TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:36:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti u vezi GLUTAMINA :-)  (Pročitano 18455 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #16 poslato: Mart 16, 2015, 12:13:01 posle podne »

Je l moguce da se i dalje savetuje da ljudi uzimaju 20-30 g Glutamina dnevno???

Kad se zna da je minimum minimuma 0,5 g po kg telesne mase...a da je pozeljno 1 g po kg telesne mase.
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #15 poslato: Mart 16, 2015, 10:29:24 pre podne »

Glutamin je skoro svaki isti sve je to danas micronized tako da nema neke znacajnije razlike,a sto ae kolicine tice 10-15g pre i 10-15g posle treningai isto toliko Bcaa,znam da je skupo ali to je ono sto radi posao kako treba..sve ispod 10g pre i posle je upitno jer glm je takav suplement koji se mora uzimati u dobrim dozama da bi radio ono sto treba..
Sačuvana
Nenad Glisovic
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Mart 16, 2015, 07:46:40 pre podne »

Ja trenunto uzimam 5 gr. pre treninga koje stavim u reaktor, i 10 grama u pwm.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Mart 13, 2015, 03:47:06 posle podne »

Koliko je dobar i kolika je preporučena maxsimalna doza  za razliku od duigih proizvoĂ°ača POVER GLUTAMINNE

Što se tiče kvaliteta kompletna Power linija proizvedena je u Evropskoj Uniji, što znači najviši standard. Plus, proizvodi su testirani kod naših nadležnih institucija :)

Piješ kao i svaki drugi glutamin, kao što su kolege objasnile.  I ja bih pila bar 20 ak grama...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Mart 13, 2015, 02:21:26 posle podne »

Koliko je dobar i kolika je preporučena maxsimalna doza  za razliku od duigih proizvoĂ°ača POVER GLUTAMINNE

Razlike u preporučenim dozama mogu da postoje od proizvoĂ°ača do proizvoĂ°ača, ali, generalno, ako je reč o istom obliku proizvoda, nema razloga da se ne koristi isti način (bez obzira koji je proizvoĂ°ač u pitanju). Primera radi, nema razloga da Dymatize glutamin koristimo 15 g dnevno, a Twinlabov samo 5 g. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Mart 13, 2015, 02:11:29 posle podne »

Koliko je dobar i kolika je preporučena maxsimalna doza  za razliku od duigih proizvoĂ°ača POVER GLUTAMINNE

Po pitanju kvaliteta...Rekao bih slobodno "rame uz rame" sa renomiranim svestskim "brendovima" u svetu suplementacije...

"Svetsko, a nase"...

Preporučena upotreba: Uzeti 2-3 porcije dnevno. Pomešati jednu dozu (5g) sa 250-300 ml vode ili soka i popiti pre ili tokom treninga. Popiti još jednu dozu odmah nakon treninga. Može se uzeti još jedna porcija pre odlaska na spavanje.

Moja preporuka bi bila 10-30 gr dnevno...naravno, ako se ima mogucnosti...
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #10 poslato: Mart 13, 2015, 11:20:18 pre podne »

Koliko je dobar i kolika je preporučena maxsimalna doza  za razliku od duigih proizvoĂ°ača POVER GLUTAMINNE
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Avgust 10, 2014, 01:12:59 posle podne »

Evo sad sam malo guglao o Glutaminu Dymatize,i ok deluje,samo svud pise da se koristi ovako: UPOTREBA : 5 grama 2-3 dnevno (pre i posle treninga i pre spavanja) sa vodom ili proteinskim napitkom. Da nije mnogo kao sto ti kazes 20gr posle treninga i 10gr pred spavanje ?  :)

Zavisi od toga kolike su tvoje dnevne potrebe.Ukoliko hranom nisi uneo dovoljno proteina,onda svakako ne bi bilopreviše da popiješ tu meru koju on pije.Ili naravno neku drugu.
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2014, 07:06:28 posle podne »

Evo sad sam malo guglao o Glutaminu Dymatize,i ok deluje,samo svud pise da se koristi ovako: UPOTREBA : 5 grama 2-3 dnevno (pre i posle treninga i pre spavanja) sa vodom ili proteinskim napitkom. Da nije mnogo kao sto ti kazes 20gr posle treninga i 10gr pred spavanje ?  :)
Posle treninga ga pijes zajedno sa wheyom.Sto se tice doze uvek stave manje,jer se gleda najveci procenat vezbacke populacije,dolaze svakakvi...Nista ti nece skoditi 15-20g.Krealkalyn ti je kreatin u kapsuli,preporucujem EFX ljubicasti,odlican je.Pedjoni ga je meni preporucio i zaista radi odlican posao.
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Avgust 09, 2014, 03:55:02 posle podne »

Da, KreAlkalyn bi bila jedna od najboljih opcija kada ne govorimo o prahu, pa ti ga i ja preporučujem. Kakve probleme ti je izazivao monohidrat? Dosadio ti samo kao praškasti oblik ili ti je možda stvarao mučnine/nadutost?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #6 poslato: Avgust 09, 2014, 12:42:00 posle podne »

Uzecu ovaj L-glutamine  :) pa cemo videti kako deluje.. I da,mozete da mi preporucite neki dobar kreatin,ovaj imam za jos 4-5 dana. Smucio mi se kreatin u prahu,vise ga u zivotu necu piti. Znaci neki dobar kreatin u tabletama?  :) Hvala vam na pomoci  :)
Svi hvale onaj kre-alkalyn, ja ga nisam probao, ali eto mozes njega npr. da probas.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
@lex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #5 poslato: Avgust 09, 2014, 12:13:32 posle podne »

Uzecu ovaj L-glutamine  :) pa cemo videti kako deluje.. I da,mozete da mi preporucite neki dobar kreatin,ovaj imam za jos 4-5 dana. Smucio mi se kreatin u prahu,vise ga u zivotu necu piti. Znaci neki dobar kreatin u tabletama?  :) Hvala vam na pomoci  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Avgust 09, 2014, 11:59:07 pre podne »

Što se glutamina tiče preporuka za Dymatize, Scitec (dobar odnos cena-kvalitet npr...)  SNI glutamin 1 kg ako želiš veće pakovanje...

što se uzimanja tiče najbitnije je pose treninga, možeš i pre i posle po 10-15 g,  a i dodatnu dozu pre spavanja ukoliko si imao jači trening/umoran si/imaš jake upale...

glutamin je super, pomaže u oporavku i pozitivno utiče na imunitet

5 g je baš mala doza... iskreno...
Sačuvana
@lex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #3 poslato: Avgust 09, 2014, 11:58:39 pre podne »

Evo sad sam malo guglao o Glutaminu Dymatize,i ok deluje,samo svud pise da se koristi ovako: UPOTREBA : 5 grama 2-3 dnevno (pre i posle treninga i pre spavanja) sa vodom ili proteinskim napitkom. Da nije mnogo kao sto ti kazes 20gr posle treninga i 10gr pred spavanje ?  :)
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #2 poslato: Avgust 09, 2014, 11:46:31 pre podne »

Glutamin Dymatize ja koristim i odlican je.Pijem ga posle treninga 20g i pred spavanje 10g.Sjajan posao mi odradi !
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.