TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:30:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko moje ishrane  (Pročitano 5272 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #25 poslato: Avgust 08, 2014, 06:33:00 pre podne »

Poz ljudi...evo mene opet :) Opet mi je potrebna vasa mala pomoc :) Ovako...juce sam ubacio integralni pirinac u ishrani,ne stavljam vise neskvik ili neke druge gluposti... Primetio sam da je INTEGRALNI PIRINAC nekako tezi od obicnog...malo se zeludac vise namuci da ga svari :) ali dobro...citao sam da je mnogo bolji od obicnog (belog) a i vi ste mi sami rekli... E sad...treba mi pomoc oko barenog belog mesa.... znate li neki recept za neki SOS,kako bih mogao lakse da pojedem meso... Samo belo meso,bez icega,nema sanse...
Ne moras ga kuvati. stavi par kapi ulja na teflon, prebrisi ga ubrusom i ispeci piletinu na tome. Pre toga je zacini Kotanji zacinom. Ima toliko vrsta da ti belo meso nece nikad dosaditi. Ili je zacini,uvijes u foliju, u plen pa u rernu.
Sačuvana
sara1712
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #24 poslato: Avgust 07, 2014, 06:03:05 posle podne »

Mozes da prodinstas malo crnog luka i onda dodas piletinu iseckanu na komadice i dolijes vodu i ostavis da se skuva tako. I dodas neki zacin po zelji, ja stavim malo bibera, meni je bas ukusno, ne bude suvo
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #23 poslato: Avgust 07, 2014, 06:01:19 posle podne »

nadji i procitaj robert sto je preveo text o tome koji pirinac da konzumiramo, beli ili integralni. beli je 2 puta jeftiniji, skuvas ga za 10 min. sosevi su uglavnom masni, mada imas da kupis i one sa 0 kcal ali 355 ml kosta oko 650 din + prevoz 150 din. salata uvek dobrodosla da ''podmaze'' suvu piletinu. ja volim po belom mesu da razmazem senf, eto to mi dodje kao neki ''sos''.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Pidikanac3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #22 poslato: Avgust 07, 2014, 05:51:45 posle podne »

Poz ljudi...evo mene opet :) Opet mi je potrebna vasa mala pomoc :) Ovako...juce sam ubacio integralni pirinac u ishrani,ne stavljam vise neskvik ili neke druge gluposti... Primetio sam da je INTEGRALNI PIRINAC nekako tezi od obicnog...malo se zeludac vise namuci da ga svari :) ali dobro...citao sam da je mnogo bolji od obicnog (belog) a i vi ste mi sami rekli... E sad...treba mi pomoc oko barenog belog mesa.... znate li neki recept za neki SOS,kako bih mogao lakse da pojedem meso... Samo belo meso,bez icega,nema sanse...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Jul 30, 2014, 01:44:47 posle podne »

Inace, nemoj ovo shvatiti kao "must have preporuke"...da, suplementacija je bitna, ali bez kvalitetne "osnovne" ishrane nista...dakle, NA PRVOM MESTU MESO, RIBA, MLEKO I MLECNI PROIZVODI, JAJA...pa tek onda whey, kazein i sl.

Cisto kao podsetnik http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/osnovna-pravila-ishrane.html
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #20 poslato: Jul 30, 2014, 12:19:17 posle podne »

Vegetu na pirinac. Ili uzmes one extra ljute chili soseve, ja nekad stavim 3-4 kapi, rastura kako je ljuto. Za promenu. Ili na pirinac dok je jos topao naspes malo prirodnog soka od paradajza. Nesquick je shit. Bar meni.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #19 poslato: Jul 30, 2014, 12:15:07 posle podne »

Probaj da jedes belo na teflonu sa salatom i cokoladu. Ako ti se svidi stavi u taj pirinac, inace od neskvika mozes samo mast da dobijes misice ne.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Pidikanac3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #18 poslato: Jul 30, 2014, 12:05:57 posle podne »

Auu coveceee...ima da se nadujem od pirinca :DD E tako cu i ja da probati da ga kuvam.... E sad posto ja ne pijem gazirano,alkohol,ne jedem hleb,pice i ostala sra.. i ne koristim beli secer... da li je problem ako u pirinac ubacim malo Neskvika ? Opet on mi malo zasladi taj pirinac... Pa ako ne uzmem kazein,uzecu ella sir i jos neke namirnice...citao sam da pred spavanja ne bi bilo pozeljno da se uzima hrana sa UH ...samo sto vise proteina... Kao sto sam naveo a i Slavisa mi je sam rekao...za veceru cu uzeti ella sir sa nemasnim jogurtom i 5 belanaca. A sto se tice wheya,valjda ce se skupiti para dok ovo ne potrosim :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #17 poslato: Jul 30, 2014, 12:00:09 posle podne »

Whey protein vec imam :)) Napisao sam dole u prvom postu moje ishrane da koristim whey sa kreatinom odmah posle nocnog sna i odmah posle treninga. Auuu coveceeeee sirovi pirinac.... Pa ako budem bario 400g sirovog pirinca,pa to ce biti puna serpa pirinca :D Ko to pojede bog te mazo :DD
Ja ga kuvam 10-12 min u prokljucaloj vodi da ne bi ''prerastao''. U pocetku ti mozda bude cudno kao necu moci da pojedem itd, a sada bih dnevno mogao kilu kladim se. Znaci vec imas whey, skupljaj pare za novi ili ulozi u klopu ako imas jos dosta u tom pakovanju Totalno bez veze i whey i kazein za REKREATIVCA . A mozes i da porucis jos jedan whey ako imas odma pare, meni to ne bi bilo prvi put :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Pidikanac3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #16 poslato: Jul 30, 2014, 11:56:01 pre podne »

Whey protein vec imam :)) Napisao sam dole u prvom postu moje ishrane da koristim whey sa kreatinom odmah posle nocnog sna i odmah posle treninga. Auuu coveceeeee sirovi pirinac.... Pa ako budem bario 400g sirovog pirinca,pa to ce biti puna serpa pirinca :D Ko to pojede bog te mazo :DD
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Jul 30, 2014, 11:48:42 pre podne »

Slazem se sa Pechom, bolje daj pare za whey nego za kazein. Whey mozes i posle treninga (kada je najpotrebniji), sa ovsenim, a pred psavanje ga mozes pomesati sa Ellom, ili sa njim uneti bademe ili neke druge zdrave masti koje ce ga ''usporiti''. Mozes cak pogledati i neki povoljniji blend,ako su ti problem finansije trenutno.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #14 poslato: Jul 30, 2014, 11:46:04 pre podne »

Mislili smo na sirov pirinac ja msm da sam ti vec napisao ali nisi lepo citao :) Po meni mnogo bolja varijanta da kupis whey a ne kazein jer jer whey mozes da koristis za dorucak sa ovsenim i posle treninga a kazen samo uvece. I znam dosta nas koji nikad kazein nismo pili a napredovali smo. I sve sto budes video na netu o nutritivnim vrednostima i kalorijama podrazumeva se sirova hrana, ako je bas izuzetak onda ce da ti napisu kuvano-peceno.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Pidikanac3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #13 poslato: Jul 30, 2014, 11:29:49 pre podne »

Ma sve je ok momci ;)) Pa vi trosite svoje vreme,da bi mi pomogli... ;))) Slavisa znam da si rekao za kazein,ja sam na kazein i mislio :D samo sto nisam napisao :D Dok ne budem skupio lovu za kazein,ubacicu pre spavanja ella sir,nemasni jogurt i 5 belanaca. Za jaja mi je bar lako :D Kao sto sam naveo,izbacicu krompir,ubacicu pirinac... Sto znaci da bi pirinac jeo 4 puta na dan npr po 100-130 grama... sa junetinom,piletinom,tunjevinom i sa jajima... time cu i povecati unos UH,kao sto je Pecha rekao da je pozeljno,ali ne smem od jednom,nego cu postepeno da povecavam...i praticu svoje telo,da vidim kako reaguje na toliko veliku kolicinu UH... Zeza me malo sto imam samo 3x nedeljno trening ali dobro... U danima treniranja cu povecati UH a u danima pauze cu malo smanjiti ... Za neki dan,sastavicu konacni plan ishrane,pa cu vam ovde napisati,nadam se da ce biti ok...valjda sam naucio nesto iz svega ovoga sto ste mi rekli ;) Imam samo jos jedno pitanje,kada kazemo da pirinac na 100g ima 75g UH da li mislimo na BARENI PIRINAC ? tj vec pripremljen pirinac... Mislim da znate sta hocu da kazem :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #12 poslato: Jul 30, 2014, 01:44:20 pre podne »

Dobro Slavisa znam da zvuci malo grubo ali to ce mu ustedeti dosta kinte i docice do cilja! Sa onom ishranom...jednostavno ne znam sta bi bilo jer 220-230g uh nije dovoljno za masu a opet 290g proteina je previse cak i za dijetu na njegovu kilazu. Znaci radis masu- spustas proteine na oko 1,5g po 1kg telesne mase i dizes uh na oko 4,5 pa i 5 g po 1kg telesne mase (znaci sa tvojih 82kg trebalo bi okvirno da unosis 370-400 g UH i 130 g proteina, preostale kalorije doteruj mastima. Radis defku- spustas UH u zavisnosti od dijete, staza u teretani itd. i podizes proteine. Pod proteinima mislim samo na one ''prave'' koje sam malo pre naveo, ja ove druge i ne brojim.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jul 30, 2014, 01:27:29 pre podne »

Wooow...polako ljudi, ovde smo svi sa istim ciljem...niko se nije rodio sveznajuc, svi gresimo i ucimo na svojim greskama...ishrana, ovakva, treba da ti postane rutina, dakle svakog dana u mesecu, svakog dana u godini...da, hidrati su carobni kljuc za dobijanje na misicnoj masi...dakle, najveci deo energije ide iz hidrata "u periodu za masu"...time se telo cuva katabolizma u kome bi posegnulo za "rezervama" proteina u misicima, taj "pozitivan balans" hidrata u odnosu na proteine je kljuc zadrzavanja postojece misicne mase i dodavanja nove!

I Pidikanac, ne zaboravi povremeno i neku vocku...citrusi,pomorandza, grejp, kivi...i po neka jabuka...prirodni vitamini, pektini, flavonoidi koji su odlicni za jacanje imuniteta i prevenciju nekih vrsta karcinoma...

Kad sam napisao protein sa kazeinom...mislio sam da proteinski prah-kazein...npr. http://www.pansport.rs/Proteini/Proteini-iz-drugih-izvora/SN676-Pro-Long.html

A 5 belanaca i 100 gr ella sira moze biti ok kao obrok pred spavanje...umesto proteinskog praha na bazi kazeina...
« Poslednja izmena: Jul 30, 2014, 01:30:08 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.