TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:01:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje  (Pročitano 16341 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Januar 31, 2015, 07:58:50 posle podne »

Ma, što da ne, iskoristi tu kutiju kad je već povoljna, sigurno ti neće smetati. :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #10 poslato: Januar 31, 2015, 07:21:24 posle podne »

Da iskoristim temu.... da li moze Bio tech protein power da se koristi kao dodatak proteina u toku dana? Znam da je iz soje, da nije kvalitetan kao blend ali imam neku povoljnu kombinaciju pa rekoh da li da je iskoristim. Posle treninga pijem Scitec whey, ishrana mi je dobra ali bih pojacao jos malo unos proteina a isplativije mi je dosta ako ga unesem na ovaj nacin.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2014, 09:48:47 pre podne »

Da ne zapocinjem novu temu bespotrebno, a naslov ove mi su ucinio pogodnim za moje pitanje.  :)
Zanima me da li je ispravno da u danima treninga protein uzimam ujutru i uvece, a kada ne treniram jendom u toku dana, a moje pitanje se odnosi na to, kada popijem ujutru u danima kada treniram da li i doruckujem normalno ili mi je samo protein dovoljan ujutru?
Hvala unapred. :)

Pretpostavljam da računicu ukupnog dnevnog unosa proteina nemaš?   Hajde ovako, možeš da ispišeš npr jedan tvoj tipičan dan (ishrana u toku celog dana, od buĂ°enja do odlaska na spavanje) ili npr jučerašnji dan ako ti je lakše? 
Koliko jedeš kvalitetno meso, jaja, mladi sir, ribu...?   Da li su oni prisutni u bar 4 obroka u toku dana?

Protein nikako nije dovoljan sam po sebi za doručak. Verujem da su te zbunili kao i mnoge, ljudi koji promovišu svoje zamene za obrok kao idealnu zamenu za doručak. Nemoj to raditi.  Nemoj menjati nijedan obrok.  Kao dodatak, uz ovsene pahuljice npr, ujutru, ima smisla.  Ali ukoliko npr za doručak uneseš kvalitetne ugljene hidrate (npr crni hleb) i uz to proteine (3-4 kuvana jajeta npr) onda apsolutno nema potrebe da unosiš i suplement u tom trenutku. 

Zaključak: protein posle treninga (whey) pod broj 1.  A potreba za dodatnim proteinom u toku dana zavisi od potrebe, tj. od toga koliko proteina unosiš putem ishrane.
Ukoliko ga uzimaš izmeĂ°u obroka, ako ne stigneš da pojedeš nešto kvalitetno, onda možeš protein popiti i sa mlekom i dodatkom npr orašastih plodova (npr lešnici, bademi) jer masti usporavaju apsorpciju, a masti iz orašastih plodova su veoma zdrave. Inače posle treninga obavezno sa vodom.
1-2 puta dnevno uzimati protein je optimalno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #8 poslato: Novembar 26, 2014, 08:13:35 pre podne »

U danima treninga popij mericu posle treninga a drugu sam odaberi da li ćeš uveče ili ujutru. Ako uzimaš uz doručak onda možešna primer  uz taj obrok da smanjiš proteinsku hranu i da unosiš samo uh :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Novembar 26, 2014, 01:47:35 pre podne »

Da ne zapocinjem novu temu bespotrebno, a naslov ove mi su ucinio pogodnim za moje pitanje.  :)
Zanima me da li je ispravno da u danima treninga protein uzimam ujutru i uvece, a kada ne treniram jendom u toku dana, a moje pitanje se odnosi na to, kada popijem ujutru u danima kada treniram da li i doruckujem normalno ili mi je samo protein dovoljan ujutru?
Hvala unapred. :)

Daleko od toga da želim da nipodaštavam efikasnost proteinske suplementacije...ali biću "realno" iskren...proteinski suplement ti je najpotrebniji neposredno posle treninga sa "malo" prostih ugljenih hidrata...1 merica proteina i 1 banana srednje veličine...

Preduslov "napretka" je da imaš dovoljan unos proteina iz ishrane, u adekvatnom odnosu sa složenim ugljenim hidratima i zdravim mastima...proteinski suplementi su ipak samo dodaci osnovi, tj. ishrani...

Bitno je i o kom se proteinu radi( sastojci, izvori), whey( izolat, koncentrat, ili njihov mix, hidrolizat), kazein( protein mleka), blend( mešavina više "proteinskih izvora)?

Kakva ti je ishrana? Koliko gr proteina unosiš u toku dana? Hidrata? Masti? Šta očekuješ od proteinske suplementacije?

Doručak nikada ne preskači, proteinski suplementi su uglavnom izvori "brzo-dostupnih amino kiselina"( lako-svarljivih, brzo apsorbujućih, već tehnološki, tj. enzimski obraĂ°enih proteina, npr. surutke), dakle, da bi svom telu pružio malo duže i postepenije "oslobaĂ°anje" amino kiselina( krajnji produkti varenja proteina), osloni se na ishranu...tj. proteine visoke biološke vrednosti iz hrane...

Potrudi se da imaš bar još 4 kvalitetna "čvrsta obroka"...uz proteinski suplement...
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2014, 01:52:22 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Decolo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #6 poslato: Novembar 26, 2014, 01:03:58 pre podne »

Da ne zapocinjem novu temu bespotrebno, a naslov ove mi su ucinio pogodnim za moje pitanje.  :)
Zanima me da li je ispravno da u danima treninga protein uzimam ujutru i uvece, a kada ne treniram jendom u toku dana, a moje pitanje se odnosi na to, kada popijem ujutru u danima kada treniram da li i doruckujem normalno ili mi je samo protein dovoljan ujutru?
Hvala unapred. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2014, 04:15:16 posle podne »

Na ovom linku možeš pročitati nešto o srebrnim cenama.
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=91865.45
Sačuvana
envy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2014, 12:16:16 posle podne »

Gde mogu da nadjem opsirnije o tim srebrnim cenama i generalno popustima. Negde sam na forumu procitao (stari post je u pitanju) da su postojale i neke zlatne, srebrne kartice za redovne kupce
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2014, 10:15:45 pre podne »

Dodala bih samo jednu izmenu, dobijaš po srebrnoj ceni

"-Ukoliko maloprodajni kupac kupi 10 ili više čokoladica dobiće ih po sniženim – Srebrnim cenama.
-Ukoliko maloprodajni kupac kupi 20 ili više komada bilo kog gotovog napitka (RTD, L-Carnitin, Isotonični napici) ili kesica (NO reaktora i zamena za obrok) dobiće ih po sniženim – Srebrnim cenama.

- Ova Odluka se ne odnosi na kesice proteina"

Ako želiš veću količinu, predlažem ti da obavestiš prodavca u prodavnici u kojoj kupuješ , da ti naruče, ili da direktno sebi naručiš preko veleprodaje pansporta 021 820 245
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2014, 08:58:51 posle podne »

Kupuju se isključivo na komad. Odnosno, možeš kupiti celu kutiju, ali cena ostaje 12 kom x 290 din.

Možda ti je bolje da kupuješ protein u kesicama, ako već želiš tako nešto za poneti?
Sačuvana
letsdoit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2014, 05:32:32 posle podne »

http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/SP1224-Supreme-protein-bar.html
Jel ima da se kupi cela kutija ove proteinske cokoladice? :) Kontam da bi bilo jeftinije. :D
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 18 upita.