TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:59:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc gojim se!  (Pročitano 25082 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2014, 03:19:33 posle podne »

sagorevač ti za sada nije potreban, dok ne regulišeš ishranu.   Od suplementacije su ti potrebne omega 3, vitaminsko mineralni kompleks - zbog opšteg zdravlja, imuniteta - i da dopuniš slabu ishranu.   Mislim da bi ti se dobro uklopio neki proteinski blend - smeša više vrsta proteina iz razloga što  možeš da napraviš šejk na poslu ili bilo kad u toku dana - brzo se sprema, samo razmutiš sa vodom i popiješ a ipak si unela kvalitetan obrok.  Predlažem ti npr Biotech Nitro gold pro  protein, imaš i u manjem pakovanju 500 g i u većem od 2,27 kg.

kafa je ok, bez šećera.  1,5 -2 l po vrućinama - i to je malo, povećaj još. Možeš iscediti grejp, limun zbog boljeg ukusa...

na poslu možeš pojesti neki sendvič koji sama napraviš - npr integralna kifla, parče belog mesa ili tuna, salata...
šaka orašastih plodova je ok, proteinski šejk, možeš i koju voćku slobodno...

supice ako sama praviš su ok, od povrća... ostalo ti ne bih preporučila zbog puno aditiva i soli.

Sačuvana
Milos Stankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2014, 01:02:31 posle podne »

Naravno da želim :) pregledala sam neke teme ovde na forumu vezane za ishranu, pa sam otprilike izvukla šta bih smela da jedem, ali ne znam još uvek u kojoj količini, da ne bih preterala. Inače da napomenem da se trudim da pijem izmeĂ°u 1,5l do 2l vode dnevno, imam i onnu aplikaciju što me podseća.
Mada ja ne mogu da imam 4 glavna obroka i dve užine, nije toliko izvodljivo, radim kancelarijski posao, nemam pauzu za ručak, kad ugrabim vreme tad jedem. Nekad se desi da počnem da jedem i da moram da prekinem da bih nešto uradila, pa mi se jedan obrok razvuče.
Počela sam već da korigujem ishranu, npr. danas sa doručkovala jedno kuvano jaje oko 7h, užinala šaku lešnika oko 10h i oko 13h pojela nešto što sam sinoć napravila za večeru (bareno belo isečeno na kockice, sa pečurkama, zlatnom mešavinom i ela sirom). I to je to za sad. Možda budem ponovo užinala lešnike, jer samo to ovde imam, dok sam na poslu. Večeras imam trening, verovatno ću jesti nešto pre treninga, još nisam smislila šta. Smem da pijem tursku kafu? Nju popijem svako jutro, nekad i 2-3 dnevno.
I razmišljala sam o sagorevaču, s obzirom da već treći mesec treniram i sad ću da redukujem ishranu, da li bih mogla da uzmem sad sagorevač?
I da još jedno pitanje, nisam primetila nigde ništa poput čorbice, supice ili tako nečeg, je l to ne sme da se jede?
« Poslednja izmena: Jun 13, 2014, 01:20:16 posle podne od strane Milos Stankovic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2014, 03:43:51 posle podne »

šališ se?

za početak, par osnovnih stvari:

- suvomesnato, masno, prezačinjeno, belo brašno, beli šećer, grickalice, sokovi, slatkiši... OUT
- povećati broj obroka u toku dana - bar 4 glavna obroka i 2 užine
- povećati unos vode pogotovo sada leti - može i voda sa limunom ili grejpom npr.

što se tiče namirnica evo liste za kupovinu:
- sveže voće i povrće  (umereno sa voćem)
- žitarice - ovas,ječam,raž.... pirinač, krompir, ponekad malo integralnog hleba-tosta ili testenine
- od proteinske hrane  jaja, ella sir ili drugi nemasni sir,  riba manje masna, piletina, ćuretina... može i druge vrste mesa ali umereno i da se pravi sa što manje masti - bareno, roštilj, pečeno sa minimum ulja...
- od zdravih masnoća laneno ulje, maslinovo ulje, orašasti plodovi... 

1 nedeljno čisto možeš napraviti koji prekršaj i pojesti nešto što voliš i šta ti organizam traži.

Na forumu ima podforum ishrana u kojem možeš pročitati još dosta korisnih informacija o kojima smo pisali dosta.

Glavno pitanje je sada - da li želiš da menjaš svoju ishranu.. Ako želiš, onda si na pravom putu. Ako ne, onda su i suplementi bacanje para i trening gubljenje vremena.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2014, 08:47:32 pre podne »

Ishrana je katastrofa :D Malo obroka i sve je nezdravo. Obroka moraš imati oko 5 dnevno.
Na Forumu imaš teme o obrocima i šta se za koji jede :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2014, 09:09:47 posle podne »

Uz ovakvu ishranu nece ti pomoci nijedan trening.Prvo moras malo da se edukujes u vezi ishrane,malo pregledaj sajt,forum ,imas mnogo kvalitetnih i tekstova i postova .Prromena zivotnih navika,u tvom slucaju neadekvatne i lose ishrane zahteva malo ozbiljniji pristup i doslednost.
Sačuvana
Milos Stankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2014, 08:08:00 posle podne »

Ovako, napisacu vam za poslednjih par dana, da otprilike imate neki uvid.
Nedelja: dorucak - sarajevski burek, jogurt
uzina - tresnje + gumene bombone
rucak - prebranac + paradajz + twix, mars
vecera - przenice + mleko

Ponedeljak: dorucak - slani stapic
uzina - tresnje
rucak - supa
vecerala - suhomesnato
uzina - tresnje

Utorak: dorucak - slani stapic
rucak - kineski fast food, neka piletina sa sitaki pecurkama i pirinac
uzina - tresnje, vocni jogurt
vecera - palacinka sa kremom, ali ne kupovna, nego domaca, mala :)

Sreda: dorucak - kuvani djevrek
uzina - jogurt
rucak - belo meso
vecera - tunjevina + grcki jogurt + pola parceta integralnog hleba

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2014, 07:50:37 posle podne »

Videćemo sad po tvojoj ishrani šta se dešava,a ja za sada pretpostavljam da ti se kilaža povećala upravo zbog treniranja :) što i jeste dobro :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2014, 06:10:34 posle podne »

opiši nam tvoju trenutnu ishranu, od prvog obroka do poslednjeg u toku dana, evo možeš npr. jučerašnji dan?  kompletno?
Sačuvana
Milos Stankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2014, 04:52:02 posle podne »

Cao i hvala svima,

Pa sto se tice ishrane, spremna sam da korigujem, i pocela sam vec... Ali nisam sigurna sta smem da jedem, a sta ne...
Treniram vec 2 meseca i mislim da sam u jako dobroj formi, ovo je 3. mesec.
Ajde da vidimo, sta treba raditi sto se ishrane tice ;)

Tezina mi je bila 59kg kada nisam trenirala, kako sam pocela sa treninzima tako sam i pocela da se gojim.

Ako moze neki savet, pomoc, sta da radim?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #3 poslato: Jun 10, 2014, 08:46:45 posle podne »

Ćao i Dobrodošla :)

A da li ti je ishrana bila ista kada si imala tih 59kg i isti fond treninga? :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2014, 06:26:14 posle podne »

Ćao , dobrodošla na forum :)

biću iskrena, bez koliko toliko korigovane ishrane neće biti pomaka... da li si spremna da po tom pitanju promeniš nešto?  to je glavna stvar...

i što se tiče treninga bih izmenila, intenzitet je dosta jak - ne znam koliko si do sada trenirala, u kakvoj si formi...  ?

glavno je da se ishrana poboljša, može se sigurno - uz malo volje :)
Sačuvana
Milos Stankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2014, 07:32:12 posle podne »

Pozdrav svima, zensko sam, ali saljem poruku sa muskog profila :) i nova sam i imam problem ;)

Evo ovako pre 2-3 meseca sam krenula na kros fit individualno, treniram 3-4x nedeljno zavisi od obaveza, posto radim po ceo dan, izuzetno lose se hranim, a to znaci, pekara, pljeskavice, u poslednje vreme sam pokusala da izbegnem sve to i hranim se koliko toliko zdravije...
Ono sto zelim da vas pitam, visoka sam 162 i imam 62kg, da li mi je pametno sada da uzmem sagorevace koje mi svi preporucuju ili nesto drugo da radim? (treninzi traju po sat ipo, i kardio su, traka + vezbe sa tegovima, male tezine)

Kada sam krenula imala sam 59kg, sto znaci gojim se, plasi me to :(
Verujem da ste vec pricali o ovim problemima, dakle ako mozete uputite me na stranicu gde ste pricali o ovome, ili ako mogu da dobijem neki odgovor bila bih vam zahvalna ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.