TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 05:43:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 760067 puta)
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 262

« Odgovor #3942 poslato: Oktobar 20, 2016, 02:25:01 posle podne »

1. Pa sad vec duze vreme se ne hranim tako, ali bio je odprlike, 100gr ovsenih i banane, pa posle toga jaja, 150gr pirinca i 200 grama mesa, 150 pirinca i 150 grama mesa, i posle jos nesto mesa mozda tako nesto, pauza izmedju obroka oko 3 sata ako se secam, mada vidim sad da mi prija 5 sati da mi je pauza jer ne svarim za to kratko vreme....
moguce da je bilo previse UH i pretovaranje sa istim....

2.Zanima me Slave sta znaci ovo, jer neko i tako racuna, ako nam  je potrebno 2500 kalorija na dan,  i sad 60% UH, 30% proteini i 10% masti, kako se to racuna na koji nacin?? Ako moze slikovito objasnjenje jer ne kontam :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3941 poslato: Oktobar 19, 2016, 09:24:14 pre podne »

Pa osećaj nadutosti je pre svega vezan za neke namirnice( prisustvo laktoze-laktozna intolerancija, mahunarke...), a i pre će se javiti kod oblinijih obroka...tako da mi postavka stvari deluje nelogično...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/tabu-teme-podrigivanje-nadimanje-i-gasovi.html

Ako nije problem ispiši na svoj meni po obrocima( sastav obroka - odabir namirnica, količina-gramaža istih i trenutni ciljevi...)

Što se tiče kraćih preporuka...

- Osnovno, PROMENA NAČINA ISHRANE I ŽIVOTNIH NAVIKA ( izbegavati fast food, tj. brzu hranu, slatkiše, kao i grickalice);

- REGULACIJA RITMA PRAŽNJENJA STOLICE, tj. čim osetite potrebu za pražnjenjem, ne čekajte previše (tako gasite refleks pražnjenja)...neredovno pražnjenje creva je bitan faktor u celoj priči;

- Ograničite upotrebu HRANE bogate DIJETNIM VLAKNIMA (NE VIŠE OD 40 g vlakana dnevno );

- PRAVILNO KOMBINOVANJE OBROKA - dobro sažvakati hranu, više manjih obroka u toku dana (4-6), idealan razmak izmeĂ°u obroka oko 3h, ne preterivati sa količinom proteina i hidrata po obrocima...izbegavati premasne obroke...ne uzimati previše tečnosti uz obroke...

- PROBIOTICI mogu biti dobro rešenje(kao i izvori istih, jogurt i kefir);

I naravno,  izbegavati halapljivo uzimanje hrane, kada se guta i velika količina vazduha(ingestirani vazduh), tzv. AEROFAGIJA;

Sa aspekta varenja više manje obilnih obroka - manje opterećenje za naš digestivni sistem, a i mogućnost za bolje i svrsishodnije iskorišćavanje hranljivih materija (makronutrijenata).
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 262

« Odgovor #3940 poslato: Oktobar 19, 2016, 02:07:55 pre podne »

Sad se ja ubacujem u temu, ali da li neko ima slicno stanje, na primer, vise mi odgovora dva jaka obroka jako obilna nego vise manjih na dan, nekako sam stalno nadut kad je vise manjih imam osecas nisam ni ovo svario vec uzimam novi, a napravim pauze i  do 4 sata najduze izmedju nekih obroka
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1485

« Odgovor #3939 poslato: Oktobar 18, 2016, 01:42:02 posle podne »

Ima da joj dam tvoj fb da joj govoris sta da mi sprema :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3938 poslato: Oktobar 18, 2016, 12:53:43 pre podne »

Mislim da su naše greške u tvoju korist ljudino!

Sad znaš kako je nama...  ;)

Živ bio! Da i u bračnim vodama imaš vremena da grešimo zajedno!
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1485

« Odgovor #3937 poslato: Oktobar 17, 2016, 09:41:40 posle podne »

Samo mali update...
Slavisa, Zoltan i drugi koji vas savetuju oko ishrane i treninga totalno pogresne savete daju...
Ja odkada njih slusam pao sam na grane da danas jedva odelo nadjoh, muke oko nogu masici jaki sve kao helanke dodje a sako jedva mogu ruke da dignem da ne pukne pozadi...jedva odelo nadjoh vec sam mislio moracu da otkazujem svadbu :D
Pozdrav ljudi cujemo se kada se vratim treninzima i pravilnoj ishrani posle svadbe... :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #3936 poslato: Oktobar 07, 2016, 08:58:23 pre podne »

Neki sendvic u skoli sigurno da i nije neki obrok kao ni neka dobra opcija.
Znam da je problem i vecito pitanje kako se hraniti u skoli jer uvek ima malo vremena itd..
Jednostavno,kupi belo meso i resena stvar.Nije ni ovo savrsena opcija ali je mnogo bolja nego sendvic.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3935 poslato: Oktobar 04, 2016, 11:26:43 posle podne »

Šta su ti ciljevi?

Neki sendvič? Hm?

Ne bih preterivao sa jogurtom, već bih eventualno dodao posniji sir, tipa ella sira...prezident mladi sir 5 % mlečne masti...

Treninzi( dobro formulisan plan treninga)? Koliko dugo treniraš? Koliko dugo si na ovom režimu ishrane?

Zdravstveno? Radi skorije lab. nalaz krvi i urina? Ekg u miru? Krvni pritisak?

Ciljani unos masti?

Po koja voćka izmeĂ°u obroka? Možda nešto od suplementacije?
Sačuvana
petar lud
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3934 poslato: Oktobar 04, 2016, 08:34:32 posle podne »

Sta mislite na

Blender 100g ovsa,banana,po litre mleka,cimet i 4 kuvana jaja
neki sendvic u skoli
200g mesa,100g rize,kupus salata maslinovo
200g mesa,100g rize posle treninga
100g mesa,oko po kile krompira,kupus salata maslinovo
pre spavanja kikirkiki ili semenke neke 100g i po litre jogurta

19 godina..kilaza 75kg
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3933 poslato: Septembar 28, 2016, 10:47:21 posle podne »

Skonto sam kako jes one ovsene u blenderu

Stavim ovas,mleko,bananu,cimet i neko je spomenuo ukus vanile,stavim malo toga popijem lagano

to mi je slavisa za dorucak,rano ustajem idem u skolu pa prije sam jeo samo bananu,nego gladan ko da nisam a ovo mi super,imam malo vremena pa mi ovo odlicno
ostatak dana izgleda fino sto se tice jela

nego me zanima,naprimer kada jedem one semenke suncokreta ili kikiriki,pa sledeci dan u izmetu vidim te ostatke,je li se sve to iskoristilo ili ne,sve te masti i to zbog cega ih jedem xD malo pitanje onako al jbg,nemam ja problema sa stomakom nego cisto informativno

Neko gleda u šolju kafe, čaja...a neko i "minuli rad" u šolji...

Šalu na stranu, nekada i probojenost stolice može ukazati na neke zdravstvene probleme, ali ne bih išao tako opsesivno...kamo sreće da sve što pojedemo može da se maksimalno svari, iskoristi i sl.

Ipak i naš digestivni trakt ima limite...a tu su i vlakna, mada naše varenje započinje još u usnoj dulji žvakanje( da li dobro sažvaćemo našu hranu?), enzimi...što se tiče tih semenki, semenčica i sl., najbolje bi bilo uzeti nerafinisana, hladno ceĂ°ena ulja istih, ako želimo maksimum od zdravih masti i iz istih...

Dodaj malo više proteina uz taj obrok...npr.  belanca...mericu proteinskog suplementa...
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1485

« Odgovor #3932 poslato: Septembar 28, 2016, 10:02:31 posle podne »

Ja posmatram cesto :D
Sačuvana
BicepsTriceps
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3931 poslato: Septembar 28, 2016, 07:14:33 posle podne »

Skonto sam kako jes one ovsene u blenderu

Stavim ovas,mleko,bananu,cimet i neko je spomenuo ukus vanile,stavim malo toga popijem lagano

to mi je slavisa za dorucak,rano ustajem idem u skolu pa prije sam jeo samo bananu,nego gladan ko da nisam a ovo mi super,imam malo vremena pa mi ovo odlicno
ostatak dana izgleda fino sto se tice jela

nego me zanima,naprimer kada jedem one semenke suncokreta ili kikiriki,pa sledeci dan u izmetu vidim te ostatke,je li se sve to iskoristilo ili ne,sve te masti i to zbog cega ih jedem xD malo pitanje onako al jbg,nemam ja problema sa stomakom nego cisto informativno
« Poslednja izmena: Septembar 28, 2016, 07:18:33 posle podne od strane BicepsTriceps » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1485

« Odgovor #3930 poslato: Septembar 28, 2016, 10:48:42 pre podne »

Kad zena dodje vise se ne pitam nista :D
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1485

« Odgovor #3929 poslato: Septembar 28, 2016, 07:57:16 pre podne »

Ja ih sameljem i sa dozom proteina i malo mleka budu extra....to mi je nekako omiljeni dorucak...brzo se i spremi a bude i ukusno...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3928 poslato: Septembar 27, 2016, 08:29:07 posle podne »

Najlakse mi da ih stavim u ciniju, dodam jako malo hladnog mleka i tako pojedem.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.