TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 03:59:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prepone  (Pročitano 25614 puta)
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #12 poslato: April 25, 2014, 11:31:08 pre podne »

Radim istezanja i to dosta,evo sad sam zavrsio trening,nemam vise ja bol ovako samo ujutru kad ustanem kada bas jako nategnem koleno ka sebi onda osetim mali bol tacno u tim pripojima,a jedino sto osecam npr dok jace trcim je tu sa desne strane taj blagi pritisak negde u ovom delu kao sto sam stavio na slici ovoj samo na desnoj strani ili kad cucnem sa nekim opterecenjem,tu deluje mi bas kao taj pripoj prepone i trbusnjaka to je sve povezano mislim kako ja to lajicki umem da objasnim :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #11 poslato: April 25, 2014, 11:03:58 pre podne »

Ako imaš bola malo pauziraj treninge, istezi se svakodnevno i dva puta na dan ako mozeš, naravno uvek posle zagrevanja 5-10min...
Ako imas bola led i gel, ako nema nije obavezno.
Moraš da istegnes sve misiće koji te zatezu i gde si krut, jer ćeš imati problem...
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #10 poslato: April 24, 2014, 08:48:37 pre podne »

radim radim pogotovu posle treninga i to dosta vezbi,a i idem na neko istezanje gde me isteze neki decko kao terapije,ali evo npr sad kad ustanem ujutru i sedim i vucem koleno ka sebi boli me taj pripoj osecaj kao u zid neki da udara :s,al drzacu led i uzecu taj gel i istezanje i bice bolje valjda,ne znam sta se desilo tu kad tako odjednom oba pripoja pocela da me bole,a pogotovu tad kad su bila skroz upaljena bilo je bas bolno
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #9 poslato: April 23, 2014, 04:57:58 posle podne »

Radi i istezanje

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #8 poslato: April 23, 2014, 04:54:31 posle podne »

Pogledaj txt,  istezanje vezbe radi iz txta, tj sa slika

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/problemi-sa-skraenim-iliopsoasom.html
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #7 poslato: April 22, 2014, 01:27:24 posle podne »

u pocetku me jeste bolelo kada npr stisnem kolenima,ali vise me je bolelo kada privucem kolena ka sebi i tacno taj spoj butine i kuka tu on me je boleo mada vise desna strana i isto tako kada legnem na ledja pa dizem ravno noge isto desna strana tu bas nesto izmedju tog pripoja i donjeg trbusnjaka,sada vise ne ali osetim jos uvek blagi pritisak tu u desnoj strani kada dizem nogu ali bas blagi ili kad napravim jaku kontrakciju trbusnih misica,a u pocetku isto kada se zakasljem isto sam osecao tu pritisak tj kao blagi bol u desnoj strani,tako da kapiram da mi se ona vise upalila nego leva,ali ja sam siguran da je sve to od nedovoljne razgibanosti jer ranije kada sam trenirao slabo sam se istezao(bio sam klinac i naravno niko me nije usmerio da je to toliko bitno) i u poslednje vreme kenuo sam dosta da se istezem,a najvise sam krut u tom delu bas prepona,kukova i gluteusa i tih rotatora ili kako se vec zovu,ok znaci iako me je popustilo da mazem gel i da drzim led? e da i koliko otrpilike puta nedeljno da radim te kose trbusnjake? posto su mi oni stvarno nesrazmerno slabi u odnosu na noge
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #6 poslato: April 22, 2014, 10:44:21 pre podne »

Da li blli kad ležeći na podu podigneš noge od poda 30cm, stopala u V?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #5 poslato: April 22, 2014, 10:35:11 pre podne »

Da li boli kad stiskaš loptu stoplaima ili kolenima?
Da li boli kad podiže glavu i ramena od poda lezeći?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #4 poslato: April 22, 2014, 10:33:21 pre podne »

Bolno mesto masiraj ledom 3x na dan po 5min. Posle leda lioton ili hepatrombin gel namazeš.
Ne smeš raditi sa velikim tezinama, nego sa tim tezinama da mozeš uraditi 12-15 ponavljanja bez problema, a da osetis umereni zamor mišića.ne treba da radis na cimanje i otkaz - pri tome kvaris tehniku, radiš nepravilno i povećavaš rizik od povrede...
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #3 poslato: April 19, 2014, 04:50:51 posle podne »

uf mnogo vezbi recimo ove sa gumama http://www.youtube.com/watch?v=g-mBaHx6Gn4 plus mnoge druge za otvaranje kukova plus zadnja loza gluteus kao recimo ova http://www.youtube.com/watch?v=UY31J5BeKrg itd,trudim se da se dosta istezem pogotvu posle trneinga,ali recimo sad ako napravim maximalnu kontrakciju trbusnjaka i dalje osetim tu mali pritisak sa desne strane prepone,ona me je bolela ranije na podizanje noge al sad samo osetim blagi pritisak
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #2 poslato: April 19, 2014, 04:41:26 posle podne »

Koje vežbe radiš za istezanja?
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #1 poslato: April 18, 2014, 07:39:44 posle podne »

E ovako imao sam vrlo jaku upalu obe prepone tacnije bas tu kod spoja noge i kuka,i raniej mi se desavalo da mi se upale ali nikad mi se toliko nisu upalile pogotovu desna da kada cucnem imao sam jake bolove,a inace treniram crossfit i malo dizanje tegova,a sve to ja mislim od teskih cucnjeva posto sam jos i po prirodi krut pogotovu zglobovi i kukovi,e sad bio sam kdo nekod privatnog sportskog lekara radio i ultra zvuk rekao mi je jaka upala odradio sam par terapija laserom i usput mi je isto rekao da su mi kosi trbusnjaci dosta slabiji u odnosu na noge i ostatak tela pa mi je rekao da obavezno njih moram da forsiram i naravno krenuo da se istezem,sada je to mnogo bolje ali i dalje me boli malo npr kada legnem na ledja i vucem koleno ka sebi osetim blagi bol i u levoj i desnoj ali to bas kad nategnem jako koleno ka sebi,a na pocetku me je bolelo i kada legnem na ledja pa dizem nogu ali ispravljenu i to samo desna strana tu bas kod donjih trbusnjaka i tog pripoja na istom mestu,to je bilo pre nekih 10-tak dana,od tad nisam uopste radio noge tj cucnjeve i opterecivao taj donji deo tela i krenuo dosta da se istezem i da radim na tome,pa me zanima osim kosih trbusnjaka i istezanja da li mogu jos nesto da radim da ubrzam oporavak
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 18 upita.