TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:35:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc gojim se!  (Pročitano 25180 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #27 poslato: Jun 23, 2014, 08:54:50 posle podne »

Onako, kako kad, nekad se danima ne bih setila da pojedem bilo sta slatko, a nekad za jedan dan mogu da pojedem celu cokoladu, onu manju :) Mislila sam sama da napravim sebi musli, pa me zanima sta je najbolje da kupim od zitarica? Da li smem neki keks?

Ovsene,kandirano voće,cimet,mleko 0.5% mm :) Imaš svakakvih opcija. Pogledaj u rubrici-  Doručak,tamo imaš dosta ideja baš što se tiču musli.
Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #26 poslato: Jun 23, 2014, 03:36:14 posle podne »

Smijes slobodno , odlicno je ja volim da namazem puter od kikirikija na galete i super bude, ovo mozes ako ti je muka da kuvas pirinac ali ja ga ipak ne bih mijenjao.
Sačuvana
ĂD¢ĂD¸Ñ…ĂDÂľĂDÂĽĂD¸Ñ€ ĂD¢ĂD°ĂD½ĂD°ÑÂĂDÂşĂDÂľĂD²ĂD¸Ñ›
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #25 poslato: Jun 23, 2014, 12:06:57 posle podne »

Ne verujem da ću uzimati protein, možda kasnije, sad se još navikavam na zdravu hranu  :) smem li ovo http://mojsupermarket.me/proizvod/galete-od-pirinca-rice-cakes-100g-811478.html?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Jun 23, 2014, 07:34:55 pre podne »

Ovsene pahulje uz whey protein mozes jesti.
Sačuvana
Milos Stankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #23 poslato: Jun 22, 2014, 08:36:37 posle podne »

Onako, kako kad, nekad se danima ne bih setila da pojedem bilo sta slatko, a nekad za jedan dan mogu da pojedem celu cokoladu, onu manju :) Mislila sam sama da napravim sebi musli, pa me zanima sta je najbolje da kupim od zitarica? Da li smem neki keks?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #22 poslato: Jun 22, 2014, 04:38:15 posle podne »

Možeš naravno,ni na dnevnom nivou ti ne bi smetale kockica ili dve čokolade. Inače jedeš slatkiše? Jela si?
Sačuvana
Milos Stankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #21 poslato: Jun 22, 2014, 02:21:55 posle podne »

Da li smem crnu cokoladu da jedem, npr jednom nedeljno po kockicu, dve? Citala sam negde da je ona zdrava, ali ne znam da li bih smela da je jedem? I sta mislite o onoj sasi vodi? Mislim da je ok kao zamena obicnoj vodi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #20 poslato: Jun 19, 2014, 05:08:20 posle podne »

Tih 1200 ti je potrebna količina da se ne baviš ničime,tj. da nemaš nikakvih fizičkih aktivnosti u toku dana.
Moraš naći načina da upišeš trening,jer će ti onda program tačno dodati kalorija koliko još možeš da pojedeš i tačno
koliko kojih nutrijenata.
Sačuvana
Petar Ljusic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #19 poslato: Jun 19, 2014, 09:22:38 pre podne »

Znači ja od tih 1200 kalorija treba da napravim deficit od 400? Nemam pulsmetar.

Ps nešto se desilo i promenilo mi se ime ovde na forumu, odjednom sam Petar Ljušić, a sa istim nalogom sam se ulogovala.
« Poslednja izmena: Jun 19, 2014, 12:33:21 posle podne od strane Petar Ljusic » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Jun 18, 2014, 07:39:56 posle podne »

Treba da pravis deficit iz ishrane i treninga od 400 i vise kalorija.U aplikaciju mozes ukucati vrednost aerobnog treninga u iznosu koji ocitas na pulsmetru ako ga imas.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Jun 17, 2014, 10:38:21 pre podne »

ja ti predlažem da kupiš jedan dobar pulsmetar,  možeš naći i neki polovan, ja konrektno imam osnovni model Polar FT4, koji je jako dobar  i njime možeš meriti puls tj. intenzitet treninga,  a na osnovu tvojih podataka koje uneseš i na osnovu intenziteta meri i potrošnju kalorija.... naravno ne može biti 100% precizno, ali čisto kao okvirna procena je ok.
Sačuvana
Milos Stankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #16 poslato: Jun 17, 2014, 07:51:54 pre podne »

Upisala sam cilj, ali sad ne mogu da nadjem gde sam videla taj deficit  :( Piše mi ovde da treba 1200 kalorija da unosim, 150gr ugljenih hidrata, 60gr proteina, 40 gr masti, 45 gr šećera, 300 mh holesterola i još po nešto  :) baš mi je krivo što ne mogu da unosim i vežbe koje radim, imala bih bolji uvid u moje fizičko stanje  ::) da li postoji negde gde bih mogla da proverim otprilike koliko kalorija gubim na treninzima? Ja na traci vidim koliko sam potrošila, ali meni je traka samo zagrevanje za trening.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #15 poslato: Jun 16, 2014, 03:03:17 posle podne »

Da,ali ovde pričamo o tome šta je zdravo i pravilno.Šta ti je potrebno za tvoj cilj,zato zaboravi na to šta voliš ,a šta ne :)
Nemoj piti kakao,bonžitu možeš za užinu,ali i nju treba da izbegavaš.
To sa treninzima na MFP jeste problem programa. Gde ti piše taj deficit od 400?
Da li si upisala koji ti je cilj tamo?
Sačuvana
Milos Stankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #14 poslato: Jun 16, 2014, 10:29:29 pre podne »

Dobro si me podsetio da pitam, instalirala sam aplikaciju myfitnesspal, i uspesno unosim svu hranu koju pojedem i tako racunam kalorije, meĂ°utim ne znam kako da unosim vežbe koje radim u teretani, ne pronalazi mi ih. Inace, piše mi da unosim 1200 kalorija dnevno, ali sam negde pročitala u aplikaciji za neki deficit od oko 400 kalorija, šta to znači?
Nisam ljubitelj neki žitarica, pogotovo ne sa jogurtom, to mi je mučenje da jedem. Je l mogu bonžitu da jedem? I da li smem kakao? Inače, više volim žumance od belanca, pa zato pojedem samo jedno jaje, jer ne bih mogla da odolim da pojedem dva belanca i jedno žumance. Šta sve smem za užinu? Za sad sam jela samo lešnike ili trešnje.
Zanima me i kakav je to vitamiksi kompleks? Da li su to obične šumeće tablete tipa kalcijum, magnezijum i tome slično. A videla sam u nekoj tunjevini da sadži omegu 3.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #13 poslato: Jun 13, 2014, 08:30:51 posle podne »

Naravno da želim :) pregledala sam neke teme ovde na forumu vezane za ishranu, pa sam otprilike izvukla šta bih smela da jedem, ali ne znam još uvek u kojoj količini, da ne bih preterala. Inače da napomenem da se trudim da pijem izmeĂ°u 1,5l do 2l vode dnevno, imam i onnu aplikaciju što me podseća.
Mada ja ne mogu da imam 4 glavna obroka i dve užine, nije toliko izvodljivo, radim kancelarijski posao, nemam pauzu za ručak, kad ugrabim vreme tad jedem. Nekad se desi da počnem da jedem i da moram da prekinem da bih nešto uradila, pa mi se jedan obrok razvuče.
Počela sam već da korigujem ishranu, npr. danas sa doručkovala jedno kuvano jaje oko 7h, užinala šaku lešnika oko 10h i oko 13h pojela nešto što sam sinoć napravila za večeru (bareno belo isečeno na kockice, sa pečurkama, zlatnom mešavinom i ela sirom). I to je to za sad. Možda budem ponovo užinala lešnike, jer samo to ovde imam, dok sam na poslu. Večeras imam trening, verovatno ću jesti nešto pre treninga, još nisam smislila šta. Smem da pijem tursku kafu? Nju popijem svako jutro, nekad i 2-3 dnevno.
I razmišljala sam o sagorevaču, s obzirom da već treći mesec treniram i sad ću da redukujem ishranu, da li bih mogla da uzmem sad sagorevač?
I da još jedno pitanje, nisam primetila nigde ništa poput čorbice, supice ili tako nečeg, je l to ne sme da se jede?

Možeš da piješ kafu,ali ne ujutru na prazan stomak :)
Malo ti je jedno kuvano jaje za doručak. Zašto ne uzmeš neke žitarice I kuvano jaje-belance?
Vodi računa o koštunajvim plodovima zbog masti koje sa njima unosiš.
Bilo bi super da izračunaš svoj dnevni kalorijski unos i onda računaš koliko ti koja hrana iznosi.Tako nećeš pogrešiti.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 18 upita.