TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:28:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izbor suplementacije  (Pročitano 14791 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: April 07, 2014, 09:03:16 pre podne »

Tebi je izuzetno važno šta uzimaš od suplementacije i u toku dana jer ipak treniraš dva sporta i trošiš se dosta.Obrok pred spavanje je ok,ali ukoliko ne odradiš dobro u toku dana sa ishranom i suplementacijom nećeš napredovati.
Ovo ti kažem iz ličnog iskustva.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: April 06, 2014, 06:56:00 posle podne »

Moguće da od neukusne Elle pravi nešto ukusniji puding dodavanjem wheya. :D 50-ak grama proteina baš sigurica od katabolizma, mada može slobodno i nešto manji unos.

Ako je problematičan ukus sira, onda bih količinu spustio na 200 g i pomešao sa 20 g wheya. Ukoliko ti ukus nije problem, onda je ok 300 g, ali ne moraš i whey onda. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: April 05, 2014, 11:12:46 pre podne »

to je baš dosta proteina 300 g sira i 20 g wheya, računaš li dnevni unos? 

ako imaš sir pre spavanja onda nema potrebe i kazein... samo mi je palo na pamet zbog katabolizma
Sačuvana
logitechh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #7 poslato: April 05, 2014, 11:06:35 pre podne »

Razmisljao sam dugo o kazeinu (jedna od dilema :) ) ali na kraju sam odabrao varijantu 20g wheya + 300g posnog sira kao poslednji obrok pred spavanje.
Medjutim, postoji mogucnost kad jos vise smanjim hidrate da posni ubacim kao uzinu u toku dana a kazein da uzmem za pred spavanje pa da vidimo kako ce da izgleda :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: April 05, 2014, 10:47:22 pre podne »

Uzeo sam bcaa na kraju, razmisljam i o tecnim sto je Zoltan predlozio.
Mislio sam da ih uzimam 20g pre treninga i 20g u pwm.
Ali uvek dilema da li da ubacim i recimo 10g cim ustanem dok sam jos u katabolizmu, na prazan stomak, neki kazu da je bespotrebno, drugi da je pozeljno, vecita dilema? :)

ja bih sačuvala za trening :)   a ujutru samo whey sa ovsenim npr ili neki drugi izvor proteina poput jaja.

20 g je super doza.

Ako si u strahu od katabolizma, da li si možda razmišljao o kazeinu pre spavanja?
Sačuvana
logitechh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #5 poslato: April 05, 2014, 10:25:00 pre podne »

Uzeo sam bcaa na kraju, razmisljam i o tecnim sto je Zoltan predlozio.
Mislio sam da ih uzimam 20g pre treninga i 20g u pwm.
Ali uvek dilema da li da ubacim i recimo 10g cim ustanem dok sam jos u katabolizmu, na prazan stomak, neki kazu da je bespotrebno, drugi da je pozeljno, vecita dilema? :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: April 03, 2014, 10:28:17 pre podne »

Po meni bi trebalo da ubaciš tečne amino i da ih uzimaš izmeĂ°u treninga.Ja sam tako radio dok sam trenirao kik boks u kombinaciji sa teretanom i davalo mi je fantastične rezultate.Uz ovo sve išle su naravno poveće doze bcaa što i tebi preporučujem.
IzmeĂ°u rundi boksa možeš piti neki izotonični napitak da te osveži.Ja sam ranije pio liquid speed ali to nažalost više nema.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: April 03, 2014, 10:17:22 pre podne »

I mene zanima koliki ti je BF? ili bar slike da postavis? 105 izrezanih treba da izgleda monstruozno!  :o
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2014, 09:20:00 pre podne »

105 kg i prilicno nizak BF? alal vera ako je tako, koliko si visok ? Bcaa ce ti zavrsiti posao i whey za seckicu, mada moze i bez bcaa :D
Sačuvana
logitechh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: April 03, 2014, 01:08:46 pre podne »

Pozdrav svima.
Imam prilicno dug staz u teretani, vrlo dobru ishranu ali mi je potrebno misljenje o izboru nekih suplemenata.
Koristim trenutno: omega 3, multivitamin, vitamin c, whey protein, glukozamin, maslinovo ulje i monohidrat i uskoro sam zavrsio sa NO reaktorom.
Treniram 4x nedeljno u teretani i 2x boks tako da se prakticno odmaram samo nedeljom. Primetio sam da imam problem sa oporavkom a mislim da ce se taj problem jos vise produbiti kad budem pravio malu pauzu sa kreatinom...
Ovako je trenutno rasporedjena suplementacija:
1. obrok +  (omega 3 + multi + glukozamin)
2. obrok
3. obrok + vitamin c
trening
4. pwm - whey + deks + kreatin
5. obrok
6. obrok pred spavanje + omega 3 + maslinovo ulje + glukozamin


 Cuo sam razna misljenja o glutaminu kako ne radi (a i sam sam ga dosta pio i nikakav oporavak nisam osecao iako sam isao i do 40-50g dnevno), pa sam razmisljao da uzmem amino u tabletama i da ih ubacim izmedju 1. i 2. obroka i posle 3. obroka  (pred trening).
Posto je to jedini suplement koji nisam do sada uzimao interesuje me doziranje posto gledam sastav i deluje mi jako malo ono sto pise (4-5 tableta dnevno)?
Inace imam oko 105kg trenutno ako je to bitno za doziranje, smanjio sam dosta hidrate i gledam da se jos vise izrezem mada mi je i sada prilicno nizak bf, pa mislim da bi amino bile dobar izbor?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.