TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:09:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: bol kod prepone i pucketanje kukova  (Pročitano 13233 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Jul 21, 2014, 09:56:56 posle podne »

Pogledaj txt

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-bolne-prepone-sportska-kila.html
Sačuvana
Mićo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90


« Odgovor #27 poslato: Jul 21, 2014, 12:31:06 posle podne »

po tebi jeli ovo sportska kila i jeli ozbiljno ovo jer me ne boli sad samo ono tupo pri okretanju koljena i kad podignem kloljeno i nogu pod pracvim uglom i kad krenem da je spustim onda kao sklapne ali ne kao pri okretanju.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Jul 21, 2014, 10:39:05 pre podne »

ako ne radiš, ubaci ova istezanja
Sačuvana
Mićo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90


« Odgovor #25 poslato: Jul 19, 2014, 07:19:50 pre podne »

Evo jutros osjecam blago zategnuce u predjelu prepone nema bola ali kao blago zategnuce osjecam tu ali bas blago. I evo sad pomalo ovdje osjecam kao pritisak takodje blagi moze li biti da je to sportska kila. http://www.rayur.com/wp-content/uploads/2012/07/indirect_inguinal_hernia.jpg i ako jeste koja istezanja i vjezbe za jacanje misica da radim  ;)
« Poslednja izmena: Jul 19, 2014, 03:29:19 posle podne od strane Mićo » Sačuvana
Mićo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90


« Odgovor #24 poslato: Jul 18, 2014, 09:22:15 posle podne »

pedja mogu ti reci da mi je sindrom pirformis skoro prosao ne boli me koljeno vise isijas mi je takodje skoro u prolazu a prepone me ne bole ali skljoca pri onom kruznom pokretu i danas kad sam radio (malko sam trenirao sklekove i biceps sam radio malo i lagano)e onda mi se ono zateglo kao onaj aduktor ili tetiva neka blago i kada savijem nogu koljenu i podignem je osetio sam  to blago zatezanje malo i posle sam je istegao i skljocnula blago jei nisam vise osjetio to zatezanje a inace zadnja tri dana sam isao na plivanje u bazen i nisam imao problema sto vise prija mi ali lagano bas lagano plivam pa imas li jos sta za preponu P.S Hvalla ova terapija do sad za ove ostale djelove bas djeluje hvalaa :) :D ;D :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Jul 12, 2014, 08:52:05 posle podne »

Sa istezanjem bi trebalo da se škljocanje smiri....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Jul 12, 2014, 08:49:32 posle podne »

Treba da radiš istezanja za iliopsoas,  rotatore kuka, kvadriceps, prepone, zadnja loža....
Istezanja treba da radiš polako, postepeno, dozirano, sa zadržajem od 45sec u položaju zatezanja...
Sačuvana
Mićo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90


« Odgovor #21 poslato: Jul 12, 2014, 07:12:32 posle podne »

Ne boli ni pri jednome jedino sto me boli trenutno su kolena lijevo manje a desno onako pomalo i pucketa i kicma jer imam isijas izgleda pa samim tim i onaj sindrom Piriformis pa imas li kakve vjezbe za te regije za isijas i piriformis i za koleno neka istazanja ako bi i to moglo jer su mi to problemi koji me muce trenutno i ovo sa ovim preponama sto pucketa ali to je tek prvi put pocelo tupo da pucketa kad sam istegao preponu desnu. :)
« Poslednja izmena: Jul 12, 2014, 07:21:25 posle podne od strane Mićo » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Jul 12, 2014, 06:44:14 posle podne »

ok,a sta je razlog bola bas na tom mestu ?sta se desilo tu i zasto pucketa kuk ponekad? dislocirao se malo ? ovo mi je nejasno malo - sedeći noga prava u kolenu, zadržaj 30sec, levo/desno, 3 serije..dobro ove vezbe istezanja sam radio vec,samo ove za rotatore koja istezanja da radim i koliko otprilike? 4-5 puta po 40tak sec zadrzaj ?
Istezanja rotatora kuka
« Poslednja izmena: Jul 12, 2014, 06:50:24 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Jul 12, 2014, 06:21:29 posle podne »

@ mićo
Da li boli podizanje prave noge lezeći?
Da li boli ka d lezeći podignes noge 30○ od podloge, stopala u V, zadržaj...?
Da li boli stiskanje lopte kklenima, stopalima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Jul 12, 2014, 06:05:53 posle podne »

Pedja danas sam malo probao da zagrijem prepone eto cisto da vidim kakvo je stanje danas posle 2 dana i osjecam tupo krckanje stavljao sam led i ne boli me ali krcka kad se savije noga u kopljenu i uradi kruzni pokret.
Ok, to krckanje je posledica skraćenih mišića, gde tetiva preskače preko kosti,  pri kružnim pokretima noge...
Pogledaj txt
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-kljocanja-kuka-snapping-hip-syndrome.html
Sačuvana
Mićo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90


« Odgovor #17 poslato: Jul 12, 2014, 02:21:00 posle podne »

Pedja danas sam malo probao da zagrijem prepone eto cisto da vidim kakvo je stanje danas posle 2 dana i osjecam tupo krckanje stavljao sam led i ne boli me ali krcka kad se savije noga u kopljenu i uradi kruzni pokret.
Sačuvana
divljinaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #16 poslato: Jul 11, 2014, 12:32:36 posle podne »

ok,a sta je razlog bola bas na tom mestu ?sta se desilo tu i zasto pucketa kuk ponekad? dislocirao se malo ? ovo mi je nejasno malo - sedeći noga prava u kolenu, zadržaj 30sec, levo/desno, 3 serije..dobro ove vezbe istezanja sam radio vec,samo ove za rotatore koja istezanja da radim i koliko otprilike? 4-5 puta po 40tak sec zadrzaj ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Jul 11, 2014, 10:52:51 pre podne »

Posle vežbi treba istezanje:
- za trbusne
- iliopsoas
- primicači (prepone)
- kvadriceps
- rotatore kuka

Ako imas neko pitanje oko istezanja, pitaj...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Jul 11, 2014, 10:46:06 pre podne »

@ divljinaa
Kreni program:
- sedeći noga prava u kolenu, zadržaj 30sec, levo/desno, 3 serije
- lezeći podizanje prave noge
- ležeći na boku, podizanje prave noge do 45○
- stiskanje lopte stopalima

Vazno je da nema bolova pri vežbama..
Javi kako idu vežbe
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 17 upita.