TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:59:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Питање  (Pročitano 4288 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: April 11, 2014, 05:39:55 posle podne »

Da bi dobijao na misicnoj masi (misicna hipertrofija) osim treninga potrebno je da budes u kalorijskom suficitu (da unosis od 500 do 1000 cal dnevno vise) nego sto potrosis kroz trening,bazalni metabolizam i druge aktivnosti u toku dana.U prevodu moras uneti oko 3000 cal od toga 60% iz slozenih ugljenih hidrata,30% proteina i 10% masti .gajner mozes koristiti kao uzina tj.dodatak ishrani i moras imati 3 kvalitetna obroka i 2 uzine.
Sačuvana
Bite99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #11 poslato: April 11, 2014, 04:58:37 posle podne »

Tu sam da pomognem  ;)
:)
Sačuvana
Bite99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #10 poslato: April 11, 2014, 04:57:29 posle podne »

TwinSix, uzećemo te za savetnika! :)


Bite 99, uh... znam da ti nije lako da povećaš unos hrane, ali bez toga jednostavno neće ići dalje. Ishrana ti je slaba...
da li imaš mogućnost da nešto sam sebi spremiš?  ne mislim da visiš u kuhinji pola dana, već da nešto jednostavno sebi napraviš?

ako ne, možeš bar da povećaš unos kalorija npr -  da poneseš neki integralni sendvič sa tunjevinom i povrćem ili da kupiš neki "zdraviji" sendvič...    jaja da poneseš za užinu...   prelistaj dodatno podforum ishrana, naćićeš dosta dobrih predloga.

Što se gejnera tiče moj je savet da bude neko veće i ekonomičnije pakovanje jer ti treba kontinuitet.  Npr Mass fusion Nutrabolics ili Dymatize super mass gainer.

MeĂ°utim, bez prve najbitnije stavke neće ti ni gejner pomoći...  toga moraš biti svestan, zbog toga insistiramo toliko na klopi
Нажалост нисам у прилици да сам вршим неку захтевнију припрему хране јер живим у студентском, немам шпорет, једино решо :(
придодаћу још и сендвич са туном, као што си предложила, наравно хвала за предлог око гејнера, мада свестан сам да неће бити лако повећати мишићну масу са овом исхраном.
Хвала!
Sačuvana
Bite99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #9 poslato: April 11, 2014, 04:51:47 posle podne »

Slabo stojis sa unosom proteina i UH iz hrane. 2 jajeta je malo. Sezonska salata spanac nije obrok. Treba ti veci unos mesa,jaja kao i izvora UHm pirinca,ovsenih, krompira. Kada bi to sredio onda bi bilo mesta i gejneru.
Четири јајета дневно, не два... Слажем се да би било боље када бих јео још пиринча, кромпира, меса... Али таква је ситуација да нисам у прилици сам да сам спремам храну пошто живим у студенстском...
Хвала!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: April 11, 2014, 10:07:24 pre podne »

Tu sam da pomognem  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: April 11, 2014, 09:19:32 pre podne »

TwinSix, uzećemo te za savetnika! :)


Bite 99, uh... znam da ti nije lako da povećaš unos hrane, ali bez toga jednostavno neće ići dalje. Ishrana ti je slaba...
da li imaš mogućnost da nešto sam sebi spremiš?  ne mislim da visiš u kuhinji pola dana, već da nešto jednostavno sebi napraviš?

ako ne, možeš bar da povećaš unos kalorija npr -  da poneseš neki integralni sendvič sa tunjevinom i povrćem ili da kupiš neki "zdraviji" sendvič...    jaja da poneseš za užinu...   prelistaj dodatno podforum ishrana, naći ćeš dosta dobrih predloga.

Što se gejnera tiče moj je savet da bude neko veće i ekonomičnije pakovanje jer ti treba kontinuitet.  Npr Mass fusion Nutrabolics ili Dymatize super mass gainer.

Međutim, bez prve najbitnije stavke neće ti ni gejner pomoći...  toga moraš biti svestan, zbog toga insistiramo toliko na klopi
« Poslednja izmena: April 11, 2014, 04:58:07 posle podne od strane Bite99 » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: April 11, 2014, 06:33:18 pre podne »

Slabo stojis sa unosom proteina i UH iz hrane. 2 jajeta je malo. Sezonska salata spanac nije obrok. Treba ti veci unos mesa,jaja kao i izvora UHm pirinca,ovsenih, krompira. Kada bi to sredio onda bi bilo mesta i gejneru.
Sačuvana
Bite99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #5 poslato: April 10, 2014, 10:58:48 posle podne »

10 kg misica u sto kracem vremenskom roku?   :o
Што пре, то боље... Не кажем да ће скоро, па бих баш из тог разлога додао исхрани и неки гејнер...
Sačuvana
ThePunisher
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90

« Odgovor #4 poslato: April 10, 2014, 10:57:09 posle podne »

10 kg misica u sto kracem vremenskom roku?   :o
Sačuvana
Bite99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #3 poslato: April 10, 2014, 10:36:12 posle podne »

Oдлучио сам се јер релативно тешко добијам на килажи, можда због тога што сам студент па једем у мензи... Једем пет пута дневно, и то:
доручак: 4 јаја на око и 2 јогурта;
ручак: чорба/супа, неко кувано јело - обавезно са комадом меса, сезонска салата, и чоколадица;
ужина: 2 воћке(банане, јабуке, поморанџе...), а понекад се почастим великом палачинком са пекмезом;
вечера I: сезонска салата и обично спанаћ;
вечера II: сезонска салата и рибљи штапићи уз пиринач.
Више оброка и хране количински ми је технички неизводљиво, иначе вежбан 5 пута недељно, а укупно тренирам 3 године. Циљ ми је додавање 10 килограма квалитетне мишићне масе у, наравно, што краћем временском интервалу.
Хвала унапред!
« Poslednja izmena: April 10, 2014, 11:05:42 posle podne od strane Bite99 » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: April 10, 2014, 10:14:16 posle podne »

Pozdrav,

mozda si vec procitao da nas kod ovakvih pitanja prvenstveno zanima ishrana, kako bismo videli sta bi tebi najvise odgovaralo u skladu sa ciljem koji zelis da postignes. Zasto si se odlucio bas za gejner? Da li tesko dobijas na kilazi? Gejner se uglavnom preporucuje vezbacima koji bas nikako ( ili jako tesko ) i pored dobre ishrane ne dobijaju na kilazi. Mozda ce tebi i protein biti dovoljan.
Sačuvana
Bite99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: April 10, 2014, 09:52:20 posle podne »

Висок сам 190 cm, тежак 86 kg, желео бих да повећам мишићну масу, тако да је моје питање за Вас који бисте гејнер препоручили за најбоље резултате у моме случају?
ПС: већ користим Kre – Alkalyn.
Хвала Вам унапред!  :P
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.