TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:23:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc za pocetnika  (Pročitano 5233 puta)
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #18 poslato: Jun 21, 2014, 02:55:10 posle podne »

600 grama belog=126 proteina
jaja 4-5 = 20 proteina
pirinac 400 g =10-15  proteina
whey 50 proteina
i jos jedem grasak ovsene voce povrce
Skupim oko 200  grama dnevno a imam 75 kilograma . Mislim da je to dovoljno e sada ako unesem 200 g uh jel to nije nikakav problem ili ???
Da znam da povecam ako mi je potrebno.Sta se desava na primer da unosim 100 g ugljenih hidrata ? Ja hocu da dobijam na masi ali ne da dobijem kilo misica i kilo sala nego sto vise je moguce cistog misica.
Sačuvana
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #17 poslato: Jun 21, 2014, 01:04:18 posle podne »

jel su uh vazni isto koliko i proteini nzm sta da jedem da bi povecao uh . Mozda da jedem 250 g ovsenih ujutru??? Jedini izvor je pirinac i ovsene u tku dana . meso jaja sve to ima jako malo ili nema uopste, unosim oko 250 g u toku dana. O da,kaze mi keva da jaja ne valjaju da se jedu svaki dan. Jel ima istine u tome?Mogu da jedem koliko hocu to mi nije problem imam apetita da pojedem sveee :)) Ako treba i kilo pirinca xD
Sačuvana
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #16 poslato: Jun 21, 2014, 09:36:58 pre podne »

Recite mi koliko uh trebam da unesem preko dana ??? Za proteine znam 2 grama po kg a uh ja unosim oko 250 ja mislim koliko sam izracunao.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #15 poslato: Jun 20, 2014, 04:19:15 posle podne »

Ja popijem 2,5 litra pa navise . Jel trebam preko celog dana da popijem toliku kolicinu ili samo posle unosa kreatina. Probem mi je sto treniram oko 4 pa ne mogu 3 litre vode da unesem do 21 ali popijem 1,5 litar pa ujutru nastavim. Jel to dobro ili da pijem posle uzimanja kreatina dok ne legnem.

Ravnomerno unosi vodu tokom dana a malo vise tokom i posle fizicke aktivnosti. Ne komplikuj previse u vezi toga
Sačuvana
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #14 poslato: Jun 20, 2014, 02:24:25 posle podne »

Ja popijem 2,5 litra pa navise . Jel trebam preko celog dana da popijem toliku kolicinu ili samo posle unosa kreatina. Probem mi je sto treniram oko 4 pa ne mogu 3 litre vode da unesem do 21 ali popijem 1,5 litar pa ujutru nastavim. Jel to dobro ili da pijem posle uzimanja kreatina dok ne legnem.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #13 poslato: Jun 20, 2014, 01:55:11 posle podne »

5 gr. pre i 5 gr. posle treninga konstantno uzimas. Ne smanjujes doze. A pauzu od kreatina napravis posle 2-3 meseca. Neki idu i duze, i po nekoliko meseci. Ja obicno uzimam 2-3 meseca pa mesec dana pauze. Samo unosi dosta tecnosti.
Sačuvana
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #12 poslato: Jun 20, 2014, 01:50:10 posle podne »

Pijem trenutno 5 grama pre i 5 g posle treninga.Ne radim punjenje ono 20 g.Jel da pijem tako 6 dana 2  x 5 grama pa posle samo posle treninga ili da pijem uvek tako. Citao sam takodje da treba organizam da odmori 2-3 nedelje,posle mesec dana koriscenja... Jel to tacno?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #11 poslato: Jun 19, 2014, 06:17:53 pre podne »

Slozio bih se sa postom ispod, ponovis postupak. Takodje, mlaka voda bolje rastvori kreatin.
Sačuvana
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2014, 04:17:04 posle podne »

Ok Hvala :)) Jos 1 pitanje kreatin mi se slabo rastvara ??? Ja mutim mutim i tako popijem dok jos nije rastvoren . Jel ne smeta to ??
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Jun 18, 2014, 09:47:57 pre podne »

koliko grama dekstroze - okvirno uzmi 30-ak grama, to ti je kao jedna merica proteina... količina precizna zavisi od ciljeva, intenziteta treninga, potrošnje kalorija u toku treninga, ukupnog unosa hidrata u toku dana i dr.... tako da ne postoji odreĂ°eno u gram koliko treba da uzimaš, 30-ak grama je okvirno ok :)

ne moraš punjenje, slažem se...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2014, 06:37:51 pre podne »

Ne treba ti punjenje kreatinom. Uzimaj 5 grama pre treninga i 5 grama sa dexom posle treninga.
Sačuvana
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2014, 10:37:37 posle podne »

Aha Ok . Uzimam whey  posle treninga .. E sada radim punjenje kreatinom 20 g 4x5 grama jedna ujutru 1 pre treninga 1 posle treninga i 1 uvece. Recite mi da mesam sa dekstrozom samo posle treninga ili kako ??? Cuo sam da dekstroza pojacava uticaj kreatina. ali sam cuo da je dekstroza dobra samo posle treninga. Koliko grama dekstroze da uzimam:????
Sačuvana
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2014, 10:36:55 posle podne »

Aha Ok . Uzimam whey  posle treninga .. E sada radim punjenje kreatinom 20 g 4x5 grama jedna ujutru 1 pre treninga 1 posle treninga i 1 uvece. Recite mi da mesam sa dekstrozom samo posle treninga ili kako ??? Cuo sam da dekstroza pojacava uticaj kreatina. ali sam cuo da je dekstroza dobra samo posle treninga.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2014, 12:29:44 posle podne »

Kojim putem da unesem vise kalorija ? Ovde u obroku ima oko 2000 kalorija a meni trena otprilike 2800 ??? Sta da ubacim kaloricno a zdravo ? Trosim se dosta na poslu pa zato pitam ???

orašasti plodovi imaju dosta kalorija i jako su zdravi, možeš neki miks da napraviš - pa dodaš npr neko suvo voće zbog ukusa...

proteinski šejk popiješ ili čak neki gejner koji ima više kalorija (hidrata) ukoliko ne možeš više da jedeš...

sendvič neki možeš sam napraviti pa pojesti u pauzi...   prosto moraš količinski da povećaš hranu u toku dana :)  možda će ti biti lakše da to uradiš kroz više obroka u toku dana...
Sačuvana
nikolajoncic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2014, 03:25:47 posle podne »

Kojim putem da unesem vise kalorija ? Ovde u obroku ima oko 2000 kalorija a meni trena otprilike 2800 ??? Sta da ubacim kaloricno a zdravo ? Trosim se dosta na poslu pa zato pitam ???
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.325 sekundi sa 18 upita.