TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:25:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glupi početnički post...  (Pročitano 10665 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #39 poslato: Jun 11, 2014, 06:42:08 posle podne »

nisam probala ulja koja si naveo, uzimam samo maslinovo, ali sve što je na biljnoj bazi podržavam

na poslu - napravi neki lagani sendvič - integralni hleb, salatica, parče belog mesa ili otvori konzervu tune i pomešaj sa pirinčem... par galeta pirinčanih npr, jaja.... ima tu više opcija... uvek sam pre za hranu, kad god je moguće

ukus kafa je meni jedan od najboljih, scitec capuccino je super, ali i kafe moka Elite... uz nes kafu je vrhunski :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #38 poslato: Jun 11, 2014, 06:36:49 posle podne »

Pa, voće ću pošto ne bi' da pokvarim ručak...
:)
Recimo, kada radim posle 15:00-16:00 imam vremena da normalno doručkujem (jaja recimo), ali mi je problem na poslu šta da jedem... Nije problem da tim danima ponesem jednu dozu proteina i na poslu da popijem (bez obzira što neću imati neku veću fizičku aktivnost)?
I već kada pitam (i da ne otvaram nove postove :D )...:
-Da li si probala Kafa ukus, i kakav je?
-Počeo sam da praktikujem kada ustanem 1 DymaBurn i popijem jednu supenu kašiku ulja od bundeve (koliko je to pametno i zdravo?)
-Video sam ulje od konoplje; znaš li možda čemu služi i da li se ono isto može uzimati na kašiku?
:)
Hvala.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #37 poslato: Jun 11, 2014, 06:25:19 posle podne »

to je taj protein, odličan je! :)

možeš ga popiti ujutru pošto nemaš drugi izvor proteina....  dodaj to voće, eventualno nešto malo žitarica - ovas, raž...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #36 poslato: Jun 11, 2014, 03:05:02 posle podne »

...ili ne moraš, ako si na ovaj mislio...:
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY314-Elite-Whey-Pro.html
:)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #35 poslato: Jun 10, 2014, 09:07:55 posle podne »

Mozeš početniku dati link neki ka Elite Wheyu?
:D
Slatkiši su bili za mene 4-5 Snikersa mesečno; napisao sam da sam i to izbacio...
:)
Hoćeš da kažeš da trebam i tih 2-3-4 parčeta crnog tost hleba na dan što pojedem da izbacim?
Mislim, nije mi problem, samo ću trebati da smislim šta na poslu da jedem...
:/
:)
Inače, zadovoljan sam rezultatima; ne tvrdim da su sagorevači bili presudni (možda više kao psihička podrška), jer sam se baš dosta posvetio ishrani...
:)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #34 poslato: Jun 10, 2014, 08:35:53 posle podne »

1. Post: Zato sto sam neupućeni početnik koji je mislio da je jedna doza proteina zamena za obrok, a najlakše bi' izbacio večeru...
:D
Kupio sam od Dymatize sagorevač, pa sam kontao pošto mnogi hvale DymaBurn, da je i protein od njih OK...
:)
Neću otići sutra odma' i pazariti ga... Otvoren sam za savete...
:)
2. Post: Nisam ih izbacio...
:)
Izbacio sam par slatkisa koje sam voleo da pojedem; hleb (crni) sam uvek jeo 2-3-4 (tost) parčeta na dan, jedem krompir, pirinač, imam heljdino brašno... ...tako da ih nisam izbacio.
:)
Taj post što si citirao je više: Ako mi proteini koriste, zbog čega bi ih uzimao samo posle treninga? (misleći na odgovor od MightyMO)
:)

Dymatize jeste odličan,ali nema potrebe da uzimaš izolat :) Za tebe,kao početnika,pa i za aktivne sportiste je sasvim odličan i Elite whey koji ti je duplo jeftiniji :)

Hleb kao uh treba da izbaciš,kao i slatkiše.
Dyma Burn je odličan sagorevač,ali da  ponovim,ishrana i trening su na prvom mestu .Nemoj očekivati rezultate ako ova prva dva uslova prethodno ne ispuniš.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #33 poslato: Jun 10, 2014, 05:25:02 posle podne »

OK, hvala.
:)
Znači, onda je OK i kada ustanem da ga popijem, pošto uglavnom doručkujem voće (ili nešto malo, jer uglavnom trebam da sam do oko 13:00-14:00 na poslu, pa ne bi' mogao da ručam)...
Od kako se "družimo", mislim da sam počeo da unosim 5x više proteina nego ranije, pa bi' ga pio 1x na dan...
:)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Jun 10, 2014, 05:17:00 posle podne »

Na ovo ste mislili:
http://www.pansport.rs/Proteini/Proteini-iz-drugih-izvora/SN676-Pro-Long.html    ?
:)
Interesuje me još: U nekon tekstu (mislim da je Vaš) sam pročitao da ako se izbace UH iz ishrane, treba uzimati više proteina, kako ne bi došlo do gubljenja mišića.
Zanima me (kada bi' se odlučio za Iso 100) zbog čega ga piti samo posle treninga, a ne 1x na dan nevezano za trning...

Iso 100 je bukvalno savršen protein za posle treninga, ako mene pitaš...  u pitanju je izuzetno kvalitetan i veoma skup protein, koji je hidrolizovani izolat proteina surutke sa gotovo 0 masti, 0 laktoze, 0 g hidrata-šećera... njegova apsorpcija je najbrža u odnosu na bilo koji drugi protein iz naše ponude zbog pomenutog sastava.  Ovu prednost treba iskoristiti - tj. onda kada su organizmu potrebne hitno amino kiseline, a to je posle treninga neposredno, kao i ujutru eventualno nakon ustajanja (zbog perioda "gladovanja" u toku noći).

što se tiče suplemenata, kao što im sam naziv kaže oni su suplementi, znači dodaci ishrani i koliko je potrebno dnevno unositi ih zavisi od tvog unosa proteina iz hrane...ako hranom podmiriš te potrebe onda nema potrebe piti whey protein 2-3 puta dnevno... 

i da, na taj kazein sam mislila... odličan je!
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #31 poslato: Jun 09, 2014, 08:06:29 posle podne »

1. Post: Zato sto sam neupućeni početnik koji je mislio da je jedna doza proteina zamena za obrok, a najlakše bi' izbacio večeru...
:D
Kupio sam od Dymatize sagorevač, pa sam kontao pošto mnogi hvale DymaBurn, da je i protein od njih OK...
:)
Neću otići sutra odma' i pazariti ga... Otvoren sam za savete...
:)
2. Post: Nisam ih izbacio...
:)
Izbacio sam par slatkisa koje sam voleo da pojedem; hleb (crni) sam uvek jeo 2-3-4 (tost) parčeta na dan, jedem krompir, pirinač, imam heljdino brašno... ...tako da ih nisam izbacio.
:)
Taj post što si citirao je više: Ako mi proteini koriste, zbog čega bi ih uzimao samo posle treninga? (misleći na odgovor od MightyMO)
:)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #30 poslato: Jun 09, 2014, 07:19:59 posle podne »

Na ovo ste mislili:
http://www.pansport.rs/Proteini/Proteini-iz-drugih-izvora/SN676-Pro-Long.html    ?
:)
Interesuje me još: U nekon tekstu (mislim da je Vaš) sam pročitao da ako se izbace UH iz ishrane, treba uzimati više proteina, kako ne bi došlo do gubljenja mišića.
Zanima me (kada bi' se odlučio za Iso 100) zbog čega ga piti samo posle treninga, a ne 1x na dan nevezano za trning...

Nemoj izbacivati UH,oni su ti potrebni na svakom nivou. Možeš ih eventualno izbaciti iz večere,što je i poželjno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #29 poslato: Jun 09, 2014, 07:18:17 posle podne »

Evo, za nepunih mesec dana sam oslabio 3 kile, i na pantalone u kojima sam jedva disao, stavio kaiš...
:)
I dalje pijem sagorevač samo kada ustanem.
Sada bi me interesovale dve stvari:
1. Pošto u svakoj temi gde sam spomenuo sagorevač, rekli su mi da mi trebaju mišići; te stoga sam razmišljao da pazarim (uz sagorevač) i neke proteine (tipa Dymatise ISO-100, jer su mi svi ukusi odvratni, a šumsko voće mi deluje kao najmanje gadno). E sada, koliko bi mi to pomoglo ako bi' ga pre spavanja popio?!?
2. Palo mi na pamet: kada čovek oslabi (izgubi masne naslage) šta radi sa viškom kože da se ona zategne? (znam da je koža elastična, ali ne znam koliko i šta sa njom neko radi...).
:D

Zašto baš pred spavanje? I zašto razmišljaš o tom proteinu?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #28 poslato: Jun 09, 2014, 05:05:01 posle podne »

Na ovo ste mislili:
http://www.pansport.rs/Proteini/Proteini-iz-drugih-izvora/SN676-Pro-Long.html    ?
:)
Interesuje me još: U nekon tekstu (mislim da je Vaš) sam pročitao da ako se izbace UH iz ishrane, treba uzimati više proteina, kako ne bi došlo do gubljenja mišića.
Zanima me (kada bi' se odlučio za Iso 100) zbog čega ga piti samo posle treninga, a ne 1x na dan nevezano za trning...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #27 poslato: Jun 09, 2014, 04:11:30 posle podne »

Ne želim zamenu, nego sam mislio da jeste...
:)
Procitam još malo po forumu, pa ću da vidim šta ima u ZR-u...
Hvala još jednom.
:)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Jun 09, 2014, 04:04:45 posle podne »

ako ćeš zamenu za obrok - onda uzmi npr Nitro Gold pro Biotech - njega možeš i posle treninga, a možeš i kao zamenu za obrok... on ima više vrsta proteina u sebi.

Iso 100 je savršen protein za posle treninga, ja bih ga koristila samo posle treninga imajući u vidu i njegovu cenu i max.brzu apsorpciju.

Kazein imamo u ponudi samo od Scitec-a, Pro Long.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #25 poslato: Jun 09, 2014, 04:00:52 posle podne »

Pa, ne znam...
Mislio sam da je i zamena za obrok...
:/
:)
Da li imate u Prodavnici kazein od Dymatize (posto ne mogu da nadjem)...
Mada, ako nije zamena za obrok, najverovatnije cu pazariti Iso-100...
:)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.189 sekundi sa 19 upita.