TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:21:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Help :D  (Pročitano 16419 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Septembar 16, 2014, 10:49:30 pre podne »

185cm, 83kg, cilj da nabacim cistu misicnu masu ali ne preterano :D

"Ne ismevajte snove malih ljudi, velika je verovatnoca da se i ostvare"... ;)

Ono sto svakom vezbacu treba je podrska...ali pre svega dobar i jasan plan, da se akcenat stavi na prioritete...kvalitetna raznovsna i izbalansira ishrana, koja ce nahraniti misice "unistene" dovoljno intenzivnim i strucno vodjenim treningom i naravno suplementacija...

I ne zaboravi...misic najbolje raste u "fazi odmora" od treninga...daj svom telu dovoljno odmora, sna...unosi dovoljno vode( 2,5-4 l u toku dana)...u uvek budi motivisan za uspeh...

Pre plana ishrane, treninga i suplementacije...dolazi MOTIVACIJA...uci o sebi, pitaj, informisi se...uci,uci, stalno uci...ne plasi se gresaka, ako si dovoljno pametan one ce ti biti korisna lekcija...

"Pobednik je onaj koji veruje u pobedu"... ;)

P.S. kakav ti je plan ishrane? Kako se sada hranis? Neki dnevni meni? Unos proteina? Hidrata? Masti? Antrpometrija? BMR, TDEE?
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2014, 10:52:23 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12929


Never give up!

« Odgovor #38 poslato: Septembar 16, 2014, 10:12:48 pre podne »

185cm, 83kg, cilj da nabacim cistu misicnu masu ali ne preterano :D

Ovako optimistične rečenice obožavam.Pogotovu kada mi doĂ°u u teretanu i kažu..E ja bi malo mišića ali ne baš kao ti nego nešto malo manje ako može za nedelju dana???
Ma može odmah ako hoćeš,to se meri kao paradajz na pijaci pa koliko ko hoće kila nosi kući odmah.
Mislim šta reći.Ali niko se nije naučen rodio pa na pravom si forumu da nešto i naučiš.Mišićna masa se jako teško dobija pogotovu čist mišić.Za to je potrebno mnogo truda,odricanja,da se držiš svih pravila i naravno potrebno je vreme.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #37 poslato: Septembar 16, 2014, 08:53:17 pre podne »

Ovo što ti je Mo napisala za preterano je jako tačno. Radi kao da želiš preterano. Neko je rekao ''Treniraj kao da ti život zavisi od toga...''  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Septembar 16, 2014, 07:57:22 pre podne »

185cm, 83kg, cilj da nabacim cistu misicnu masu ali ne preterano :D

To "preterano" ne ide tako lako, tako da treba da radiš kao da želiš "preterano" ;)   

Za protein si već dobio savet,  da li uzimaš još nešto od suplemenata?
Sačuvana
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #35 poslato: Septembar 15, 2014, 11:36:13 posle podne »

185cm, 83kg, cilj da nabacim cistu misicnu masu ali ne preterano :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Septembar 15, 2014, 11:05:00 posle podne »

Kad ustanem popijem jednu mericu proteina, posle toga doruckujem 3 kuvana jajeta i ovsene pahuljice sa jogurtom.. Posle nekih 2 sata odem na trening, odradim sve sto imam i nakon treninga uzmem 30 grama proteina, stignem kuci i odmah jedem(piletinu,pirinac,meso,ribu uz sve to ide salata itd).. Posle toga malo odmorim pa uzmem da jedem musli sa lanenim semenom + jogurt, i na kraju vecera tunjevina i sardina pomesano to bi bilo to :D

Jako bitna stvar je i unos hidrata uz proteinske suplemente...moj savet da ih obavezno ubaciš, naglasak na proste do 30 gr ( naravno u zavisnosti od cilja)...kontrolisano uzimanje prostih hidrata može imati korisne uticaje na popunu glikogenskih depoa, i stvaranje povoljnih uslova za brz amino kiselinski refuel "mišića oštećenih treningom", ili posle dugog noćnog sna, u stanju "jutarnjeg katabolizma"...

Treba ti pored ovog unosa proteina ( 40-60 gr proteina iz suplementa), bar još 4 obroka bogatih složenim ugljenim hidratima, proteinima visoke biološke vrednosti i zdravim mastima...

Inače, uvek bar sat vremena razmaka izmeĂ°u proteinskog suplementa i "čvrstog obroka" zbog mogućih interakcija u procesu varenja...moja preporuka...jedan obrok, jedan izvor proteina...

Laneno seme je ok, kao izvor zdravih masti( omega-3)...

Koliko si visok, težak, šta ti je cilj?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #33 poslato: Septembar 15, 2014, 08:39:04 posle podne »

Po meni nema potrebe da piješ protein uz doručak. Dovoljna ti je jedna merica dnevno,eventualno druga kao meĂ°uobrok ukoliko nisi ispunio
drugim obrocima dnevne potrebe proteina. Možda bi bilo dobro da ubaciš amino kiseline. Kako treniraš?
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #32 poslato: Septembar 15, 2014, 03:39:16 posle podne »

Kao sto ti rece Slavisa, tunjevinu jednom, dva puta nedeljno, a ja bih ti predlozio da musli zamenis sa pirincem, ili necim malo kvalitetnijim :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #31 poslato: Septembar 15, 2014, 03:21:40 posle podne »

Kad ustanem popijem jednu mericu proteina, posle toga doruckujem 3 kuvana jajeta i ovsene pahuljice sa jogurtom.. Posle nekih 2 sata odem na trening, odradim sve sto imam i nakon treninga uzmem 30 grama proteina, stignem kuci i odmah jedem(piletinu,pirinac,meso,ribu uz sve to ide salata itd).. Posle toga malo odmorim pa uzmem da jedem musli sa lanenim semenom + jogurt, i na kraju vecera tunjevina i sardina pomesano to bi bilo to :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Septembar 15, 2014, 10:51:47 pre podne »

Monika ti je postavila jako bitna pitanja,podrudi se da "detaljno" odgovoris na njih...nemoj misliti da ce ti stalno "nalivanje" proteinom zameniti proteine visoke bioloske vrednosti " iz hrane"...
Dakle, sve su to dodaci ishrani a ne njena kompletna zamena!

Da podsetimo...

Izvori proteina visoke biološke vrednosti( najbolji za povećanje čiste mišićne mase): pileće belo, riba( naglasak na svežu ribu...oslić, skuša, pastrmka, losos...konzervirane varijante najviše dva puta nedeljno), ćuretina, belance( 1-2 žumanca dnevno, ako nemaš problema sa holesterolom), nemasno crveno meso( posna govedina, konjsko), mleko i mlečni proizvodi sa (naj)manjim procentom mlečne masti ( ella sir, megle sir sa 0% mlečne masti, jogurt)

Inace, moja preporuka bi bila da proteine( suplement-whey) ubacis cim ustanes sa oko 30 gr prostih hidrata, i neposredno posle treninga( takodje sa prostim hidratima)...ova kombinacija sa ovesnim koja ti je preporucena je isto tako ok...naravno kazein( ako i njega koristis) je idealan za vece pred spavanje...

Moja preporuka bi bila da ne kombinujes proteinske suplemente sa drugim izvorima proteina( iz hrane), moguce su interakcije u toku procesa varenja...jedan obrok jedan izvor proteina...

I ne zaboravi da dovoljno slozenih hidrata ima povoljan uticaj na tvoj napredak...dakle, manipulacija ugljenim hidratima je kljuc uspeha bilo u "periodu rada na masi ili  na definiciji"...

A da nam ti lepo napises svoj kompletan dnevni meni, pa da napravimo sve neophodne korekcije???

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Septembar 15, 2014, 08:12:26 pre podne »

Zanima me da li se protein pije pre ili posle jela? Kad ustanem pijem ga odmah ili tek posle jela?

Kakva ti je sada ishrana?  Koliko proteina unosiš dnevno putem hrane i kada i koje - po obrocima? 
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #28 poslato: Septembar 15, 2014, 06:42:52 pre podne »

Zanima me da li se protein pije pre ili posle jela? Kad ustanem pijem ga odmah ili tek posle jela?
Ako već u obroku imaš dovoljno proteina, nema potrebe da ga uzimaš pre ili posle. Uzmi ga posle treninga, možeš ubaciti pred spavanje, odmah ujutru, ili da napraviš kompletan obrok od njega.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #27 poslato: Septembar 14, 2014, 02:33:57 posle podne »

Zanima me da li se protein pije pre ili posle jela? Kad ustanem pijem ga odmah ili tek posle jela?
Mozes odmah sa vodom na prazan stomak, pa posle nekih 1h da pojedes cvrst obrok. Isto je i posle treninga. A ako si mislio da imas cvrst obrok pa onda odmah whey da popijes ili prvo popijes whey pa onda odmah cvrst obrok to je cisto bacanje proteina ako si naturalac/rekreativac/amater, a rekao bih da jesi.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #26 poslato: Septembar 14, 2014, 01:22:27 posle podne »

ja mislim da nema veze...ja protein stavim cak i u jelo (ovsene...).  :)
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #25 poslato: Septembar 14, 2014, 01:18:24 posle podne »

Zanima me da li se protein pije pre ili posle jela? Kad ustanem pijem ga odmah ili tek posle jela?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.211 sekundi sa 18 upita.