TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 10:30:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbanje pre dorucka?  (Pročitano 6465 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #33 poslato: Avgust 07, 2014, 07:41:41 pre podne »

Pa mislim da ce Aleksandar Vucic(nas vrhovni pi.kousti komandant ) da se pozabavi problemom tipa zasto mladi jedva imaju pare za whey a o kazeinu sanjaju mesecima :D samo da uhvati jos par tajkuna i nacuo sam da ce da se pozabavi teretanama :)
Elem, salu na stranu suplementacija ti je 5% slagalice, ali bukvalno ! Tako ih posmatraj, i kad nemas nekad lovu za suplemente ne brigaj, samo treniraj jako i jedi dobro i bice sve ok.
E sad ce nam banovati ceo forum :P
Sačuvana
MissSelterToBe
Gost
« Odgovor #32 poslato: Avgust 06, 2014, 07:19:55 posle podne »

Citat
Ti ne živiš, ti preživljavaš.

Najgore je sto meni to odgovara :/ Tj, ne smeta mi...
I, hvala na savetima oko ishrane :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: Avgust 04, 2014, 12:49:48 pre podne »

I da...whey, kazein ili bilo koji drugi suplement ne moze zameniti kvalitetnu i izbalansiranu ishranu...

Mali predlog za citanje...ako imas vremena...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/osnovna-pravila-ishrane.html
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Avgust 04, 2014, 12:47:21 pre podne »

Evo slikovitog primera...

Težina koja omogućava povećanje mišićne mase trebala bi da se kreće od 70-85% od 1RM (repetition maximum weight - maksimalna težina u jednom ponavljanju). To znači ako osoba X može npr. na bench pressu samo jednom podići težinu od 60 kg tj. izvesti samo jedno jedino ponavljanje s tom težinom (to je njen 1RM) što znači da tu vežbu ne bi trebala izvoditi sa težinom manjom od 40 kg (=60 kg x 70%).

« Poslednja izmena: Avgust 04, 2014, 01:00:58 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Avgust 04, 2014, 12:42:44 pre podne »

Ljudiiiiiiiiii...dajte da se manemo politike..."jadna je ona zemlja u kojoj je hrana luksuz"...toliko o tome...a o tome sta je RM...

"One rep maximum (one repetition maximum or 1RM) in weight training is the maximum amount of force that can be generated in one maximal contraction.[1] One repetition maximum can be used for determining an individual's maximum strength and is the method for determining the winner in events such as powerlifting and weightlifting competitions. One repetition maximum can also be used as an upper limit, in order to determine the desired "load" for an exercise (as a percentage of the 1RM)."

Dakle, evo tabele za izracunavanje RM(RM je na engleskom "rep maksimum" a u prevodu na srpski maksimum ponavljanja ) :

100% = 1RM
95% = 2RM
93% = 3RM
90% = 4RM
88% = 5RM
85% = 6RM
83% = 7RM
80% = 8RM
77% = 9RM
75% = 10RM
67% = 12RM
65% = 15RM
60% = 20RM

npr. tezina sa kojom mozete uraditi 10 ponavljanja maksimalno i u pravilnoj formi (10RM) je 75% od vaseg maksimuma...
Sačuvana
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #28 poslato: Avgust 04, 2014, 12:30:18 pre podne »

Mogu da zivim i na jednom obroku dnevno
Ti ne živiš, ti preživljavaš. :D
Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
MissSelterToBe
Gost
« Odgovor #27 poslato: Avgust 03, 2014, 11:26:45 posle podne »

Ova tema prelazi u comic chat :D hahahah, dobar si mu epitet prikacio :D Pa meni je ishrana najtezi deo... Zbog toga i mislim da mi treba dodatna porcija proteina preko dana. Koliko god dobila na kilazi, pa makar to bilo i masno tkivo, sigurno cu izgubiti sve u prva 4 dana kad apsolutno ne budem mogla da se nateram da jedem... Mogu da zivim i na jednom obroku dnevno, tako da mi je mucenje da se nahranim...-_-
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #26 poslato: Avgust 03, 2014, 10:57:36 posle podne »

Pa mislim da ce Aleksandar Vucic(nas vrhovni pi.kousti komandant ) da se pozabavi problemom tipa zasto mladi jedva imaju pare za whey a o kazeinu sanjaju mesecima :D samo da uhvati jos par tajkuna i nacuo sam da ce da se pozabavi teretanama :)
Elem, salu na stranu suplementacija ti je 5% slagalice, ali bukvalno ! Tako ih posmatraj, i kad nemas nekad lovu za suplemente ne brigaj, samo treniraj jako i jedi dobro i bice sve ok.
Sačuvana
MissSelterToBe
Gost
« Odgovor #25 poslato: Avgust 03, 2014, 10:51:55 posle podne »

Hahaha, hvala na savetu, ali u svakom slucaju moram da se grebem i za whey :/ kazein je vec ,,out of my league".
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #24 poslato: Avgust 03, 2014, 10:41:49 posle podne »

Uzmes mladi sir, kazein u zivotu nisam kupio niti cu da kupim, kazein je preskup suplement i ne trebaju se bacati pare na njega !! To su 10 kokoski ,mmm
Sačuvana
MissSelterToBe
Gost
« Odgovor #23 poslato: Avgust 03, 2014, 10:38:51 posle podne »

Ok, razumela  ;) sad samo jos da nadjem dobar program, posto ne znam kako drugacije da rasporedim vezbe, ako mislim da radim i ostale misicne grupe... Hvala na odgovorima. Sto neko ne pocne da prodaje instant obroke u Srbiji breeee....
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #22 poslato: Avgust 03, 2014, 09:34:46 posle podne »

Uzmes blend i gotovo. evo jos jednom da ti napomenem ako nastavis da radis vise od 2 puta nedeljno noge ili bilo koji drugi misic napredovaces mozda jos malo a onda ces stati i pitaces se gde gresis
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #21 poslato: Avgust 03, 2014, 09:32:38 posle podne »

Predlozio sam ti kazein umesto veja (ne oba) kako bi imala sto duzi priliv aminokiselina u krvotok. Ako stvarno planiras da 20-30g uneses samo preko hrane onda ti je to pametnije. Imas 2 kila kazeina za 5200 valjda.

Umesto surfovanja po fit materjalu, pogledaj i neke kulinarske emisije ili klipove. Ukusno pripremljena hrana sama otvara apetit.
Sačuvana
MissSelterToBe
Gost
« Odgovor #20 poslato: Avgust 03, 2014, 09:22:20 posle podne »

Ne, nikad mi nije bilo lose, cak ni nelagodno, naprotiv- osecam se odlicno. Eh, da sam u novcanoj mogucnosti, uzela bih i kazein za pred spavanje i whey za ujutru i posle treninga... Bas imam slab apetit i mucenje mi je da jedem redovno, a nekako mi se cini da bih uz suplementaciju bila dodatno motivisana...ono kao- dala si pare na ovo, sad nema ne mozes- moras! ;D ;D ;D I da, danas bi mi bio 7. dan u nedelji kako radim, medjutim odmarala sam, i osecam grizu savesti sto sam presedela dan o.O I ceo dan provedoh na fitness forumima i sajtovima... Neki fit doping moram da imam  ;D
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #19 poslato: Avgust 03, 2014, 07:35:11 posle podne »

Ako se ti bez dorucka osecas sposobno, dobro i bez naglih padova energije u toku fizicke aktivnosti, nastavi da i dalje tako radis. Ako nemas problem sa glikemijom i zeludacnim kiselinama, samo napred. I ja sam bez problema dugo tako vezbao.

Dex ujutru pre treninga je nepotreban. Zeleni cak je ok.

Pecha je u pravu sto se tice frekvencije treninga. Medjutim ukoliko i dalje vezbas bez odgovarajuceg opterecenja kuci, onda su ovi saveti za hipertrofiju od Slavise bezkorisni.

Ukoliko planiras da 2/3 ukupnog unosa proteina  unosis preko praskova onda uzmi kazein umesto veja. Sto se tice kalorija i gramaza, bez bazalnog metabolizma, potrosnje kalorija po treningu i merenja hrane nema potrebe mnogo trositi reci o tome.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.