TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 06:52:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 1009 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: CAFFE...  (Pročitano 1346877 puta)
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #14166 poslato: April 19, 2015, 01:26:26 posle podne »

Odradio prosle godine. I to bez kardio treninga, rezultati ludacki :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14165 poslato: April 19, 2015, 01:13:23 posle podne »

Jeste ispod 70g i ubacio sam dan punjenja. Ma kakva crna bina, to ne planiram nikako. Samo da spustim bf na 10-12% pa da mogu masu raditi hladne glave. Ovako sa ~17% imam previse stomaka. Svo mi salo tu ide.


To mu doĂ°e kao "low carb"/ keto???

...trebalo da se dobro informišeš na tu temu( detaljno)...pogotovu obratiti pažnju na unos proteina i zdravih masti...

Moj stav je da ne treba preterivati...i da ćeš takvom dijetom izgubiti dosta mišićne mase...dakle, dobro proceni koristi i rizike, šta dobijaš, a šta gubiš...

Evo jednog lepog teksta PeĂ°e Petrovića na tu temu, smatram da će ti koristiti...

"Gledajuci mnoge momke kako i na koji nacin vezbaju u teretani i sta sve ne rade od sebe a zbog samo jednog cilja!!

DA SE VIDE TRBUSNJACI….

I kada malo bolje razmislim i okrenem se oko sebe..zaista i jeste tako…mnogi bi mogli da se zapitaju,KADA SAM ZADNJI PUT VIDEO SVOJE TRBUSNJAKE?
Da zanemarim sada one koji “kao rade na masi”,pa ih i nije briga sto im se stomak ne vidi vec da pitanje postavimo uopsteno…..!?!?!?!?!?!

Probajte recimo ovaj plan i program i kroz 4-6 nedelja videcete velike promene….

A STA CU..IDE LETO..TREBA LJUDIMA DA SE POMOGNE….

Idemo redom..

Uraditi to da nam se vide trbusni misici naravno da podrazumeva drasticno smanjivanje UH,izbacivanje losih masnoca i  ubacivanje dobrih masti,secenje bezvrednih kalorija itd..itd..itd..
Unos proteina mora da ide na gore kada UH i masti snizavamo-to je opste poznata cinjenica tj da unos proteina tada MORA DA BUDE VELIK.Sa ovim i ovakvim pristupom naravno da ce te veoma brzo dovesti do rapidnog smanjivanja telesne tezine,ali veliki problem ce nastati sa tim kada telo uskratimo za UH tj energija ce da vam bude drasticno smanjenja kao  motivacija za vezbanje.

Probajte..ovo..hehehhehehheheh

Ponedeljak ,utorak,sreda

Unos belancevina 2 gr po kg telesne tezine
Kardio trening 20-30 minuta umerenog inteziteta

Vazno!!!
U ova tri danda unos UH drzati na drasticno niskom nivou.Svi uneti UH treba da budu uneseni  POSLE TRENINGA!!
Ograniciti unos UH ne znaci samo smanjivanje tj racunanje koliko je uskraceno kalorija od ukupnog dnevnog unosa vec znaci I drzanje INSULINA pod kontrolom tj opste je poznato da nivo inuslina raste sa unosom tj odredjenim unosom UH.Uostalom kontrola unetih kalorija ce da rezultira smanjenjem telesne tezine odnosno % telesne masnoce odnosno drzeci INUSLIN pod kontrolom a opste je poznato da nepravilno iritiranje inuslina tj visak insulina I unetih kalorija iz UH rezluatira samo jednim..a to je gomilanje masnoca.
Sugestija je da se konzumira oko 50 gr UH NEPOSREDNO POSLE TRENINGA,sto ce ujedno da kontrolise telo da ne posegne za proteinima kao izvorom energije u post trening periodu….da…dobro se procitali…POST TRENING PERIOD..

U ova prva tri dana,akcenat se moze slobodno staviti na KARDIO TRENINGU NISKOG INTEZITETA koji ce zbog restriktivog unosa UH doveseti do toga da ce telo da posegne za mastima kao primarinim izvorom energije.Naravno.podrazumeva se da je najbolje vreme za rad ove vrste kardio treninga UJUTRO NA PRAZAN STOMAK.

CETVRTAK I PETAK.

UNOS UH POVECAJTE NA 100-150 gr na dan !!

UNOS BELANCEVINA 1.5 gr po kg telesne tezine…–ZNACI..0.5 gr MANJE!!

U ovim danima raditi HIT  kardio trening u trajanju od 40 min dnevno

Sada ce mnogi pitati,pa sta je problem sa prvim delom…zasto se ne zadrzati stalno kao sto su prva tri dana jer kada se to cita onda zaista logicno deluje da je to u stvari idelan sistem za skidanje kilograma….ali to nije bas tako….

Ali idemo redom.
Kada smo na dijeti kakva je prva tri dana,nasi misici se veoma tesko i sporo oporavljaju usled stresa kojem su izlozeni I prostim recnikom tj bukvalno postaju mekani usled nedovljnog unosa UH tj nemogucnosti skladistenja istih u glikogneske depoe.,a bas tu nastaje opasnost od toga da telo pomisli da je neophdono da uspori stopu bazalnog metabozlima da bi opstalo.
Neverovatno je ali istinito ali kada su glikogenske reserve prazne i vasi misici “mekani” vi i tada bez obzira na % bf mozete da izlgedate DEBELO…
Tada se upustite u ovu drugu fazu gde ce te ukupan unos UH koji sam gore naveo rasporediti u toku dana recimo-30-40 gr ujutro—20-35 gr PRED TRENING—50-75 gr POSLE TRENINGA

Sa ovako povecanim unosom UH naravno da smo u mogucnosti da radimo vise kardio treninga tj da taj trening bude intezivniji,preprucio bih HIT kardio trening kao sto rekoh u trajanju od 40 min sa recimo snaznim brzim intervalima od 1-2 min I isto toliko min. spori interval.
Filozofija kardio treninga niskog inteziteta u prvoj fazi ovog programa je ta da samo pomogne da se metabolicka stopa odrzi na zavidnom nivou a da se ujedno ne ode u katabolziam zbog niskog unosa UH,a vec ova faza tj HIT trening u ovoj fazi ima za cilj jjos vece ubrazanje metabizlma koje ce biti ubrzano i sa dodatnim unosom UH .

SUBOTA I NEDELJA

Unos UH 3- gr  PO KG TELESNE TEZINE !!!!!!!!

Unos belancevina 0.75-1gr PO kg TELESNE TEZINE..

OBAVEZNO—KARDIO U OVA DVA DANA NIJE POTREBAN!!!!!!!

OVO je omiljeni deo gde se unos UH drasticno povecava a unos proteina smanjuje.kao sto mozete videti ide se do te mere da se UH povecavaju cak do 2 gr po kg telesne tezine sto bi znacilo da neko ko ima 100 kg moze da unese u tim danima 300gr UH
Zasto ne raditi kardio..pa vrlo je jednsotavno…pri ovako visokom unosu UH a drasticno smanjenom unosu B dajete telu signal da kao gradivnu materiju treba da koristi B a kao energetsku treba da koristi UH..naravno.u ovoj fazi tj ova dva dana nemojte da ocekujte da ce telo da topi masti tj crpi energiju iz masnih depoa,vec bukvalno ucimo telo da prepoznaje zadatu situaciju odnosno da ubrozamo metabizlam do te mere da kada u pon krenete na 50 gr UH telo odmah posegne za mastima kao primarnim izvrom energije.

Morate da upamtite da na nisko UH dijetama koje su usko povezane sa nisko kalorisjkim diejtama povecavate nivo LEPTINA tj hormona koji regulise metabizlam i apetit.
Sto god ste duze na takvim dijetama nivo leptina raste i rezultat se cini prilicno logican onda..zar ne?
I razmislsite…

Kada se vratite sa faze br 3 na fazu br 1..sta se dogadja…vase telo bukvalno ulazi u tzv fat burning mode..ili postaje MASINERIJA ZA SAGOREVANJE MASNOCA…

Zamislite samo situaciju da je danas 35 stepeni napolju…I vi udjte u prostoriju gde je 25 stepeni…smanjenje tempretrarue od 10 stepeni jeste veliko ali nije tako dramaticno da bi bilo opasno…ALI..ALI..ALI…vase  telo ce reagovati na taj nacin kao da je situacija mnogo gora tj kao da je temp mnogo manja…..i naravno da ce da rezultira sa tim da ce vama “kao da bude hladno”,sto je samo signal tela na neku naglu promenu..

E pa ljudi…navalite…
"
« Poslednja izmena: April 19, 2015, 01:41:27 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14164 poslato: April 19, 2015, 12:56:23 posle podne »

Jeste ispod 70g i ubacio sam dan punjenja. Ma kakva crna bina, to ne planiram nikako. Samo da spustim bf na 10-12% pa da mogu masu raditi hladne glave. Ovako sa ~17% imam previse stomaka. Svo mi salo tu ide.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14163 poslato: April 19, 2015, 12:03:24 posle podne »

Na defki jel bolje ovo malo hidrata uneti pre ili posle treninga? il je nebitno

Koliko je to malo hidrata?

Moja preporuka bi bila da taj "iznos" podeliš na pre i posle treninga...e sad ako je to u domenu ispod 70gr ...bolje posle...

R1, nadam se da bar jednom nedeljno podigneš hidrate? Ne preteruj...mislim da te "bina" još ne zove?  ;)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14162 poslato: April 19, 2015, 11:54:49 pre podne »

Oke, tako sam i dosad, al da proverim.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #14161 poslato: April 19, 2015, 09:56:51 pre podne »

Na defki jel bolje ovo malo hidrata uneti pre ili posle treninga? il je nebitno
posle
Sačuvana
Panta rei, panta res.
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14160 poslato: April 19, 2015, 09:55:27 pre podne »

Na defki jel bolje ovo malo hidrata uneti pre ili posle treninga? il je nebitno
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #14159 poslato: April 18, 2015, 03:31:28 posle podne »

Ja juce bas uzeo u matijevica i od kilo i sto dobio jedva 600g filea. Ili sam nestrucan u odvajanju ili bile neke grudi sa dosta koze i kostiju.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #14158 poslato: April 18, 2015, 03:22:34 posle podne »

Imate belo matijevicu sa koskom 300din, ja uzo par kg. Kila cistog filea me izadje 380din, jeftino. Krupne su grudi pa otpadne samo 22%.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #14157 poslato: April 17, 2015, 01:15:53 posle podne »

Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14156 poslato: April 12, 2015, 05:08:50 posle podne »

U pravu ste, evo danas se vec osecam lose, nakrkao se, a nisam ni presao suficit. Sad cak i da ocu, ne verujem da bi mogao previse, jos par dana jer sam u guzvi i nastavljam po starom.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14155 poslato: April 12, 2015, 01:50:21 posle podne »

Ok, ubedili ste me. Mada evo posle prvog jaceg obroka mi se smucilo, tako da se vracam na zdravu hranu :D Navika je cudo :)

He, he...za većinu stvari vezanih za zdrave životne navike je zaslužna i psiha...auto-sugestija..."znam da će me taj junk upropastiti"...eto griže savesti..."a još kad vidim da sam postigao vidljiv rezultat u prethodnom periodu, zašto bih rizikovao da dostingutu formu izgubim zbog slabosti?"..."ma ne, meni se i ne jede sve to slatko, slano, kiselo, masno"...  ;)

Iskreno i "mozak" i "telo"( digestivni sistem) drugačije reaguju na "junk promenu"...tako da, samo napred, 1 nedeljno, 1 cheat meal, samo da te želja mine, mada sa vremenom će i ta želja prestati...

Zamisli ono pojavio se "six pack"...hm, dozvolićeš sebi da se odvališ od junk-a? Ne bih rekao...  ;)

Zdrave životne navike, bolji izgled - vidljivi rezultati promena u načinu ishrane i treninga su najbolje "održavanje u zoni čiste, kvalitetne ishrane" i redovnog treninga..."pozitivan podsticaj" za istrajnost na "pravom putu"...

"Pobednik je onaj koji veruje u pobedu"...  ;)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14154 poslato: April 12, 2015, 08:23:05 pre podne »

Ok, ubedili ste me. Mada evo posle prvog jaceg obroka mi se smucilo, tako da se vracam na zdravu hranu :D Navika je cudo :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14153 poslato: April 11, 2015, 10:35:57 posle podne »

Radio sam definiciju 6-7 nedelja, izgubio 5-7cm (ne znam tacno, varira pogotovo popodne), treba jos bar 4-5 da izgubim, ali sam mislio da odradim reset, pogotovo sad praznici, krkacu sve i svasta. Na sta da obratim paznju, trening ce biti isti i jaci, kako budem vracao snagu, ali jel mogu ubrljati nesto ako budem krkao cele 2 nedelje, tj vratiti previse sala, ili bi sad to funkcionise malo drugacije, ipak mi je telo bilo u restrikciji blizu 2 meseca?

Najbolja prevencija je apstinencija...

Dakle, umeri se...to bi bila najjednostavnija i najbolja odrednica svakog saveta...

Da ponovim još jednom o "pravilu reseta"...METABOLIČKI RESTART podrazumeva - nastavite da jedete dobro i čisto, ali povećajte ukupne kalorije...dakle, samokontrola, sve zavisi od tebe!

Inače, ako je dijeta loše voĂ°ena, premalo hidrata u dužem periodu, moguća pojava jo-jo efekta...tj. telo u strahu od ponovnog gladovanja još brže stvara rezerve u periodu kalorijskog izobilja da bi se pripremilo za novo gladovanje( metaboličko pamćenje )...

Sve u svemu...još jednom ključne reči - UMERENOST i SAMOKONTROLA !!!

Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #14152 poslato: April 11, 2015, 07:28:42 posle podne »

Imao sam slican izlet pre par meseci i veruj mi da nije vredno toga. Vratices dosta toga za 2 nedelje ako budes odjednom poceo da se prezderavas pogotovo sa pecenjem, tortama i sl. Radio sam i ja reset skoro i postepeno sam podizao hidrate do 4g/kg i do poslednje nedelje nisam vratio nista specijalno, oko 1cm i 1-2kg sto sam opet skinuo posle 3 dana rotacija tako da ti je moj savet da se ne prezderavas nekvalitetnom hranom jer ce vrlo brzo nestati sav tvoj trud ili bar vecina. Ako hoces da uradis pravi reset drzi se kvalitetne hrane uz po neki cheat obrok ali ne preteruj. Ja sam npr za vreme reseta imao par cheat obroka sa onom hranom koju obozavam a ne jedem je kada sam na dijeti i psiha je ispostovana. I shvatio sam da mi ta hrana vise ne prija (osim slatkisa :-) ). Najlepse se osecam kada se pravilno hranim.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 1009 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.