TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:11:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kalorijska bomba  (Pročitano 8838 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #21 poslato: Jun 19, 2014, 09:41:59 pre podne »

da li ima smisla raditi ovakve 'kalorijske bombe' svaki dan?  :o realno, to su šokovi za organizam, opterećenje u svakom pogledu, psihološki i fiziološki...

Jesti ko po kazni svaki dan, zarad nekih provizornih ''gejnova'' nema nikakve logike ni smisla. Ljudi su u stanju praviti grdne budalaštine da bi našli neku tajnu formulu ili recept kako da izmisle nešto novo kako da se doĂ°e do toliko željenog cilja. Letnja tela se prave ceo život, nekom treba manje vremena nekom više, zavisno od genetskih predispozicija. Preko jedne zime može da se turi dobra turšija i to je sve...

Na kraju krajeva nešto što definitivno ne može da se isprati na duže staze.

Kalorijska bomba za mene znači neki grdan džank koji nema za cilj da brojim koliko kalorija unesem da bi dobio kilograme, već da zadovoljim receptore koji su gladni prostog šećera i nezdravih masti. U tom smislu u stanju sam kad sam gladan čokolade u jednoj turi pojedem 3-4 king badem sladoleda, ili kad mi se prijede tradicionalna američka hrana 3-4 dupla čiza ;D to je u oba slučaja max. do 2000 kCal
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #20 poslato: Jun 19, 2014, 09:06:22 pre podne »

@Djoleeeee,
 Buraz, 1kg pirinča rasporedjen u toku dana za svaki obrok,
 a ne 1 kg po obroku, pobogu :D Da,mučno je. Verujem da 500-800gr
radi posao takoĂ°e.
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #19 poslato: Jun 19, 2014, 08:15:59 pre podne »

Naravno da jesi pomogao :) to je i moc cilj kad dobijem jos 10 kg samo na zimu cu se ugojiti sigurno..:)ipak, letnja tela se prave preko zime :D hvala svima na odgovoru i pomaganju :)
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #18 poslato: Jun 19, 2014, 12:01:39 pre podne »

@Street Workout

Ne znam sta bi ti rekao, imas raznih nacina ;D ja mogu samo reci sta sam ja radio i kako se odrazilo na mene, a to je, da sam jeo sve sto uhvatim u ruke, al bukvalno u tom smislu, jeo sam toliko ruzne i odvratne stvari, da se to jedva gutati moze, al cilj mi je bila "masa" jednostavno sam imao ogromnu zelju da dobijem na masi i tako sebi stavim u glavu, nema da ne moze, ima da moze i ima da nabacim mase i rokaj! Dnevni unos kalorija mi je uvek isao na minimalno 3000 kalroija ( ovo mi bude samo u slucaju kada nemam vremena i slicno ) al to je nista, jer sam pumpao svaki dan oko 4000 kalorija u sebe ( a ponekad sam i tu granicu prelazio ), al bas svaki dan, pri tom, kada sam otpoceo sa masom, skocio sam sa 76kg na 84kg ( u roku od 4 meseca ) posle toga sam dalje nastavio sa masom i stigao na 87kg, cisto da kazem, trenirao sam svaki dan, dan za odmor mi je bila nedelja.
Medjutim, posle toga sam odlucio ( kada sam dostigao svoj cilj za masu ) da se prebacim na definiciju, jer je ljepse ( po meni ) izgledati sto iscrtanije... jbg, ne kaze se dzabe "masa je mama" a "definicija tata  ;D" salu na stranu, ( da napomenem, i dalje dok sam na ovoj definiciji, svaki dan treniram, odmor = nedelja ) posle toga sam lagano smanjivao kalorijski unos, izbacivao polako iz ishrane neke stvari i dosao na to, da ne pamtim kad pojedem nesto slatko, grickalice i ae recicu prljave stvari ( jednostavno zacrtas sebi svoj cilj i to je to ) ja sam za ove stvari zacrtao sebi, da one ne postoje, neces ih jesti i tacka :D takodje, dal cu popiti nesto gazirano i slicno ( hljeb sam takodje skroz na skroz izbacio ) i eto me, sad drzim 81 - 83kg hvala Bogu i mnogo se ljepse osecam kad sam na definiciji, nego kad sam na masi bio, al otom potom, svako ima svoje zelje i ciljeve :)

PS. izvinjavam se na malo poduzi tekst i sto sam spomenuo tu defniciju, al reko ae cisto da kazem, kako i sta sam ja radio, da bi dobio na masi i sta sam posle te mase odlucio 8) al inace kad otpocnem da pisem, skoro pa se uvek raspisem kao blesav, mogao bi jos da pisem, al necu  ;D valjda sam ti, koliko toliko pomogao  ;D
« Poslednja izmena: Jun 19, 2014, 12:08:59 pre podne od strane MB » Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #17 poslato: Jun 18, 2014, 11:05:16 posle podne »

Drugar je išao pakovanje pirinča(1kg) dnevno uz svaki obrok i
fino ga je puklo mogu ti reći :) Za gejner kolko znam treba dosta kinte
jer piješ 15 doza dnevno pa bolje kupi par kg junetine pa jedi ko čovek.
Ja bi tako. Srećno.
Ma daj! Ko moze da pojede 3-4kg pirinca dnevno????? Ovo je apsurdno...

Unosi dosta UH iz pirinca, krompira... I prati napredak... Ja sam na primer jedno vreme jeo dnevno po 500gr pirinca i nisam mnogo dobijao na masi, svi smo razliciti...
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #16 poslato: Jun 18, 2014, 08:50:57 posle podne »

250gr ovsenih, 4 jajeta, pola litre mleka/jogurta, 2 banane, 20gr lanenog semena, sve u blenderu :) najbolja kalorijska bomba. ne osetis bukvalno, a skoro 2000 kcal ima :) i to sve dobre kalorije, plus ukusno je..sad jbg...mana je sto ces sigurno posle ici u wc, ali ako to predvidis, onda i to prestaje da bude problem. :)
probacu ovo sigurno, hvala :)..izvinjavam se na duplom postu
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #15 poslato: Jun 18, 2014, 08:49:10 posle podne »

Nasao sam resenje..400 gr pirinča na dan i 100 gr ovsenih za dorucak onda tu dodje jos 1060 kalorija iz gejnera ostalo unesem iz proteina i masti..:) nije bitno koliko se jede vec sta, zar ne   :P :P :P
Ne... Šalim se, i te kako :)
Ali bitno je i koliko, takoĂ°e
pa naravno :) dobra ekipa je ovde na forumu..odličan forum
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #14 poslato: Jun 18, 2014, 07:36:37 posle podne »

Nasao sam resenje..400 gr pirinča na dan i 100 gr ovsenih za dorucak onda tu dodje jos 1060 kalorija iz gejnera ostalo unesem iz proteina i masti..:) nije bitno koliko se jede vec sta, zar ne   :P :P :P
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Jun 18, 2014, 07:10:37 posle podne »

300gr pirinča sa 300g Nutele ili Linolade.nema bolje bombe!  ;D

Zoli, to ti je za jedan obrok ili? ;D :D
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #12 poslato: Jun 18, 2014, 07:07:45 posle podne »

250gr ovsenih, 4 jajeta, pola litre mleka/jogurta, 2 banane, 20gr lanenog semena, sve u blenderu :) najbolja kalorijska bomba. ne osetis bukvalno, a skoro 2000 kcal ima :) i to sve dobre kalorije, plus ukusno je..sad jbg...mana je sto ces sigurno posle ici u wc, ali ako to predvidis, onda i to prestaje da bude problem. :)
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2014, 01:12:59 posle podne »

Uzecu ovih dana blender ne znam pre sam isto jeo solidno po 5-6 obroka i dobijao na masi valjda tako dodje period ne znam..ispravicu sve to a gejner necu sad bolje kad zima bude pa mozda i dobijem koji kg..hvala momci
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2014, 01:09:39 posle podne »

Ne moze da poremeti metabolizam, mozes da imas eventualno problema sa zatvorom ako ga ne zvaces kako treba. Pored pirinca unosi i puno masti iz kostunjavog voca, ono ima duplo vise kalorija od proteina i UH.
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #9 poslato: Jun 18, 2014, 01:05:50 posle podne »

Meni je iskreno bas drago sto ovde ima toliko ljudi koji zele da pomognu :) svaka cast..ma ja nesto moram da menjam msm napredovao sam ja za 10 meseci 13 kg pocetnicka sreca bas..sad je naravno stalo jer treba jaca ishrana..inace cuo sam da ako se pirinac jede toliko cesto da moze da poremeti metabolizam, sad ne znam da li je to tacno :)?
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2014, 12:57:07 posle podne »

Drugar je išao pakovanje pirinča(1kg) dnevno uz svaki obrok i
fino ga je puklo mogu ti reći :) Za gejner kolko znam treba dosta kinte
jer piješ 15 doza dnevno pa bolje kupi par kg junetine pa jedi ko čovek.
Ja bi tako. Srećno.
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #7 poslato: Jun 18, 2014, 11:33:05 pre podne »

180 sam 64 imam..ne znam koliko unosim ali planiram kad bude zima neki gejner da uzmem tako sam se prosli put ugojio par kg :) meni kalorije nisu problem tj trebaju mi sto vise  :-X
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 18 upita.