 250-300g dnevno i da povecam unos proteina na oko 300g. Kako se to cini, ne bih hteo da se mnogo zamastim?
Od suplementacije sam mislio da ostanem na wheyu, multivitaminu, omegi, bcaa i da nastavim sa blendom koju bih uzimao u prvom obroku i izmedju obroka nakon treninga i spavanja. Samo jos ne znam i ne mogu da odlucim da li da ubacim neke slozene UH i u obrok nakon treninga, recimo krompir? A da smanjim UH iz prvog obroka i obroka pred trening.
Mislio sam da kombinujem ovako obroke:

1. p + uh
2. p + m (iz orasastog)
3. p + uh
trening , pwm
4. p + povrce (ili slozeni UH?)
5. p (blend protein sa vodom)
6. p + m (maslinovo)

1. Imam problem oko ovog prvog obroka - Hteo sam da idem 50g blende + 100g ovsenih + 3 jaja ali ne mogu to da jedem svakog dana. Sta bih mogao da ubacim kao alternativu? Razmisljao sam recimo 250g prsa i parce integralnog hleba premazanog kikiriki puterom?

 
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2014, 10:10:54 posle podne od strane logitechh » Sačuvana
logitechh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #32 poslato: Jul 15, 2014, 09:42:47 posle podne »

Hvala na odgovorima, pokusacu tako.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #31 poslato: Jul 15, 2014, 08:19:20 posle podne »

Napravi veci kalorijski deficit kroz kardio trening u I zoni do 60 min ,a pojacaj UH obrok pre i nakon treninga .
Sačuvana
logitechh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #30 poslato: Jul 15, 2014, 12:58:10 posle podne »

Trenutno sam 5x nedeljno u teretani posto boks nemamo preko leta, inace je 3x boks 3x teretana.
Radim FST-7 sada:
pon- ruke, list
uto- prednja,zadnja loza, abs
sre- rest + (lagani kardio na dzaku)
cet- grudi, tric
pet- ledja, biceps, list, zadnje rame
sub- ramena, trapez, abs
nedelja- rest + (lagani kardio (vijaca, dzoging))

Ne znam za taj UH posle treninga, verujem da bi kompleksni UH pomogli ali bojim se da se ne zamastim..Inace jedem tako kad nisam na low carbu.
Ubacicu povrce u drugi obrok sa posnim dok cu masti iz drugog da probam da prebacim u snack obrok sa blendom (posle glavnog obroka i pre poslednjeg obroka) pa cu videti kako ce da izgleda.


Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #29 poslato: Jul 15, 2014, 12:33:49 posle podne »

Da,znači da unosiš. Koliko puta nedeljno treniraš? Šta treniraš?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #28 poslato: Jul 15, 2014, 06:03:48 pre podne »

A da prebacis malo uh u onaj obrok posle treninga? Tada bi trebao da unosis uh kako bi popunio glikogen koji si potrosio. Mozda ti to resi problem malaksalosti.
Sačuvana
logitechh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #27 poslato: Jul 14, 2014, 10:17:59 posle podne »

Koliko vise UH? Znam ljude koji su takodje na low carbu sa 50-100uh dnevno i nemaju slicnih problema, ja sam na oko 170.
Sto se povrca tice unosim ga prilicno nakon treninga (danas sam sigurno uz piletinu uneo najmanje 300g grilovanog), pijem ujutru sok od sargarepe i cvekle i uz to unosim animal pak.
Sta bi konkretno promenio/zamenio i kojim obrokom?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #26 poslato: Jul 14, 2014, 05:35:46 posle podne »

Tebi ne treba veći unos kalorija ( i ovaj mi se čini velikim), tebi treba izvor energije,a to su ti UH.Nemaš dovoljno povrća,i ostalih UH.
50g badema je previše,previše mesa jedeš i još i protein na sve to.
« Poslednja izmena: Jul 15, 2014, 12:32:21 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.