TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:41:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko moje ishrane  (Pročitano 5273 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #10 poslato: Jul 30, 2014, 12:46:08 pre podne »

Nije ni cudo sto ne mozes da priustis sebi ''svu hranu od jednom'' kako si rekao, kada ne znas da kupujes i da se organizujes. Izvini ako malo ostro zvuci ali ovo ce ti biti od pomoci veruj mi :)
Gle, napisao si dole da sa tvojom klopom jedes 290g proteina i 230g uh, koliko kosta protein a koliko uh ? 1kg belog pirinca (750 g uh) kosta 75 din a 750g proteina (nek je piletina) 1500din. E sad i to da proteini vise ulaze u ishranu od UH je ok i ja to sam trenutno radim ali ako hoces da smrsas a ti oces da dobijes koju kilu. idi dnevno 120-130g PRAVIH proteina (meso, jaja, riba, posni sirevi, prot. prah), UH slobodno 4,5 g po 1kg telesne mase a masti drzi oko 15% i nemoj puno da se opterecujes sa njima. I iskreno, ne isplati se kupovati bademe, orase, lesnike 100g oko 150 din, e sad ako ti imas da se rasipas onda uzmi nemam nista protiv. :D I da, dobio sam neki osecaj da ti mislis da je kolicina proteina presudna u dobijanju misica a masti i pogotovo UH da nisu. Da li sam u pravu ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Pidikanac3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Jul 30, 2014, 12:30:33 pre podne »

Slavisa hvala ti puno...puno si mi pomogao...ovu moju ishranu cu da korigujem,izbacicu krompir,ubacicu pirinac,jednom obroku cu dodati bademe,lesnike...sto se tice junetine,videcu u sto skorije vreme da je ubacim,tako da cu jedan obrok imati belo meso a u drugi obrok junetinu...pre spavanja cu da izbacim UH i ubacicu ella sir sa nemasnim jogurtom i sa jednom dozom proteina. Ne mogu sve namirnice od jednom da priustim,zbog finansija.... Javicu se da kazem da li ima napretka ;) Pecha voleo bih da dobijem jos koji kilogram,po mogucnosti sto kvalitetnije da bude...ja se ne spremam ni za kakvo takmicenje i necu moci svakog meseca da odvajam tolike pare za ishranu...jbg...tako da bih voleo da se jos malo ugojim i da pristojno izgledam...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2014, 10:18:22 posle podne »

Pikadinac da te pitam ja nesto, sta ti ustvari hoces ? Prvo si hteo dijetu ok, sad oces misicnu masu i da gubis stomak (mast) u isto vreme ? Jako tesko.I tu kao misicnu masu radis sa  220-230g UH ? Ako hoces misicnu masu 15% masti-zdrave ofc., preostale kalorije deli 1:2 u korist UH.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2014, 03:46:25 posle podne »

Eh, da kardio u danima odmora je sasvim ok...sad videh da si i to pomenuo  ;D

30 min ce biti sasvim dovoljno...ako planiras trcanje...evo predloga..."Čuveno je ono trik pitanje -Ko ima manji procenat masti? Maratonac ili sprinter?Gotovo svi pogreše i odgovore –Maratonac a istina je da sprinteri imaju manji procenat a nikada ne trče duge staze!!!! "

Misli o tome...sprintom do snova  ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2014, 03:23:00 posle podne »

I da, crveno meso iako ga mnogi pljuju, etiketiraju ga kao kancerogeno, da podize nivo holesteroa i sl., sve su to delimicne (ne)istine...crveno meso je dobar izvor gvozdja(ljudsko telo ga najbolje koristi) i kompletnih proteina, izvor "prirodnog" kreatina...jedan obrok dnevno posveti ovom mesu tako da bi to bio odgovor na tvoje pitanje sa pocetka o konjetini i junetini...

Od suplemenata topla prepruka za Natrolov http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html, 1 dnevno uz obrok...

Kao i esencijane omega-3 http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html, 2 puta na dan uz obrok...

Isto tako ako imas mogucnosti, smanji unos konzervirane ribe( tuna i sardine)...skusa, oslic, pastrmka, losos, za promenu, naravno, ako imas mogucnosti...

Povedi racuna i o dijetnim vlaknima...tako da se opet vracamo na integralni pirinac, povrce...

Da li radis kardio?
« Poslednja izmena: Jul 29, 2014, 03:41:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2014, 02:17:44 posle podne »

Moram da se vratim na krompir...da bi uneo npr. 200 grama hidrata,potrebno ti je 1 kg krompira, ko to jos moze da pojede onako "glatko"...

da, sto se tice smanjenja hidrata u danima kad ne treniras to je ok...

da, ok je ishrana...solidno koncipirana...tunjevinu bih ubacio "za vece" sa nekom salatom, povrcem-brokoli, kelj,paradajz...

pred spavanje mozes da ubacis i neki izvor kazeina koji ce ti dati "sporo-oslobadjajuce" amino kiseline tokom noci(ella sir, ili proteinski suplement- sa kazeinom)...

Nije ti neophodna faza punjenja za kreatin...s obzirom da uzimas i Expand, koji u sebi vec ima kreatina, ogranici doziranje ( 10 gr dnevno)...dekstrozu mozes u manjim kolicinama do 30 gr(posle treninga), ipak ce dati skok insulina koji ce usmeriti kreatin tamo gde treba...

Akcenat na posnije vrste mesa! Curetina, piletina...

Ne preteruj sa proteinskim suplementima...cepaj ih dva puta dnevno, kada su ti najpotrebniji, ujutru cim ustanes, i u intervalu od pola sata posle treninga...whey izolat ce ti dati "brz amino kiselinski refuel",a kazein postepeno i duze oslobadjanje proteina(tako da njega mozes da dodas pred spavanje)...

Evo primera...

OBROK 1: soljica ovsenih pahuljica+merica proteina,kompleks vitamina i minerala

OBROK 2: 10 belanaca 1 zumance, pirinac

OBROK 3: 200 grama piletine (ili curetine),pirinac,salata ili neko povrće

OBROK 4: proteinski sejk(2 merice proteina),30g badema(može i lesnik,orah)

OBROK 5: 200 grama crvenog mesa sa salatom,2 stone kasike maslinovog ulja sa pirincem

OBROK 6: tunjevina,salata

Pred spavanje 1 merica proteina sa kazeinom
« Poslednja izmena: Jul 29, 2014, 02:19:28 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pidikanac3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2014, 01:45:49 posle podne »

Hvala Slavisa na ovom objasnjenju...ako sam onda ja lepo izracunao,malo manje unosim UH nego sto je potrebno,mada necu da preterujem sa UH pa da oped dobijem stomak...a i treniram samo 3 puta nedeljno...mozda bih mogao da povecam unos UH u danima treninga a da smanjim u danima odmora ? A sto se tice kalorija i proteina mislim da je sasvim dovoljno.... Ubacicu bademe i ovako sam razmisljao o tome ;) Ali Slavisa sta mislis ovako o mojoj ishrane ? Da li je kolko toliko dobra ? I ako nije,sta bih mogao tu jos da ubacim-izbacim ? Kreatin koristim tek nedelju dana,ali nisam radio fazu PUNJENJA,e sad ne znam da li je to tolika greska ? I ne uzimam dekstrozu sa kreatinom...ne znam da li mi onda to umanjuje delovanje kreatina ? A sto se tice kardia,mislio sam da ubacim trcanje u danima odmora ?
« Poslednja izmena: Jul 29, 2014, 01:48:16 posle podne od strane Pidikanac3 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2014, 12:51:15 posle podne »

Da, krompir 65, beli pirinac 70...prednost pirincu bih dao zbog veceg sadrzaja ugljenih hidrata...pirinac ako se ne varam na 100 gr ima 70 grama, hidrata, a krompir oko 20...vecinu "korisnika" krompir naduje, pirinac se "lakse vari"..." jos bolje integralni pirinac"
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2014, 01:52:07 pre podne »

Ajmo brojkice okvirno...ali pre toga, mani se krompira...visok glikemicki indeks...prinac ili jos bolje integralni pirinac...i nikako u poslednjem obroku pred spavanje...

Bazalni metabolizam 82x20=1640 kcal

faktor fiz. aktivnosti 1,6, okarakterisao bih je kao umerenu( 3-4 treninga nedeljno)...dakle, 1640x1,6=2624 kcal

Pa idemo pravilo 1 2 3...dakle dobijenu (okvirnu) dnevnu potrebu za energijom delimo na 6 delova, tj.1 deo za masti, 2 dela za proteine i 3 dela za hidrate...

2624/6=437 ; ( 1 gr masti ima 9 kcal) 437/9 = 48 gr masti

437x2=874 ; ( 1 gr proteina ima 4 kcal ) 874/4=218 gr proteina

437x3=1311 ; ( 1 gr ug. hidrata ima 4 kcal) 1311/4=327 gr ugljenih hidrata

Okvirno bi ovo bile osnovne potrebe...koliko dugo pijes keratin...posle treninga nema potrebe za vise od 5 gr kreatina!

Ubaci malo zdravih masti, tipa 30 grama badema, lesnika, oraha, bar uz jedan obrok...maslinovo ulje...

Za cistu masu bi preporuka bila 2 - 2,5 gr/ kg proteina i 2-4 gr/ kg ugljenih hidrata(to ces morati sam da procenis za hidrate)...

Radis li kardio?


Sačuvana
Pidikanac3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2014, 01:10:19 pre podne »

Poz svima...hteo bih da postavim ovde moju ishranu i da cujem vase misljenje,cilj mi je da povecam misicnu masu,ako je moguce sto kvalitetnija da bude... Ljudi me ne poznaju pod ovim nikom,ali vec sam bio na ovom forumu,postavljao neke moje planove ishrane,slike (POD NIKOM MATADOR2) :)) Zoltan i jos neki ljudi su mi komentarisali slike i pomagali mi oko treninga i ishrane... Ali evo da se podsetimo 23god visina 182 tezina 82kg... Na nekim slikama koje sam bio postavljao imao sam 87kg...max mi je bio 89kg...imao sam solidne ruke,ledja...ali stomak me je ubijao,dosta sam se lose hranio i stomak je dosao do izrazaja,nazalaost...do pre 2 nedelje sam drzao dijetu,trcao,korigovao ishranu koliko sam mogao,koristio sagorevac masti...i spao sam sa 87 na 82 kg... Otisle su ruke,grudi...ali i stomak,sto mi je i bio cilj,sad mi je zelja da nabacim jos neki kg misicne mase,poceo sam opet sa treninzima i to sve ovako izgleda.

10:00 30 grama proteina + 5grama Kreatina
11:00 80grama ovsenih sa 250ml mleka
12:30 170g tunjevine + 150g pirinca
15:00 350g belog mesa sa 200g krompira SVE BARENO
18:00 TRENING ( pre treninga X-Pand)
19:30 Odmah posle treninga 30g proteina i 10 g kreatina
20:00 8 barenih jaja sa samo jednim zumancetom i 150 pirinca
22:00 350g barenog mesa i 200g krompira SVE BARENO
 
 NAPOMENA: uvek u danu pojedem po neku vocku (banana,pomorandza...) uvek u danu napravim sebi salaticu (bareni brokoli,sangarepa,krastavac,paradajz) to mi vise dodje kao neka uzina tj dop ishrani... Gledacu da u nedelju dana bar jednom ubacim konjetinu ili junetinu,ali za sada je ovako kako izgleda. Ja sam pokusao da izracunam kalorije,uh i proteine iz ove moje ishrane i dobio sam sledece: 290G PROTEINA ! 2900 KALORIJA  230G UH Sta vi mislite o ovoj ishrani i da li je tacna ova moja racunica u vezi KAL,PRO I UH? i ako jeste da li je dovoljna da se nabaci misicna masa. Sto se tice treninga,treniram 3x nedeljno... pon,sreda i petak... pon grudi i bicep,sreda ledja i triceps,petak noge i ramena. U mom mestu se zatvorila teretana,pa do teretane u kojoj treniram moram da precem 25kg u jednom pravcu...veca clanarina,ishrana,gorivo....sve to kosta.... ali pokusacu da ubacim bar jos jedan trening u nedelji,sto znaci 4x nedeljno. Hvala unapred na odg i savetima,pozzzzz...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.