TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396011 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 06, 2024, 07:57:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 185929 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #489 poslato: Mart 27, 2015, 09:00:48 posle podne »

Ma da, inace slabo jedemo konzerve, to sam bzvz stavio. Nego me je zanimalo vise da li da preuredim jelovnik zbog tog ukupnog broja kalorija ili da ga ostavim ovako tj da li da nastavim da racunam ovako x4 i x9 ili da racunam kao sto je Gym Hater racunao?

Kalorije nazivan slepim orijentirom...tj. okvirnom orijentacijom...drži se grama po kg svakog makronutrijenta...naravno, nijedna od ovih metoda nije apsolutno precizna ili tačna, jer npr. u stanju ketoze 1gr masti ima čak i manje od 9 kCal...čak i doba dana, stepen fizičlke aktivnosti utiče na "pretvaranje energije" iz makronutrijenata...zato bez krajnosti...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #488 poslato: Mart 27, 2015, 08:50:26 posle podne »

Ma da, inace slabo jedemo konzerve, to sam bzvz stavio. Nego me je zanimalo vise da li da preuredim jelovnik zbog tog ukupnog broja kalorija ili da ga ostavim ovako tj da li da nastavim da racunam ovako x4 i x9 ili da racunam kao sto je Gym Hater racunao?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #487 poslato: Mart 27, 2015, 08:10:26 posle podne »

Ne znam da li je prava za moje pitanje! Trenutno sam sa ishranom na masi, dobio sam nekih 10 kg. E sad moje pitanje je kad stati, tj da li je bolje raditi manje a cesce rotacije bulk/definicija ili ici ekstremnije......

Baš kao što je PeĂ°oni "poentirao"...šta kaže ogledalo? Da li je u pitanju čista mišićna masa ili možda i malo...malo više "masno-vodene" izolacije...

Sve zavisi od ciljeva? Dakle, proceni sam da li je vreme za definiciju ili ne...jedna slika govori više od hiljadu reči, tako da...može neka slika?

Po pitanju rotacija, kao i te podele na "cikluse rada na masi", tj. "definiciji"...preporuka za DETALJNO ČITANJE... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html

S obzirom da si "rekreativac", sam odreĂ°uješ šta su ti prioriteti...ali ide leto...vreme "pokazivanja tela"( bazeni, plaže...), tako da je možda vreme za cut?

Kako ti je ishrana izgledala?

_________________________________________________________________________________________________________________

A jel da smanjujem onda te kalorije? Po Gym Hateru je u debelom suficitu :D

Bez podizanja uzbune najvišeg stepena...zato kažem, lakše je orijetisati se kada je u pitanju sveža riba, nego konzerve...a i sveže je svakako bolje, zar ne?

Samo logički i bez krajnosti...
« Poslednja izmena: Mart 27, 2015, 08:17:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #486 poslato: Mart 27, 2015, 06:39:23 posle podne »

Daj fotku da procenimo, ovako u prazno nema vajde, zavisi kakva 10kg si dobio, mozda su 8 samo voda :) (karikiram)
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #485 poslato: Mart 27, 2015, 06:34:24 posle podne »

Ne znam da li je pravo mesto za moje pitanje! Trenutno sam sa ishranom na masi, dobio sam nekih 10 kg. E sad moje pitanje je kad stati, tj da li je bolje raditi manje a cesce rotacije bulk/definicija ili ici ekstremnije......
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #484 poslato: Mart 27, 2015, 06:30:09 posle podne »

Ne znam da li je prava za moje pitanje! Trenutno sam sa ishranom na masi, dobio sam nekih 10 kg. E sad moje pitanje je kad stati, tj da li je bolje raditi manje a cesce rotacije bulk/definicija ili ici ekstremnije......
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #483 poslato: Mart 26, 2015, 11:33:19 pre podne »

A jel da smanjujem onda te kalorije? Po Gym Hateru je u debelom suficitu :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #482 poslato: Mart 26, 2015, 11:29:41 pre podne »

Evo plana ishrane koji sam joj napravio. Dan sa vise kalorija je kad ne trenira a dan sa manje kalorija je kad trenira.

http://s4.postimg.org/ud8krqthp/Untitled.png

S tim sto nema svaki dan isto vreme kad trenira pa sam joj hidrate stavio ovako pa kad mi kaze kada ce tacno da trenira onda bih joj u obroku pre treninga malo smanjio hidrate a povecao ih u obroku posle treninga.


Sve u svemu dobro deluje...unos hidrata najjednostavnije podeli na prvi obrok, obrok pre treninga i obrok posle treninga...

Manje konzervi vise sveze ribe...skusa, pastrmka, oslic, losos...

Biljne proteine nema potrebe da racunas...navedene zamerke naseg druga Hatera se uglavnom odnose na "ne tako bitne detalje", osim ovog dela sa tunjevinom, gde i to treba racunati...ne zaboravi da je tuna bogata (zdravim) mastima,a jos ako je iz konzerve, tu je i dodatno ulje koje i po "odlivanju" ostane "prisutno" u manjim kolicinama...
« Poslednja izmena: Mart 26, 2015, 11:35:06 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #481 poslato: Mart 26, 2015, 11:09:47 pre podne »

2356 kcal ovaj levi :D Ne gledaj namirnice po tome sta je dominantno u njima pa samo to uracunas. belo meso ima proteine ali i par grama masti.
tako isto za tunjevinu racunas proteine a ima masti koliko hoces. Uzmi ovu gramazu pa samo kalorije sracunaj i dobices isto kao ja.
Od pirinca racunas samo Uh a tu takodje imas proteine koji se racunaju kada idu zajedno sa belim mesom. :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #480 poslato: Mart 26, 2015, 09:55:35 pre podne »

Evo plana ishrane koji sam joj napravio. Dan sa vise kalorija je kad ne trenira a dan sa manje kalorija je kad trenira.

http://s4.postimg.org/ud8krqthp/Untitled.png

S tim sto nema svaki dan isto vreme kad trenira pa sam joj hidrate stavio ovako pa kad mi kaze kada ce tacno da trenira onda bih joj u obroku pre treninga malo smanjio hidrate a povecao ih u obroku posle treninga.
« Poslednja izmena: Mart 26, 2015, 09:59:20 pre podne od strane belgrade style » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #479 poslato: Mart 25, 2015, 01:08:40 posle podne »

Najvise radi split samo sto radi 4 dana jer za noge treba 1 ceo trening. Puls se trudi da prati ali bez pulsmetra. Hvala Slavisa.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #478 poslato: Mart 25, 2015, 12:10:01 posle podne »

U vezi treninga moja preporuka bi bio split sistem( akcenat na osnovne vezbe, cak i kruzni trening moze biti dobro resenje)...3 puta nedeljno trening sa opterecenjem, 3-6 puta nedeljno kardio...nadam se da ima mogucnosti za pracenje pulsa?

Navika cini cuda...samo polako...razuman deficit, pa rotacije...bez krajnosti i nerealnih ocekivanja...

Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #477 poslato: Mart 25, 2015, 12:07:31 pre podne »

Ledja
Grudi
Noge
Ruke
Ramena

kardio u danima treninga posle tegova bajs + steper

Ovako je u danima kada moze da iskombinuje sa poslom a u nedelji kad ne moze toliko dana onda gledam da odradi sve grupe pa radi po 2:

ledja, triceps
grudi, biceps
noge
ramena + malo jaci trening za stomak (stomak radi 2-3 puta nedeljno ali ovaj dan nadetaljnije)
kardio isto posle treninga kao sto sam gore napisao

Planirao sam je ovako jedno vreme sa ishranom a onda na rotacije, malo da se navikne na gramaze jer kod rotacija mora bas da vodi racuna o tome.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #476 poslato: Mart 24, 2015, 11:48:44 posle podne »

Može...kako si joj planirao treninge?

A postepen prelazak na rotacije?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #475 poslato: Mart 24, 2015, 11:44:45 posle podne »

Ako su joj hidrati 2-3g onda ce to ici od 1370kcal do 1770kcal. Da joj te dane sa najmanje kcal ubacim kad trenira a kad ne trenira da joj malo povecam UH do tih nekih 1700kcal?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 14 upita.