TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:04:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey + nesquick + kreatin ?  (Pročitano 7948 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: April 23, 2014, 09:28:14 pre podne »

izbaci to mleko posle treninga... lakroza otežava varenje a masnoće usporavaju apsorpciju...

samo voda posle treninga
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #24 poslato: April 23, 2014, 06:29:43 pre podne »

Dexa ti ne treba vise od 3o grama. Naravno,podrazumeva se da posle toga kod kuce imas obrok sa proteinima i UH.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #23 poslato: April 22, 2014, 06:12:38 posle podne »

Smanji malo dekstrozu i nemoj da rastvaraš u mleku već rastvori u vodi ;)
Sačuvana
highflyer91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 65


« Odgovor #22 poslato: April 22, 2014, 05:57:06 posle podne »

Uzeh ipak dekstrozu, i nadam se da nisam pogresio.
30 g proteina, 60 g dekstroze i 5g krratina u pola litre mleka i to posle treninga samo. Dakle pio bih jednom dnevno da ustedim na mericama. Da, imam jos i Labradin Glutalean, i tu ubacim 10 grama na sve ovo. Nije lose za pocetak :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #21 poslato: April 22, 2014, 11:45:31 pre podne »

Da ne stavim tu kašičicu nesquicka, na jedvite jade pojedem 100 g pirinča, a ovako bez problema 200 g. Mnogo mi znači. Kad krene sezona raznovrsnog voća, onda mi je, na primer, dovoljno da ubacim nekoliko parčića kajsije ili breskve, i pirinač samo klizi. :D Moram se snalaziti, apetit mi nije jača strana a metabolizam radim punom parom. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #20 poslato: April 22, 2014, 10:54:52 pre podne »

Tako vec moze  ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #19 poslato: April 22, 2014, 10:42:09 pre podne »

Sad i mene zanima...riza i nesquick...koji ti je izvor proteina uz ovo? Nije valjda meso sa tim?? Msm zbog ukusa pitam  :o

Mogu bilo šta, a obično je belo meso, zato što ne jedem uporedo to već odvojeno. :) Prvo pojedem belo meso, koje mi je najčešće ranije spremljeno, a pirinač se kuva za to vreme, pa onda smažem i to.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: April 22, 2014, 08:14:13 pre podne »

znam momke koji su mešali Night Pro kazein čokoladu sa pirinčom, kažu da je fenomenalno, nisam probala....
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #17 poslato: April 22, 2014, 08:11:08 pre podne »

Sad i mene zanima...riza i nesquick...koji ti je izvor proteina uz ovo? Nije valjda meso sa tim?? Msm zbog ukusa pitam  :o
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #16 poslato: April 22, 2014, 07:40:47 pre podne »

Ma, jasna stvar ovo za metabolizam, nego sam samo hteo navesti da postoji razlika izmeĂ°u 5 g i 50 g tog šećera sa ukusom, tj. umerenosti i zatrpavanja. :) Naravno, whey je još bolja stvar, samo, što reče ti, skuplja opcija. Uvek je bolje snaći se nekako, smisliti neki "začin" koji će omogućiti da unesemo, recimo, 200 g pirinča, nego ga jesti "čisto" i uspeti pojesti možda svega 100 g. Naravno, govorim o onima koji imaju ovakav ili onakav problem sa unosom dovoljnog broja kalorija, a ne o onima što rastu samo od pogleda na hranu. :D

Highflyer91, ako se ne varam, ima 75 kg na 190 cm... Treba tu dosta kalorija.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: April 22, 2014, 07:11:51 pre podne »

Dobro, ali znamo i kakav je tvoj metabolizam Roberte. :)
Mada, mogao bi dodati isto tako i kasikicu whey-a od cokolade,2-3...samo je to skuplja opcija.
Ovo sto si napisao za sindrom je bolna istina jos uvek za mnoge forumase, nazalost.  :-\
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: April 22, 2014, 07:06:32 pre podne »

Ja stavljam kašičicu nesquicka uz 200 g pirinča posle treninga, pošto je vraški teško pojesti tu količinu bez nekog dodatka. :D Ne volim slan pirinač, tako da svi slani začini otpadaju. Ovako, dodam tu kašičicu i onda pojedem mnogo lakše pirinač (uz, naravno, i neki čvrst izvor proteina).

Ali svakako ne vidim potrebu za zatrpavanjem ovim šećerom. Dokle god si u kalorijskom deficitu, tj. ne jedeš dovoljno, neće ti pomoći ni NO rektor, niti protein. Obično "sindrom nedostatka vremena" znači i "nedostatak volje". Razmisli o tome. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: April 22, 2014, 06:30:40 pre podne »

Slazem se jednim od post-ova dole da ne treba izmisljati toplu vodu. Za izazivanje ins. reakcije tu je dex, za popunu glikogena posle treninga jedes pirinac, Nesquick je tu samo visak. Ja ga ne bih uzimao. Posveti vise paznje ishrani ako zelis masu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: April 21, 2014, 08:12:24 posle podne »

neskvik je za decu,  protein je sam po sebi već dovoljno ukusan :)  a kombinacija ti je ok, protein i kreatin.   Uzmi dekstrozu i maltodekstrin ako želiš dodatne hidrate u PWM.  A u toku dana najbolje da ti hidrati budu iz žitarica, testenina, povrća, pirinča, leguminoza i dr...

Sačuvana
highflyer91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 65


« Odgovor #11 poslato: April 21, 2014, 08:07:33 posle podne »

za vise od ovoga iskreno nemam ni vremena. Jedva ovo uskladim nekako. Videcu kako stojim sa suplementima. Nekada sam pio samo NO reaktore od kojih sam samo dobio neku trenutnu nepumpanost, a ShotGun, ovaj novi na to sam samo bacio pare, nikakve promene nisam imao. Sad su mi pale pare s neba, pa sam uzeo twin labov protein i Dymatize-ov kreatin-monohidrat. S nesquick-om bih napravio eto kao neki gejner
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.