TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 07:32:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Donja ledja?!  (Pročitano 5080 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Decembar 16, 2014, 02:44:33 posle podne »

Sa kojom tezinom radis barbell row?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #12 poslato: Decembar 15, 2014, 10:58:44 posle podne »

Ja ti predlažem da snimiš izvoĂ°enje vežbe jer ćeš tako i ti sam a i mi da  vidimo kakva ti je forma tokom izvoĂ°enja vežbe.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #11 poslato: Decembar 15, 2014, 10:22:52 posle podne »

Jel normalno da osetim nelagodu u donjim ledjima kod barbell rows vezbe, tezina nije prevelika, ponavljanja 10+, ali imao sam duzu pauzu pa se mozda navikavam na polozaj. Takodje sam citao da zategnuta zadnja loza moze biti problem, ja realno ne mogu da pipnem svoje prste, kad se savijem na dole. Jel taj bol u donjim ledjima opasan ili moraju i stabilizatori da se naviknu, mislim da mi je forma dobra.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2014, 10:25:13 posle podne »

Pazi na tehniku, radi polako, važno je to što radiš ne izazaiva bolove....
Ako imas nejasnoća oko vezbi - pitaj...

Javi kako ide
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Avgust 07, 2014, 10:23:38 posle podne »

Posle vežbi radiš istezanja za zadnju ložu,  donja ledja, rotatore kuka, kvadriceps, pregibace kuka.....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Avgust 07, 2014, 10:21:32 posle podne »

Radi ledja na kosoj klupi (pocetak bez opterećenja) - ekstenzije.
Radi vežbe za kor, staticke zadrzaje (sklek, polumost na ramenima)
Rumunsko mrtvo dizanje radi sa manjim težinama,  12-15 ponavljanja - pazi na tehniku i trudi se da učiš pravilnu tehniku...
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #7 poslato: Avgust 03, 2014, 09:40:11 posle podne »

Evo mene opet. Danas je bol skoro skroz prosao, a i ja sam se malo oslobodio kada su pokreti u pitanju jer sam juce bio fizicki aktivan, uglavnom neko trckaranje nista pretjerano. Znaci nije jos u  potpunosti proslo, jer osjecam u desnom gluteusu (pri samom vrhu blizu donjim ledjima) povremeno bol, al' vise kao da je u pitanju upala misica a ledja me ne bole u nekim standardnim pozama a nisam ispitivao da li bi pri nekim odredjenim pokretima odreagovala. Sta mi je ciniti dalje?
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #6 poslato: Avgust 01, 2014, 11:40:45 posle podne »

istezanja radiš?
ledja?

Vjerovatno sam se pogresno izrazio, uglavnom to sam znao i ranije povremeno da radim ako duze sjedim za kompjuterom i slicno. Legnem na pod i onda savijenu nogu privlacim grudima, savijenu nogu guram na kontra stranu prema podu i isto to sa opruzenom.

sa kojom težinom si radio dl?

Radio sam 3x10 sa 65% (u mom slucaju je to oko 55kg) i prije toga naravno zagrijavanje sa mnjim tezinama.

Sto se tehnike tice, sigurno nije idealna jer kao sto rekoste uci se godinama, al' do sad sam se trudio da na internetu nadjem sto relevantnije izvore i primijenim to u praksi i do ovoga nisam imao bas nikakve probleme.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Avgust 01, 2014, 11:14:49 posle podne »

Angazuj nekog strucnog da te nauci mrtvom dizanju, jer ga verovatno ne radis kako valja, mrtvo se uci mesecima godinama, i napreduje non stop na tehnici.
slažem se,tehnika je jako važna za dl...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Avgust 01, 2014, 11:14:07 posle podne »

sa kojom težinom si radio dl?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Avgust 01, 2014, 11:13:37 posle podne »

istezanja radiš?
ledja?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Avgust 01, 2014, 07:03:19 posle podne »

Angazuj nekog strucnog da te nauci mrtvom dizanju, jer ga verovatno ne radis kako valja, mrtvo se uci mesecima godinama, i napreduje non stop na tehnici.
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #1 poslato: Avgust 01, 2014, 07:01:14 posle podne »

Opet ja sa nekim problemima  :-\

U ponedeljak sam radio DL i poceo da osjecam bol u donjem dijelu ledja, znaci ne odjednom nego se nekako sporadicno pojavio. Zavrsio sam trening i od tad se nisam druzio sa tegovima. Bol nije bio konstantan, vec se javljao u odredjenim polozajima i prilikom savijanja. Radio sam ovih dana kratkotrajna istezanja i mislim da su mi pomogla. Danas je bol poprilicno slabog inteziteta i javlja se samo u malom broju polozaja. Inace lokacija bola je manje vise oko trticne kosti, mada ne mogu tacno da odredim, uglavnom ne siri se niz noge niti visocije.

Nikada ranije nisam imao problema, i mislim da mi je forma bila na ovim vaznijim vjezbama dosta dobra, a ni sa tezinama ne pretjerujem iz vise razloga, vise sam misljenja da je neskoncentrisanost bila najznacajniji uzrok. Sta mi preporucujete da radim?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 19 upita.