TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:15:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Stari vuk je jos u punoj snazi ;)  (Pročitano 4728 puta)
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #6 poslato: Jun 14, 2014, 08:15:15 posle podne »

Ne, ne. U isti šejk staviš i monohidrat i gejner.
Ako baš mora pljeska, onda okej :)
Pa ako te kreatin "radi", možeš da nabaciš par kilograma pošto njegovim korišćenjem dolazi to retenzije vode. E sad, ja ne poznajem tvoj organizam i ne mogu da ti ništa tačno kažem, jer je to sve individualno. Ali napredak će biti vidljiv sigurno, samo se pridržavaj mojih saveta i unosi dosta proteina i kvalitettnih ugljenih, i nema brige! :)
Aha..Znaci zajedno..i to nije stetno uopste? Koji kreatin da uzmem,preporuka???
Posto cu kombinovati gejner i kreatin,to ce onda biti bas dosta kalorija tako da ne bih trebao da se brinem za napredak,jer bi trebalo da nabacim koju kilu,stvarno ne znam nikoga koji je pio kreatine a da se nije barem malo rasirio :/
Imam gejnera za 30 dana-doza od 169gr po danu,tj jedan pun dozer...a kreatin sam mislio naruciti u petak.Tako da mi ostaje nekih 20 dana gejnera po dobijanju kreatina.Da li onda da opet skupim pare za novi gejner,ili..?
 Posto znam da se pije obicno vise puta na dan,znaci jednom prije,i drugi put posle treninga sa gejnerom zajedno?

Jos neki koristan savjet? Pozdrav :)
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #5 poslato: Jun 14, 2014, 06:40:17 posle podne »

Pocecu sa tim programom koji si mi predlozio.

Ali ne odgovori ti meni,da li je dobro,da pijem i kreatin monohidrat i gejner tj. da li da sacekam da popijem gejner,pa tek onda kreatin,ili da ga uzmem i kombinujem sa gejnerom??

Nema u skoli nista mesnato sem pljeskavice...da ima,uzeo bih ja naravno. Imam ionako samo 4 dana skole,nije puno.

Ujedno uz bolju ishranu,gejner i kreatin(ako mislis da mogu zajedno)..sta mislis,koliko bih mogao da dobijem kg,do recimo polovine septembra...za tacno 3 mjeseca? Pozdrav
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #4 poslato: Jun 14, 2014, 04:30:28 posle podne »

Ovsene sa mlijekom naravno? A sto se tice jaja-kajgana,ili bjelanca samo?
Pitao sam i na drugoj temi,ali evo ovdje i tebe..sad sam pri parama..da li treba da kupim i pijem (za neke 2 sedmice recimo) BCAA ili Kreatin monohidrat,.ide li zajedno sa gejnerom?

Do ponedeljka cu naci neki program za sebe,ako budem imao vremena,i zatim krecem redovno.Zanima me samo,koji si ti program koristio,ako si isao na masu naravno kao pocetnik?

Imam jos 4 dana skole pored toga,tako da cu morati malo promjeniti termine ishrane tokom ta 4 dana..pa sam mislio prije skole da pojedem ovsene(koliko gr)..i neku vocku,u skoli pljeskavicu,kuci par jaja sa salatom i kuvanim krompirom...zatim ide trening,posle gejner,posle toga neki obrok sa bijelim ili crvenim mesom..uzina neka(to cu proizvoljno..moze li neko orasasto voce recimo?),i za veceru sir mladi...Treba li da kupujem crni hljeb/integralni,ili ne? Ovo pitam za ta 4 dana.

Hvala unapred imenjace :) Pozdrav
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2014, 11:36:20 posle podne »

Imenjače, pa ne možemo tek tako da ti napišemo tačan plan ishrane bez poznavanja tvog organizma i slično. Ali okvirno, doručak neke ovsene i jaja, užina krompir i riba recimo, ručak pirinač i meso, posle treninga isto, večera nemasni sir+orašasto voće ili može riba i salata. Znači od ugljenih pirinač, krompir, ovsene, integralni hleb; protein jaja, meso, riba, sir, može ponekad i jogurt; masti maslinovo ulje, orašasti plodovi :)
Treba ti 4-6g ugljenih po kg telesne mase, 2-3g proteina po kg telesne mase i najviše 1g masti po kg telesne mase ako želiš masu, a predpostavljam da je odgovor na ovo pitanje DA, jer uzimaš gejner, a i dosta si mršav bar koliko kilaža govori. Moj ti je savet da držiš ugljene na minimum 5g po kilogramu, a da na teže dane treninga ideš i do 6g po kg, sa maksimalnim unosom proteina (ako dozvoljavaju finansije)

Meni je glavni problem taj,sto ne znam sta da jedem...uzecu ovo za primjer...pokusacu malo sa ovakvom ishranom..samo me sad zanima,postoji li tablica za UH,proteine,masti,itd...da bih znao koliko kolicinski da jedem ovih namirnica koje si naveo..uzimajuci u obzir tezinu od 74kg?
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2014, 05:31:47 posle podne »

Ok,ali ja planiram trening da imam rano ujutro..tako da prije toga mogu samo dorucak,zatim gejner..i onda da nastavim sa ruckom,uzina i vecera.
Sta tacno mislis pod tim "bez poznavanja tvog organizma"..?
Pozdrav
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2014, 04:36:58 posle podne »

Zdravo svima,prije svega da se predstavim,zovem se Milos,imam 17 godina,visok 199cm,tezak 74kg.

Prije par mjeseci sam takodje pitao za ishranu,ali samo okvirno,i tad sam mnogo neozbiljno pristupio i teretani i ishrani,pa sam ubrzo prekinuo sa svime.Medjutim,sad namjeravam da istrajem do kraja,dakla imam motivacije i volje.Danas sam otisao u teretanu prvi put posle 4 mjeseca,i planiram danas/sutra/prekosutra da radim sve grupe misica,radi privikavanja.

Od ponedeljka krecem sa nekim programom za masu.Takodje,sto mi je vazno,idem u skolu do sl. petka.I ja bih najradije od tog petka,poceo sa ishranom i treningom,za cijelo ljeto. Namjeravam ici oko 9h ujutro u teretanu,zbog vrucina.

Jos jedna bitna stvar je,da sam nabavio gejner(Super Mass Gainer),i danas sam ga prvi put probao. Pit cu ga svaki dan,naravno.Do petak namjeravam neku svoju ishranu primjenjivati,jer imam skolu,a i trening mogu tek posle skole.

Sad,najvise me kopka ishrana...Sta da jedem/kada/koliko? Sad znam da svi traze ono tipa,sta jedes i kada,ali ja namjeravam da sve mjenjam po svrsetku skole(za 7 dana),i zato zelim iz korijena da promjenim sve,i mislim da nema potrebe da pisem trenutnu ishranu..jer na nju znatno utice skola.

Zelio bih vase preporuke,ili neki okviran plan ishrane,sta/kada/kako,uzimajuci u obzir i gejner posle treninga.
Namjeravam znaci oko 9h ujutro ici u teretanu,i recimo oko pola 11 cu piti gejner. Sad me interesuje sta da jedem prije teretane,sta posle(i u kom vremenskom razmaku od uzimanja gejnera),uzina(?),i vecera...Ako vam nije tesko nesto okvirno napisati,jer krecem od nule,a ja cu se maksimalno potruditi da to ispostujem

Unapred hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.