TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 05:02:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: suplementi  (Pročitano 18520 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #37 poslato: Jul 18, 2015, 09:56:41 posle podne »

Probaj pa ćeš videti, ako bude bilo potrebe ili kasnije na spavanje ili ranije na trening.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #36 poslato: Jul 18, 2015, 09:14:16 posle podne »

Mislim da tebi još uvek nije bio potreban ST, da si malo požurio sa njim. Ako ga uzmeš kasno zbog kofeina i ostalih psihostimulansa u njemu bice ti teže da zaspiš, zato je bolje da ti trening ne bude kasno uveče.

Pa znas kako, i ja mislim da sam pozurio ali sta cu, takav sam, sve volim odjednom i to mi je mana, valjda nece skoditi.
Trening radim oko 6-7 tako uvek, i nadam se da nije to mnogo kasno s obzirom da lezem oko 1-2
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #35 poslato: Jul 18, 2015, 03:27:13 posle podne »

Mislim da tebi još uvek nije bio potreban ST, da si malo požurio sa njim. Ako ga uzmeš kasno zbog kofeina i ostalih psihostimulansa u njemu bice ti teže da zaspiš, zato je bolje da ti trening ne bude kasno uveče.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #34 poslato: Jul 18, 2015, 02:51:13 posle podne »

Imam malo jaci pritisak,e sad interesuje me animal cuts kakav je sagorevac,sa cime da ga uparim da ne izgubim masu sto sam dobio gore(ramena grudi)?

Drug je koristio Animal Cuts, e sad ne znam da li baronise ili ne, uglavnom pio je po 3-4-5 litara vode na dan da mu to ne ode na bubrege. Tako da najbolje ce ti reci Slavisa u vezi toga..
A kako to AC ide na bubrege ?

Druze, ako bas zelis neko objasnjenje dacu ti broj tog momka pa ga pitaj, nisam ja ovde postar, lepo sam napisao "ne znam da li je istina ili baronise" samo prenosim pricu, valjda ste vi tu koji ste upuceniji od mene u to da mi kazete da li je istina ili ne.
Takodje sam cuo da Shock Therapy koji sam uzeo, da te svrbi koza od njega i da ne mozes uvece da spavas jer te samo radi da treniras. Da li je istina i kakva su vasa iskustva?
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #33 poslato: Jul 17, 2015, 10:17:00 posle podne »

Imam malo jaci pritisak,e sad interesuje me animal cuts kakav je sagorevac,sa cime da ga uparim da ne izgubim masu sto sam dobio gore(ramena grudi)?

Drug je koristio Animal Cuts, e sad ne znam da li baronise ili ne, uglavnom pio je po 3-4-5 litara vode na dan da mu to ne ode na bubrege. Tako da najbolje ce ti reci Slavisa u vezi toga..
A kako to AC ide na bubrege ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Jul 17, 2015, 09:41:43 posle podne »

Imam malo jaci pritisak,e sad interesuje me animal cuts kakav je sagorevac,sa cime da ga uparim da ne izgubim masu sto sam dobio gore(ramena grudi)?

Drug je koristio Animal Cuts, e sad ne znam da li baronise ili ne, uglavnom pio je po 3-4-5 litara vode na dan da mu to ne ode na bubrege. Tako da najbolje ce ti reci Slavisa u vezi toga..

Hvala na savetu...ali naš forumaš koji se raspituje oko suplemenata ima problem sa krvnim pritiskom, a koristi i terapiju za isti, beta-blokator...sagorevači iz grupe "stimulativnih"( termogenici i kompleksni sagorevači), poput Animal-cuts mogu imati niz interakcija sa "stanjem" odnosno terapijom...

Za sada naše preporuke usmeravamo na korekciju ishrane i kardio trening...a i trening sa opterećenjem, kao glavni stimulans za očuvanje postojeće mišićne mase u ovoj fazi( a i doprinos "deficitu", jer se i na trening sa opterećenjem "troše kalorije")...a dovoljna hidratacija uvek neophodna...
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #31 poslato: Jul 17, 2015, 04:50:34 posle podne »

Imam malo jaci pritisak,e sad interesuje me animal cuts kakav je sagorevac,sa cime da ga uparim da ne izgubim masu sto sam dobio gore(ramena grudi)?

Drug je koristio Animal Cuts, e sad ne znam da li baronise ili ne, uglavnom pio je po 3-4-5 litara vode na dan da mu to ne ode na bubrege. Tako da najbolje ce ti reci Slavisa u vezi toga..
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Jul 16, 2015, 11:17:05 posle podne »

Hvala, cucemo se mi jos..poz

Možemo i detaljnije po pitanju preporuka oko modifikacija načina ishrane i treninga u cilju skidanja masnih naslaga...

Preporuka za detaljnije čitanje oko načina ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #29 poslato: Jul 16, 2015, 01:18:07 posle podne »

Hvala, cucemo se mi jos..poz
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Jul 16, 2015, 12:58:54 posle podne »

Planirao sam 5gr pre i 5gr posle,planiram skidanje masnih naslaga posto imam visak  a i ujedno  defielniciju misica,mislio sam da uzimam kreatin zbog oporavka misica ja planiram da smrsam ali i da uvecam misicnu masu,e sad ako imas neki savet ili predlog rado cu oslusati jos da kazem da sam pocetnik u svemu tome.Hvala?

Povecanje misicne mase i skidanje masnih naslaga u isto vreme je najprostije receno nemoguce!

Osnovu procesa skidanja masnih naslaga cini "kontrolisan" kalorijski deficit( dominantno na racun ugljenih hidrata)...dakle,unos "energije" je manji od potrosnje...deficit ostvarujes na racun ishrane i kroz kardio trening...a najbolji stimulans za ocuvanje misicne mase je trening sa opterecenjem( trening hipertrofije)...

U tim uslovima najbolje sto mozes da uradis je da se potrudis da kroz razuman deficit ocuvas koliko je to moguce postojece misicne mase - trening sa opterecenjem( trening hipertrofije) + dovoljan unos proteina i zdravih masti, dok hidrati sluze za manipulaciju...

Dakle, sto manji gubitak postojece misicne mase( koji je neminovan) uz sto izrazeniji gubitak masnih naslaga...  ;)

A da bi se definisao, moras da imas dovoljno misicne mase koja ce omoguciti "amortizaciju" iste u ovoj fazi...
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #27 poslato: Jul 16, 2015, 12:39:37 posle podne »

Planirao sam 5gr pre i 5gr posle,planiram skidanje masnih naslaga posto imam visak  a i ujedno  defielniciju misica,mislio sam da uzimam kreatin zbog oporavka misica ja planiram da smrsam ali i da uvecam misicnu masu,e sad ako imas neki savet ili predlog rado cu oslusati jos da kazem da sam pocetnik u svemu tome.Hvala?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Jul 15, 2015, 11:32:25 posle podne »

Poz.hteo bih da koristim kreatin medjutim visok sam 179 a tezak 104,a preporucuje se da se koristi sa dekstrozom dali mogu da koristim kreatin bez dekstroze,uzeo sam kreatin monohidrat.hvala.?

Zavisi, kada bi koristio dekstrozu i koliko...

Sve u svemu dekstroza je najbitnija u pwm, 15-30 gr dekstroze je idealano( već 15 gr daje potreban efekat), taman da ograničen( kontrolisan) insulinski "skok" koji će doprineti tome da samo dekstroza( glukoza), voda, amino kiseline, kalijum i naravno kreatin stignu tamo gde je to potrebno - naši mišići...

Sa druge strane, smatra se da kada je unos hidrata na zavidnom nivou, "preterivanje sa dekstrozom" nije potrebno...čak se smatra da dektroza u pwm nije neophodna...

Više nije bolje, kada je dekstroza u pitanju...

Kako si planirao da uzimaš kreatin? Klasično punjenje? Ili 5 gr pre i 5 gr posle treninga? Radiš na skidnju masnih naslaga...ili...?

Zašto baš kreatin?
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #25 poslato: Jul 15, 2015, 09:57:44 posle podne »

Hvala!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #24 poslato: Jul 15, 2015, 08:50:30 posle podne »

Od 15g posle treninga nećeš ništa dobiti na kilazi ne moraš da brineš.
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #23 poslato: Jul 15, 2015, 08:18:12 posle podne »

 da ne dobijem jos vise na kilazi zbog dekstroze
« Poslednja izmena: Jul 15, 2015, 08:21:26 posle podne od strane Nemanja GuÅ¡ić » Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.