TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:18:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti u vezi GLUTAMINA :-)  (Pročitano 18456 puta)
Stefan Mirkovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200


« Odgovor #46 poslato: Jun 12, 2015, 01:21:47 posle podne »

1 gr glutamina pa onda gde si to cuo kaze na forumu je tako pisano. Izvrnes teme nikad to nije bilo. A pa to su obrisali, zasto? zato sto prodavnici suplemenata ne odgovara da se pije po 100gr glutamina dnevno nego treba da se smanji na 30.
Komentari koji su brisani brisani su zato sto se skretalo sa teme.
Decko lupa ne zna gde je.

Ukljuci malo taj mitiser od mozga,procitaj nesto.

Kad bi svi ovi koji piju po 20-30 g Glutamina znali kako se pije da li bi imali pare da ga kupuju i koliko bi ljudi u Srbiji uopste koristilo Glutamini i supse...

Farmacija zivi od zabluda i ne znanja.

Konkretno takvih kao ti.

Ja kad napisem nesto ovde to je po meni logicno kao prvo a kao drugo znam tacno od koga sam cuo ili gde sam to video. Glutamin nisam koristio ali zdravom logikom da ja sa 115kg pijem toliko glutamina je u najmanju ruku smesno. Pa rekoh ajd da proverimo to sto da ne :D
Ali ako imas nesto da mi napises napisi odakle je to ili ko kaze to itd. samo nemoj teorije zavere da pises kako kompanije nece da kazu koliko stvarno treba jer je onda preskupo i slicno... :) Ja mislim da ni ti nemas mitiser od mozga vec da si napisao sve u vezi teme ovo eto tako bez veze, bar se nadam da ne mislis ozbiljno.

"iskren da budem nisam ga pio sad mjesecima..moglo bi se polemisati o tome koliko zaista od njega ima koristi i efekta konkretno za misice s obzirom da ga vecina organa koristi, i koliko ga onda treba unijeti da bi se nesto onda iskoristilo za misice. Jedna stavr,..a druga je i sama iskoristivost glutamina . Ne znam...nisam ga sad koristio dosta dugo. Prosle godine na pripremama jesam, i ono sto mogu reci da sam se osjecao dosta svjezije i bolje, nikakvih padova imuniteta nije bilo kroz citave pripreme, sto je inace za mene specificno cim krene veci fizicki stres. sad dal je i to rezultata tih 40-50g glutamina dnevno sto sam unosio, ili sto sam fakat sve od A do Ž poslozio  ako imas para, ubaci, skoditi uglavnom nece..al opet ne bih bas isao ispod 30-40g bar."  Adoni Ado Costo

Preko 30g glutamina mislim da nema smisla uzimati, mada sve zavisi od misicne mase.
Konkretno ja kada radim na izgradnji misicne  mase, pijem ga 15-20g dnevno(ujutru sa whey-om, pre treninga i posle treninga) jer sam dobro potkovan sa UH i proteinima u tim periodima pa nema opasnosti od katabolizma,
dok kada se radi definicija i dijeta pijem oko 30-35g(ujutru, pre i posle i pred spavanje), posto je veoma bitan suplement za ocuvanje misicne mase.
Preporucio bih svima da koriste glutamin, po meni jedan od bitnijih supp koji uvek treba imati na stanju.
Sačuvana
Telo je dom duse, zato ne dozvolite da vasa dusa zivi u rusevini!
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #45 poslato: Mart 21, 2015, 11:09:01 posle podne »

1 gr glutamina pa onda gde si to cuo kaze na forumu je tako pisano. Izvrnes teme nikad to nije bilo. A pa to su obrisali, zasto? zato sto prodavnici suplemenata ne odgovara da se pije po 100gr glutamina dnevno nego treba da se smanji na 30.
Komentari koji su brisani brisani su zato sto se skretalo sa teme.
Decko lupa ne zna gde je.

Ukljuci malo taj mitiser od mozga,procitaj nesto.

Kad bi svi ovi koji piju po 20-30 g Glutamina znali kako se pije da li bi imali pare da ga kupuju i koliko bi ljudi u Srbiji uopste koristilo Glutamini i supse...

Farmacija zivi od zabluda i ne znanja.

Konkretno takvih kao ti.

Ja kad napisem nesto ovde to je po meni logicno kao prvo a kao drugo znam tacno od koga sam cuo ili gde sam to video. Glutamin nisam koristio ali zdravom logikom da ja sa 115kg pijem toliko glutamina je u najmanju ruku smesno. Pa rekoh ajd da proverimo to sto da ne :D
Ali ako imas nesto da mi napises napisi odakle je to ili ko kaze to itd. samo nemoj teorije zavere da pises kako kompanije nece da kazu koliko stvarno treba jer je onda preskupo i slicno... :) Ja mislim da ni ti nemas mitiser od mozga vec da si napisao sve u vezi teme ovo eto tako bez veze, bar se nadam da ne mislis ozbiljno.

"iskren da budem nisam ga pio sad mjesecima..moglo bi se polemisati o tome koliko zaista od njega ima koristi i efekta konkretno za misice s obzirom da ga vecina organa koristi, i koliko ga onda treba unijeti da bi se nesto onda iskoristilo za misice. Jedna stavr,..a druga je i sama iskoristivost glutamina . Ne znam...nisam ga sad koristio dosta dugo. Prosle godine na pripremama jesam, i ono sto mogu reci da sam se osjecao dosta svjezije i bolje, nikakvih padova imuniteta nije bilo kroz citave pripreme, sto je inace za mene specificno cim krene veci fizicki stres. sad dal je i to rezultata tih 40-50g glutamina dnevno sto sam unosio, ili sto sam fakat sve od A do Ž poslozio  ako imas para, ubaci, skoditi uglavnom nece..al opet ne bih bas isao ispod 30-40g bar."  Adoni Ado Costo
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #44 poslato: Mart 21, 2015, 10:15:03 posle podne »

I stefane ovolika polemika i sve to, i si naucio koliko da pijes glutamina? :D :D
A Metak, kako ga ti koristis ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #43 poslato: Mart 21, 2015, 10:14:22 posle podne »

Govedji izolat... smesno!
wut ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #42 poslato: Mart 21, 2015, 10:07:20 posle podne »

Govedji izolat... smesno!
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #41 poslato: Mart 21, 2015, 09:22:20 posle podne »

Pored toga sto mnogi (najkvalitetniji forumasi koji nisu placeni od strane PS) ne dolaze vise,vidim da su se ovde vratile neke priče i mitovi koji su bili razbijeni...
Tuzno je sto PS forum nije izrastao u nesto drugo, bolje, i za napredne clanove. Od kada sam prvi put dosao ovde pre vise od 2 god, ovaj forum nije makao iz mesta. Stalno prica o pocetnicima, pocetnicka ishrana, pocetnicka suplementacija, pocetnicke povrede, sve o njima. Forum gubi smisao za nekog ko je dobrim delom savladao celokupnu materiju u kojoj se pise na forumu.
Kvalitet clanova PS foruma, osim doktora, je ocajan. To kazu i oni stariji clanovi koji su napustili ovaj forum novedeci ovo kao glavni razlog. Msm da kad bih se obrisalo jedno 10-tak tema ogromna vecina PS tima ne bi dnevno napisala post. Koriste tih 10-tak tema cisto da rokaju postove misleci da ce tako osigurati svoje mesto za sponzorstvo ili placanje novcem. Kada neko kaze da je kupio protein na crnom streljali biste ga da mozete i stalno navodite tipa ono ''najjeftinije nije i najbolje'', e pa isto to vazi i za clanove vaseg tima. Verujem da razumete o cemu pricam. Jeftinije je navatati neke likove koji su vec u firmi ili nekog klinca koji trenira da pise ovde svasta i savetuje, nego nego profija, iskusnije coveka. A oko takvih se sve vise otimaju.
Ili ono pa nesto sto unosim u sebe nikad ne bih dovodio/la u pitanje uvek provereno, mozda patike kod svercera. Pa i onaj sto prodaje patike to isto kaze za suplse.

Sa onim power proteinom ste se popeli na glavu vise. U pocetku je bilo samo whey posle treninga i ujutru, pa onda whey, vit. min. kompleks, omega 3 i sada ne treba koristiti whey vise nego power protein. Ko god pita za whey odmah mu se govori kako treba da uzme power protein  ocigledno jer je whey, vecna zvezda bb-a, postao zesce sranje od kad je izasao vas protein.

Samo jos jednom da skrenem paznju na kvalitet ps foruma - javi se decko i pita kako se dobija govedji protein koji je video u najboljem proteinu na svetu, power proteinu. Dobije odgovor da to nije ni bitno, ali da je bitno kako je ovaj najbolji protein na svetu napravljen u EU. Mene to bas zabole, i nasi propisi su vise nego extra samo pitanje je koliko ih ko postuje.

Voleo bih da neko ovo pokaze Gezi licno. Nadam se da nikoga nisam uvredio. Poz
Mene je bas interesovalo proces proizvodnje ,koje se sirovine koriste za taj protein i sl. i postavio sam bar 2 ili 3 puta to pitanje ....niko nije odgovorio...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Metak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #40 poslato: Mart 21, 2015, 07:13:39 posle podne »

I stefane ovolika polemika i sve to, i si naucio koliko da pijes glutamina? :D :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #39 poslato: Mart 21, 2015, 06:42:15 posle podne »

Hahah strasno stvarno nemoj da navodis na neke gluposti ako ne znas o cemu pricas,bas bih voleo da cujem 'te iskusnije' koji piju 100g glut dnevno a za nas neznalice dovoljno je i 40g da se spremimo za binu . .
Hahah strasno stvarno nemoj da navodis na neke gluposti ako ne znas o cemu pricas,bas bih voleo da cujem 'te iskusnije' koji piju 100g glut dnevno a za nas neznalice dovoljno je i 40g da se spremimo za binu . .

Mozes ti da se spremis i bez glutamina za binu,ne brini,nije to gde se takmicis top klasa da su te nijanse toliko bitne...no dobro.

Citaj malo,obrazuj se,sramota je baviti se necim a ne znati o tome osnove.

Jos fali da procitam kako pisete da se ne jedu cela jaja i da je zumance stetno i da se ispovracam.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #38 poslato: Mart 21, 2015, 06:40:30 posle podne »

1 gr glutamina pa onda gde si to cuo kaze na forumu je tako pisano. Izvrnes teme nikad to nije bilo. A pa to su obrisali, zasto? zato sto prodavnici suplemenata ne odgovara da se pije po 100gr glutamina dnevno nego treba da se smanji na 30.
Komentari koji su brisani brisani su zato sto se skretalo sa teme.
Decko lupa ne zna gde je.

Ukljuci malo taj mitiser od mozga,procitaj nesto.

Kad bi svi ovi koji piju po 20-30 g Glutamina znali kako se pije da li bi imali pare da ga kupuju i koliko bi ljudi u Srbiji uopste koristilo Glutamini i supse...

Farmacija zivi od zabluda i ne znanja.

Konkretno takvih kao ti.
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #37 poslato: Mart 21, 2015, 05:57:03 posle podne »

Hahah strasno stvarno nemoj da navodis na neke gluposti ako ne znas o cemu pricas,bas bih voleo da cujem 'te iskusnije' koji piju 100g glut dnevno a za nas neznalice dovoljno je i 40g da se spremimo za binu . .
Sačuvana
Nenad Glisovic
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #36 poslato: Mart 21, 2015, 04:27:24 posle podne »

1 gr glutamina pa onda gde si to cuo kaze na forumu je tako pisano. Izvrnes teme nikad to nije bilo. A pa to su obrisali, zasto? zato sto prodavnici suplemenata ne odgovara da se pije po 100gr glutamina dnevno nego treba da se smanji na 30.
Komentari koji su brisani brisani su zato sto se skretalo sa teme.
Decko lupa ne zna gde je.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Mart 21, 2015, 01:28:45 posle podne »

Samo kazem...neka "opipljiva" preporuka, ako ti vec nije problem bilo da "iskopas" tu konstataciju( studiju) oko glutamina,insistiram da sa nama podelis te preporuke...

Ajde budi drug, daj nam link neke od tih studija...pa da i mi neznalice naucimo nesto...  :D

Dace vam Robert sve sto treba,imao je on na forumu bas tekst o tome...ja bi ne bi nista vise diro. ;)

Vetrenjače su čudo,a mene nesto boli patka da prosvetljujem...

Po svemu sto sam pričitao samo u ovoj temi glupo bi bilo sa moje strane da uopste bilo sta pisem,al eto ote mi se.

Markoni
Biochemo
Quaresma
DHEA
Bojan Leet
THE PHILIP - Hans

I ostali su pisali o svemu ovome bar jedno 10 puta...sad sam video da su i skoro sve te teme pobrisane pa vidim da nekom ne odgovara da bude kako jeste,vec se sve to izvrce,zato neka vas.

Pozz i da ste mi zivi,zdravi i veliki narasli. ;)



Sve najbolje don Kihote...pristojnost i kultura...  ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #34 poslato: Mart 21, 2015, 01:23:57 posle podne »

Samo kazem...neka "opipljiva" preporuka, ako ti vec nije problem bilo da "iskopas" tu konstataciju( studiju) oko glutamina,insistiram da sa nama podelis te preporuke...

Ajde budi drug, daj nam link neke od tih studija...pa da i mi neznalice naucimo nesto...  :D

Dace vam Robert sve sto treba,imao je on na forumu bas tekst o tome...ja bi ne bi nista vise diro. ;)

Vetrenjače su čudo,a mene nesto boli patka da prosvetljujem...

Po svemu sto sam pričitao samo u ovoj temi glupo bi bilo sa moje strane da uopste bilo sta pisem,al eto ote mi se.

Markoni
Biochemo
Quaresma
DHEA
Bojan Leet
THE PHILIP - Hans

I ostali su pisali o svemu ovome bar jedno 10 puta...sad sam video da su i skoro sve te teme pobrisane pa vidim da nekom ne odgovara da bude kako jeste,vec se sve to izvrce,zato neka vas.

Pozz i da ste mi zivi,zdravi i veliki narasli. ;)

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Mart 21, 2015, 01:17:32 posle podne »

Samo kazem...neka "opipljiva" preporuka, ako ti vec nije problem bilo da "iskopas" tu konstataciju( studiju) oko glutamina,insistiram da sa nama podelis te preporuke...

Ajde budi drug, daj nam link neke od tih studija...pa da i mi neznalice naucimo nesto...  :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #32 poslato: Mart 21, 2015, 01:09:31 posle podne »

Zaista ne znam ko ti je tako nesto rekao i ko su ti ljudi koji znaju,ali uz konsultaciju sa ljudima kao sto su Lepomi Bakic i Pedja Petrovic pouzdano mogu da kazem da je 15-20g pre i posle treninga i vise nego dovoljno i to na takmicarskoj dijeti sa smanjenim unosom UH kada je katabolizam najvisi,e sad ako neko danas u Srbiji zna ovu materiju bolje od tih ljudi skidam kapu.
Tesko je to ne znanje ili zelja da se proda sups...nema treće,bez namere da rusim kredibilitet pomenutih.
« Poslednja izmena: Mart 21, 2015, 01:18:14 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 19 upita.